مهاجرت

ازدواج در نروژ

مقاله اردواج در نروژ در سایت ویزانیو

یکی از راه‌های اخذ تابعیت نروژ، انجام این کار از طریق ازدواج در نروژ است. تقاضا برای مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور که از نظر امنیت و رفاه اقتصادی وضعیت خوبی دارد، بسیار زیاد است. اگر به دنبال کسی هستید که در کشور نروژ با او ازدواج کنید می‌توانید برای دریافت اجازه‌نامه اقامت درخواست دهید و به این کشور بیایید. این اجازه‌نامه تنها ۶ ماه اعتبار دارد و در این مدت شما باید کارهای ازدواج خود را رسمی و در دفاتر ثبت کنید. در ادامه به بررسی جزییات بیشتر مهاجرت از این طریق می‌پردازیم.

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

اگر شما یک خارجی محسوب می‌شوید و قصد ازدواج با شهروند نروژی را دارید؛ باید این را بدانید که برای ازدواج در نروژ نیازی به اقامت ندارید اما باید مجوز اقامت قانونی داشته باشید. این بدین معناست که حتی می‌توانید ویزای توریستی هم داشته باشید. ازدواج در نروژ شامل ازدواج مذهبی و مدنی می‌شود. بعد از این که در کشور نروژ ازدواج کردید باید به همراه همسرتان برای دریافت مهاجرت خانوادگی درخواست دهید.

 امکان رفت و آمد به نروژ در این مدت برای شما امکان‌پذیر است. در صورتی که قصد کار کردن و پرداخت هزینه‌های زندگی را داشته باشید، هیچ مانعی برای شما وجود ندارد. برای دریافت تابعیت کشور نروژ شما باید ۷ سال با همسر خود زندگی کنید و اگر فرزند زیر ۱۸ سال داشته باشید این تابعیت شامل فرزندان شما نیز خواهد شد. بعد از مراحل ازدواج شما باید درخواست اقامت دائم نروژ را به مسئولان دولت ارائه دهید تا بتوانید مجوز را دریافت نموده و در این کشور ماندگار شوید.

ازدواج در نروژ در سایت ویزانیو

قوانین ازدواج در نروژ

قوانین ازدواج در کشور نروژ شامل قوانینی است که رعایت کردن آن موجب خواهد شد که مشکلی برای شما به وجود نیاید. قانون ازدواج برای ازدواج برای زوج نروژی یکسان است اما برای کسانی که از یک تابعیت نیستند متفاوت است. حداقل سن ازدواج در این کشور ۱۸ سال است و اگر یکی از طرفین زیر ۱۸ سال باشد، باید از طرف خانواده خود رضایت‌نامه دریافت کند تا بتواند با شخص موردنظر ازدواج کند.

با توجه به پیچیدگی‌ها و سخت‌گیری‌های مسیر ازدواج برای اخذ اقامت نروژ، افراد باید از شرایط و قوانین این روش در این کشور اروپایی آگاه باشند. مهم‌ترین قوانین ازدواج به شهروند یا مقیم نروژی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • افراد باید از راه‌های مجاز و قانونی برای مهاجرت از این طریق استفاده کنند.
 • واقعی بودن ازدواج را با ارائه مستنداتی از قبیل وجود رابطه در گذشته ثابت کنند.
 • افراد نباید سابقه سفر بد یا سوءپیشینه‌ای جهت ورود به نروژ و حوزه شنگن داشته باشد.
 • هیچ‌یک از افراد نباید در زمان ازدواج متأهل باشند.
 • اگر یکی از طرفین ازدواج قبلاً ازدواج کرده، باید تمامی روال قانونی طلاق صورت گرفته و حقوق همسر ارائه شده باشد.
 • افراد باید با ارائه مستندات بانکی معتبر و لیست دارایی خود، تمکن مالی خود برای تأمین نیازهای مالی افراد را اثبات کنند.
 • افرادی که قصد ازدواج با هم دارند، باید ثابت کنند که رابطه فامیلی با هم ندارند؛ خطراتی که بچه‌دار شدن در روابط فامیلی ایجاد می‌کند، از سوی دولت کشورها به افراد گوشزد می‌گردد.
 • ازدواج در نروژ مانند سایر کشورها، شرط سنی دارد؛ درواقع زوجین باید دست‌کم ۱۸ سال داشته باشند.

