زمان مطالعه: ۶ دقیقه

کشور اسپانیا

کشورهای بسیاری در اروپا قرار دارند که از شرایط خوبی بهره مند بوده و افراد زیادی علاقه مند به دریافت اقامت دائم در این کشورها می باشند. به طور مثال دریافت اقامت اسپانیا یک گزینه ایده آل برای متقاضیان مهاجرت می باشد. ویژگی های منحصر به فرد اسپانیا برای افرادی که به دنبال تحول و تنوع در زندگی هستند، دارای جذابیت فراوانی می‌باشد.

برای دریافت اقامت اسپانیا لازم است تا اطلاعاتی در ارتباط با آن را داشته باشید و با هدف و برنامه ریزی آینده خود را بسازید. اسپانیا از جمله کشورهای اروپایی می باشد که بسیار پر جنب و جوش بوده و هیجانات زیادی را در آن مشاهده خواهید کرد. یکی از راه های تقویت اقتصاد در اسپانیا صنعت گردشگری می باشد که سالانه افراد زیادی را به سوی خود جلب می کند. در این کشور در طول سال فستیوال ها و جشن های متعددی برگزار می شود به گونه ای که کل کشور تمام وقت به آن می پردازند. به طور مثال برخی فستیوال های گاوبازی وجود دارد که در سطح شهر و کوچه و خیابان برگزار شده و تمامی مردم در آن شرکت دارند. مجتمع های تجاری متنوع که برندهای برتر دنیا شعبه های خود را قرار داده اند و پارک های طبیعی فوق العاده به همراه جنگل های انبوه و همچنین کوه های آتشفشانی که به این جذابیت ها رنگ بخشیده است. اسپانیا شهرهای بزرگی داشته و در جای جای این کشور فوتبال جریان دارد.

معرفی کشور اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای تاریخی و جذاب در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد و یک اولویت فوق العاده برای متقاضیان به دریافت اقامت دائم اسپانیا به شمار می رود. پایتخت اسپانیا شهر مادرید است و جدا از آن شهرهای بزرگ و مهم دیگری مانند: بارسلونا، والنسیا، سویا، مالاگا، بیلبائو را دارا می باشد. با قدم زدن در شهرها و روستاهای تاریخی در این کشور می توانید ردپایی از رومیان باستان و حتی مسلمانان را مشاهده کنید.

 شهرهای نام برده در اقتصاد اسپانیا بسیار تأثیرگذار بوده و صنعت گردشگری در این کشور نقش بسزایی را برای درآمدزایی ایفا می کند. زبان رسمی این کشور اسپانیایی بوده اما در برخی از مناطق شاهد زبان کاتالونیا خواهید بود. این کشور در حدود ۴۵.۱۲۰.۰۰۰ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است. فرهنگ مردمان بومی اسپانیا جالب بوده به طوری که علاقه شدید آنها به خواب ظهر باعث میشود تا بخش های زیادی از شهرهای مختلف در یک زمان از ظهر به خواب روند تا بعد از آن انرژی لازم برای ادامه روز را داشته باشند. اسپانیا دارای پیش شماره ۰۰۳۴ است.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای اسپانیا

اسپانیا کشوری متفاوت در نزدیکی قاره آفریقا و در شبه جزیره ایبری قرار دارد. اسپانیا با کشورهایی مانند: فرانسه، پرتغال، آندورا و مراکش در همسایگی بوده و با پرتغال چیزی در حدود ۱۲.۱۵۰ کیلومتر مربع مرز مشترک دارد. جالب است بدانید این کشور مساحتی در حدود ۵۰۵.۰۰۰ هزار کیلومتر مربع را دارا می باشد. تاریخی ترین شهر اسپانیا گرانادا بوده و بناهای تاریخی فوق العاده ای در این شهر قرار دارد. علاوه بر شهرها و خط های ساحلی گسترده اسپانیا دارای جزایر متفاوت و زیبایی مانند: جزایر قناری، بالئارس، خلیج بیسکای، شافاریناس، آلوزماس و… می باشد. جالب است بدانید که کشور اسپانیا دارای آب و هوای متغیری است؛ به طوری که در هر منطقه شاهد این تغییرات می شوید. اسپانیا از رشته کوههای مرتفع و همچنین خط ساحلی گسترده شاهد تابستان های گرم، زمستان های سرد و برخی مناطق خشک می باشد.

کار در اسپانیا

یکی از روش‌های اخذ اقامت و شهروندی اسپانیا، دریافت ویزای کار این کشور می‌باشد، این ویزا به اتباع خارجی، اجازه کار و زندگی در کشور اسپانیا را می‌دهد. در این مطلب به بررسی شرایط و مراحل اخذ اقامت از طریق کار در اسپانیا می‌پردازیم.

اقامت توریستی در اسپانیا

ویزای توریستی و یا گردشگری اسپانیا برای افراد واجد شرایط که قصد اقامت در اسپانیا برای مدت زمان مشخص به‌منظور بازدید از این کشور را دارند صادر می‌گردد. فرد دارای این نوع ویزا اجازه دارد در مدت زمان مشخص شده در این کشور اقامت داشته باشد، هدف متقاضیان از دریافت ویزای توریستی، بازدید از کشور مورد نظر، بازدید از بستگان و دوستانشان در این کشور، تفریح و مواردی از این قبیل می‌باشد.

تحصیل در اسپانیا

در کشور اسپانیا دانشگاه‌های معتبری با رتبه‌های جهانی بالا قرار گرفته است که قابلیت جذب دانشجو از کشورهای مختلف را دارند. هزینه بسیار پایین دانشگاه‌های اسپانیا همراه با بسیاری مزایای دیگر، باعث محبوبیت این کشور در بین متقاضیان تحصیل در کشورهای خارجی شده است.

سرمایه گذاری در اسپانیا

کشور اسپانیا از نظر وضعیت اقتصادی رتبه دهم در جهان را به خود اختصاص داده است و بنابراین به یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است، سرمایه گذاری در اسپانیا از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که به شرح آنها می‌پردازیم.

ثبت شرکت در اسپانیا

اسپانیا از جنبه‌های اقتصادی، تجاری و صنعتی یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا می‌باشد، علاوه بر این کشور اسپانیا ارتباطات آزاد و تعامل تجاری، اقتصادی مناسبی با سایر کشورها دارد. بنابراین راه‌اندازی و شروع کسب‌وکار در این کشور بسیار مقرون‌به‌صرفه است. یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور، ثبت شرکت می‌باشد، از طریق ثبت شرکت در اسپانیا ، فرد می‌تواند اقامت دائم این کشور را نیز اخذ نماید.

خرید ملک در اسپانیا

بسیاری از کشورها با ارائه تسهیلات فراوان ازجمله هموار ساختن مسیر اقامت سرمایه‌گذاران، سعی دارند به اقتصاد خود بهبود ببخشند. خرید ملک در اسپانیا یکی از همین سیاست‌های اقتصادی است که می‌تواند سبب سهولت در کسب اقامت و تابعیت افراد در این کشور زیبای اروپایی گردد.

اقامت تمکن مالی در اسپانیا

روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد، افرادی که توان مالی مناسبی دارند و می‌توانند بدون داشتن شغل و منبع درآمد در این کشور، زندگی کنند، می‌توانند از روش اقامت تمکن مالی در اسپانیا اقدام نمایند.

ازدواج در اسپانیا

شهروندان خارجی از طریق ازدواج با یکی از اتباع اسپانیا، می‌توانند اجازه اقامت و همچنین حقوق شهروندی اسپانیا را دریافت نمایند، یکی از حقوقی که از طریق ازدواج در یکی از کشورهای اروپایی، از طریق همسر به فرد خارجی منتقل می‌شود، اجازه رفت و آمد بدون ویزا به کشورهای اروپایی می‌باشد.

پناهندگی در اسپانیا

پناهندگی را می‌توان یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور نام برد که البته غیرقانونی نیز می‌باشد و همچنین هر کشوری که قصد پناهندگی به آنجا را داشته باشید، عموماً شرایطی سخت و طاقت‌فرسا برای پناهندگی دارد. در ادامه این مطلب به بررسی شرایط پناهندگی در اسپانیا می‌پردازیم. به‌طورکلی مهم‌ترین شرط برای پناهندگی، ثبت درخواست پناهندگی در اداره پناهندگی اسپانیا است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]