مهاجرت

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا یکی از راه‌های اخذ اقامت کانادا است که در این مطلب شرایط آن را توضیح خواهیم داد. اگر به دنبال اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری هستید، این مطلب اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار خواهد داد. پس چند دقیقه وقت بگذارید و آن را تا انتها مطالعه کنید. در صورت نیاز به مشاوره مهاجرت می‌توانید با کارشناسان باتجربه ویزانیو در امر مهاجرت تماس بگیرید.

سرمایه گذاری در کانادا

قانون پرداخت وجوه جهت سرمایه گذاری در کانادا در هرکدام از استان‌های کانادا متفاوت هست و در مورد برخی از استان‌ها نیز مؤسسات مالی اعتباری می‌توانند به متقاضیان در این زمینه یاری رسانند و کار ایشان را کم ریسک‌تر و مطمئن‌تر انجام دهند.

متقاضیان مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا ابتدا باید مدل و نوع سرمایه‌گذاری در کانادا را انتخاب نموده و با تحقیق و کسب آگاهی درزمینۀ سرمایه‌گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق و پیدا نمودن وکلای رسمی باتجربه و خوش‌نام در این زمینه کار خود را با ریسک و خطر کمتری مواجه سازند؛ و همچنین مدل مناسب سرمایه‌گذاری و استان مناسب را با دید بازتری انتخاب نمایند تا کار خود را سهل‌تر نموده و خطر کمتری درراه انجام هدفشان باشد.

شرایط ویزای سرمایه گذاری در کانادا

با توجه به این‌که هیچ محدودیت سنی و شرط تسلط به زبان یا ارائه مدرک تحصیلی وجود ندارد، این برنامه سرمایه‌گذاری بسیار محبوب است و بهترین گزینه برای تاجران و بازرگانان است. واجدین شرایط برای سرمایه‌ گذاری مهاجرتی و دریافت ویزای کارفرمای کانادا، باید تمام شرایط زیر را داشته باشند:

 • متقاضی سرمایه‌گذاری مهاجرتی (و همسرش) باید حداقل مبلغ ۱۶۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه شخصی داشته باشد.
 • متقاضی شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا باید حداقل به مدت دو سال سهامدار یک شرکت خصوصی بوده باشد. اگر متقاضی سرمایه‌گذاری مهاجرتی شرکت مختص خود نداشته باشد، باید حداقل ۲ سال تجربه مدیریت به‌عنوان یک کارمند حقوق‌بگیر در یک شرکت معتبر داشته باشد.
 • متقاضی سرمایه گذاری در کانادا باید مبلغ ۲۴۰ هزار دلار کانادا شامل تمام هزینه‌های کارگزاری دولتی و مبلغ ۸۰۰ هزار دلار کانادا به‌عنوان ودیعه OR برای مدت ۵٫۵ سال بدون دریافت سود سرمایه‌گذاری کند. هر دو گزینه در قرارداد مهاجرتی ذکر می‌شود.
 • پرداخت یکجای ۲۴۰ هزار دلار کانادا (گزینه انتخابی توسط ۹۵٪ از سرمایه‌گذاران مهاجر)
 • داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار حرفه‌ای در مشاغل فرهنگی هنری در ۵ سال گذشته
 • داشتن علاقه و توانایی بالا برای شرکت فعال در برنامه‌های ورزشی و فرهنگی،هنری در کانادا
 • کسب حداقل ۳۵ نمره از ۱۰۰ در سیستم امتیازبندی خود اشتغالی
 • داشتن تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا برای مدت حداقل ۶ ماه

شرایط ویزای سرمایه گذاری در کانادا

قوانین سرمایه‌گذاری در کانادا

به‌طورکلی فرد بیگانه برای تجارت در کانادا بدواَ باید از فدرال صنعت مجوز سرمایه‌گذاری را به‌موجب قانون ۱۹۷۴ کسب نماید اما در مورد پیمان‌های اقتصادی بین‌المللی و سرمایه‌گذاری برای اعضای کشورهای عضو سازمان جهانی تجارت (OMC) قوانین ویژه‌ای برای ایجاد تسهیلات و رفع محدودیت‌ها تدوین گردیده است.

اشخاص حقوقی خارج از اتحادیه کانادایی ازجمله شرکت‌های شخص (شرکت تضامنی) تحت کنترل دولت کانادا می‌باشند و هویت صاحبان سهام و منافع و همچنین حق رأی آنان طبق قانون مشخص گردیده است.

اگر فرد خارجی در شرکت‌ها، اکثریت سهام را به‌ تبع منافع و حق رأی داشته باشد چنین سرمایه‌ای تحت کنترل هست در مورد خدمات مالی و بخش رادیویی و ارتباط از راه دور، قانون‌گذار استثنایی بر قانون سرمایه گذاری در کانادا وارد کرده است. تا سنوات اخیر، بیگانگان نمی‌توانستند جمعاً با داشتن سهام بیش از ۲۵% حق رأی در مؤسسات مالی فدرال داشته باشند، درحالی‌که یک فرد خارجی می‌توانست با داشتن ۱۰% سهام حق رأی داشته باشد.

