ویزای کاری

مهاجرت به دانمارک برای ورزشکاران

مهاجرت ورزشی دانمارک

مهاجرت ورزشی به دانمارک

مهاجرت ورزشی دانمارک نیازمند شناخت بیشتر ورزش‌های منتخب این کشور است تا بتوان برای مهاجرت ورزشی در دانمارک به صورت درست اقدام نمود. دانمارک دارای ورزش‌های متنوعی است اما ورزش ملی در این کشور فوتبال شناخته می‌شود که بارزترین نتایج آن شش بار متوالی راهیابی به مسابقات قهرمانی اروپا 1984 – 2004 و کسب عنوان قهرمانی در سال 1992 است. از دیگر دستاوردهای مهم دانمارک در زمینه فوتبال می‌توان به قهرمانی در جام کنفدراسیون‌ها در سال 1995 و رسیدن به مقام چهارم نهایی جام‌جهانی 1998 اشاره کرد.

سایر ورزش‌های محبوب که قابلیت مهاجرت ورزشی دانمارک دارند عبارتند از : هندبال، دوچرخه‌سواری، ورزش‌های قایقرانی، بدمینتون، هاکی روی یخ، شنا و اخیرا نیز گلف و بسکتبال. در دانمارک ورزش در مدرسه تشویق می‌شود و باشگاه‌های ورزشی محلی در همه شهرها و بیشتر شهرها وجود دارد. استادیوم ملی فوتبال استادیوم پارکن است.

تاریخچه ورزش دانمارک

فوتبال با بیش از 313000 بازیکن در بیش از 1600 باشگاه محبوب‌ترین ورزش دانمارک است. تیم ملی فوتبال در دانمارک به نتایج بالا و قابل توجهی دست یافته است مانند راهیابی به مسابقات قهرمانی اروپا شش بار متوالی بین سال‌های 1984 تا 2004 و مواردی مثل: قهرمانی یوفا در سال 1992 ، قهرمانی در جام کنفدراسیون‌ها در سال 1995، رسیدن به جام کنفدراسیون‌ها و یک چهارم نهایی جام‌جهانی 1998.

تیم ملی فوتبال دانمارک در سال 1997 به رتبه ۳ در رده‌بندی فیفا و رتبه ۱ در سیستم رتبه‌بندی جهانی فوتبال ELO در سال‌های 1912 – 1920 رسیده است.

لیگ برتر فوتبال دانمارک سوپرلیگا دانمارک نام دارد که خود دلیل موجهی برای مهاجرت ورزشی دانمارک می‌باشد. قهرمانان فعلی F.C. کپنهاگ، در حالی که آنها از نظر مالی نیز موفق‌ترین باشگاه تاریخ هستند. از بازیکنان مشهور سوپرلیگا می‌توان به پر نیلسن، جیمی نیلسن، مایکل هانسن، موگنس کروگ، دنیل آگر و جسپر گرونکجر اشاره کرد.

لیگ سطح دوم لیگ دسته 1 دانمارک است که آخرین بار توسط Lyngby Boldklub قهرمان شده است. رده سوم از دو بخش دوم دانمارکی تشکیل شده است: شرق و غرب. دو قهرمان آخر NordVest (شرق) و Blokhus FC (غرب) بودند. ردیف چهارم سری دانمارک است که به سه استخر تقسیم می شود. آخرین قهرمانان BK Marienlyst، IF Skjold Birkerød و Kjellerup IF بودند.

لیگ برتر زنان Elitedivisionen است که اخیراً توسط Fortuna Hjørring قهرمان شده است. HEI Aarhus با 10 عنوان موفق ترین تیم است.

مهاجرت ورزشی دانمارک

مسابقات جام برتر جام دانمارک است که در سال 2016 توسط F.C. کپنهاگ AGF 9 بار قهرمان شده است. کپنهاگ همچنین آخرین برنده سوپرکاپ دانمارک در سال 2004 است که بروندبی آی اف موفق ترین باشگاه آن است. بروندبی تنها برنده جام لیگ دانمارک است که دو بار برگزار شده است.

جام زنان دانمارک سه بار متوالی توسط Brøndby IF و در مجموع هفت بار توسط Fortuna Hjørring قهرمان شده است. سرمربی فعلی تیم ملی Åge Hareide و Simon Kjær کاپیتان این تیم است. از بازیکنان افسانه ای سابق می توان به پول “تیست” نیلسن، پیتر اشمایکل، جان دال توماسون، آلن سیمونسن و مایکل لادروپ اشاره کرد.

اقامت دانمارک برای بازیکن هندبال

دانمارک سابقه طولانی در هندبال دارد و منشاء این ورزش دانمارک است. فوتبال دستی یکی از محبوب‌ترین سرگرمی‌های دانمارک است که فقط فوتبال ازآن فراتر رفته است. بیش از 146000 بازیکن هندبال دارای مجوز در دانمارک وجود دارد. هردوتیم ملی مردان و زنان به رتب‌های بالای بین المللی رسیده‌اند.

تیم ملی هندبال زنان دانمارک سه‌بار موفق به کسب طلای المپیک، سه بار قهرمانی هندبال زنان اروپا و یک‌بار قهرمانی هندبال زنان جهان شده است. تیم ملی مردان قهرمان هندبال مردان اروپا در سال‌های 2008 و 2012 شد، المپیک 2016 مدال طلا را کسب کرد و در مسابقات قهرمانی هندبال مردان جهان 2019 درحالی که میزبان آلمان بود قهرمان شد و مجددا در سال 2025 با کرواسی و نروژ میزبان خواهد بود که برای بازیکنانی که قصد مهاجرت ورزشی دانمارک را دارند در این رشته مناسب است.

