مقالات, مهاجرت

مهاجرت و ویزای ورزشی اسپانیا

مهاجرت ورزشی به اسپانیا -3

مهاجرت ورزشی به اسپانیا

امروزه کلمه مهاجرت یکی از ‍‍‍پر کاربردترین کلماتی شده که برای شنیدنش نیاز نداریم حتما در محل خاصی جمع بشویم. تنها کافی است گوشمان شنوای حرف‌هایی باشد که به صورت روزمره در کوچه و بازار و حتی تاکسی شنیده می‌شود و این می‌تواند نشانگر اهمیت این مقوله باشد. شاید یکی از جذاب ترین انواع مهاجرت، مهاجرت ورزشی باشد که حتی اگر به آن فکر هم نکرده باشید، با شنیدن آن هیجان زده می‌شوید، چه در قالب اخبار ورزشی باشد چه مقالات مهاجرتی. همگی از طریق نام های بزرگ با مهاجرت ورزشی به اسپانیا آشنایی نسبی دارید، بیایید با مطالب زیر اندکی به اطلاعاتمان بیافزاییم.

 

چرا اقامت ورزشی به اسپانیا

ورزش برای کسانی که به کشور جدیدی پا گذاشته‌اند مسئله‌ای حائز اهمیت است. این اتفاق چگالی ایفای نقش در ورزش حرفه‌ای روز دنیا را نیز دارد. یا حتی بالعکس با ورود ورزش به عرصه سرگرمی  و سپس تبدیل شدن به بنگاه‌های اقتصادی کلمه جدیدی با پتانسیل بالا به عالم مهاجرت اضافه شد؛ مهاجرت ورزشی!!

دوستانی که با کلمه مهاجرت ورزشی آشنایی بیشتری دارند حتما با اخباری مبنی بر جریمه های سازمآن‌های ورزشی از جمله فدراسیون فوتبال برای حمایت از نوجوانان و کودکان شده‌اند.امیدوارم اشتباه متوجه منظورم نشده باشید. این قوانین البته نه چندان سختگیرانه کاملا بازدارنده هستند و در جهت حمایت از شما در مقابل سوءاستفاده‌چی تا تنظیم شده‌اند.  ولی در هرصورت برای اینکه با آنها روبرو نشوید شما نیازمند مهاجرتی هستید که توسط افراد حرفه‌ای کارشناسی شده باشد.در ادامه مطلب قصد داریم درمورد مهاجرت ورزشی به اسپانیا و ورزش های رایج آن کشور.

 

اهمیت ورزش در اسپانیا

اگر به اسپانیا سفر کرده باشید می‌بینید که مردم آنجا به ورزش بسیار اهمیت می‌دهند. از فوتبال، هندبال،  تنیس و بیس‌بال و بستکبال گرفته تا دوچرخه سواری، موتور سواری و رالی و حتی متأسفانه گاوبازی رواج دارد. جالب است بدانید در اسپانیا برای همه این ورزش تا سامانه هایی تشکیل شده که پیدا کردن هم تیمی یا رقیب برای شما دشوار و زمان‌گیر نباشد. این قبیل مسائل باعث می شود مهاجرت ورزشی به اسپانیا بسیار پرمخاطب و جذاب باشد.

 

مهاجرت ورزشی به اسپانیا-2

فوتبال اسپانیا عاملی برای مهاجرت ورزشی

اما مبحث اصلی ما ورزش حرفه‌ای است. فوتبال یکی از مهم‌ترین ورزش های اسپانیاست تا جایی که پیشینه سیاسی هم در آن دیده می‌شود. مهاجرت ورزشی به اسپانیا حتی قبل از قرن بیستم هم به چشم می‌خورد شاید، “دی استفانو” آرژانتینی بارز ترین نمونه آن باشد. با پا گذاشتن به نیمه دوم قرن بیستم میلادی فوتبال دیگر ورزش های اسپانیا را به شدت تحت سلطه خود گرفت. تا جایی که امروز شاهد آن هستیم که کاپیتان سابق تیم ملی کشورمان  “جواد نکونام” با ماجراجویی هایش سناریو “بیلبو بگینز” و “آنجا و بازگشت دوباره” را با اوساسونا تکرار می کند.

