مهاجرت

اقامت توریستی در سوئیس

اقامت توریستی در سوئیس

کشور سوئیس با دارا بودن جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فوق‌العاده، مقصد بسیاری از گردشگران از سرتاسر جهان می‌باشد. افراد می‌توانند با اخذ ویزا و اقامت توریستی در سوئیس امکان سفر به نقاط زیبا و منحصربه‌فرد و همچنین برخورداری از امکانات رفاهی این کشور اروپایی را کسب نمایند.

سوئیس

سوئیس، کشور کوچکی واقع در غرب اروپا است که دارای مساحتی بالغ‌بر ۴۱.۲۹۰ کیلومترمربع و جمعیت ۷/۵ میلیون نفری می‌باشد. این کشور شامل ۲۶ ایالت است که به هرکدام از این ایالت‌ها کانتون گفته می‌شود.

این کشور ازنظر خدمات رفاهی و درمانی، امنیت اجتماعی، ثبات سیاسی و اقتصاد پیشرفته در بین کشورهای اروپایی دارای جایگاه برجسته‌ای است. نظام بانکداری امن و پیشرفته کشور سوئیس نیز در جهان بسیار مشهور است؛ به همین دلیل این کشور هدف سرمایه‌گذاران بسیاری، از گوشه و کنار دنیاست.

همچنین این کشور در صنعت ساعت‌سازی و شکلات معروف‌ترین کشور جهان می‌باشد. سوئیس عضو پیمان شنگن می‌باشد و افراد می‌توانند با دریافت ویزای اقامت توریستی در سوئیس به ۲۷ کشور عضو این پیمان به‌راحتی سفر کنند.

اقامت توریستی در سوئیس

اقامت توریستی در سوئیس

هرساله گردشگران متعددی از نقاط مختلف جهان به‌قصد مشاهده طبیعت منحصربه‌فرد و کوهستانی واقع در رشته‌کوه‌های آلپ، رودخانه‌های پرشکوه و پارک ملی، کشور سوئیس را برای سفر انتخاب می‌کنند. شاید علت دیگر گزینش این کشور به‌عنوان مقصد گردشگری، برخورداری از امکانات متعدد رفاهی، خدماتی و درمانی عالی سوئیس باشد.

افراد به‌منظور اقامت توریستی در سوئیس و بهره‌گیری از امکانات این کشور پیشرفته اروپایی بایستی ضمن اقدام جهت کسب ویزای توریستی، دارای تمکن مالی کافی نیز باشند تا از پس هزینه‌ زندگی در سوئیس در مدت اقامت خود در این کشور برآیند. نهایت مدت اعتبار ویزای اقامت توریستی در سوئیس ۹۰ روز می‌باشد که می‌توان از راه‌های زیر جهت دریافت آن اقدام نمود و مدت‌زمان اعتبار آن برای انواع مختلف ویزا متفاوت است.

 • توریستی و گردشگری
 • دیدار از افراد خانواده و اقوام
 • جهت شرکت در همایش‌های علمی بین‌المللی
 • تجاری و بازرگانی
 • خدمات پزشکی و درمانی

هزینه‌های اقامت توریستی در سوئیس

هزینه و شرایط زندگی در سوئیس به‌گونه‌ای است که آن را در لیست گران‌قیمت‌ترین کشورهای جهان قرار داده است. برخی شهرهای آن مانند زوریخ و ژنو نیز نسبت به سایر شهرهای توریستی دنیا هزینه‌های بالاتری را دارا می‌باشند.

واحد پولی این کشور فرانک است ولی افراد به‌منظور سهولت در پرداخت هزینه‌ها در اقامت توریستی بهتر است قبل از سفر سرمایه خود را به یورو تغییر دهند.

هزینه بلیت هواپیما

هزینه خرید بلیت بر اساس معیارهای متعدد، می‌تواند بسیار متنوع باشد. ایرلاین‌های سراسر جهان با توجه به نوع خدمات، مدت‌زمان سفر، کلاس پروازی و میزان راحتی و امکانات در حین سفر هزینه بلیت هواپیما را تعیین می‌کنند. به‌طور متوسط قیمت بلیت هواپیما جهت سفر به سوئیس از ۸۰۰ یورو تا ۲۵۰۰ یورو می‌باشد.

هزینه اقامت در سوئیس

افراد در هنگام تصمیم‌گیری برای سفر و اقامت توریستی در سوئیس بایستی تمام هزینه‌های مربوط به زندگی در این کشور گران‌قیمت را در نظر بگیرند. البته با توجه به اینکه یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی سوئیس اثبات تمکن مالی است، افراد قبل از سفر آمادگی لازم را برای صرف هزینه‌های بالا کسب می‌کنند.

