دسته‌بندی نشده

برخی از زیباترین مکان‌های دنیا (بخش سوم)

مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

اگر با مقاله‌های ما همراه بوده باشید تاکنون تعداد زیادی از زیباترین مکان‌های دنیا را باهم بررسی کرده‌ایم. متنی که مطالعه می‌کنید، سومین و آخرین بخش از مقاله «برخی از زیباترین مکان‌های دنیا» می‌باشد. توصیه می‌کنم اگر قسمت اول و دوم این مقاله را مطالعه نکرده‌اید، حتماً وقتی برایش اختصاص بدهید.

برخی از زیباترین مکان‌های دنیا (بخش اول)

برخی از زیباترین مکان‌های دنیا (بخش دوم)

به قول جلال آل احمد «مردمی که گل‌ها را دوست دارند خود، از آن گل‌ها دوست‌داشتنی ترند». اگر در این جمله گل را مجاز از طبیعت بگیریم، مقصود جلال دقیقاً شمایی هستید که با شور و اشتیاق به مطالعه این مقاله می‌پردازید، تا با زیباترین مکان‌های دنیا آشنا بشوید؛ پس قدر خودتان را بدانید.

بیشتر از این منتظرتان نمی‌گذارم، بگذارید زودتر به سراغ اصل مطلب برویم و باهم برخی از زیباترین مکان‌های دنیا را بررسی کنیم.

Table of Contents

پیتونز، سنت لوسیا – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

دو قله آتش‌فشانی گروس پیتون و پتی پیتون نمای زیبا و خیره‌کننده‌ای به سنت لوسیا می‌دهد. طبیعت‌گردان می‌توانند به روش‌های گوناگون از مناظر بکر سنت لوسیا لذت ببرند. کو‌هنوردی در طبیعت زیبا و سبز این منطقه می‌تواند یک تجربه بی‌نظیر و شاید بهترین روش لذت بردن از این منطقه باشد. شاید هم دوست داشته باشید، کنار آب و میان دو ساحل دراز بکشید و از نظاره طبیعت و صدا و عطرش لذت ببرید.

پیتونز، سنت لوسیا در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

ساحل کلیسای جامع، اسپانیا – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

اسپانیا به سواحل زیبا و شنی معروف است، ساحل کلیسای جام یا همان «playa de Las Catedrales» یکی از زیباترین آن‌ها هستند. سنگ‌های بلند و زیبایی که از بالا به‌ یکدیگر پیوسته هستند یکی از ارکان زیبایی این منطقه به‌حساب می‌آید.

ساحل کلیسای جامع، اسپانیا در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

پارک ملی دریاچه‌های پلیتویس، کرواسی – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

اگر بتوانید از میان انبوه گردشگران گوشی به دست و آماده سلفی گرفتن بگذرید، یکی از زیباترین مناطق کرواسی را خواهید دید که از یک دریاچه پلکانی و آبشار‌های پرتعداد متصل‌به‌هم تشکیل می‌شود. تصورش را بکنید این منظره آبی و فیروزه‌ای وقتی توسط طیف‌های مختلف رنگ سبز محاصره بشود چقدر می‌تواند زیبا و خیره‌کننده باشد.

پارک ملی دریاچه‌های پلیتویس، کرواسی در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

پروونس، فرانسه – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

قلمرو بی‌پایان مزارع اسطوخودوس، پروونس را به یکی از زیباترین و خوش‌بوترین مکان‌ها فرانسه تبدیل کرده است. چندین کارخانه‌ تقطیر در این مکان وجود دارد که اسانس گل‌ها را در بطری‌ها می‌ریزند و از آن برای تهیه صابون، لوسیون و کرم استفاده می‌کنند.

پروونس، فرانسه در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

راجا امپات، اندونزی – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

راجا امپات که به زبان محلی به معنای چهار پادشاه است. در غرب استان پاپوآی غربی واقع در کشور اندونزی قرار گرفته‌است. این منطقه، زنجیره‌ای از ۱۵۰۰ جزیره است که در میان جنگل‌های سبز پوشیده شده‌اند. غار تومولو در نزدیکی این مکان مملو از نقاشی‌های باستانی است. قسمت‌هایی از این مکان هم میراثی از جنگ جهانی دوم را در خود حفظ کرده است.

