مهاجرت

برخی از زیباترین مکان‌های دنیا (بخش اول)

برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

آنچه در این مقاله می‌خوانید

دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم سرتاسر مملو از زیبایی است علی‌الخصوص کره دوست‌داشتنی ما یعنی زمین. در این مقاله می‌خواهیم برخی از زیباترین جلوه های زیباترین مکان‌های دنیا را به شما معرفی کنیم تا بیشتر به سیاره‌ و دنیایی که در آن زندگی می‌کنید عشق بورزید. یخچال‌های طبیعی عظیم، کوه‌های خیره‌کننده و دشت‌های پر از حیوانات وحشی، مطمئناً در دنیای بزرگ و زیبایی زندگی می‌کنیم.

فکر کردن به زیباترین مکان‌های دنیا قدری انتخاب را برای مخاطب سخت می‌کند، کدام‌یک انتخاب بهتری است و باید برای دیدنش سریع‌تر اقدام کرد؟

راستی مناظر باشکوه کشور خود را دیده‌اید؟ البته در این مقاله قصد نداریم به مناظر ایران بپردازیم ولی پیشنهاد می‌کنم قبل از رفتن به کشورهای دوردست حتماً از زیبایی‌های کشور خود دیدن کنید.

در این مقاله برخی از شگفت انگیزترین و زیباترین مکان‌های دنیا نقاط را برای شما آورده ایم  ولی این‌ها بهترین‌ها نیستند، درواقع نمی‌توانیم بین این زیبایی‌ها انتخاب کنیم که کدام‌یک از دیگری شگفت‌انگیز‌تر است. این‌ لیست فقط تعدادی از جاذبه‌ها طبیعی است که امیدواریم بتواند رضایت شمارا جلب کند.

برخی از زیباترین مکان‌های دنیا (بخش دوم)

برخی از زیباترین مکان‌های دنیا (بخش سوم)

آبشار آنجل شگفتی طبیعت دنیا – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

ونزوئلا سرشار از شگفتی‌های طبیعی است، ازجمله مرتفع‌ترین آبشار جهان. آبشار آنجل ، واقع در پارک ملی کانایما بوده و مرتفع‌ترین آبشار جهان است که توسط یونسکو محافظت می‌شود. کانایما محبوب‌ترین جاذبه گردشگری این کشور است و آبشار آن ۱۹ برابر بلندتر از آبشار نیاگارا می‌باشد. یکی از مناظر انیمیشن محبوب UP از روی این منطقه الهام گرفته‌شده است.

آبشار آنجل شگفتی طبیعت دنیا در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

قاره جنوبگان – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

درست است جنوبگان، ما اسم یک قاره را در این لیست برخی از زیباترین مکان‌های دنیا قرار داده‌ایم. ۹۹درصد قطب جنوب پوشیده از یخ است ولی بازهم سراسر، مملو از چشم‌انداز‌های خیره‌کننده است. فقط کافی است که منظره‌ای ۳۶۰ درجه و یک‌دست برفی و سفید را تصور کنید تا دریابید، چه اندازه این مکان می‌تواند بی‌نظیر باشد.

یخچال‌های طبیعی سورئال و باورنکردنی، آبراه‌های ناهموار، گذرگاه‌های زیبا، امپراتوری پنگوئن‌ها و نهنگ‌های عظیم‌الجثه و … را نمی‌توانید ببینید تا زمانی که سرمای این قاره را به جان بخرید و خودتان را به آن برسانید.

قاره جنوبگان در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

گرند کانیون – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

کانیون یک دره زیبا و پرپیچ‌وخم در آریزونای آمریکا است که توسط سیلاب‌های بزرگ تراشیده شده و به یکی از خوش‌نقش‌ترین مناظر مبدل شده است. این مکان یکی از جاذبه‌های گردشگری آمریکا است که به‌خصوص علاقه‌مندان به عکاسی عاشقش هستند. جا دارد یک تذکر هم بدهیم؛ بهتر است بدون لیدر و راهنما به این مکان نروید چراکه همچنان برخی از قسمت‌های آن سیل‌خیز است. این مکان یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های گردشگری به‌حساب می‌آید.

گرند کانیون در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

جنگل بامبو آریشیما – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

تصور یک بیشه مملو و سراسر، بامبو بسیار جذاب است اما اگر وقتی یک جاده‌ از وسط آن عبور می‌کند که عابرینش فقط و فقط می‌توانند انبوه بامبو‌هارا ببینند، زیبایی آن را دوبرابر می‌شود. بازهم شگفتی‌های این مکان به پایان نرسیده، بیشه آراشیما به‌عنوان یکی از برترین مناظر صوتی در برخی از زیباترین مکان‌های دنیا به‌ حساب می‌آید!! صدای خش‌خش برگ‌های فراوان در کنار یک نسیم خوب و عطر طبیعت در‌کنار این چشم‌انداز می‌تواند جدی‌ترین انسان را به فراموش کردن امور دنیوی واداشته و مدهوش کند.

جنگل بامبو آریشیما در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

صحرای آتاکاما – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

کوه‌های صیقل‌خورده در جوار بستر خشک‌شده و کم آب رود و صحرای آتاکاما یکی از مناظر زیبای شیلی را  تشکیل داده است. یک منظره مرکب که از کوه و صحرا و رود قسمتی از این مکان زیبا است و چشم آتاکاما یکی دیگر از جذابیت‌های آن.

چشم‌های آتاکاما دو تالاب بزرگ و پر آب این صحرا هستند که به دو دلیل چشم آتاکاما نامیده می‌شوند، یکی شکل ظاهری و دیگری آینه آسمان‌ بودن. به دلیل صاف بودن آسمان این مکان شما در غروب و شب می‌توانید بازتاب آسمان و ستاره‌ها را در این گودال بزرگ ببینید و از تماشای آن لذت ببرید.

صحرای آتاکاما در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

آزور – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

تقریباً ۹۰۰ مایل دورتر از ساحل لیسبون، این مجمع‌الجزایر پرتغالی یک نمای زیبا و شاهکار را برای بینندگان درست کرده است. دره‌های سرسبز و صخره‌های شیب‌دار کنار اقیانوس و ردیف‌های آبشارهای پراکنده آزور را به یک بهشت دیدنی و جذاب تبدیل کرده است.

فقط حواستان جمع باشد که آنجا با مردان جنگجوی پرتغالی معاشرت نکنید که بسیار سمی و خطرناک هستند. مرد جنگجوی پرتغالی نام یک حیوان آبی شبیه به عروس دریایی یا بهتر است بگوییم یک نوع عروس دریایی است که در کنار زیبایی و دلربایی، بسیار خطرناک است زیبایی طبیعت دنیا میتواند خطرناک هم باشد. این خطر جدی‌تر هم می‌شود وقتی بدانید گاهی اوقات حوس می‌کنند پا به ساحل بگذارند.

آزور در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

جاده بائوباب‌ها، ماداگاسکار – برخی از زیباترین مکان‌های جهان

ماداگاسکار با ۲۵۰ مایل فاصله از قاره آفریقا یکی از جذاب‌ترین اماکن دیدنی روی کره زمین است. پروانه‌های غول‌پیکر و لمورها دوتا از جانداران منحصر این جزیره‌ می‌باشند. یکی از زیباترین مکان‌های ماداگاسکار، جاده‌ای است که توسط درخت‌های چند صدساله و ۱۰۰ فوتی بائوباب محاصره‌شده است.

جاده بائوباب‌ها، ماداگاسکار در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

 پارک ملی بنف کانادا – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

مطمئن باشید جایی که به‌عنوان یکی از زیباترین اماکن  کشور فوق‌العاده کانادا انتخاب شده باشد، قطعاً ارزش دیدن را دارد. پارک ملی بنف یکی از زیباترین مکان‌های دنیا است که مملو از مناظری مانند کوه‌های راکی و گونه‌های متنوع جانداران است. این پارک همچنین دریاچه‌های متعدد و زیبایی را هم در خود گنجانده است.

پارک ملی بنف کانادا در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

بوراکای فیلیپین – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

خطوط ساحلی ملایم و غروب چشم‌نواز، این جزیره را به یکی از زیباترین مناظر تبدیل کرده است. متأسفانه توریستی شدن این منطقه با ازدحام جمعیت بالا همراه بوده و کمی این ساحل زیبا را شلوغ کرده است.

