مهاجرت تحصیلی

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا از نظر متد آموزشی در رتبه بعد از آمریکا و انگلیس قرار گرفته است و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل می‌باشد. مزایای دیگر تحصیل در استرالیا شامل ارائه بهترین خدمات شهروندی و همچنین آب و هوای خوب و وجود فرصت‌های شغلی مناسب برای همه گرایش‌ها و رشته‌هاست.

تحصیل در استرالیا

دانشگاه‌های استرالیا با کسب امتیاز بالای ۹۰ درصد در میان دانشگاه‌های دنیا رتبه چهارم برای تحصیل را کسب نموده است. از طرفی استرالیا ازنظر هزینه زندگی، امکانات رفاهی، سطح کیفی زندگی دانشجویی و وضعیت استخدامی آن‌ها پس از تحصیل در رتبه پنجم از لیست ۳۰ کشور برتر جهان قرار دارد.

بر اساس گزارش‌ها در حدود ۸۶ درصد از دانشجویان بین‌المللی رضایتمندی خود از تجربه تحصیل در استرالیا را اعلام کرده‌اند. استرالیا با کسب رتبه سوم جهانی ازنظر داشتن تعداد دانشجویان خارجی بر اساس رتبه‌بندی جدید انجام‌شده در سال ۲۰۱۹ به گفته موسسه QS تعداد هفت دانشگاه از مجموعه مؤسسات و دانشگاه‌های این کشور در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

شرایط تحصیل در کالج‌های استرالیا

کالج‌های استرالیا شامل کالج‌های خصوصی و دولتی می‌شوند؛ دانش‌آموزانی که سال نهم را به پایان رسانده‌اند می‌توانند برای ادامه تحصیل وارد کالج‌های استرالیا شوند؛ این دانش آموزان همچنین می‌توانند والدین خود را هم به عنوان همراه در کنار خود تا سن ۱۸ سالگی داشته باشند.

کالج‌های استرالیا با ارائه بهترین خدمات آموزشی برای دانش آموزان و دانشجویان و امکانات ورزشی و تفریحی مناسب، سعی در تعلیم و پرورش نیروی کارآمد و آگاه در سطح جامعه را دارند. شایان ذکر است که کالج‌های استرالیا به‌جز تحصیل به تمام زوایای پرورشی دانش آموزان می‌پردازد.

بدین معنی که دانش آموزان در این کالج‌ها استعدادیابی می‌شوند چه در زمینه هنر و موسیقی و چه در زمینه ورزشی و همچنین گرایش‌های تحصیلی ، در نهایت در مسیری قرار می‌گیرند که نهایتاً می‌توانند تصمیمت درستی در زمینه استعداد کاری و هنری و تحصیلی اخذ نمایند .

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا نه تنها با توجه به نحوه زندگی افراد متفاوت است بلکه بسته به منطقه جغرافیایی که فرد در آن تحصیل می‌کند نیز متفاوت می‌باشد. بطور کلی هزینه زندگی در مناطق شهری و بزرگ بیشتر از مناطق روستایی می‌باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا

تمام برنامه‌های دانشگاه‌های استرالیا به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و برخورداری از مدرک زبان شرط لازم برای ثبت‌نام است. آموزش و پشتیبانی زبان معمولاً برای دانشجویانی که زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند، در دسترس است.

محدودیت سنی تحصیل در استرالیا

حداقل سن پذیرش برای دانشجویان خارجی در استرالیا ۱۶ سال است.

شرایط تحصیل در کالج‌های استرالیا

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در استرالیا

فرد متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس در استرالیا نیاز به مدرک ۱۲ ساله دیپلم به همراه تمامی ریز نمرات دارد. در ضمن داشتن مدرک آیلتس از مهم‌ترین شرایط ورود به دانشگاه‌های استرالیا می‌باشد. دانشگاه‌های معروف استرالیا شامل دانشگاه‌های گروه هشت و همچنین دانشگاه سیدنی و دانشگاه باسابقه وسترن با داشتن رتبه ۸۹ در دنیا ازجمله دانشگاه‌های مطرح دراسترالیا می‌باشد.

شرایط تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در استرالیا

از جمله شرایط اخذ پذیرش در مقطع فوق‌لیسانس فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های معتبر و همچنین داشتن نمره زبان بالا و معدل بالا می‌باشد و متقاضی می‌تواند برا اساس موضوع پایان‌نامه خود که در مقطع فوق‌لیسانس تدوین می‌کند راه ورود به مقطع دکترا را آسان نماید. کشور استرالیا گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که جویای تحصیل و کار می‌باشند و می‌خواهند آینده شغلی تضمین‌شده‌ای را برای خود رقم بزنند.

