مهاجرت

برخی از زیباترین مکان‌های دنیا (بخش دوم)

برخی از زیباترین مکان‌های دنیا (بخش دوم)

آنچه در این مقاله می‌خوانید

به بخش دوم مقاله زیباترین مکان‌های دنیا خوش‌آمدید؛ قبل از شروع لطفاً اگر بخش اول آن را مطالعه نکرده‌اید به آن مراجعه کنید تا مناظر جذاب اشاره‌شده در آن را از دست ندهید.

ای زمین! بهار تو مرا بیدار کرد و به جنگل‌هایت برد، تابستان تو مرا در مزارع تو نشاند؛ آنجا که کوشش‌هایت به ثمره تبدیل می‌شود. پاییز تو مرا به تاکستان‌هایت برد و زمستان تو مرا به خوابگاه تو برد؛ آنجایی که پاکی تو مانند برف، پراکنده می‌گردد.

«جبران خلیل جبران»

طبیعت، سرشار از زیبایی‌هایی است که اغلب مردم شهری باوجود مشغله‌های زیاد، خود را از دیدن آن محروم کرده‌اند. در این مقاله قصد داریم با نام بردن برخی از زیباترین مکان‌های دنیا شمارا ترغیب کنیم تا در اولین فرصت، خود را به آغوش طبیعت برسانید.

برخی از زیباترین مکان‌های دنیا (بخش اول)

برخی از زیباترین مکان‌های دنیا (بخش سوم)

جزایر فارو – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

تابه‌حال از نزدیک یک آتش‌فشان را دیده‌اید؟ با رفتن به جزایر فارو می‌توانید تعداد زیادی از آن‌ها را کنار یکدیگر ببینید. فارو متشکل از ۱۸ جزیره آتش‌فشانی است. برخی از ساکنین این منطقه سقف خانه خود را چمن می‌کنند و زیبایی خاصی به شهر می‌دهند. خطوط ساحلی صخره‌ای، آبشار مولافوسور و روستای سرسبز گاسادالور دیگر زیبایی‌های این منطقه به شمار می‌روند.

جزایر فارو در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

گرینلند – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

گرینلند یخی، اسرارآمیز و یکی از زیباترین مکان‌های طبیعی کره زمین است. گرینلند بزرگ‌ترین جزیره جهان ( به‌غیراز قاره‌ها ) است. طبیعت این منطقه، محدود به یخچال‌های طبیعی نمی‌شود؛ گرچند این یخچال‌ها بسیار زیبا و چشم‌نواز هستند ولی از دهکده‌های رنگارنگ، مزارع وسیع، خورشید نیمه‌شب فریبنده و شفق‌های قطبی آن‌هم نباید گذشت.

گرینلند در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

خلیج هالونگ، ویتنام – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

خلیج هالونگ در شمال شرقی ویتنام واقع‌شده است. این جزیره به دلیل آب‌های شفاف، پراکندگی جزایر آهکی، درختان استوایی و حیات‌وحش خاصش محبوب و مشهور است. در این منطقه می‌توانید از قایق‌سواری وسط انبوهی از زیبایی‌ها و صخره‌های سبز لذت ببرید.

خلیج هالونگ، ویتنام در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

جزیره اسکای، اسکاتلند – برخی از  زیباترین مکان‌های دنیا

جزیره اسکای اسکاتلند، منطقه‌ای جادویی است که از جنس رؤیاها ساخته‌شده است. برکه‌ها و استخر‌های آب کوچک و بزرگ، صخره‌های سبز و جذاب در کنار آسمانی صاف و یکدست منظره‌ای دلربا و دیدنی را درست کرده است.

جزیره اسکای، اسکاتلند در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

دریاچه بایکال،‌ روسیه – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

دریاچه بایکال روسیه عمیق‌ترین دریاچه روی زمین است که در برخی نقاط، عمق آن به یک مایل می‌رسد، همچنین این دریاچه خانه تنها فوک‌های آب شیرین زمین است. در فصل زمستان این دریاچه به بزرگ‌ترین و شاید زیباترین پیست اسکیت روی یخ جهان تبدیل می‌شود.

دریاچه بایکال،‌ روسیه در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

دریاچه تکاپو، نیوزلند – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

گرچند گل‌های لوپین بنفش، صورتی و آبی گل‌های بومی نیوزلند نیستند و از آمریکای شمالی می‌آیند ولی به نظر می‌رسد جنوب این کشور را احاطه کرده‌اند. به‌ویژه در کنار دریاچه تکاپو، گل‌ها در کنار آب شفاف کریستالی قرار می‌گیرند تا یکی از خیره‌کننده‌ترین مناظر جهان را پدید بیاورند.