موافقت‌نامه‌های سازمان جهانی تجارت پارلمان فدرال کانادا را به این نتیجه رسانید که محدودیت مالکیت خارجیان را در مؤسسات مالی سیستم فدرال ملغی سازد و به همین ترتیب در مورد بانک‌های خارجی نیز محدودیت حق رأی ۱۲% کل سهام حذف گردید.

به‌موجب موافقت‌نامه سازمان جهانی تجارت و موافقت‌نامه (ALENA) کنترل ورود بانک خارجی به کانادا مستلزم دو شرط هست. اول اینکه بانک بیگانه نمی‌تواند از طریق افتتاح شعبه فعالیت نماید و وزیر امور اقتصادی و دارایی اجازه تأسیس بانک خارجی را زمانی صادر می‌کند که برای سیستم مالی کانادا مفید بوده و کشور مقابل نیز در مورد بانک‌های کانادایی همان رفتار متقابل را داشته باشند.

قوانین سرمایه‌گذاری در کانادا

قانون بانک‌ها در کانادا نسبت به قانون سرمایه گذاری در کانادا سخت‌تر هست و قانون سرمایه‌گذاری در کانادا کمتر برای سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد مانع می‌کند و مالکیت وسایل ارتباط‌جمعی و پخش رادیویی باید در مالکیت و کنترل کانادایی‌ها باشد و نیز در مورد بهره‌برداری از منابع اورانیوم فرد خارجی نمی‌تواند بیش از ۴۰% سهام را داشته باشد.

در خاتمه، فرد خارجی مانند یک فرد کانادایی می‌تواند در مراجع قضایی دعوی نماید اما در استان کبک از خواهان خارجی وثیقه مطالبه می‌نمایند که در صورت رد دادخواست از محل وثیقه هزینه دادرسی و خسارت وارده را جبران نمایند.

سرمایه گذاری در کانادا و اخذ تابعیت

مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در این روش ضروری نیست ولی داشتن آن می‌تواند امتیاز محسوب شود. از مزایایی که روش مهاجرتی سرمایه گذاری در کانادا دارد، این است که پس از ورود به خاک کشور کانادا، اگر در مدت سه سال، برای حداقل ۳۰ ماه در این کشور حضورداشته باشد، می‌تواند اقامت دائم کانادا، تابعیت و پس‌ازآن پاسپورت کانادایی اخذ نماید.

این روش اخذ اقامت چه ازنظر مبلغ سرمایه‌گذاری و چه ازنظر زمان اخذ اقامت، نسبت به سایر کشورها دارای سرعت فوق‌العاده‌ای است.

اخذ اقامت از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری در کانادا

با استفاده از سرمایه‌گذاری در کانادا و در صورت داشتن شرایط لازم، به متقاضی اجازه اقامت در این کشور داده می‌شود، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال فرد سرمایه‌گذار نیز اجازه دارند در خاک کانادا زندگی کنند. به‌این‌ترتیب تمامی افراد خانواده از مزایای زندگی در این کشور بهره‌مند خواهند شد. وضعیت اجازه کار و تحصیل نیز به نوع سرمایه‌گذاری و شرایط متقاضی بستگی خواهد داشت.

اخذ اقامت از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری در کانادا

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

برنامه‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری در کانادا تدوین شده و به این منظور نیازی به راه‌اندازی شغل خاصی وجود ندارد. تسریع در روند دریافت تابعیت و شهروندی، عدم نیاز به مدرک زبان با نمره بالا و امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان از دیگر مزایای مهم مهاجرت به کانادا از روش سرمایه گذاری در کانادا می‌باشد.

ظرفیت محدود سرمایه گذاری در کانادا در هر ایالت، الزامی بودن استخدام شهروند کانادایی، نیاز به حضور مستمر جهت مدیریت سرمایه و الزام به ورود با ویزای توریستی در برخی ایالات، از نکات منفی مهاجرت به کانادا با این روش است.