کشور نروژ

نروژ کشور تقریباً کوچکی است که در شمال اروپا واقع شده است. جمعیت این کشور در حدود ۵ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر تخمین زده شده است. نروژ مرزهای مشترکی با سوئد، فنلاند و روسیه دارد. کشورهای این منطقه با کاهش رشد جمعیت مواجه هستند به همین جهت پذیرفته شدن مهاجرین در این کشور با پروسه بسیار سختی روبرو نخواهد بود.

نرخ پایین بیکاری و سطح بالای رفاه، این کشور را به هفتمین دولت پاک در جهان تبدیل کرده‌ است. پایتخت نروژ، شهر اسلو با جمعیتی در حدود ۷۹۲ هزار نفر می‌باشد. مساحت کلی این کشور ۳۰۵.۵۰۷ کیلومترمربع و جمعیت آن ۵ میلیون و ۱۳۰ نفر است.

قانون در کشور نروژ بسیار جدی و به گونه‌ای است که اگر دولت متوجه شود که ازدواج شما صرفاً در جهت اخذ اقامت بوده است، مجوز اقامتی شما لغو خواهد شد.|

مراسم ازدواج

همان طور که قبلاً گفتیم ازدواج در نروژ به دو صورت مذهبی و مدنی صورت می‌گیرد. روابط و ازدواج در این کشور بسیار آسان است چرا که در این کشور آزادی کامل وجود دارد. یکی از رسوم جالب مردمان نروژی این است که شهردار این کشور مسئولیت برگزاری مراسم را برعهده دارد و توسط مقام منتخب و یکی از کارکنان و معاون شهرداری، مراسم عروسی برگزار می‌شود.

ثبت ازدواج برای شهروندان و خارجیان کاملاً رایگان است. حضور دو شاهد در مراسم عروسی شما اجباری است. ازدواج در سوئد نیز تقریباً قوانین و شرایطی همانند ازدواج در تروژ دارد.

شرایط ازدواج

مراسم مدنی ازدواج توسط یک نماینده از شهرداری انجام می‌گیرد. نروژی‌ها هم مانند ایرانی‌ها فضایی برای برگزاری مراسم عروسی دارند. مراسم عروسی در نروژ در کلیسا توسط کشیش برگزار می‌شود. قبل از شروع مراسم کشیش مدارک ازدواج قبلی را چک می‌کند و اگر طلاق یا فوت اتفاق افتاده باشد، از این جریان به صورت کامل و از مراجع رسمی، استعلام می‌گیرد.

برای اثبات ازدواج در نروژ باید مدارکی داشته باشید که به مدت دو سال با یکدیگر آشنایی داشته‌اید. بعد از انجام این مراحل، شهردار مدارک شما را به اداره ثبت ارسال می‌کند و شما هم از این مدارک یک کپی برای خود نگه می‌دارید. این مدارک نقش گواهی موقت را برای شما دارند و باید تا آماده شدن مدارک اصلی از دفتر ثبت چند روزی صبر کنید.

حلقه های ازدواج در مقاله ازدواج در نروژ

ازدواج در نروژ

با ازدواج کردن در هر کشوری شما می‌توانید یکسری امتیازها را دریافت کنید. این امتیازات در هر کشوری متفاوت است. با ازدواج در نروژ شما حقوق و مزایایی دریافت می‌کنید که شامل موارد زیر می‌باشد.