کشور سوئیس دارای هتل‌های لوکس و اقامتگاه‌های کوهستانی متعدد می‌باشد. هزینه اقامت در هتل‌های این کشور با توجه به فصل سفر و تاریخ آن متفاوت است؛ به‌عنوان‌مثال هزینه اقامت در یک هتل ۵ ستاره بین شبی ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار و در یک هتل ۴ ستاره ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار می‌باشد.

هزینه اقامت در سوئیس در مقاله اقامت توریستی در سوئیس

هزینه مربوط به حمل‌و‌نقل برای گردشگران دارای ویژگی‌های خاصی است. برای مثال اگر این افراد سفر خود را به سوئیس از شهر زوریخ آغاز نمایند، می‌توانند کارتی تحت عنوان Zurich Pass دریافت کنند که بسیار مقرون‌به‌صرفه است. گردشگران با داشتن این کارت می‌توانند به‌صورت رایگان از فرودگاه به مرکز شهر رفته یا از موزه‌های تاریخی دیدن کنند.

هزینه خوردوخوراک نیز در کشور سوئیس به نسبت بالا است؛ برای مثال قیمت هر وعده غذایی در رستوران‌های این کشور به‌طور متوسط ۱۵ تا ۱۹ فرانک می‌باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی

مهم‌ترین نکته جهت دریافت ویزای توریستی سوئیس ارائه مدارکی دال بر اثبات اقامت موقت در این کشور است؛ یعنی افراد بایستی مقصد سفر خود را مشخص کرده و اثبات کنند که پس از اتمام مدت اعتبار ویزای توریستی به کشور خود بازمی‌گردند.

همچنین افرادی که به‌قصد دیدار اقوام خود ویزای توریستی سوئیس را اخذ می‌کنند بایستی دعوت‌نامه خود را به سفارت ارائه دهند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای اقامت توریستی در سوئیس به شرح زیر است.

 • اصل پاسپورت بااعتبار حداقل ۸ ماهه
 • پاسپورت قبلی جهت بررسی سوابق سفر متقاضی
 • مدارک شناسایی به همراه ۳ قطعه عکس ۳ در ۴ که در شش ماه اخیر گرفته‌شده باشد.
 • اثبات تمکن مالی از طریق ارائه گردش حساب بانکی و سند مالکیت
 • ارائه سوابق تحصیلی و کاری
 • ارائه مدارک رزرو بلیت رفت‌وبرگشت
 • ارائه مدرک واچر هتل یا اقامتگاه
 • ارائه بیمه مسافرت متقاضی
 • مدارک شناسایی همسر و فرزندان

نکات مهم در خصوص اخذ ویزای اقامت توریستی در سوئیس

با توجه به مدارک و شرایط لازم جهت اخذ این نوع ویزا، افراد بایستی تمامی آن‌ها را به زبان انگلیسی ترجمه نموده و ۹۰ روز قبل از تاریخ دقیق سفر به سفارت سوئیس در تهران ارائه دهند. روند بررسی مدارک و اطلاعات متقاضی ۱۵ روز طول می‌کشد و اگر به هر دلیلی مانند نقص مدارک، درخواست متقاضی رد شود هزینه‌های پرداخت‌شده بازگردانده نخواهد شد.

هزینه اخذ ویزای اقامت توریستی در سوئیس در سال 2020 برای افراد بالای 12 سال 80 یورو، افراد بین 6 تا 12 سال 40 یورو و کودکان زیر 6 سال رایگان می‌باشد.

شهرهای مهم و توریستی سوئیس

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد کشور سوئیس دارای جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فراوانی است و از این‌سو افراد زیادی با اخذ ویزای اقامت توریستی سوئیس، این کشور را به‌منظور سیاحت و برخورداری از امکانات رفاهی انتخاب می‌کنند. بهترین شهرهای سوئیس  شامل شهرهای برن، زوریخ و ژنو می‌باشند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

برن

شهر برن به‌عنوان پایتخت سوئیس دارای ۱۲۳.۴۶ نفر جمعیت می‌باشد که از این نظر پنجمین شهر پرجمعیت کشور به شمار می‌رود. این شهر با قدمت تاریخی زیاد ازنظر شهرسازی بسیار مدرن است و مردم آن به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. رودخانه Aare به‌عنوان یک جاذبه زیبای طبیعی از وسط شهر برن عبور کرده و بعد از راین بزرگترین رودخانه کشور سوئیس به شمار می‌رود.

زوریخ

زوریخ با دارا بودن جمعیتی بالغ‌بر ۴۰۲.۷۶۲ نفر، پرجمعیت ترین شهر سوئیس محسوب می شود. این شهر به‌عنوان قطب اصلی فرهنگی و اقتصادی سوئیس شناخته می‌شود. دانشگاه زوریخ معتبرترین و بزرگترین دانشگاه کشور سوئیس است که سالانه دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا جذب می‌نماید. مهم‌ترین جاذبه گردشگری شهر زوریخ رشته‌کوه‌های آلپ است که منطره چشمگیر و بسیار زیبایی را به این شهر می‌بخشد.

ژنو

شهر ژنو پس از زوریخ دومین شهر پرجمعیت سوئیس است که مهم‌ترین قطب اقتصادی و سیاسی این کشور به شمار می‌رود. این شهر مهم اروپایی هرساله میزبان همایشها و گردهمایی‌های مهم سیاسی، فرهنگی و علمی بین‌المللی است. همچنین مقر اصلی سازمان ملل نیز در شهر ژنو واقع شده که مهم‌ترین علت برای شهرت این شهر به‌عنوان قطب سیاسی جهان محسوب می‌شود.

جاذبه‌های توریستی سوئیس

جاذبه‌های توریستی سوئیس

ویزای توریستی برای مقاصد مختلفی دریافت می‌گردد؛ دیدار از آشنایان، اهداف تجاری، شرکت در سمینارهای بین‌المللی علمی و …. ازجمله مواردی است که با دریافت دعوت‌نامه معتبر دریافت ویزای توریستی را ممکن می‌سازد.

در میان همه این موارد، گردشگری در سوئیس طرفداران فراوانی در میان شهروندان خارجی دارد. سوئیس که به واقع شدن کوه‌های آلپ مشهور می‌باشد، طبیعتی ناب و دست‌نخورده‌ای دارد که هر توریستی را به‌سوی خود ترغیب می‌کند. کوه‌ها، دره‌ها، جنگل‌ها، رودخانه‌ها و …. در کنار موزه‌ها و گالری‌ها توانسته سالانه مقصد شمار زیادی از گردشگران خارجی باشد. در حال حاضر دریافت ویزای توریستی سوئیس با اثبات تمکن مالی و ارائه مدارک جامع و کامل برای گردشگران امکان‌پذیر است. ازجمله مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری سوئیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آبشار راین
 • ایستگاه قطار جانگ فراو
 • تاکستان‌های لاواکس
 • قلعه چیلون
 • مقر سازمان ملل متحد اروپا
 • کلیسای بزرگ و جامع گوتیک
 • ماترهورن
 • اینترلاکن
 • دریاچه زوریخ
 • دریاچه لوسرن
 • پارک ملی سوئیس
 • لوگانو

سوالات متداول

آیا امکان تمدید ویزای اقامت توریستی در سوئیس وجود دارد؟

بله، افراد می‌توانند جهت تمدید این ویزا دست کم ۲ هفته قبل از تاریخ اتمام اعتبار ویزا مدارکی مانند شناسه سفر، فرم درخواست و … را به سفارت ارائه دهند.

درخواست ویزای اقامت توریستی در سوئیس به چه دلیل امکان ریجکت شدن دارد؟

درخواست این ویزا ممکن است به دلایل متعدی مانند نقص و یا جعلی بودن مدارک، داشتن سابقه کیفری، عدم تمکن مالی کافی، نداشتن بیمه معتبر و … از سوی دولت سوئیس رد شود؛ در این‌صورت هزینه پرداختی نیز بازگردانده نمی‌شود. بنابراین نهایت دقت را در تکمیل مدارک بکار گرفته یا از موسسات مهاجرتی کمک بگیرید.

آیا با اخذ ویزای توریستی سوئیس امکان تحصیل و کار در این کشور وجود دارد؟

خیر، افرادی که با کسب ویزای توریستی در کشور سوئیس اقامت موقت دارند حق تحصیل و کار در این کشور را ندارند؛ لذا افراد به‌منظور تحصیل و کار بایستی با ارائه مدارک موردنیاز ویزای کاری یا تحصیلی اخذ کنند.

آیا درخواست وقت سفارت سوئیس به‌منظور اخذ ا ویزای  توریستی اجباری است؟

بله، متقاضیان به‌منظور دریافت این ویزا بایستی حداکثر ۳ ماه قبل از زمان دقیق سفر از سفارت سوئیس وقت گرفته و ۲۰ روز قبل از تعیین وقت مصاحبه مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.