مهاجرت

سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد

کشور سوئد با تبدیل شدن به مرکزی برای توسعه فناوری، شرایط مناسبی برای جذب سرمایه از سایر کشورها فراهم کرده است. در این مطلب به بررسی جنبه‌های مختلف اقامت سرمایه گذاری در سوئد پرداخته‌ایم.

سرمایه گذاری در سوئد

این کشور در طی نیم‌قرن گذشته، ثبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را به خود دیده است. شما به‌عنوان فردی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در سوئد است، راه‌های مختلفی را پیش رودارید. یکی از این روش‌ها این است که تجارت جدیدی در حوزهٔ تولید محصول و خدمات راه‌اندازی کنید یا در شرکت یا تجارت موفق و سود‌دهی در این کشور شریک شوید. کسانی که این کشور را برای کسب‌وکار انتخاب می‌کنند، ضمن یادگیری زبان سوئدی، باید به فرصت‌های موجود توجه کنند.

این کشور یکی از پرسرعت‌ترین اینترنت‌ها را در اختیار شهروندان خود قرار داده است که در عصر جامعهٔ اطلاعاتی دهکدهٔ جهانی و کارآفرینی دیجیتالی و کسب‌و‌کارهای آی تی محور، برگ برندهٔ اقتصاد فناورانهٔ سوئد در قیاس با سایر کشورهای جهان است.

شرایط سرمایه‌گذاری در سوئد

– داشتن ویزا با حداقل دو سال و ۶ ماه اعتبار

– داشتن حداقل ۲ سال سابقه کاری مرتبط با زمینه سرمایه‌گذاری (در ۵ سال گذشته)

– داشتن مدرک تحصیلی مرتبط

– داشتن سرمایه مالی مناسب

– اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های شخصی و خانوادگی

شرایط سرمایه‌گذاری در سوئد

روش‌های سرمایه گذاری در کشور سوئد

روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که متقاضیان اخذ اقامت سوئد و یا دریافت ویزای شنگن می‌توانند از طریق این روش‌ها اقدام نمایند. این روش‌ها عبارت‌اند از:

– راه‌اندازی یک تجارت جدید

– گرفتن امتیازات یک شرکت راه‌اندازی شده در سوئد (حداقل ۵۱ درصد سهام کشور مورد نظر)

از میان روش‌های مختلف در خصوص اخذ اقامت سوئد و مهاجرت به سوئد می‌توان به اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه‌گذاری و مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری که یکی از روش‌های جذاب اخذ اقامت سوئد محسوب می‌شود، اشاره کرد.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در سوئد

به‌طورکلی راه‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری در سوئد وجود دارد؛ از ثبت شرکت گرفته تا راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید. یکی از روش‌های مؤثر برای سرمایه‌گذاری در این کشور، خرید ملک است که با توجه به رونق اقتصادی سرمایه‌ای رو به رشد خواهد بود.

سوئد ازجمله کشورهایی است که خرید ملک را برای اتباع خارجی بدون مانع می‌بیند؛ هرچند خرید ملک در این کشور اروپایی در اخذ اقامت دائم تأثیری ندارد؛ اما روشی سودمند جهت چند برابر کردن سرمایه خواهد بود. به‌علاوه بانک‌های سوئد با ارائه وام‌ها و تسهیلاتی خرید ملک در این کشور را جذاب نموده‌اند.

یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد از طریق خرید ملک؛ اجاره آن است. اجاره‌نشینی در کشورهای اروپایی معمول است؛ لذا نرخ اجاره‌بها تقریباً در آن‌ها بالاست.

هزینه لازم برای یک مترمربع آپارتمان در شهرهای بزرگ حدود ۶ هزار دلار و در شهرهای کوچک حدود ۴۰۰۰ دلار می‌باشد.

مزایای سرمایه گذاری در سوئد

  • ساده بودن شرایط سرمایه گذاری
  • عدم وجود تشریفات خاص برای سرمایه گذاری
  • برخورداری از کیفیت مدیریت در خدمات مشاوره‌ای
  • برخورداری از وضعیت سیاسی و اقتصادی مطلوب
  • کسب مقام سوم در بین تمام کشورها از نظر شاخص آمادگی‌های شبکه جهانی
  • قرار گرفتن جزو ۱۰ کشور برتر دنیا از نظر شرایط اقتصادی، امکانات و تعهدات کاری
  • دارای پایین‌ترین میزان مالیات در بین کشورهای اروپایی
  • برخورداری از نظام حقوقی متعادل
  • سادگی قراردادها و اسناد و مدارک در این کشور

مزایای سرمایه گذاری در سوئد

اعتبار ویزای سرمایه گذاری سوئد و مدت‌زمان اخذ اقامت دائم

در صورتی که فرد بتواند مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری را درست انجام دهد به فرد اجازه داده می‌شود که به مدت دو سال در خاک سوئد اقامت داشته باشد. بعد از اتمام دو سال اول اگر فرد تمامی قوانین دولت سوئد را اجرا کرده و تخلفی نداشته باشد می‌تواند ویزای خود را تا دو سال دیگر تمدید نماید.

بعد از گذشت دو دوره دو ساله فرد می‌تواند برای دریافت اقامت دائم سوئد درخواست دهد، به شرطی که در این ۴ سال مالیات‌های خود را پرداخت کرده و مرتکب جرمی نیز نشده باشد.

– اقامت اعضای خانواده در سوئد با سرمایه گذاری

فرد با اخذ اقامت از این روش به‌شرط اثبات توانایی مالی می‌تواند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال را نیز با خود همراه سازد. همسر متقاضی در دو سال اول اجازه انجام کار در سوئد را ندارد مگر اینکه به‌طور مستقل و جدا از همسرش اقدام به مهاجرت نموده باشد.

فرزندان فرد اگر بالای سن قانونی باشند می‌توانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی وارد سوئد گردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.