بوراکای فیلیپین در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

ساحل بولدرز در افریقای جنوبی – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

ساحل بولدرز که در خط ساحلی فالس، و در ۱۷ کیلومتری جنوب کوه تیبل قرار دارد و مناظر معروف کیپ تاون ( یکی از زیباترین شهرهای جهان )، تخته‌سنگ‌های گرانیتی و پنگوئن‌ها را به نمایش می‌گذارد. مردم این منطقه تنها چند فوت دورتر از  پنگوئن‌های آفریقایی در این شگفتی طبیعت دنیا شنا می‌کنند.

ساحل بولدرز در افریقای جنوبی در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

کابوسن لوکاس مکزیک – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

مکزیک دارای ۶۷ پارک ملی، بیش از ۵۰۰۰ مایل خط ساحلی و مناظر مختلفی از جمله بیابان‌ها و آتشفشان‌های پوشیده از برف است.  در این منطقه می‌توانید تماشای آب‌های فیروزه‌ای‌رنگ، حیات دریایی و طاق نمادین کابو را تجربه کنید، جایی که آستانه دیدتان شهر کالیفرنیا و اقیانوس آرام درهم می‌آویزد.

کابوسن لوکاس مکزیک در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

کاپادوکیه ترکیه – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

کاپادوکیه منطقه‌ای در ترکیه است که در میان صخره‌های خوش‌نقش و تراشیده شده محصور مانده است. زیبایی این منطقه خودش می‌تواند یک جاذبه توریستی بزرگ باشد ولی چیزی که آنجا را مشهور کرده بالن‌های مسافربری فراوانی است که آسمان را پوشانده و توریست‌ها را بالا می‌برند تا این منظره زیبا را از منظر و دید بهتری تماشا کنند.

کاپادوکیه ترکیه در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

صخره های موهر ایرلند – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

صخره‌های موهر درست در جنوب گالوی واقع‌شده‌اند و یکی از متفاوت‌ترین سواحلی هستند که تابه‌حال دیده‌اید. صخره‌های بلند و ۷۰۰ فوتی هومر که به صخره‌های جنون هم شناخته می‌شوند، خشکی و آب را از هم تمییز می‌دهند. ظاهر خشن و طبیعی این ساحل چهره‌اش را با هرآن چه که دیده‌اید متفاوت کرده است.

صخره های موهر ایرلند در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

پارک ملی دنالی آلاسکا – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

تماشای زیبایی‌های پارک ملی دنالی ارزش تحمل سطح دمای بسیار پایین آن را دارد. تماشای دریاچه‌های درخشان و کوه‌های ناهموار و شاید پیمودن قسمت‌هایی از آن هرساله گردشگران بسیاری را به سمت آلاسکا روانه می‌کند.

پارک ملی دنالی آلاسکا در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

جزایر گالاپاگوس – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

بگذارید برای شروع، از لاک‌پشت‌های این منطقه نام ببریم. گالاپاگوس لاک‌پشت‌های غول‌پیکری دارد که مانند داینوسورها از میان علفزار بلند و هرس نشده قد برافراشته و شاید حتی از ما هم بلندتر باشند. این تنها یکی از گونه‌های حیوانی جذاب این منطقه است، گالاپاگوس قلمرویی است که حیوانات در آن حکومت می‌کنند. سفر دریایی قطعاً بهترین روش برای گشت‌وگذار و کاوش در این جزیره می‌باشد.

جزایر گالاپاگوس در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

دیواره های مرجانی استرالیا – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

این مکان عنوان بزرگ‌ترین دیواره‌های مرجانی جهان را به خود اختصاص داده است، به شکلی که حتی از خارج از زمین هم قابل‌رؤیت هستند. دیواره مرجانی استرالیا زیستگاه برخی از موجودات زیبای اقیانوس می‌باشد. متأسفانه اخیراً بالا رفتن دمای زمین که قسمت قابل‌تأملی از آن توسط انسان‌ها صورت گرفته این اثر و نقاشی به‌یادماندنی خدا را به خطر انداخته است؛ امان از دست ما انسان‌ها.!

دیواره های مرجانی استرالیا در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

گاهی بزرگ‌ترین جشن‌ها و بهترین تفریح‌ها در مقابل یک دقیقه طبیعت‌گردی، پشیز و ناچیز می‌آیند. راستی شما چه مقدار از زندگی‌تان را صرف طبیعت‌گردی می‌کنید؟ آیا دوست دارید بکر ترین و زیباترین مکان‌های دنیا را از نزدیک ببینید؟ پس همین الان تلفن را بردارید و با ویزا نیو تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.