مهاجرت

سرمایه گذاری در انگلیس

سرمایه گذاری در انگلیس

انگلیس شاید ششمین اقتصاد بزرگ جهان باشد، اما بزرگ‌ترین مرکز مالی جهان در کنار نیویورک است. در حقیقت، لندن یکی از بزرگ‌ترین شهرها در جهان و دارای بالاترین شهر ناخالص داخلی (GDP) در اروپا است. سرمایه گذاری در انگلیس یکی از راه‌های ورود به اقتصاد فعال این کشور و اخذ اقامت آن می‌باشد.

مزایا و معایب زندگی در انگلستان

یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان، انگلستان است که بهترین کشور برای کار، تحصیل و زندگی به حساب می آید. این کشور معیاری برای جوامع چندفرهنگی در سراسر جهان است. اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور، امکان زندگی در شهرهای مهمی چون لندن، منچستر و کاردیف را به شما می‌دهد. با‌توجه به شرایط موجود در این کشور، وضعیت کار و اقامت برای مهاجران بهتر از سایر کشورهاست.

همچنین بخوانید: شرایط زندگی در انگلیس

استانداردهای بهداشتی و مراقبتی در این کشور از سطح بالایی برخوردار هستند. انگلستان همواره از جمله کشورهایی است که سیاست هایش در جهت پیشبرد کسب و کارهای جدید بوده است. این موضوع یکی از مزایای سرمایه گذاری در این کشور است.

از نظر بررسی معایب کشور انگلستان، باید بگوییم علاوه بر مزایای زیادی که دارد، دارای معایبی نیز هست که مهم ترین آنها هزینه زیاد مسکن در شهرهای مهم آن، نظیر انگلستان و همچنین آب‌وهوای نامناسب آن است؛ به طوری که در بیشتر روزهای سال آب و هوای این کشور سرد و بارانی است.

اقتصاد انگلیس

اقتصاد انگلیس از میان چهار کشور  موجود در بریتانیا، بزرگ‌ترین است. انگلیس کشوری بسیار صنعتی و تولیدکننده پارچه و محصولات شیمیایی است؛ البته اتومبیل، لوکوموتیو و هواپیما از دیگر محصولات مهم صنعتی انگلستان هستند. بخش قابل‌توجهی از درآمد این کشور از شهر لندن تأمین می‌شود. به دلیل وضعیت خوب اقتصادی، امکانات رفاهی و شرایط مناسب اجتماعی، متقاضیان بسیاری سالانه تمایل به مهاجرت به این کشور از روش‌های مختلف رادارند. یکی از انواع این روش‌ها، سرمایه گذاری در انگلیس است.

سرمایه گذاری در انگلیس مقاله ای از سایت ویزانیو

انواع مختلف سرمایه گذاری چیست؟

چهار نوع سرمایه گذاری اصلی یا کلاس دارایی با ویژگی‌ها، مزایا و خطرات خاص خود وجود دارد. در ادامه به بررسی این چهار نوع خواهیم پرداخت. برای سرمایه گذاری در کشور انگلیس باهدف اخذ اقامت دائم این کشور می‌توانید پس از کسب اطلاعات لازم، درزمینهٔ موردنظر اقدام نمایید.

سهام

یکی از انواع سرمایه گذاری در کشور انگلیس، سهام است؛ زیرا می‌تواند به رشد ارزش سرمایه گذاری اصلی شما در بلندمدت و میان‌مدت کمک کند. اگر صاحب سهام که درواقع بخشی از سود یک شرکت است و به سهامداران آن پرداخت می‌شود باشید، می‌توانید از سود سهام نیز استفاده نمایید.

البته ممکن است ارزش سهام درزمانی پایین‌تر از قیمتی باشد که برای آن‌ها پرداخت می‌کنید؛ زیرا قیمت‌ها می‌توانند به‌روز متغیر باشند. سهام معمولاً مناسب سرمایه‌گذاران بلندمدت است. سهام، ازلحاظ تاریخی بازده بیشتری را نسبت به سایر دارایی‌ها به بار می‌آورند.

خرید ملک

املاک و مستغلات به‌عنوان روشی دیگر برای سرمایه گذاری در انگلیس محسوب می‌گردد؛ زیرا قیمت خانه‌ها و سایر املاک می‌تواند طی مدت‌زمانی متوسط ​​و بلندمدت به‌طور قابل‌توجهی بالا رود. بااین‌حال، دقیقاً مانند سهام، دارایی نیز می‌تواند در ارزش کاهش یابد و خطر ضرر را به همراه داشته باشد.

سرمایه گذاری نقدی

سرمایه گذاری‌های نقدی شامل حساب‌های بانکی روزمره، حساب‌های پس‌انداز با بهره بالا و سپرده‌های کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت است. این‌ نوع از حساب‌ها معمولاً کمترین بازدهی بالقوه انواع سرمایه گذاری در کشور انگلیس رادارند.

