مهاجرت

سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا

کشور اسپانیا از نظر وضعیت اقتصادی رتبه دهم در جهان را به خود اختصاص داده است و بنابراین به یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است، سرمایه گذاری در اسپانیا از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که به شرح آنها می‌پردازیم.

کشور اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای مهم اروپایی غربی بوده و اخذ اقامت این کشور یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت اروپاست. آب‌وهوای اسپانیا در طول تابستان بسیار گرم و در زمستان معتدل است. زبان مردم آن اسپانیایی و کاتالان است و واحد پول آن یورو می‌باشد.

سرمایه گذاری در اسپانیا یکی از گزینه‌های سرمایه گزاری پرطرفدار بشمار می‌آید، این‌گونه که بسیاری از متقاضیان به دنبال اخذ اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری در اسپانیا و میزان سرمایه موردنیاز در باب اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشند.

ویزای طلایی اسپانیا چیست؟

ویزای طلایی، همان ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا است که تحت عنوان برنامه ویزای اقامت اسپانیا هم شناخته می‌شود. طرح ویزای طلایی اسپانیا اولین بار در سال ۲۰۱۳ اجرایی شد. هدف این برنامه مهاجرتی تشویق سرمایه‌گذاران خارجی برای رونق بخشیدن به اقتصاد این کشور می‌باشد.

بر مبنای برنامه ویزای طلایی، سرمایه‌گذاران خارجی با حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو می‌توانند برای خود و اعضای درجه‌یک خانواده، اقامت دائم و در ادامه پاسپورت اسپانیا را دریافت کنند. سرمایه گذاری در اسپانیا در حوزه‌های خرید ملک، تأسیس شرکت یا سپرده‌گذاری بانکی انجام می‌پذیرد.

ویزای طلایی اسپانیا علاوه بر تأثیرات مثبتی که بر اقتصاد کشور داشته، برای سرمایه‌گذاران خارجی امتیازات فراوانی هم دارد؛ برای مثال ارائه ویزا از این روش مهاجرتی برخلاف سایر روش‌های زمان‌بر دیگر، ۹۰ الی ۱۲۰ روزه دریافت خواهد شد.

ازآنجایی‌که اسپانیا جزو اتحادیه اروپا است؛ افراد با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری این کشور و اخذ اقامت می‌توانند در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا امکان تحصیل یا کار داشته باشند.

سرمایه گذاری در اسپانیا

بسیاری از کشورهای اروپایی در سالیان نه‌چندان دور شرایط اخذ اقامت درازای سرمایه‌گذاری و خرید ملک را در اختیار متقاضیان مهاجرت به اروپا قرار می‌دادند. اسپانیا نیز ازجمله این کشورها می‌باشد. اقتصاد اسپانیا بر اساس جذب سرمایه‌گذار و نه کارآفرین بوده است.

بدین معنی که این کشور علاوه برجذب کارآفرینان از سرتاسر دنیا، هنوز هم در ازای سرمایه‌گذاری در این کشور، به متقاضیان اقامت دائم اسپانیا را اعطا خواهد کرد. نکته‌ای جالب که در مورد مهاجرین اسپانیا وجود دارد این است که بخش اعظم مهاجرین را اهالی کشورهای شرق آسیا و هندوستان تشکیل می‌دهند.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

انواع مختلف سرمایه‌گذاری در این کشور شامل سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک می‌باشد که نیاز به دریافت ویزا دارد. به‌این‌ترتیب که با استفاده از این روش فرد یک اقامت دوساله دریافت می‌کند که امکان تمدید آن وجود دارد، برای تمدید ویزا لازم نیست که فرد طی این دو سال در خاک اسپانیا اقامت داشته باشد، بلکه کافی است سالی یک‌بار به این کشور سفر نماید.

بعد از گذشت ۵ سال و درصورتی‌که دارنده ویزا سالانه ۶ ماه را در خاک اسپانیا گذرانده باشد، دارای سوءسابقه نباشد و همچنان ملک و یا شرکت ثبت‌شده را داشته باشد، می‌تواند برای دریافت تابعیت درخواست دهد.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا

  • سن بالای ۱۸ سال
  • اثبات تمکن مالی
  • اثبات برخورداری از سلامت جسمی و روحی
  • نداشتن سوءسابقه

مزایای سرمایه گذاری در اسپانیا

اسپانیا با داشتن اقتصادی رو به رشد، خانه‌های ارزان، استانداردهای بالای زندگی و بهداشت و درمان، بستر مناسبی جهت سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی مشاغل متعدد است.

– اخذ اقامت در کوتاه‌ترین زمان ممکن

– امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان

– امکان گرفتن تابعیت اسپانیا

– ملزم نبودن برای اقامت در اسپانیا

– برخورداری از شبکه حمل‌ونقل کارآمد

اخذ پاسپورت اسپانیا

همان‌طور که گفتیم بعد از گذشت ۵ سال از سرمایه‌گذاری و درصورتی‌که فرد در این ۵ سال، هر سال ۶ ماه را در اسپانیا گذرانده باشد می‌تواند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهد، در غیر این صورت این امکان را دارد که همچنان ویزای خود را به‌طور موقت تمدید نماید، اما اخذ اقامت دائم به معنی شهروندی اسپانیا نیست. برای دریافت پاسپورت و تابعیت اسپانیایی فرد باید به مدت ۱۰ سال، ۱۸۳ روز از هرسال را در این کشور اقامت داشته باشد و علاوه بر این، بر زبان اسپانیایی مسلط باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.