از جمله مزایایی که اخذ اقامت و مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا و تجارت در کانادا دارد و می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما و خانواده‌تان در کانادا از بیمه خدمات درمانی رایگان تا آخر عمر برخوردار خواهید بود. البته اگر مشغول به کار شوید، می‌توانید بیمه درمان کامل دندان را داشته باشید.
 • تمام فرزندانتان از تحصیل رایگان برخوردار خواهند بود. بسیاری از دانشگاه‌ها به شما بورس و وام (اگر مقیم باشید و نه دانشجوی بین‌المللی International Student) تعلق می‌گیرد. در حال حاضر مثلاً تحصیل در رشته فیزیک در دانشگاه کونکوردیا در شهر مونترال برای یک فرد مقیم رایگان و ماهیانه ۵۷۰ دلار کمک‌تحصیلی به فرد داده می‌شود.
 • برخلاف آمریکا، کانادا کشوری امن است که حق حمل اسلحه ممنوع است.
 • تعداد زیادی از ایرانیان در شهرهای تورنتو، ونکوور، مونترال، ساسکاچوان، کل‌گری و نیوبرانزویک زندگی می‌کنند.
 • به‌راحتی با جامعه کانادا و فرهنگ‌های مختلف آن تطابق پیدا کنید.
 • از مزایای زندگی در کشور تراز اول بهره‌مند شوید و بتوانید از مزایای پاسپورت کانادایی بهره‌مند شوید.
 • از آب‌وهوای عالی آمریکای شمالی و مناظر آن لذت ببرید و فارغ از شلوغی و ازدحام با آرامش زندگی کنید.

منابع سودمند برای سرمایه‌ گذاری در کانادا

کانادا کشوری است که با توجه به منابع گسترده خود، برنامه‌های متنوع و متعددی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی تدوین و اجرایی کرده است. از سوی دیگر سرمایه‌گذاران خارجی با شناخت کامل منابع سودمند سرمایه گذاری در کانادا می‌توانند با چند برابر کردن سرمایه اولیه خود، اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده به دست آورد.

صنایع مهم برای سرمایه‌ گذاری در کانادافرصت‌های شغلیحوزه‌های سرمایه گذاری در کانادا
فناوری۶۵۰ هزارهوش مصنوعی، امنیت سایبری، توسعه نرم‌افزار
فناوری پاک۱۸۳هزارتولیدات کشاورزی و دام‌پروری، فرآوری نوشیدنی
کشاورزی۲.۳ میلیونتولیدات کشاورزی و دام‌پروری، فرآوری نوشیدنی
تولید۱.۷ میلیونتولید دستگاه و تجهیزات، خودروسازی و …
رسانه۲۲۰ هزاربازی‌های کامپیوتری، فیلم، انیمیشن و …
منابع طبیعی۱.۷ میلیوننفت، گاز، معادن و …
محیط‌زیست۹۰۰ هزارداروسازی، تکنولوژی پزشکی و …

سؤالات متداول در مورد سرمایه‌ گذاری در کانادا

اگر قصد سرمایه‌ گذاری در کانادا باهدف مهاجرت و اخذ اقامت رادارید، می‌بایست متناسب با شرایط خود تصمیم بگیرید؛ اما کدام‌یک از برنامه‌های مهاجرت به کانادا از طریق تجارت برای شما مناسب است؟ در ادامه به بررسی برخی سؤالات متداول خواهیم پرداخت.

بسته به میزان پولی که در دست دارید و می‌خواهید برای سرمایه گذاری در کانادا درنظر می‌گیرید، گزینه‌های متعددی پیش روی شما وجود دارد. برای مثال؛ برنامه مهاجرتی سرمایه‌گذاری در کبک به افراد این اجازه را می‌دهد تا یک سرمایه‌گذاری غیرفعال و امن از طریق دولت کانادا انجام دهند.

اگر به دنبال سرمایه گذاری در کانادا به شکل فعال‌تری هستید، برنامه‌های متعددی برای کارآفرینی استانی برای مهاجرت شما وجود دارد که در آن شما ملزم هستید تا در کانادا سرمایه‌گذاری کنید و تجارت خود را اداره کنید. همچنین می‌توانید نگاهی به برنامه ویزای استارتاپ برای کارآفرینان بیندازید.

تجربه مدیریتی در داشتن یک کسب‌وکار می‌تواند گزینه‌های مناسبی برای دسته‌های متعدد کارآفرینی در خلال برنامه‌های استانی کانادا را به شما نشان دهد.

می‌توان گفت بهترین برنامه‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا را استان کبک ارائه می‌دهد. ازآنجایی‌که این برنامه‌ها بر اساس امتیازدهی و صلاحیت است، مستلزم تحلیل‌های کارشناسی شده است، می‌توانید در این مورد از کارشناسان ویزا نیو مشاوره بگیرید.

هریک از استان‌های کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی خود اقدام به جذب مهاجران کارآفرین و مدیران تجارت‌های مختلف می‌کنند. هریک از این برنامه‌ها مستلزم سرمایه‌گذاری فعال است که تجارتی را به‌عنوان مرکز اصلی، یکی از شعب و نمایندگی‌های مدیریتی خود دریکی از استان‌های کانادا راه‌اندازی نمایید.

کانادا آماده پذیرش خود اشتغالان درزمینهٔ های مختلف نظیر کشاورزان، هنرمندان، ورزشکاران و… بسته به میزان موفقیت و اعتباری که در حوزه کاری خود به دست آورده‌اند، می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.