درحالی‌که این حساب‌ها هیچ فرصتی برای رشد سرمایه ندارند؛ ولی می‌توانند درآمدزایی منظم داشته باشند و نقش مهمی در حمایت از ثروت و کاهش ریسک در یک سبد سرمایه گذاری ایفا کنند. بهره ثابت بهترین نوع شناخته‌شده سرمایه گذاری با بهره ثابت اوراق قرضه است که اساساً وقتی دولت یا شرکت‌ها از سرمایه‌گذاران وام می‌گیرند و درازای آن‌ها نرخ بهره را پرداخت می‌کنند.

اوراق قرضه

اوراق قرضه همچنین به‌عنوان یک سرمایه گذاری دفاعی در نظر گرفته می‌شود، زیرا به‌طورکلی بازده بالقوه پایین‌تر و ریسک پایین‌تر از سهام یا دارایی را ارائه می‌دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند مانند پول نقد، نسبتاً سریع فروخته شوند.

در تمامی روش‌های سرمایه گذاری، باید به این مسئله توجه داشته باشید که در صورت عدم کسب اطلاعات لازم و کافی، انجام اقدامات صحیح و نگرفتن مشورت جهت انتخاب نوع سرمایه گذاری متناسب با بودجه و هزینه شما ممکن است باعث ضرر رساندن و یا از بین رفتن سرمایه شوید.

مقاله سرمایه گذاری در انگلیس

سرمایه‌گذاری از روش POST-STUDY WORK

یکی از ویزاهای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در انگلیس از این طریق امکان‌پذیر است. مهم‌ترین نکته در اقدام از طریق post-study work کسب ۹۵ امتیاز برای واجد شرایط شدن در اخذ این ویزا خواهد بود. تمکن مالی متقاضی و همسر و ارائه مدرک زبان انگلیسی، می‌تواند این تعداد امتیاز را برای افراد به ارمغان بیاورد؛ به‌طوری‌که سرمایه اولیه ۷۵ امتیاز، تمکن مالی ۱۰ امتیاز و مدرک زبان ۱۰ امتیاز می‌تواند برای افراد به ارمغان بیاورد.

ارائه طرح تجاری یا business plan، فرصت استخدام برای حداقل دو شهروند انگلیسی، می‌تواند ویزای سرمایه‌گذاری را برای افراد به همراه داشته باشد. مدت اعتبار این ویزا ۳ سال و ۴ ماه بوده و با سرمایه ۵۰۰۰۰ پوند برای ۲ سال دیگر قابلیت تمدید دارد. نهایتاً افراد پس از ۵ سال می‌توانند موفق به دریافت اقامت دائم انگلیس شوند.

سرمایه گذاری در انگلیس

اگر قصد مهاجرت به کشوری خارجی رادارید، می‌توانید از روش‌های مختلف مهاجرتی اقدام نمایید. یکی از این روش‌ها سرمایه گذاری در انگلیس است. با توجه به قدرت بالای این کشور در اقتصاد جهانی، انتخاب این روش علاوه بر اخذ اقامت و سپس تابعیت انگلیس، می‌تواند کمک چشمگیری به پیشرفت فرد نماید.

از طرفی در نظر داشته باشید که اقتصاد این کشور بسیار وابسته به مصرف‌کنندگان است؛ بنابراین می‌تواند تحت تأثیر تغییر در اعتبار مصرف‌کننده یا قیمت کالاها باشد. سرمایه گذاری در انگلیس می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلفی همچون راه‌اندازی کسب‌وکار و تجارت، خرید ملک، استفاده از ETF ها و ADR های با کاربرد آسان تا سرمایه گذاری مستقیم پیچیده‌تر در بورس اوراق بهادار لندن انجام شوند.

بورس اوراق بهادار لندن دارای بیش از ۶ تریلیون دلار سرمایه در بازار است و آن را به سومین بورس بزرگ در جهان تبدیل می‌کند. حدود ۳۰۰۰ شرکت از بیش از ۶۰ کشور جهان در بازار بورس وجود دارند، ازجمله شرکت‌های آفریقا، چین، آمریکای لاتین، اروپا و آسیا.

مزایا و مخاطرات سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در کشور انگلیس ممکن است از بسیاری از بازارهای در حال ظهور و مرزی امن‌تر باشد، اما هنوز خطرات زیادی وجود دارد که سرمایه‌گذاران باید در نظر بگیرند.

مزایای سرمایه گذاری

برخی از مزایای سرمایه گذاری در انگلستان عبارت‌اند از:

هاب مالی: پس از نیویورک، لندن یکی از پیشرفته‌ترین بازارهای مالی جهان را دارد. از طرفی تبدیل‌شدن این کشور به یکی از قطب‌های مهم مالی جهان باعث می‌شود بازار اوراق بهادار برای سرمایه گذاری در انگلیس بازار پایداری و نقدینگی باشد.

سهام تراشه‌های آبی: انگلیس بسیاری از بزرگ‌ترین شرکت‌های تراشه آبی در جهان را در خود جای‌داده است که باعث می‌شود سرمایه گذاری در منطقه نسبت به سایر بازارهای مالی در سراسر جهان از ریسک کمتری برخوردار باشد.

سرمایه گذاری در انگلیس | مراحل و مدارک مورد نیاز + شرایط و هزینه

خطرات سرمایه گذاری

ازجمله مخاطرات سرمایه گذاری در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خدمات اقتصادی: اقتصاد انگلیس از بیش از ۷۰٪ خدمات تشکیل‌شده است که در بین کشورهای توسعه‌یافته متداول است. اگرچه این می‌تواند به معنای ثبات بیشتر باشد، تغییر در اعتبار مصرف‌کننده و قیمت کالاها می‌توانند به‌سرعت مشکلاتی را ایجاد کنند.

خطرات سیاسی: خروج کشور انگلیس از اتحادیه اروپا یک ریسک سیاسی سطح بالاست که به اقتصاد این کشور واردشده است. این نوع تهدیدات می‌توانند به نوسانات اقتصادی منجر شوند.

نکات کلیدی در مورد سرمایه گذاری

آسان‌ترین راه برای سرمایه گذاری در انگلیس از طریق وجوه مبادله‌ای با ارز (ETF) است دقیقاً مانند سهام قابل معامله است و امنیت بالایی دارد. کسانی که به دنبال یک رویکرد دستی بیشتر هستند نیز می‌توانند رسیدهای سپرده‌گذاری آمریکایی (ADRs) را به‌عنوان اوراق بهادار آمریکایی خریداری کنند.

در مورد سرمایه گذاری با یک رویکرد مستقیم، می‌توان به خریداری سهام در بورس اوراق بهادار لندن (LSE) خریداری کنند. در این روش همه سرمایه‌گذاران باید پیامدهای مالیاتی سرمایه گذاری را بر اساس قوانین انگلیس مستقیماً در نظر بگیرند.

انگلستان به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین مراکز مالی در جهان، بسیاری از شرکت‌های بزرگ را در اقتصاد خود مشغول به فعالیت کرده است. عوامل متعددی باعث جذب افراد برای سرمایه گذاری در انگلیس و جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی شده و آن را به مقصدی برای کسب‌وکار و سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در انگلستان علاوه بر موارد ذکرشده در بالا به دو روش دیگر امکان‌پذیر است. اخذ ویزای ۵۰.۰۰۰ و ۲۰۰.۰۰۰ پوندی. حداقل شرایط موردنیاز برای سرمایه گذاری در کشور انگلیس از طریق سرمایه گذاری ۲۰۰.۰۰۰ یا ۵۰.۰۰۰ پوندی، داشتن توانایی مالی برای گذراندن زندگی در مدت‌زمان اقامت و حداقل نمره آیلتس ۴.۵ است.

در سرمایه گذاری ۲۰۰.۰۰۰ پوندی که باهدف اخذ اقامت دائم انگلیس انجام می‌شود، یک اقامت سه‌ساله به شما داده می‌شود. در این مدت فرصت دارید ثابت کنید علاوه بر این مبلغ قادر به پرداخت هزینه‌های زندگی خود در انگلیس، توانایی کار کردن به‌عنوان یک مدیر و صاحب کسب‌وکار رادارید. در تجارتی که راه‌اندازی کرده‌اید نیز باید حداقل دو نفر با تابعیت انگلیس را استخدام نمایید.

اعتبار ویزای سرمایه گذاری

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور انگلیس می‌بایست حداقل از سه ماه قبل از مهاجرت اقدام نمایید. با مدارک و اسناد لازم نیز باید اثبات کنید که این مبلغ به شما یا همسرتان تعلق دارد. با این نوع ویزا می‌توانید برای مدت ۳ سال و ۴ ماه در انگلیس اقامت داشته باشید.

شرط تمدید ویزا سرمایه گذاری این است که در هرسال حداقل شش ماه در انگلیس حضورداشته باشید. اگر در این مدت، بیشتر از شش ماه خارج از انگلیس بوده باشید، نمی‌توانید این نوع ویزا را برای اقامت تمدید نمایید. سپس برای تمدید ویزا درخواست می‌دهید و ۲ سال دیگر تمدید می‌شود.

اخذ پاسپورت انگلیس

پس‌ازاینکه توانستید از طریق سرمایه گذاری به کشور انگلیس مهاجرت کنید، پس از تمدید ویزا و گذشت ۵ سال می‌توانید اقامت دائم خود را اخذ نمایید. در این حالت نیز پس از گذشت ۵ الی ۶ سال می‌توانید برای پاسپورت انگلیس اقدام نمایید. دریافت پاسپورت انگلیس به معنای اخذ تابعیت این کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.