راجا امپات، اندونزی در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

Reynisfjara، ایسلند – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

اگر ماه یک ساحل داشت، احتمالاً چیزی شبیه به Reynisfjara بود. با اندکی فاصله گرفتن از VIK از جنوب ایسلند می‌توانید به این مکان زیبا برسید. شن‌های سیاه، این مکان را به شکل عجیبی زیبا و ماورایی کرده است.

Reynisfjara، ایسلند در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

سالار دی اویونی، بولیوی

Salar de Uyuni در جنوب‌غربی بولیوی، بزرگ‌ترین نمکزار جهان و یک منظره کاملاً سورئال و خیالی می‌باشد. این منطقه در برخی از فصل‌های مرطوب، به دریاچه‌ای کم‌عمق تبدیل می‌شود، که آسمان بی‌کران را به طور کامل منعکس می‌کند و یک توهم رؤیایی از بی‌نهایت ایجاد می‌کند.

سالار دی اویونی در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

پارک ملی سرنگتی، تانزانیا – برخی از زیباترین مکان‌های جهان

سرنگتی یکی دیگر از مکان‌های زیبای تانزانیا می‌باشد که می‌توانید از آن به‌عنوان یک گزینه خوب برای ماجراجویی در آفریقا استفاده کنید. از ژانویه تا مارس گروه‌های بزرگی از حیوانات وحشی شروع به کوچ کردن می‌کنند، دیدن این صحنه در هرجایی ممکن نیست. شما می‌توانید با سکونت در یکی از اقامتگاه‌های این منطقه حیوانات را تماشا کنید و لذت ببرید.

پارک ملی سرنگتی، تانزانیا در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

سوالبارد، نروژ – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

سوالبارد یک مجمع‌الجزایر شمالی در سواحل نروژ است که حضور در آن به شما فرصت می‌دهد تا شفق‌های قطبی را از یکی از بهترین زوایا تماشا کنید. این مکان به دلیل قطبی بودن از اکتبر تا فوریه تاریک است و رنگ خورشید را به خود نمی‌بیند. سوالبارد همچنین به خاطر بافت حیات‌وحش خود ازجمله خرس‌های قطبی و روباه‌های قطبی از شهرت بالایی برخوردار است.

سوالبارد، نروژ در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

سقطرا، یمن – برخی از زیباترین مکان‌های جهان

سقطرا که البته املای دقیق‌تر آن با الف مکسر روی پایه «ی» می‌باشد، یک منطقه در نزدیکی سواحل جنوبی یمن است که طبیعت زیبایی دارد ولی بزرگ‌ترین علت شهرت آن درختان زیبایش می‌باشد. درختان Dracaena cinnabari که به نام خون سیاوشان و یا خون اژدها هم شناخته می‌شوند نوعی صمغ قرمزرنگ دارند که شبیه به خون می‌ماند. قسمت بالایی و برگ‌های این درخت هم به یک بشقاب‌پرنده و یا چتر شبیه هستند.

سقطرا، یمن در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

پارک ملی تورس دل پین، شیلی – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

تورس دل پین با ستون‌های گرانیتی، دریاچه‌های لاجوردی و دشت‌های سبز پوشیده از گواناکو، یکی از چشمگیرترین مکان‌های نیمکره جنوبی است. همچنین این مکان یک هدف جذاب برای کوهنوردان می‌باشد.

پارک ملی تورس دل پین، شیلی در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

تروولتونگا، نروژ – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

فکر کنم همه خوانندگان این متن، قبلاً حداقل یک عکس از ترولتونگا دیده باشند. این صخره حدود ۲۳۰۰ فوت بالای دریاچه Ringedalsvatnet قرار‌گرفته است و مسافران را وسوسه می‌کند تا به فکر بالا رفتن از آن بیفتند. متأسفانه این مکان زیبا یک جاذبه خطرناک به‌حساب می‌آید که ممکن است، برخی از مجنون‌های خودش را به کام مرگ بفرستد. ولی اگر به بالای آن برسید می‌توانید منظره‌ آبدره را از نمایی حماسی و جذاب تماشا کنید.

تروولتونگا، نروژ در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

اوبود، بالی – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

دهات و روستاهای این منطقه آرامش و طبیعتی توصیف نشدنی دارند. باغ‌های نارنگی و شالیزار‌های طبقاتی برنج، زیبایی منحصربه‌فردی به این منطقه بخشیده‌اند. کشاورزان هزاران سال است که از این منطقه به‌خوبی محافظت می‌کنند. این منطقه همچنین موزه‌های جذابی هم دارد.

اوبود، بالی در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

پارک ملی الورو-کاتاجوتا، استرالیا – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

مهم نیست که الورو را سوار بر بالن‌های هوای گرم و از بالا مشاهده کنید یا سوار بر موتور از میان آن بتازید، هرکسی که این منطقه را ببینید متوجه زیبایی آن خواهید شد و جذب ابهتش می‌شوید. الورو یا همان صخره آیرز در کنار صخره‌های کاتا‌جوتا مهم‌ترین جاذبه‌های پارک ملی الورو-کاتاجوتا می‌باشد. این منطقه سرشار از غار‌هایی است که نقاشی‌های باستانی زیادی بر روی دیواره‌هایش حکاکی شده است.

اولورو یکی از میراث جهانی ثبت‌شده توسط یونسکو است. دولت اسپانیا مالکیت این منطقه را به ساکنین آنجا بخشیده، چراکه مردم این ناحیه آنجا را مقدس می‌دانند.

پارک ملی الورو-کاتاجوتا، استرالیا در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

آبشار ویکتوریا، زامبیا و زیمباوه – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

اگر فکر می‌کنید آبشار نیاگارا بسیار بزرگ است، باید بدانید که در مقابل آبشار ویکتوریا هیچ حرفی برای گفتن ندارد. بیش از ۱۷۰۰ متر عرض، چیزی است که این آبشار را به شهرت کنونی‌اش رسانده است. آمار سرازیر شدن ۵۰۰ میلیون لیتر آب در ۶۰ ثانیه برای این آبشار ثبت‌شده است.

آبشار ویکتوریا، زامبیا و زیمباوه در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

Wulingyuan، چین – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

این منظره زیبا حدود ۱۰۰ مایل مربع از استان هونان را به خود اختصاص داده و متشکل از هزاران ستون ماسه‌سنگی بلند است. برخی از این ستون‌ها از آسمان‌خراش‌های کنونی هم بلندتر هستند.

Wulingyuan، چین در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

زاکینتوس، یونان – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

زاکیتوس با تراکم جمعیت کم‌تر نسبت به جزایز میکونوس و سانتورینی، یکی از زیباترین جزایر یونان است. ساحل ناواجیو در حصر صخره‌ها قرار گرفته است و فقط با قایق و از راه دریایی قابل دسترس است. این جزیره نام خود را (کشتی غرق‌شده) از یک کشتی باری گرفته‌است که به گل نشسته و هنوز در شن‌های سفید در حال استراحت کردن است.

زاکینتوس، یونان در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

Zhangye Danxia Landform، چین – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

این‌کوه‌های راه راه و چندرنگ پاسخ مادر طبیعت به فوتوشاپ هستند. این رنگ‌های زیبا به دلیل رسوبات‌آهن، املاح بسیار و قرار گرفتن در مجاورت اکسیژن به وجود آمده‌اند. البته مشابه و یا حتی زیباتر از این کوه‌ها را می‌توانیم در کشور خودمان، در زنجان و در کوه‌های آلا‌داغ‌لار بیابیم.

Zhangye Danxia Landform، چین در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

به پایان سومین و آخرین بخش مقاله جذاب «برخی از زیباترین مکان‌های جهان» رسیدیم و امیدواریم از مطالعه آن لذت برده باشید. اگر قصد دارید مکان‌های زیبای دنیا را از نزدیک ببینید و تعطیلات خود را در آنجا سپری کنید ویزانیو می‌تواند در این امر شمارا کمک کند.

سؤالات متداول

طولانی‌ترین رشته‌کوه جهان کدام است؟

رشته‌کوه آند یا همان آنتیس طولانی‌ترین رشته‌کوه دنیا است که در هفت کشور آمریکای جنوبی امتداد یافته است.

طولانی‌ترین رود جهان کدام است؟

رود‌های نیل و آمازون بزرگ‌ترین رودهای جهان هستند که به دلیل اختلاف‌نظر بر سر مبدأ، و وجود دو معیار عرض و طول در این رابطه، هردو آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

بزرگ‌ترین دریاچه جهان کدام است؟

دریاچه خزر بزرگ‌ترین دریاچه جهان است که به کشورهای ایران، قزاقستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و روسیه راه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *