مهاجرت توریستی

اقامت توریستی در اکوادور

اقامت توریستی در اکوادور

اکوادور یکی از کشورهای واقع در آمریکای جنوبی می‌باشد و کشورهای کلمبیا، پرو و اقیانوس آرام در همسایگی آن قرار دارند. این کشور هرساله توریست‌های بسیاری را به سمت خود جذب می‌نماید. در این مطلب به بررسی شرایط اقامت توریستی در اکوادور می‎پردازیم.

اقامت توریستی در اکوادور

در برخی موارد ممکن است حتی با تکمیل بودن مدارک در زمان اعلام درخواست ویزا، به دلیل طی نکردن صحیح مراحل موردنظر، با درخواست شما مخالفت گردد. توصیه می‌شود قبل از هرگونه اقدامی با یک وکیل مهاجرت مشورت نمایید.

اقامت توریستی در اکوادور از طریق درخواست ویزای توریستی برای ورود به کشور فقط یک‌بار در سال ممکن است. به‌گونه‌ای که اگر فردی با هر ملیتی یک‌بار به کشور اکوادور وارد شود، می‌بایست یک سال صبر نماید سپس اجازه ورود مجدد به این کشور را دارد، مگر در مواقعی خاص و ویژه که بر روی ویزا نیز درج می‌شود.

اقامت توریستی ۹۰ روزه در اکوادور

خوشبختانه ایرانیان برای دریافت اقامت ۹۰ روزه اکوادور نیاز به ارائه ویزا ندارند و تنها با داشتن پاسپورت می‌توانند به‌عنوان توریست در این کشور اقامت داشته باشند. فرد در طی زمان اقامت خود به‌عنوان توریستی اجازه داشتن کار وشغل را ندارد و انجام کار برای توریست غیرقانونی است؛ اگر فردی در طی اقامت توریستی خود مشغول به کار گردد به‌طوری که مأموران این کشور متوجه موضع بشوند وی را جریمه کرده و اجازه اقامتش را باطل خواهند نمود. شرایط مورد نیاز برای این نوع اقامت به شرح زیر می‌باشد:

– داشتن پاسپورت ایرانی با حداقل ۶ ماه اعتبار

– ارائه بلیت رفت و برگشت و رزرو هتل به مأموران اکوادور در فرودگاه

– ارائه مدارک اثبات تمکن مالی برای مدت زمان اقامت در این کشور

– ارائه گواهی سوءپیشینه

– ارائه مدارک اثبات هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی

فرد با در دست داشتن مدارک لازم در فرودگاه اکوادور می‌تواند ویزای توریستی با مدت زمان اعتبار ۹۰ روزه دریافت نماید، لازم به ذکر است که اخذ این نوع ویزا در خاک اکوادور نیازمند پرداخت هزینه نمی‌باشد و فرد باید بعد از اتمام مدت زمان مشخص شده به کشور خود بازگردد.

اعتبار ویزای توریستی کشور اکوادور چقدر است؟

اعتبار ویزای توریستی کشور اکوادور چقدر است؟

همان‌طور که گفتیم مدت زمان اقامت توریستی در این کشور ۹۰ روز است که امکان تمدید ان تا یک سال وجود ندارد. در واقع هر فرد تنها یک بار در سال اجازه اقامت به این روش را در اکوادور خواهد داشت.

کشور اکوادور یکی از جذاب‎ترین کشورها می‎باشد که دارای مجموعه‎ای از فرهنگ‎های بومی، معماری استعماری و همچنین منظره‎های طبیعی دیدنی بی‎نظیر است.

آیا فرد می‌تواند از اعتبار ۹۰ روزه در طی چند بار رفت و برگشت استفاده نماید؟

پاسخ به این سؤال منفی است. فرد تنها یک‌بار در سال اجازه ورود به خاک اکوادور از این روش را دارد، به عبارتی اگر فرد قبل از اتمام اعتبار ویزا از اکوادور خارج شود اجازه ورود به این کشور را برای بار دوم نخواهد داشت.

نکات جالب گردشگری اکوادور

گردشگری در اکوادور، با توجه به موقعیت جذاب جغرافیایی و طبیعت ناب آن فرصت ایده آلی برای علاقه‌مندان است. لازم است قبل از اقامت توریستی در اکوادور با برخی نکات جذاب آن آشنا شوید.

  • جزایر گالاپاگوس واقع در اکوادور می‌باشد که با داشتن ۱۹ جزیره زیبا مقصد بسیاری از گردشگران است.
  • شهر کیتو به‌عنوان پایتخت اکوادور به علت ارتفاع زیاد از سطح دریا، مرتفع‌ترین پایتخت جهان می‌باشد.
  • کوئنکا در اکوادور به دلیل پاک بودن از هر نوع آلودگی صوتی یا هوا، به شهر موردعلاقه آمریکایی‌های بازنشسته معروف است.
  • یکی از جاذبه‌های دیدنی اکوادور آتش‌فشان فعال کوتوپاکسی می‌باشد که در محل پارک‌های ملی کوتوپاکسی و کاجاس واقع شده است.
  • یکی از جذاب‌ترین شهرهای اکوادور شهر ساحلی گوایاکیل است.
  • اکوادور به‌عنوان قطب تولید شکلات و صادرات موز شناخته می‌شود.
  • داروی پیشگیری و درمان بیماری مالاریا، به نام گنه گنه در این کشور یافت می‌شود.
  • سه گونه خفاش خون‌آشام تنها در اکوادور یافت می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.