شرایط کار در حین تحصیل در استرالیا

از دیگر مزایای مهاجرت برای تحصیل در استرالیا این است که فرد دارای ویزای تحصیلی در حین تحصیل می‌تواند کار نیز داشته باشند. معمولاً دانشجویان اجازه دارند تا سقف ۴۰ ساعت در هفته کار کنند؛ همچنین با دریافت هر نوع اقامت استرالیا، از خدمات عمومی مانند طرح بیمه‌ی ملی بهره‌مند خواهند شد. افراد بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا نیز به راحتی می‌توانند جذب بازار کار شوند.

روش اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا

کمک‌هزینه‌های تحصیلی در استرالیا به پوشش هزینه‌های تحصیل، زندگی، سفر، درمان و به‌طورکلی هزینه‌های زندگی در این کشور، کمک می‌نماید. در استرالیا امکان اخذ بورسیه برای مقاطع فوق‌دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. افراد می‌توانند با توجه به مدرک تحصیلی و سوابق خود برای اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا اقدام نمایند. ولی تمامی این موارد مستلزم داشتن مدرک زبان و محدودیت سنی برای اخذ امکان تحصیل رایگان در استرالیا یکی دیگر از شرایط خاص اخذ بورسیه است.

روش اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا

انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا

در استرالیا نیز مانند سایر کشورها، با ارائه بورسیه تحصیلی از دانشجویان بین‌المللی حمایت می‌شود. این بورسیه به دانشجویان ممتاز و واجد شرایط از سوی دولت، مؤسسات و سازمان‌های آموزشی خصوصی ارائه می‌گردد. انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا شامل موارد زیر می‌باشند:

پاداش عرضه‌شده از سوی استرالیا

این نوع حمایت مالی که با هدف پیشبرد سطح علم و البته ارتباط آموزشی با کشورهای درجه‌یک دنیا صورت گرفته از سوی وزارت خارجه استرالیا، سازمان آموزش‌وپرورش و موسسه تحقیقات کشاورزی بین‌المللی استرالیا تدوین و اجرایی می‌گردد.

بورسیه تحصیلی DAP

این نوع بورسیه تحصیل برای حمایت مالی از دانشجویان محلی و خارجی از سوی دولت استرالیا می‌باشد. بورسیه تحصیلی DAP که برای مقاطع کاردانی به بالا ارائه می‌شود، هزینه تحصیل بیش از هزار دانشجو را حداکثر ۱۵ هزار دلار در سال تقبل می‌کند.

بورسیه تحصیلی RTP

برنامه آموزش تحقیقات در استرالیا که RTP نیز نامیده می‌شود در سال‌های اخیر جایگزین بورسیه دانشجویی بین‌المللی در مقاطع تحصیلات تکمیلی شده است. دانشجویان به‌منظور دریافت این بورسیه می‌توانند مستقیماً به سایت دانشگاه مدنظر خود مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند.

بورسیه تحصیلی بانوان در تحقیقات علمی

این بورسیه که با عنوان APEC شناخته می‌شود، باهدف بالا بردن توانایی اقتصادی و تحصیل در استرالیا در زمینه‌های علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات به بانوان خلاق و مبتکر ارائه می‌گردد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در استرالیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در استرالیا

  •  آیلتس ۷ به بالا
  • ارائه ۲ توصیه‌نامه قوی از استادهای دانشگاه محل تحصیل
  • ارائه SOP قوی و مربوط به شرایط شخصی خود فرد
  • نگارش یک cv عالی

افراد می‌توانند با توجه به مدرک تحصیلی و سوابق خود برای اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا اقدام نمایند. ولی تمامی این موارد مستلزم داشتن مدرک زبان و محدودیت سنی برای اخذ امکان تحصیل رایگان در استرالیا یکی دیگر از شرایط خاص اخذ بورسیه است. برای مشاوره بیشتر با تیم ویزانیو در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا امکان کار هنگام تحصیل در استرالیا وجود دارد؟

بله. دانشجویان در استرالیا با داشتن ویزای تحصیلی می توانند برای دریافت مجوز کار تا ۲۰ ساعت در هفته در طول دوره آموزشی و به صورت تمام وقت در روزهای تعطیلات اقدام کنند.

هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است؟

هزینه کل، شامل شهریه و هزینه های زندگی در استرالیا نسبت به کاندا و ایالات متحده آمریکا  بیشتر می باشد. هزینه های تحصیل به طور تقریبی بین ۱۶۰۰۰-۳۰۰۰۰ دلار استرالیا می شود. شهریه ها بسته به نوع دوره و یا موسسه آموزشی متفاوت هستند.

چه نمره زبانی برای مهاجرت و تحصیل در استرالیا نیاز است؟

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش و تحصیل در استرالیا به صورت کلی نمره زبان بالا در حد آیلتس ۶.۵ یا ۷، مقالات بین المللی و معدل بالا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.