تیم ملی اسپانیا در سال های 1966 و 2008 و 2012 قهرمان یورو و در سال 2010 قهرمان جام جهانی شد.

 

اما خب فوتبال تنها ورزش حرفه‌ای اسپانیا نیست در ادامه می‌خواهیم به چند ورزش محبوب دیگر در اسپانیا نیز اشاره کنیم از جمله بیس‌بال.

 

بیس بال اسپانیا

بیس‌بال به لطف مهاجران کوبایی خیلی زود در اسپانیا پیشرفت کرد و به مرور زمان به یکی از پیشگامان مهاجرت ورزشی به اسپانیا مبدل شد. بیس‌بال سوغاتی سیل عظیم کوبایی هایی بود که پا به اسپانیا گذاشتند. اوج بیس‌بال در اسپانیا را می‌توان متعلق به سال‌های 1950 تا اوایل دهه 70 میلادی دانست. با آنکه بعد از دهه 70 میلادی فوتبال گوی رقابت را از بیس‌بال دزدید اما همچنان بیس‌بال یکی از ورزش های محبوب اسپانیایی هاست.

بیس‌بال اسپانیا میزبان مهاجران زیادی بوده که از جمله معروف ترین آنها می‌توان از “ساموئل سوسا” فوق ستاره اهل جمهوری دومینیکن نام برد که سال ها در اسپانیا چشم مخاطبان را به این ورزش خیره نگه داشت. مطالعه زندگی ورزشی سامی سوسا میتواند یکی از بهترین مشوق ها در زمینه مهاجرت ورزشی به اسپانیا باشد.

 

تنیس حرفه ای در اسپانیا

با شنیدن کلمه تنیس ناخودآگاه نام “رافائل نادال” در ذهن ما نقش می‌بندد. همان طور که میدانید نادال یکی از ستاره های اسپانیایی این ورزش است و این یک اتفاق نیست. درواقع اگر اسپانیا در رشته تنیس نام های بزرگی از جمله نادال و کارلوس مویا را در تاریخچه خود گنجانده این را مدیون زیرساخت و مسابقات بزرگ تنیس در این کشور است.

برای مثال مسابقات آزاد تنیس مادرید موسوم به “mutual madrid open” هرساله میزبان بازیکنان زیادی از کشورهای مختلف است که این امر مهاجرت ورزشی به اسپانیا را داغ و پرشور می کند.

 

اتومبیل رانی استرالیا و جذب راننده حرفه ای رالی

مسابقات آسفالت یکی از محبوب ترین مسابقات رالی جهان است که در ایالت کاتالونیای بارسلونا برگزار می شود. این مسابقات در جاده‌هایی که از بین تپه ها عبور میکند برگزار می شود و این امر باعث می شود که به مهارت ویژه ای نیازمند باشد. البته این توصیف‌ها ذهن شما را به سمت جاده‌های خراب و پر دست‌انداز نبرد. مسابقات آسفالت هر ساله علاقه مندان زیادی را از اقصا مقاط جهان به سمت مهاجرت ورزشی به اسپانیا می کشاند.

این مسابقات لحظات تاریخی بسیاری را در اسپانیا رقم زدند و نام افراد زیادی را تا ابد در تاریخ هک کردند. بعید به نظر می‌رسد نام های “مک کالین”، “کارلوس ساینز” و “سباستین لوب” روزی از اذهان پاک شود.

مهاجرت ورزشی به استرالیا

 

مهاجرت ورزشی به اسپانیا-3

 

بسکتبال اسپانیا

بسکتبال  که از نظر محبوبیت در بین ورزش های  رایج اسپانیا می‌توان رتبه دوم را به آن اختصاص داد، یکی دیگر از ورزش‌هایی است که اسپانیا در آن حرف های زیادی برای گفتن دارد.  لیگ داخلی اسپانیا موسوم به “ACB Liga” یکی از برترین لیگ‌های بسکتبال در جهان است. همچنین در اسپانیا هرساله یک رقابت جام حذفی نیز تحت عنوان “کوپا دل ری” یا همان جام شاهنشاهی برگزار می‌شود.

