مهاجرت

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند

تجارت بین‌المللی یکی از چند عنصر کلیدی از سیستم اقتصادی هلند می‌باشد و به همین دلیل امروزه به محلی ایدئال برای تجارت در اروپا تبدیل شده است، به‌طوری که تجارت بین‌المللی و صادرات به میزان زیادی موجب رشد اقتصادی این کشور شده و هلند را به شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و یکی از کشورهای بزرگ در زمینه صادرات تبدیل نموده است؛ بنابراین یکی از بهترین راه‌ها برای اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری در هلند می‌باشد که در این مطلب به بررسی آن می‌پردازیم.

وضعیت اقتصادی کشور هلند

کشور هلند از لحاظ اقتصادی رتبه هشتم را در اروپا کسب نموده است و به همین دلیل به یک مقصد عالی برای کسب و کار و ایجاد سرمایه گذاری تبدیل گشته است.

مزایای سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند یکی از راه‌های سریع و آسان برای اخذ اقامت دائم هلند برای تمامی اعضای خانواده می‌باشد چرا که به فرد این امکان را می‌دهد که در مدت کوتاهی بتواند با انجام سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کرده و بعد از گذشت ۵ سال اقامت دائم هلند را به دست آورد.

با سرمایه گذاری در هلند و اخذ ویزای این کشور به متقاضی اجازه داده می‌شود که با تمدید ویزا به مدت ۵ سال در کشور هلند اقامت و اجازه رفت و آمد داشته باشد. علاوه بر این افراد می‌توانند بعد از ۵ سال و با دریافت اجازه اقامت دائم، از این طریق وارد بازار کار هلند شده و در آن فعالیت داشته باشند. یکی دیگر از مزایای مهم سرمایه‌گذاری در کشور هلند این است که فرد می‌تواند از این طریق برای اقامت اعضای خانواده نیز ویزا دریافت کند.

همچنین از آنجا که سرمایه گذاری در کشورهای دیگر نیاز به داشتن مدرک زبان ندارد این روش یک روش مناسب برای افرادی است که مدرک زبان ندارند.

مزایای سرمایه گذاری در هلند

دلایل سرمایه‌گذاری در هلند

صرف‌نظر از مزایای اقتصادی بی‌شماری که سرمایه‌گذاری در هلند به همراه دارد، این پروسه روشی مؤثر برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده به شمار می‌رود. سؤالی که ممکن است برای بسیاری ایجاد شود این است که در میان کشورهای اروپایی با اقتصاد قدرتمند، چرا هلند مقصد خوبی برای سرمایه‌گذاری است. در ادامه به بررسی برخی دلایل مهم سرمایه‌گذاری در هلند خواهیم پرداخت.

موقعیت جغرافیایی مطلوب

هلند در قاره اروپا و در همسایگی کشورهای مهمی چون آلمان، بلژیک و انگلیس قرارگرفته که به معنای در اختیار داشتن ۵۰۰ میلیون مصرف‌کننده می‌باشد.

زیرساخت‌های عالی

فرودگاه‌های دارای استانداردهای بین‌المللی، بندرگاه‌های مهم، جاده‌های سریع‌السیر و شبکه‌های ریلی پهناور و گسترده، سبب شده تا زیرساخت‌های این کشور در شرایط بسیار ایده آلی قرار داشته باشند.

زبان انگلیسی

برای کار و زندگی در هلند، الزامی به یادگیری زبان هلندی وجود ندارد؛ زیرا حدود ۹۰% شهروندان این کشور می‌توانند به زبان انگلیسی مکالمه کنند.

وجود محیط تجاری برتر

شرکت‌های تجاری شناخته‌شده در سطح بین‌الملل، نظیر Dow, Cargill HeinzNike, Netflix, Tesla, Staples, Stryker و … نشان‌دهنده پررونق بودن سرمایه‌گذاری در این کشور هستند.

تسهیلات و امکانات فراوان

 مؤسسات سرمایه‌گذاری بین‌المللی در هلند، آماده هستند تا تسهیلات رایگان را جهت راه‌اندازی و توسعه بیزینس شما در این کشور فراهم کنند.

روش‌های سرمایه گذاری در کشور هلند

 • یک شرکت نوآورانه
 • یک سرمایه گذاری شرکتی که به رشد یک یا چند شرکت نوآور کمک می‌کند
 • یک سرمایه گذاری دانه‌ای که مورد تائید وزارت امور اقتصادی هلند است
 • یک سرمایه مشارکتی که بخشی از جامعه مشارکت شرکتی هلند است.

روش‌های سرمایه گذاری در کشور هلند

مراحل سرمایه گذاری در هلند و لزوم گرفتن مشاوره از متخصصین

فرد متقاضی سرمایه گذاری در هلند قبل از هرگونه اقدام در خصوص باید در سفری به این کشور به‌صورت کامل در مورد شرایط زندگی و تمامی جوانب سرمایه گذاری در آن تحقیق نمایند و مطمئن شوند که این کشور مسیر را برای ساختن آینده‌ای که در نظر دارند و رسیدن به ایده آل هایشان هموار می‌سازد؛ چرا که سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی فرد را متحمل هزینه‌های گزاف می‌گرداند و در صورتی که این اقدام با عدم موفقیت مواجه گردد احتمال از بین رفتن سرمایه وجود دارد.

بنابراین بهتر است افراد قبل از اقدام برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی حتماً با یک مشاوره با تجربه و متخصص مشورت نمایند تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری گردد.

اخذ اقامت دائم هلند از طریق سرمایه گذاری

همان‌طور که گفتیم با گذشت ۵ سال از اخذ ویزای کاری و در صورتی که در این مدت همه چیز به شیوه‌ای موفقیت‌آمیز پیش رفته باشد فرد می‌تواند برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور هلند اقدام نماید. شرایط تبدیل ویزای سرمایه گذاری به اقامت دائم عبارت‌اند از:

 • ۵ سال زندگی به طور مستمر در این کشور
 • موفقیت‌آمیز بودن پروژه سرمایه گذاری در طول این مدت
 • اثبات پایبندی به قوانین و شرایط کشور هلند

ویزای طلایی برای سرمایه‌گذاران خارجی در هلند

صدور مجوز اقامت سرمایه‌گذاری در هلند برای سرمایه‌گذاران خارجی با نام ویزای طلایی انجام می‌شود. در این روش سرمایه‌گذاران خارجی باهدف ارتقا وضعیت اقتصادی هلند، مبلغ قابل‌توجهی از سرمایه خود را وارد چرخه اقتصادی کشور می‌کنند.

مزایای اخذ ویزای طلایی هلند

ویزای طلایی اقامت از طریق سرمایه‌گذاری برای مدت ۱۲ ماه و به‌صورت قابل تمدید صادر می‌شود. از مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صدور مجوز اقامت برای همسر و فرزندان
 • اخذ تابعیت اتحادیه اروپا پس از پنج سال اقامت
 • تردد در کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • داشتن اجازه کار در هلند
 • کسب تابعیت دوگانه
 • امکان سرمایه‌گذاری درزمینهٔ خرید ملک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.