مهاجرت

ازدواج در اکوادور

ازدواج در اکوادور

از چه روش‌هایی می‌توان اقامت اکوادور را به دست آورد؟ اقامت از طریق ازدواج در اکوادور چه شرایطی دارد؟ مزایا و معایب اقامت در این کشور چیست؟ با ما همراه باشید قصد داریم در این مطلب به بررسی این مطالب بپردازیم.

درباره اکوادور

اکوادور یکی از شگفت‌انگیزترین و جذاب‌ترین کشورها در شمال غربی آمریکای جنوبی با تلفیقی از فرهنگ‌های بومی، معماری استعاری و همچنین مناظر طبیعی دیدنی بی‌نظیر می‌باشد. مساحت اکوادور حدود ۲۷۲ هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن تقریباً ۱۶ میلیون نفر است.

به دلیل وقوع جنگ‌های مختلف در این کشور و برگزاری مراسم ازدواج مردم آن با ملل مختلف، این کشور بخشی از قلمروی امپراتوری اینکاها شد. زبان رسمی مردم اکوادور، زبان اسپانیایی و واحد پول این کشور، دلار آمریکا است.

شهرهای گوایاکیل، کیتو، کوئنکا، بانوس از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای اکوادور بوده و جاذبه‌های گردشگری آن شامل ناریز دل دیابلو، موزه پوماپونگو، پارک ملی ال کاجاس، بنای باستانی کتدرال جدید، رودخانه ریو تومه بامبا، کلیسای جامع عیسی، کلیسای وحدت ملی و پارک ال اجیدو می‌باشد.

کیتو پایتخت این کشور و در استان پیچینچا در ناحیه سیِرا واقع شده است. شهر کیتو با قدمت تاریخی 480 ساله یکی از زیباترین شهرهای جهان است که لقب بالاترین پایتخت جهان را از آن خود کرده است.

مزایای اقامت اکوادور

– تجربه زندگی در یک کشور آرام

– نرخ بسیار پایین تورم

– هزینه‌های پایین زندگی

– آب و هوای مناسب

– داشتن مردی آرام و شاد که رفتار مناسبی با ایرانیان دارند

– داشتن جاذبه‌های گردشگری متنوع

– امکان سفر بدون محدودیت به امریکای جنوبی و بیش از ۱۰۰ کشور دنیا

– عدم وجود ترافیک و آلودگی

اخذ اقامت از طریق ازدواج ایرانیان در اکوادور

ازدواج در اکوادور

روش‌های گوناگونی اخذ اقامت و تابعیت اکوادور وجود دارد که یکی از آنها، ازدواج با یکی از اتباع این کشور می‌باشد. فرد با ازدواج با یک تبعه اکوادوری و اثبات آن به سفارت، می‌تواند ویزای اکوادور را دریافت کرده و در این کشور زندگی کند. بعد از گذشت ۳ تا ۵ سال و در صورتی که ازدواج موفقیت‌آمیز بوده باشد به فرد اجازه اقامت دائم در اکوادور داده می‌شود.

مهم‌ترین شرایط اخذ اقامت از طریق ازدواج

شرط اصلی در فرآیند مهاجرت به اکوادور از روش ازدواج اثبات واقعی بودن آن است. اکوادور نیز مانند سایر کشورها، در تبیین قوانین ناظر بر این روش، سخت‌گیری‌های فراوانی اعمال کرده است؛ زیرا در سال‌های اخیر نمونه‌های فراوانی از سودجوی از این روش مشاهده شده است. مهم‌ترین شرایط اخذ اقامت از طریق ازدواج با شهروند اکوادوری به شرح زیر می‌باشند:

  • متقاضیان ازدواج باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه و گواهی سلامت پزشکی، برای هر دو طرف ازدواج ضروری است. لازم به ذکر است که ازدواج با شهروند اکوادوری یا کسی که دست‌کم ۱۸ ماه در این کشور اقامت داشته، می‌تواند درنهایت اقامت دائم این کشور را به همراه داشته باشد.
  • اثبات تمکن مالی جهت تأمین هزینه‌های زندگی همسر، یکی از اساسی‌ترین شرایط این روش است. شریک بودن با همسر در تمامی زمینه‌ها خصوصاً مسائل مادی در این روند مهاجرتی الزامی است. اشتغال به کار و ارائه فیش حقوقی مبنی بر داشتن درآمد ثابت، هم از موارد اثبات‌کننده توانایی مالی متقاضی است.
  • کسب تأییدیه در مصاحبه با سفارت، ارائه سند قانونی ازدواج، پاسپورت معتبر و عکس‌های مشترک از مدارک مهم جهت اخذ اقامت اکوادور از طریق ازدواج می‌باشند.

فرآیند ازدواج در اکوادور

ازدواج در اکوادور به‌گونه‌ای است که دو طرف می‌توانند ازدواج خود را به‌صورت رسمی در دفاتر اسناد داخل و خارج از اکوادور ثبت نمایند. سپس با مراجعه به سفارت اکوادور مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای ازدواج کنند. پس‌ازاینکه سفارت ازدواج رسمی، مدارک ارائه‌شده و توانایی مالی همسر با تابعیت اکوادور برای تأمین هزینه‌های زندگی مشترک، ویزای یک‌ساله قابل تمدید اقامت در اکوادور صادر خواهد شد.

تا مدت سه سال درصورتی‌که ازدواج طرفین همچنین پابرجا باشد، ویزای ازدواج تمدید خواهد شد. پس از سه سال و در برخی موارد پنج سال تمدید ویزای ازدواج می‌توانید درخواست اقامت دائم اکوادور را بدهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.