دریاچه تکاپو، نیوزلند در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

لاگونا کلرادا، بولیوی – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

لاگونا کلرادا یک دریاچه نمکی است که در سایه کوه‌های آند واقع‌شده است که به دلیل آب قرمزرنگی که دارد معروف شده است. این رنگ قرمز حاصل رشد نوعی جلبک در گرمای شدید است. این دریاچه در ماه‌هایی از سال پر از آب است و میزبان فلامینگو‌های خوش‌رنگ و زیبا می‌باشد. اگر روزی به این منطقه پا گذاشتید حواستان جمع باشد غروب آن را از دست ندهید.

لاگونا کلرادا، بولیوی در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

 

پارک ملی لینسویز ماراینسیز، برزیل – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

این پارک با آنچه با شنیدن نام پارک در ذهنتان می‌آید فرق می‌کند. این پارک ملی، درواقع مسیر‌ها و آبراه‌های پرپیچ‌وخم از ماسه‌های سفید و نرم است که در برخی از ماه‌های سال پر از آب می‌شود. ازآنجایی‌که لینسویز در کنار رودخانه آمازون قرار دارد، نیمی از سال را به لطف بارش‌های سیل‌آسا پر از آب می‌شود و نیمی دیگر از سال را با خشکی مواجه است.

پارک ملی لینسویز ماراینسیز، برزیل در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

 

ماچو پیچو، پرو – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

درحالی‌که ویرانه‌های سنگی پیچیده ماچو پیچو کار حاکمان اینکای قرن پانزدهمی است ولی این طبیعت خاص و سرسبزی آنجا است که آن را جذاب‌تر می‌کند.این عجایب باستانی که بر فراز کوهی ناهموار قرار دارد در کنار قله‌های آند حس زیبا و باشکوهی را در دل شما زنده کند.

ماچو پیچو، پرو در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

میلفورد ساند، نیوزلند – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

هر جای نیوزلند را که بگردید حتماً یک مکان دیدنی پیدا خواهید کرد. سواحل غربی این جزیره یکی از زیباترین آن‌ها است. میلفورد ساوند، آبدره‌ای کوهستانی است که شمارا می‌تواند به ‌یاد فیلم ارباب حلقه‌ها بیندازد.

میلفورد ساند، نیوزلند در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

کوه فوجی، ژاپن – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

انتخاب زیباترین مکان در ژاپن کمی سخت و شاید نشدنی باشد. کوه فوجی با ارتفاعی ۱۲۳۸۸ فوتی می‌تواند یکی از زیباترین آن‌ها باشد. یکی از زیباترین زوایای دیدی که می‌توانید برای تماشای این کوه و دشت و شکوفه‌های گیلاسی که در دامنه‌اش قرار دارد پیدا کنید، دریاچه کاوتگوچیکو می‌باشد.

قایقرانی در دریاچه کاواگوچیکو، آن‌هم در فصل بهار بهترین موقعیت برای تماشای این کوه است. کوهنوردان ‌هم این منطقه را می‌توانند به‌عنوان یکی از بهترین مسیر‌ها انتخاب کنند، البته پیشنهاد می‌شود در فصلی به این کوه مراجعه کنند که برف‌ها به‌خوبی ذوب‌شده باشند.

کوه فوجی، ژاپن در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

کوه کلیمانجارو، تانزانیا – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

تانزانیا بلندترین قله آفریقا است که با خیلی از کو‌ه‌هایی که دیده‌اید متفاوت است. ارتفاع نسبی این کوه بسیار بالا است ( ارتفاع نسبی به نسبت ارتفاع یک بلندی به زمین‌های و برآمدگی‌های اطرافش گفته می‌شود). به عبارت دیگر این کوه در یک‌رشته‌کوه بزرگ قرار ندارد و قله‌ای ۱۹۰۰۰ فوتی و آتش‌فشانی است که از هر طرف به دشت‌های وسیع و پهناور ختم می‌شود که زیستگاه حیوانات بسیاری می‌باشد.

بالعکس چیزی که شاید در ذهنتان شکل گرفته باشد، فتح این قله، نیازی به مهارت خاص و لوازم حرفه‌ای ندارد و حتی افراد مبتدی هم می‌توانند اقدام به بالا رفتن از آن بکند.

