مهاجرت

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه ‌گذاری در ترکیه یکی از روش‌های اخذ اقامت ترکیه می‌باشد اما از آنجا که سرمایه گذاری در هر کشوری مزایا و معایب خودش را دارد، متقاضی قبل از اقدام برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باید از تمامی شرایط و قوانین آن، مزایای سرمایه گذاری و روش‌هایی که سرمایه گذاری در هر کشوری را ممکن می‌سازند، به‌طور کامل اطلاع داشته باشد.

سرمایه‌گذاری در ترکیه

اخذ اقامت ترکیه از هر یک از روش‌های مهاجرتی، نیازمند حداقل ۵ الی ۸ سال زندگی در این کشور به‌صورت اقامت موقت است. سرمایه‌گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک، راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی و ثبت شرکت یکی از روش‌های مطمئن اخذ اقامت دائم این کشور است.

از سال ۲۰۱۸ تغییرات مطلوبی در اخذ اقامت دائم ترکیه از این روش صورت گرفت. به‌نحوی‌که با سرمایه‌گذاری در حد ۲۵۰ هزار دلار برای خرید ملک در این کشور می‌توانید اقامت دوساله ترکیه را اخذ کنید. روش دیگر مهاجرت از این طریق، سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار دلاری است که با واردکردن سرمایه خود در کشور، نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام می‌نمایید.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

  • اخذ پاسپورت ترکیه در کوتاه‌ترین زمان ممکن
  • امکان سفر به ۱۴۸ کشور دنیا بدون ویزا
  • امکان تحصیل رایگان
  • بهره‌مندی از خدمات درمانی و بیمه در کشور ترکیه
کشور ترکیه با تدوین قوانین سهل و آسان امکان سرمایه گذاری در این کشور را از روش‌های مختلفی نظیر خرید ملک، ثبت شرکت و سرمایه گذاری برای افراد خارجی فراهم نموده و از این طریق جذب سرمایه‌های خارجی به این کشور و ایجاد کسب و کار جدید را فراهم نموده است.

اقامت اعضای خانواده از طریق سرمایه گذاری در ترکیه

افراد با سرمایه گذاری در ترکیه این امکان را خواهند داشت که برای تمامی اعضای خانواده که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می‌گردد، اقامت ترکیه را دریافت نمایند. همچنین تمامی اعضای خانواده از این طریق امکان برخورداری از خدمات تحصیلی رایگان را خواهند داشت.

مراحل اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

برای اینکه اقامت شما از این روش با موفقیت همراه باشد، باید به یکی از روش‌های اعلام شده توسط دولت ترکیه و در زمینه‌هایی که خود دولت مشخص کرده است سرمایه گذاری نمایید. دولت این کشور همچنین میزان سرمایه مورد نیاز برای هر زمینه را تعیین نموده است.

روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، روش‌های مشخصی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود داد که متقاضی اخذ اقامت می‌تواند از طریق آنها اقدام نماید. این روش‌ها عبارت‌اند از:

 سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت دائم ترکیه خرید ملک است. بر اساس قوانین جدید، حداقل سرمایه برای خرید ملک در ترکیه به این منظور، حدود ۲۵۰ هزار دلار آمریکا می‌باشد؛ این در حالی است که سابقاً این میزان حدود ۱ میلیون دلار بود. تنها پیش‌شرط خرید ملک در ترکیه به جهت اخذ اقامت دائم این است که تا سه سال حق فروش ندارد.

روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی

سپرده‌گذاری در یکی از بانک‌های ترکیه یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری و به دنبال آن اخذ اقامت دائم ترکیه است. به‌این‌ترتیب کافی است حداقل ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در یکی از بانک‌ها سرمایه‌گذاری نمایید؛ لازم به ذکر است که تا سه سال حق برداشت این سرمایه را نخواهید داشت.

سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

خرید سهام یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه است که باید به تائید وزارت صنایع این کشور برسد. حداقل سرمایه به این منظور حدود ۵۰۰ هزار دلار می‌باشد.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق دولتی

خرید اوراق قرضه دولتی در ترکیه زیر نظر وزارت دارایی این کشور، حداقل سرمایه ۵۰۰ هزار دلاری نیاز دارد. افراد در این روش حق فروش این اوراق را تا سه سال نخواهند داشت.

سرمایه گذاری در شرکت‌های سرمایه گذار در املاک

سرمایه‌گذاری در سازمان‌ها یا شرکت‌های املاک که خود درزمینهٔ ساخت‌وساز فعالیت دارند، نیاز به سرمایه‌ای دست‌کم برابر ۵۰۰ هزار دلار دارند.

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت

یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه مانند کشورهای دیگر، کارآفرینی یا راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید است. در این روش سرمایه‌گذاری با اختصاص بودجه‌ای مشخص بایستی برای حداقل ۵۰ شهروند ترکیه‌ای موقعیت شغلی ایجاد شود.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه چه مدت طول می‌کشد؟

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه چه مدت طول می‌کشد؟

اخذ اقامت با این روش ممکن است بین ۳ تا ۶ ماه زمان ببرد. در سال جاری با راحت‌تر شدن قوانین، اخذ تابعیت ترکیه برای خانواده تا ۲ ماه به طول می‌انجامد. دولت ترکیه اجازه دو تابعیتی را می‌دهد، بنابراین نیازی به سلب تابعیت فعلی خود نیز ندارید.

اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در کشور ترکیه

بعد از سرمایه گذاری در کشور ترکیه به فرد اجازه اقامت موقت داده می‌شود که لازم است هر سال تمدید گردد، تمدید مجوز اقامت در صورتی که فرد در طول اقامتش در این کشور زندگی کرده و بیمه باشد انجام می‌گردد. بعد از گذشت ۵ تا ۸ سال به این طریق می‌تواند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهد، اگر فرد شرایط دریافت اقامت دائم را داشته باشد بعد از گذشت حدود یک سال این اقامت به وی داده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.