اقامت دانمارک برای بازیکن بدمینتون

دانمارک قوی‌ترین کشور بدمینتون اروپا است بازیکنان دانمارکی از سال 1977 تا به‌حال 11 مدال طلا در مسابقات جهانی 63 مدال طلا در رقابت‌های بدمینتون قهرمانی اروپا از سال 1968 و 19 مدال در جام ملت‌های اروپا از سال 1978 کسب کرده‌اند. تیم ملی بدمینتون دانمارک در سال 2016 قهرمان جام توماس شده است. هشت بار در جام توماس سه بار در جم اوبر و دوبار در جام سودیر من نایب قهرمان شد.
بهترین مسابقات بین‌المللی بدمینتون در دانمارک مسابقات آزاد دانمارک است که بخشی از تور جهانی ‌BWF است. در همین‌حال مسابقات قهرمنی ملی بدمینتون دانمارک معتبر‌ترین مسابقات برای بازیکنان دانمارکی و لیگ بدمینتون دانمارک تورنمنت اصلی باشگاه‌های دانمارکی است.

اقامت گلف باز حرفه‌ای در دانمارک

گلف در سال‌های اخیر در دانمارک با بیش از 180 رشته در سراسر کشور به یک ورزش بسیار محبوب تبدیل شده است. این ورزش بیشتر در بین افراد مسن محبوبیت دارد و با تعداد اعضای بالاتر از 24 سال از هر ورزش دیگری در دانمارک انجام می‌شود. در حرفه گلف توماس بیورن سال‌هاست که در کنار آندرس هانسن، سورن هانسن و استین تینینگ در تور اروپا بر صحنه دانمارک تسلط داشته است. در تور اروپایی بانوان ایبن تینینگ موفق‌ترین بازیکن دانمارکی است.

مهاجرت ورزشی دانمارک

مهاجرت دوچرخه سوار حرفه ای به دانمارک

موفق‌ترین نام دانمارک در ورزش دوچرخه‌سواری، توروالد الگارد است که عنوان قهرمانی سرعت حرفه‌ای جهان را شش بار، سه مقام اروپایی و 24 مقام دانمارکی به دست آورده است. در سال‌های گذشته دوچرخه سواری دانمارکی از موارد دوپینگ رنج می برد. بیارن رییس، بو هامبورگر، رولف سورنسن، جسپر اسکیبی، مایکل راسموسن همگی اعتراف کردند که دوپینگ مصرف کرده اند یا با دوپینگ مرتبط بوده اند. اما با وجود همه تبلیغات بد، دوچرخه سواری همچنان یک ورزش کاملاً محبوب در دانمارک است. در سال 2011، کپنهاگ میزبان مسابقات جهانی UCI در جاده بود.

مهاجرت موتور سوار حرفه ای به دانمارک

در دانمارک نیز گروه کوچک اما موفقی از افراد در حال انجام ورزش موتوری هستند. راننده‌ای که تا کنون بیش‌ترین برد 24 ساعته لمانز را داشته است تام کریستنسن دانمارکی با 9 مقام اول است. یان مگنوسن از سال 2004 راننده کارخانه کوروت ریسینگ بوده و چندین بار در مسابقات 24 ساعت لمانز، 24 ساعت دیتونا، 12 ساعت سبرینگ و پتی لومان برنده شده است. پسر او کوین مگنوسن از سال 2014 در مسابقات فرمول یک شرکت کرده است. از دیگر رانندگان دانمارکی می‌توان به کورت تییم، نیکی تییم، جیسون وات، مایکل کریستنسن و مارکو سورنسن اشاره کرد.

پیست‌های مسابقه دائمی اصلی عبارتند از: Ring Djursland، Jyllands-Ringen و Padborg Park. مسابقات اتومبیلرانی تورینگ دانمارک از سال 1999 تا 2010 برگزار شد و مسابقات قهرمانی تندر اسپرت دانمارک از سال 2012 برگزار شد، علاوه بر این، جایزه بزرگ تاریخی کپنهاگ نیز از سال 2001 برگزار می‌شود.

دانمارک موقعیت خود را به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در مسیرهای سرعت موتور سیکلت نشان داده است و برای این ورزش موقعیت خوبی جهت مهاجرت ورزشی دانمارک فراهم آورده است. دانمارک چهار بار در سال‌های 2006، 2008، 2012 و 2014 قهرمان جام جهانی اسپیدوی شده است و در سال 2007 با از دست دادن تنها دو امتیاز به لهستان، دوم شد.

با برخی ورزش‌های مهم در دانمارک آشنا شدیم و تاریخچه کوتاهی از این ورزش‌ها را مطالعه کردیم در صورت داشتن سوال در ارتباط با مهاجرت ورزشی دانمارک و شرایط و نحوه این نوع مهاجرت با مشاوران ما تماس حاصل نموده و یا در بخش نظرات همین صفحه سوال خود را بپرسید.

فوتبال محبوبترین بازی در دانمارک شناخته می‌شود.

مسابقات فوتبال توسط تعداد زیادی از دانمارکی‌ها تماشا می‌شود.

تیم ملی هاکی روی یخ مردان دانمارک، تیم ملی هاکی روی یخ دانمارک است. این تیم توسط Danmarks Ishockey Union کنترل می شود. این تیم در سال 1949 تأسیس شد و از سال 2019، تیم دانمارک در رده بندی جهانی IIHF در رده یازدهم قرار گرفت. دانمارک در حال حاضر 4255 بازیکن (0.07 درصد از جمعیت آن) دارد.

بدمینتون در دانمارک محبوبیت بالاتری نسبت به سایر نقاط شمال اروپا دارد. اول اینکه دانمارک 12 مورد از 19 مسابقات قهرمانی ترکیبی اخیر در اروپا را برده است که محبوبیت بازی را به شدت افزایش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.