کوه کلیمانجارو، تانزانیا در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

صحرای نامیب، نامیبا – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

نامیبا یک منظره ماورایی است که برای توضیح دادن آن بهترین روش این‌ است که عکس‌های آن را ببینید. این منطقه میزبان گونه‌های جانوری زیبایی می‌باشد که در تپه‌های ماسه‌ای و در کنار درختان اسکلتی زندگی می‌کنند. رفتن به این منطقه باعث می‌شود فکر کنید از جنوب غربی آفریقا به‌طور ناگهانی به مریخ منتقل‌شده‌اید.

صحرای نامیب، نامیبا در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

ساحل نا پالی، هاوایی – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

کائو آی با آبشار‌های بلند و سواحل هلالی مجزا یکی از زیباترین سواحل دنیا را تشکیل داده ست. اما اینجا یک مشکل بزرگ وجود دارد؛ شما یا باید یک فرد ثروتمند باشد که برای دیدن این منطقه بتوانید با بالگرد به‌ آنجا راه پیدا کنید، یا اینکه آمادگی یک پیاده‌روی طولانی را داشته باشید.

ساحل نا پالی، هاوایی در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

دلتای اوکاوانگو، بوتسوانا – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

این دلتا که در آفریقا واقع‌شده است با ۱۳ هزار کیلومترمربع مساحت، بزرگ‌ترین دلتای موجود در جهان است، به همین دلیل به آن لقب رودی که هرگز‌ به دریا نمی‌رسد را داده‌اند. اوکاوانگو بهشتی در دنیای واقعی است که خانه بسیاری از یوزپلنگ‌ها، خرگوش‌ها، گورخرها، گاومیش‌ها، و کرگدن‌هایی است که آزادانه در آن پرسه می‌زنند.

دلتای اوکاوانگو، بوتسوانا در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

پاموکاله، ترکیه – برخی از زیباترین مکان‌های دنیا

قلعه پنبه‌ای نام دیگر این منطقه است که از ۱۷ استخر طبقاتی طبیعی تشکیل شده است و چشمه آب گرمی از آن عبور می‌کند. این استخر‌های طبیعی از رسوب نوعی سنگ‌آهک به وجود آمده و آب گرمی با دمای ۹۴ درجه فارنهایت از آن عبور می‌کند. این مکان یک منطقه توریستی بوده و تحت حفاظت یونسکو می‌باشد.

پاموکاله، ترکیه در مقاله برخی از زیباترین مکان‌های دنیا در سایت ویزانیو

جیم کری کمدین محبوب کانادایی، یک جمله معروف دارد؛ او در یکی از مصاحبه‌هایش گفته بود که چند وقتی‌ در جنگل و در کنار حیوانات به‌ دور از انسان‌ها زندگی کرده و دریافته که موجودات متمدن زمین حیوانات هستند نه ما. راستش را بخواهید نمی‌دانم این جمله درست است یا خیر یا حتی واقعاً این جمله را جیم کری گفته یا نه ولی مقداری تأمل‌برانگیز است.

گاهی اوقات انسان نیاز دارد به دل طبیعت برود و لحظاتی را در کنار حیوانات و به‌ دور از تکنولوژی بگذراند تا اصل و ریشه خود را فراموش نکند و غرور کاذب انسانی را کنار بگذارد. نمی‌دانم به انرژی مثبت و منفی اعتقاد دارید یا خیر، ولی با گذراندن زمان در طبیعت متوجه چیزی درونتان می‌شوید که در شهر هرگز آن را نمی‌یابید.

اگر قصد دارید، زمانی را در طبیعت بگذرانید و برای رسیدن به این مهم یک کشور خارجی را زیر نظر دارید، ویزانیو می‌تواند شمارا کمک کند تا بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید.

سؤالات متداول

بلندترین قله جهان کدام است؟

اورست بلندترین قله جهان است که در رشته‌کوه هیمالیا می باشد عنوان دومین قله بلند جهان نیز به کی۲ تعلق می‌گیرد.

بلندترین قله جهان بر پایه ارتفاع نسبی کدام است؟

کوه اورست ازنظر ارتفاع نسبی هم بلندترین قله جهان است ولی دومین قله از این نظر آکونکاگوای آرژانتین می‌باشد.

بیشترین آتش‌فشان‌ها در کدام کشور واقع‌شده‌اند؟

ایالات‌متحده آمریکا با ۱۷۳ آتش‌فشان بیشترین تعداد آتش‌فشان را دارد. بعدازآن روسیه، اندونزی و ژاپن رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.