 • اجازه کار برای شما در این کشور آزاد می‌شود.
 • ورود و خروج به کشور بدون هیچ محدودیتی
 • دریافت کارت شهروندی نروژ
 • امکان بهره‌مندی از تحصیل رایگان

مدارک لازم جهت ازدواج در نروژ

جهت تکمیل فرایند ازدواج باید یکسری مدارک را داشته باشید تا بتوانید این فرایند را با موفقیت به پایان برسانید. این مدارک شامل موارد زیر می‌باشد:

 • داشتن ویزا برای ورود به کشور نروژ
 • داشتن حداقل سن ازدواج (۱۸ سالگی)
 • اظهارنامه شاهدین
 • رضایت طرفین ازدواج
 • گواهی تأهل (در صورت فوت یا طلاق همسر قبلی)

ویزای نامزدی

برای گرفتن ویزا و ورود به نروژ شما می‌‎‎توانید به دو روش این ویزا را دریافت کنید. راه اول ویزا توریستی است که مدت آن ۴۵ روز است و شما می‌توانید تنها ۴۵ روز در این کشور اقامت داشته باشید. روش دوم ویزای نامزدی است که در این ویزا شما حق ماندن ۶ ماه در این کشور را دارید و در این مدت باید کارهای ازدواج خود را انجام دهید؛ که طی مراحل زیر انجام می‌گیرد.

– ارسال مدارک به اداره امور ازدواج

– گواهی معتبر برای تأیید ازدواج

– گواهی رسمی ازدواج از اداره امور ازدواج

پس از ازدواج و یک ماه قبل از انقضای ویزا می‌توانید برای درخواست اقامت نروژ اقدام کنید.

اقامت در نروژ از طریق ازدواج

مزایای ویزای نامزدی

ویزای نامزدی نیز مانند سایر ویزاها مزایا و معایب خاص خود را دارد؛ از جمله مزایای این نوع ویزا میتوان به داشتن اجازه کار متقاضی در این کشور اشاره کرد. همچنین فرد میتواند در طول این شش ماه به خارج و داخل کشور نروژ سفر کند.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که با ویزای نامزدی نمیتوان اقامت دائم این کشور را بدست آورد. خانواده و فرزندان متقاضی اجازه سفر به نروژ را در این شش ماه ندارند. همچنین افراد نمیتوانند ویزای خود را با عنوان دلایلی همچون تعویق جشن عروسی به تعویق بیاندازند.

سؤالات متداول

آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی در نروژ وجود دارد؟

بله و تنها موردی که بسیار مهم است، تسلط داشتن به زبان نروژی است و باید بتوانید پذیرش یکی از دانشگاه‌های پزشکی معتبر و مورد تأیید سازمان بهداشت نروژ را بگیرید. این رشته آینده بسیار خوبی دارد و یکی از شغل‌های با ارزش در نروژ محسوب می‌شود.

نروژ چقدر ثروتمند است؟

نروژ با تولید ناخالص داخلی سرانه (۷۵۳۸۹ دلار آمریکا) در رده سوم جهان قرار دارد. ۱۰ کشور برتر تولید ناخالص داخلی (اسمی) سرانه عبارتند از: لوکزامبورگ، سوئیس، ماکائو، نروژ، ایسلند، ایرلند، قطر، ایالات متحده، سنگاپور، دانمارک، استرالیا.

برای تمکن مالی دانشگاه‌های نروژ چه مبلغی را تأیید می‌کنند؟

برای اثبات تمکن مالی باید مبلغ ۱۱ هزار دلار را داشته باشید تا بتوانید از پس هزینه خود در سال تحصیلی نروژ برآیید و یا معادل آن به کرون را نشان دهید. این هزینه دانشگاهای مختلف امکان دارد تفاوت داشته باشد. می‌توانید این مبلغ را در بانک سرمایه‌گذاری کنید؛ به این طریق حساب بانکی به نام خود خواهید داشت.

تحصیل در کشور نروژ چه مزایایی دارد؟

این کشور دارای سطح آموزشی خوبی در اروپا است؛ رفاه اجتماعی برای تحصیل دانشجویان خارجی از سرتاسر جهان فراهم شده است. امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در نروژ وجود دارد. در زمان‌هایی که درس نمی‌خوانید نیز می‌توانید مشغول به کار شوید. پس از اتمام تحصیل نیز با پیشنهادهای شغلی فراوانی مواجه خواهید شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.