 

تور دوچرخه سواری حرفه ای اسپانیا

تور دوچرخه سواری اسپانیا یکی از سه تور برتر دوچرخه سواری جهان محسوب می شود. شاید بتوان گفت مهم ترین قسمت تورهای دوچرخه سواری در اسپانیا مانند رالی آن مربوط به ایالت کاتالونیا است. اما به اینجا اکتفا نکنید….

مسابقات “La Vuleta” یک مسابقه دوچرخه سواری چندمرحله‌ای است که قسمت عمده آن در اسپانیا برگزار می شود ولی گاهی اوقات از کشورهای مجاور نیز عبور میکند. این مسابقات برای اولین بار در سال 1935 برگزار شد و تا کنون هرسال مخاطب های بیشتر و بیشتری را به خودش جلب کرده و می کند.

 

مسابقات موتورسواری اسپانیا

مسابقات جایزه بزرگ اسپانیا یا همان “Moto GP” یکی از بخش ها مهم مسابقات جایزه بزرگ بین‌المللی است. علاوه بر این رویداد سالانه مسابقاتی نظیرمسابقه قهرمانی موتورسیکلت کاتالونیا، جایزه بزرگ آراگون و مسابقات والنسیا هم در این کشور برگزار می شود. به نظر باید دریافته باشید که موتور سواری چه رشته مهمی در اسپانیاست که مسابقاتی به این وسعت و این تعداد در آن برگزار می شود.

 

در این مقاله سعی کردیم مرور کوتاهی بر ورزش های رایج و مسابقات بزرگ اسپانیا بکنیم. و در آخر شاید باز هم فوتبال با تمام این تفاسیر فوتبال لیگ برتر اسپانیا یا همان “La Liga” بیشتر از همه برای عموم افراد جذاب باشد. جایی که اسم هایی نظیر لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و حتی مسعود شجاعی و کریم انصاری فرد به چشم می‌خورد.

حالا اگر شما یک ورزشکار حرفه و یا حتی نیمه حرفه ای هستید شاید برایتان سؤالاتی در مورد اخذ ویزای ورزشی و چگونگی راه‌یابی به اسپانیا از طریق ورزش  و به اصطلاح  راههای مهاجرت ورزشی به اسپانیا پیش بیاید. برای این مهم می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید و یکی از همین روزها خودتان را با ویزای موقت یا ویزای دائمی در یکی از همین تور و مسابقات ببینید.

البته مسلماً اسپانیا تنها کشوری نیست که شما با ویزای ورزشی می‌توانید به آن سفر کنید. گزینه های بسیار بیشتری روی موجود است که شما بین آن‌ها می‌توانید انتخاب کنید و به ایده آلتان نزدیک بشوید. اما اطمینان دارم با خواندن مقاله فوق به مقوله مهاجرت ورزشی به اسپانیا علاقمند شده باشید.

 

 

مهاجرت ورزشی به اسپانیا_1

ابهامات در فرآیند ویزای ورزشی اسپانیا

 

محبوب ترین ورزش در اسپانیا چیست؟

فوتبال محبوب ترین ورزش در اسپانیا شناخته می‌شود.

 

آیا برای شرکت کردن در تورهای دوچرخه سواری اسپانیا الزاماً باید یک ورزشکار حرفه ای باشیم؟

خیر شما می‌توانید حتی به صورت توریستی هم در انواع تورهای دوچرخه سواری اسپانیا شرکت کنید.

 

در اسپانیا دیگر چه ورزش‌هایی محبوب است که در مقاله فوق ذکر نشده ؟

در اسپانیا ورزش های دیگری نظیر اسکی، جودو، هندبال و ژیمناستیک ریتمیک نیز از جمله ورزش های پرطرفدار به حساب می آید.

 

درمجموع اسپانیای برای مهاجرت ورزشی گزینه مناسبی است؟

قطعاً؛ اسپانیا یکی از حرفه‌ای‌ترین کشورها درزمینهٔ ورزش است و این امر باعث می شود در امر مهاجرت ورزشی نیز بسیار گزینه خوبی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.