مهاجرت کاری

کار در اکوادور

کار در اکوادور

این روزها بسیاری از افراد جویای کار به دنبال کار کردن در کشورهای خارجی هستند، یکی از کشورهای پرطرفدار کشور اکوادور است، برای کار در اکوادور فرد باید مراحلی را طی نموده و در نهایت ویزای کار دریافت نماید؛ اما شرایط دریافت ویزای کار اکوادور چیست؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ این نوع ویزا چیست؟ بازار کار و شرایط اقتصادی این کشور چگونه است؟ با ما همراه باشید.

کار در اکوادور

یکی از سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های اخذ اقامت، روش کاری است. این روش به‌گونه‌ای است که با توجه به تجربه و مهارتی که دارید، وکلای باتجربه ما موقعیت شغلی و کارفرمای اکوادوری پیدا می‌نمایند.

از مزایای ویزای اقامت کار در اکوادور این است که نیازی به سرمایه‌گذاری، راه‌اندازی کسب‌وکار، خرید ملک و… ندارید. همچنین درصورتی‌که متقاضی همسر و فرزند زیر ۱۸ سال داشته باشد، می‌تواند برای آن‌ها هم اقامت بگیرد. این اقامت را می‌توانید بعد از ۵ سال زندگی در اکوادور به تابعیت تبدیل نمایید و پاسپورت اکوادور را اخذ نماید.

اخذ ویزای کار اکوادور

ویزای کاری اکوادور برای افرادی صادر می‌شود که شرایط مورد نیاز برای داشتن شغل در این کشور را داشته و از طرف یکی از کارفرماهای اکوادور پذیرفته شده باشد، با صدور این ویزا فرد می‌تواند برای انجام شغل مورد نظر در این کشور اقامت داشته و در آن زندگی نماید.

یکی از شرایط اخذ این نوع ویزا داشتن تحصیلات مرتبط با شغل مورد نظر از یکی از دانشگاه‌های معتبر می‌باشد. برخی از ارگان‌ها در کشور اکوادور آزمون‌های ورودی برای پذیرش افراد برگزار می‌نمایند که فرد باید در آنها شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نماید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کاری به شرح زیر می‌باشد:

  • مدرک تحصیلی همراه با ترجمه رسمی
  • رزومه شغلی
  • گواهی سلامت پزشکی
  • گواهی عدم سو پیشینه
  • مدارک زبان اسپانیایی
  • نامه تأییدیه پیشنهاد شغلی در اکوادور
  • انجام مصاحبه در سفارت

شرایط کار در اکوادور

یکی از شرایط مهم پیدا کردن شغل در کشور اکوادور برای اتباع سایر کشورها، تسلط به زبان اسپانیایی که زبان رسمی این کشور است می‌باشد. همچنین همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره نمودیم فرد باید دارای مدرک تحصیلی م+عتبر باشد که توسط مؤسسات آموزش عالی این کشور به رسمیت شناخته شود.

اگر به دنبال پیدا کردن شغل در کشور اکوادور هستید این نکته را در نظر داشته باشید که حرفه مورد نظر شما نباید در داخل اکوادور اشباع شده باشد، اگر حرفه شما به‌گونه‌ای است که در دسته مشاغل مورد نیاز این کشور قرار می‌گیرد، می‌توانید برای دریافت ویزای کار اقدام نمایید.

مشکلات کار در اکوادور

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کار در اکوادور، نرخ بیکاری بالای این کشور است؛ به عبارتی شمار بالای افراد تحصیل‌کرده با توجه به فرصت‌های کم شغلی موجب شده تا به یکی از مشکلات اقتصادی این کشور مبدل شود. لذا یافتن موقعیت و پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای اکوادوری برای نیروی کار خارجی بسیار سخت است.

افرادی که قصد مهاجرت و کار در این کشور را دارند، باید در ابتدا از وجود موقعیت شغلی در این کشور با توجه به تخصص خود مطمئن شوند.

دیگر مسئله مهم تعداد کم شرکت‌های بین‌المللی در اکوادور است که رقابت بر سر کسب موقعیت شغلی را افزایش می‌دهد. هم‌چنین اگرچه ساعات کاری در این کشور به نسبت سایر کشورها کمتر است؛ اما درآمد شغلی هم در این کشور پایین‌تر است. میانگین حقوق در اکوادور حدود ۵۰۰ الی ۸۰۰ دلار محاسبه می‌شود که ممکن است کفاف زندگی یک خانواده را ندهد. به‌طورکلی با توجه به ظرفیت‌های اکوادور، شروع کسب‌وکار یا کارآفرینی بهترین روش برای اشتغال در این کشور به شمار می‌رود.

میزان دستمزد در اکوادور چقدر است؟

به‌طور کلی دستمزد هر فرد با توجه به نوع کاری که انجام می‌دهد، تخصص وی، شرایط کار، ساعت کاری و برخی موارد دیگر تعیین می‌گردد اما به‌طور میانگین می‌توان گفت که میانگین حقوق افراد در کشور اکوادور ۴۸۳ دلار آمریکا می‌باشد. با توجه به پایین بودن هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورها، این مبلغ میزان زیادی از هزینه‌های فرد را پوشش خواهد داد.

اقامت دائم اکوادور از طریق ویزای کاری

هر فرد با مراحل مورد نیاز برای دریافت ویزای کار به‌صورت موقت وارد خاک اکوادور می‌گردد، اعتبار ویزای صادر شده یک سال و فرد در پایان هر سال در صورت داشتن شغل و کار در اکوادور می‌تواند به اداره سفارت رفته و ویزای خود را برای یک سال دیگر تمدید نماید. بعد از گذشت ۳ تا ۵ سال و رعایت تمامی قوانین، به فرد اجازه اقامت دائم و تابعیت اکوادور داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.