ria detection of visa - مراحل رفع ریجکتی ویزای شنگن، کانادا و استرالیا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

طبق قوانین تصویب شده در سفارت کشورهای مختلف، تمامی متقاضیان دریافت ویزا که با رد درخواستشان مواجه شده اند، این فرصت را خواهند داشت که به رای صادره اعتراض نمایند. در این مطلب به بررسی مراحل رفع ریجکتی ویزای شنگن، کانادا و استرالیا پرداخته‎ایم.

رفع ریجکتی ویزای شنگن، کانادا و استرالیا

اگر سفارت به هر دلیلی با درخواست شما مبنی بر صدور ویزا موافقت نکند، رای صادره را طی نامه ای برایتان ارسال خواهد نمود، بعد از آن شما می توانید نسبت به رای سفارت اعتراض نمایید. برای اعتراض به ریجکت ویزا، ابتدا نامه ارسال شده را با دقت مطالعه نمایید تا از دلیل رد درخواستتان اطلاع پیدا کنید، سپس چنانچه  از غلط بودن دلایل رد ویزا مطمئن هستید و دلایل کافی برای اثبات این موضوع دارید، توضیحات خود طی نامه ای برای سفارت ارسال نمایید. در صورت دقیق بودن توضیحات و مدارک جدید ممکن است با درخواست صدور ویزا موافقت گردد.

متقاضی برای اعتراض به ریجکت ویزا چقدر وقت دارد؟

برای اعتراض به ریجکت ویزا محدودیت زمانی وجود ندارد. بلافاصله بعد از دریافت نامه سفارت فرد می تواند اعتراض خود را همراه با مدارک جدید برای سفارت ارسال نماید.

ria detection of visa 1 - مراحل رفع ریجکتی ویزای شنگن، کانادا و استرالیا

چند وقت بعد از ریجکت ویزا می توان مجددا درخواست ویزا داد؟

برحسب تجربه می توان گفت که حداقل 6 ماه بعد از ریجکت ویزا باید صبر کرد و سپس می توان بار دیگر برای دریافت ویزا اقدام نمود. بدیهی است در درخواست مجدد می‌بایست با بازنگری در مدارک موردنیاز، نسبت به رفع نواقص درخواست قبلی اقدامات لازم صورت گیرد.

لزوم مشاوره برای رفع ریجکت ویزای شنگن، کانادا و استرالیا

گرفتن ویزا پیچیدگی هایی دارد، گاها افراد به دلیل نداشتن تجربه کافی نه تنها موفق به دریافت ویزا نمی گردند بلکه زمان و هزینه زیادی را نیز از دست می دهند. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکلات و سخت تر شدن دریافت ویزا در آینده، از کمک های یک مشاور متخصص بهره بگیرید. این افراد به دلیل داشتن تجربه های زیاد، انواع دلایل ریجکت ویزا و روشهای مطمئن برای رفع آن را می شناسند، بنابراین می توانند در مدت زمان کمتری فرد را به اهدافش برسانند.

چگونه از ریجکت شدن درخواست ویزا جلوگیری نماییم؟

بهترین راه برای جلوگیری از رد شدن درخواست صدور ویزا، اطلاع از دلایل ریجکت و مجموعه اشتباهاتی که ممکن است منجر به بروز این مشکل گردند می‎باشد، بنابراین قبل از اینکه برای دریافت ویزا درخواست دهید، حتما از یک مشاوره متخصص کمک گرفته و در مورد اشتباهاتی که باعث رد شدن درخواستتان می‎گردد تحقیق نمایید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *