مهاجرت

مراحل رفع ریجکتی ویزای شنگن، کانادا و استرالیا

طبق قوانین تصویب شده در سفارت کشورهای مختلف، تمامی متقاضیان دریافت ویزا که با رد درخواستشان مواجه شده اند، این فرصت را خواهند داشت که به رای صادره اعتراض نمایند. در این مطلب به بررسی مراحل رفع ریجکتی ویزای شنگن و کانادا و استرالیا پرداخته‌ایم.

درصورتی‌که قبل از اتمام دوره 6 ماهه اقدام مجدد به اخذ ویزای شنگن و کانادا و استرالیا نمایید، بدون هیچ دلیلی درخواست شما رد خواهد شد. داشتن دو مهر ریجکتی در پاسپورت کار اخذ ویزا در آینده را برای شما دشوار خواهد کرد.

البته از طرفی هم برای اقدام مجدد به اخذ ویزا، نباید مدت زیادی از دریافت نامه ریجکت گذشته باشد. ویزانیو باسابقه‌ای که درزمینهٔ رفع ریجکتی ویزای شینگن، کانادا و استرالیا دارد، مشاوره‌های لازم در این زمینه را به شما خواهد داد و خود می‌تواند ریجکتی را برطرف و تائید ویزا موردنظر را بگیرد.

مهم‌ترین موضوع در مهاجرت، انتخاب یک موسسه مهاجرتی معتبر است که بتواند ویزا موردنظر شمارا اخذ نماید. این مؤسسات در صورت عدم موفقیت در اخذ ویزا، کل مبلغ را به شما بازخواهند گرداند. مشاورین موسسه ویزانیو دانش و تجربه‌ای که درزمینهٔ بررسی دلایل ریجکت و رفع ریجکت ویزای شینگن دارند، توانایی این را دارند تا با ارائه دلایل قانع‌کننده برای متقاضی، سفارت را مجاب به اخذ ویزاهای توریستی و… نمایند.

دلایل ریجکتی ویزای شنگن و کانادا و استرالیا

بر اساس تجربه‌ای که مشاورین ما در اخذ ویزا کسب نموده‌اند، مواردی به‌عنوان دلایل اصلی ریجکت ویزا محسوب می‌شوند که عدم وجود آن‌ها در پروند و یا نقص در آن‌ها می‌تواند منجر به دریافت نامه ریجکتی شود. این موارد عبارت‌اند از:

 • عدم ارائه بیمه درمانی معتبر
 • گذرنامه نامعتبر
 • برگشت نامعلوم
 • عدم اثبات توانایی امرارمعاش در سفر تأمین هزینه‌های سفر
 • فرم درخواست نادرست
 • هدف نامشخص برای اقامت
 • تهدید امنیت ملی منطقه شنگن
 • پاسپورت آسیب‌دیده
 • اقدامات جنایی گذشته یا فعلی
 • نامه مرجع نامعتبر
 • هدف نامشخص برای اقامت
 • اقامت بیش از ۹۰ روز
چنانچه شما اقدام به اخذ ویزا نموده‌اید و درخواست ویزای شما رد (ریجکت) شده است. تیم مشاوره ویزا نیو آماده است تا شما را در زمینه رفع ریجکتی ویزا به‌طور کاملاً قانونی و دریافت مجدد ویزا یاری نماید.

رفع ریجکتی ویزای شنگن و کانادا و استرالیا

در بسیاری موارد، خصوصاً برای ایرانیانی که درخواست ویزا می‌دهند، یکی از دلایل رد درخواست ویزا، نداشتن مدارک کافی برای اثبات بازگشت به کشور خود است. داشتن یک ریجکتی در لیست درخواست‌های ویزا تا حدودی کار را برای درخواست مجدد دشوار خواهد کرد. مشاورین زبده ویزا نیو می‌توانند راهنمایی‌های لازم را درزمینهٔ رفع ریجکتی به شما ارائه دهند.

اگر سفارت به هر دلیلی با درخواست شما مبنی بر صدور ویزا موافقت نکند، رای صادره را طی نامه ای برایتان ارسال خواهد نمود، بعد از آن شما می توانید نسبت به رای سفارت اعتراض نمایید. برای اعتراض به ریجکت ویزا، ابتدا نامه ارسال شده را با دقت مطالعه نمایید تا از دلیل رد درخواستتان اطلاع پیدا کنید، سپس چنانچه  از غلط بودن دلایل رد ویزا مطمئن هستید و دلایل کافی برای اثبات این موضوع دارید، توضیحات خود طی نامه ای برای سفارت ارسال نمایید. در صورت دقیق بودن توضیحات و مدارک جدید ممکن است با درخواست صدور ویزا موافقت گردد.

اقدام مجدد پس از ریجکت شدن ویزا چه بازه زمانی است؟

روز بعد از دریافت نامه ریجکتی می‌توانید بار دیگر برای دریافت ویزا اقدام نمایید. درواقع محدودیت زمانی برای این موضوع وجود ندارد؛ اما مهم این است که پس از ری جکت ویزا، متقاضی ابتدا بامطالعه دقیق نامه ریجکتی، نواقص و ابهامات مربوط به پرونده خود را مورد ارزیابی قرار داده و با برطرف کردن آن‌ها بار دیگر برای دریافت ویزا اقدام نماید. در صورت ارسال نامه اعتراض، بهتر است تا روشن نشدن پاسخ از سوی سفارت برای درخواست مجدد صبر نمایید.

متقاضی برای اعتراض به ریجکت ویزا چقدر وقت دارد؟

برای اعتراض به ریجکت ویزا محدودیت زمانی وجود ندارد. بلافاصله بعد از دریافت نامه سفارت فرد می تواند اعتراض خود را همراه با مدارک جدید برای سفارت ارسال نماید.

چند وقت بعد از ریجکت ویزا می توان مجددا درخواست ویزا داد؟

برحسب تجربه می توان گفت که حداقل 6 ماه بعد از ریجکت ویزا باید صبر کرد و سپس می توان بار دیگر برای دریافت ویزا اقدام نمود. بدیهی است در درخواست مجدد می‌بایست با بازنگری در مدارک موردنیاز، نسبت به رفع نواقص درخواست قبلی اقدامات لازم صورت گیرد. درصورتی‌که قبل از اتمام دوره 6 ماهه اقدام مجدد به اخذ ویزای شنگن و کانادا و استرالیا نمایید، بدون هیچ دلیلی درخواست شما رد خواهد شد. داشتن دو مهر ریجکتی در پاسپورت کار اخذ ویزا در آینده را برای شما دشوار خواهد کرد.

البته از طرفی هم برای اقدام مجدد به اخذ ویزا، نباید مدت زیادی از دریافت نامه ریجکت گذشته باشد. ویزای نیو باسابقه‌ای که درزمینهٔ رفع ریجکتی ویزای شینگن، کانادا و استرالیا دارد، مشاوره‌های لازم در این زمینه را به شما خواهد داد و خود می‌تواند ریجکتی را برطرف و تائید ویزا موردنظر را بگیرد.

لزوم مشاوره برای رفع ریجکت ویزای شنگن و کانادا و استرالیا

گرفتن ویزا پیچیدگی‌هایی دارد، گاهاً افراد به دلیل نداشتن تجربه کافی نه‌تنها موفق به دریافت ویزا نمی‌گردند بلکه زمان و هزینه زیادی را نیز از دست می‌دهند. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکلات و سخت‌تر شدن دریافت ویزا در آینده، از کمک‌های یک مشاور متخصص بهره بگیرید. این افراد به دلیل داشتن تجربه‌های زیاد، انواع دلایل ریجکت ویزا و روش‌های مطمئن برای رفع آن را می‌شناسند، بنابراین می‌توانند در مدت‌زمان کمتری فرد را به اهدافش برسانند.

چگونه از ریجکت شدن درخواست ویزا جلوگیری نماییم؟

بهترین راه برای جلوگیری از رد شدن درخواست صدور ویزا، اطلاع از دلایل ریجکت و مجموعه اشتباهاتی که ممکن است منجر به بروز این مشکل گردند می‎باشد، بنابراین قبل از اینکه برای دریافت ویزا درخواست دهید، حتما از یک مشاوره متخصص کمک گرفته و در مورد اشتباهاتی که باعث رد شدن درخواستتان می‎گردد تحقیق نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.