مقالات

مهاجرت ورزشی به امارات

مهاجرت ورزشی به امارات

امارات متحده عربی یکی از فعال‌ترین کشورهای منطقه درزمینهٔ گردشگری مهاجرت است. البته نه به‌اندازه کشورهای زیارتی نظیر عربستان و عراق. در حقیقت آنچه امارات را برای اقامت در بین سایر کشورهای عربی متمایز می‌کند اهمیت به توانمدی های افراد است. یکی از زیرمجموعه‌های این مبحث می‌تواند مهاجرت ورزشی به امارات باشد.

ساده‌تر بگویم اگر شما استعداد خاصی چه درزمینهٔ درسی و چه زمینه‌های کاری و یا ورزشی دارید، امارات می‌تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد.

در این مقاله قصد داریم به ورزش‌های سنتی و مدرن امارات (UAE) و همچنین تلاش‌های آن دولت برای ترویج ورزش و پیشرفت مهاجرت ورزشی به امارات را برای شما شرح دهیم.

کشور امارات متحده عربی مشتاق است از طریق فراهم کردن امکانات ورزشی مدرن مانند ساختن ورزشگاههای و استادیوم‌های فوتبال، پیست‌های اتومبیل‌رانی، زمین گلف و مراکز آموزشی در سراسر کشورحمایت لازم را از حرفه‌ای‌ها و مبتدیان به عمل آورد و به این واسطه مهاجرت ورزشی به امارات را گسترش دهد.

مهاجرت ورزشی به امارات-1

چشم‌اندازهای نزدیک امارات درزمینهٔ مهاجرت ورزشی به امارات

یکی از مهم‌ترین چشم‌اندازهای امارات متحده عربی دستیابی به مدال های المپیک و پارالمپیک در رشته های ورزشی مختلف است. یکی از کارآمدترین روش‌ها برای رسیدن به این مهم رونق دادن به مقوله مهاجرت ورزشی به امارات است.

شرکت در مسابقات برای تمامی ساکنین آزاد است!

امارات در جهت ترویج مهاجرت ورزشی به امارات در سال 2018 یک قانون جالب تصویب کرد که به تمامی ساکنین امارات بدون توجه به ملیت آن‌ها اجازه می‌دهد در مسابقات ملی این کشور شرکت کنند. این قانون شامل حال همه کسانی که به هر طریق پاسورت امارات را داشته باشند می‌شود.

این قانون علاوه بر ترویج مهاجرت ورزشی به امارات اهداف دیگری را هم دنبال می‌کند. از جمله مهم‌ترین این اهداف می‌توان از ادغام همه جوامع در کشور و همزیستی بین اقشار مختلف حاضر در کشور و البته ایجاد حس وفاداری به دولت در بین مردم اشاره کرد.

ورزش برای زندگی و تأثیر آن در مهاجرت ورزشی به امارات

ورزش برای زندگی تنها یک جمله نیست، در اصل یک سازمان در جهت پیشرفت توانایی‌های جسمی و ذهنی جوانان و همچنین استفاده از اوقات فراقت جوانان در جهت بهبود مهارت‌های ایشان است. به‌سادگی از کنار این بند نگذرید، این مطلب به تعمیق هویت ملی و القای وفاداری در بین جوانان امارات بسیار مؤثر بوده است. چه افراد اماراتی، چه کسانی که با مهاجرت ورزشی به امارات پا به عرصه ورزش این کشور گذاشته‌اند.

به طور کلی دولت امارات سیاستی را در دست کار دارد که با اشاعه ورزش در فرهنگ روزمره مردمش به دست آورد های زیادی برسد. از جمله این دست آوردها می‌توان از کاهش بیماری، ارتقاء تناسب اندام و شادابی و همچنین به نمایش گذاشتن بهترین استعدادها در رویدادهای ورزشی بین‌المللی و منطقه ای نام برد. لذا این کشور در تلاش است مهاجرت ورزشی به امارات را بیش از پیش ارتقا دهد.

یکی دیگر از راهکارهایی که امارات برای پیشرفت این موضوع در دستور عمل قرار خود قرار داده است حمایت از ورزش بانوان و افراد نیازمند حمایت است. این سازمان با برگزاری مسابقات پرتعداد و جذاب و اعطای جوایز و پاداش ها تا حد زیادی در جهت پیشبرد اهدافش موفق بود. بخش عمده ای از این رویدادها در ابوظبی، شارجه و دبی برگزار می‌شود.

علاوه براین شوراهای ورزشی محلی نیز وجود دارد که هدف آن‌ها سوق دادن افراد غیرحرفه‌ای به سمت ورزش حرفه‌ای است. این شوراهای محلی تمام تلاششان را برای ارتقای سطح ورزش‌های ملی به‌واسطه علاقه‌مند کردن جوان‌ها و سوق دادن آن‌ها به سطوح بین‌المللی می‌کنند. و اما یکی از بهترین روش‌های ایجاد انگیزه در جوانان جذب لژیونرها یا به عبارت دیگر ستاره‌های ورزشی از کشورهای دیگر می‌باشد. بر همین اساس دولت این کشور از مهاجرت ورزشی به امارات استقبال زیادی می‌کند.

برخی از نهاد های ورزشی امارات متحده عربی:

 • فدراسیون ورزش آموزش عالی (دانشگاهی)
 • کمیته ملی المپیک
 • اداره مسابقات
 • فدراسیون سوارکاری
 • اتحادیه فوتبال
 • فدراسیون موتورسواری و ورزش‌های مرتبط
 • باشگاه خودرو سواران و تورهای اتومبیل‌رانی
 • انجمن غواصی
 • فدراسیون گلف
 • کریکت امارات
 • اداره ورزش‌های سنتی

ورزش‌های سنتی

اماراتی‌ها از قدیم برای گذران زندگی روزمره به شتر، اسب‌های قوی و تندرو، قایق و پرندگانی نظیر شاهین استفاده می‌کردند. اما امروزه باروی کار آمدن قوانین جدید استفاده از این حیوانات صرفاً با عنوان ورزش‌های منظم انجام می‌شود.

 • شاهین

سالانه پس از فصل شکار شاهین های بسیاری به بیمارستان‌های ابوظبی منتقل می شوند و آن‌هایی که سالم هستند به طبیعت بازمی‌گردند و آن‌هایی که بیمارند در بیمارستان تحت درمان قرار می‌گیرند. به هر شاهین برای شناسایی یک میکرو تراشه متصل می‌شود.

 • سوارکاری

سوارکاری در امارات شامل رشته های سوارکاری استقامتی، پرش از مانع و نمایش، و همچنین مسابقه سوارکاری سرعتی می‌باشد. بسیاری از افراد خانواده سوارکاری امارات همچنان به این ورزش علاقه‌مند و مشغول هستند. ورزش سوارکاری استقامتی در امارات را “زاید بن سلطان آل نهیان” پایه‌ریزی کرد.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم” و پسرش “شیخ حمدان” دو تن از بهترین سوارکاران استقامتی جهان محسوب می شوند که قهرمانی های زیادی را در کارنامه ورزشی بین‌المللی خود به ثبت رسانده اند. همچنین “شیخ محمد مالک” به پرورش اسب‌های اصیل بریتانیا مشغول است.

 • مسابقات شتر دوانی

شتر دوانی در گذشته فقط در مراسم‌ها و مناسبت ها انجام به ویژه عروسی ها انجام می شد، اما امروز به یک مسابقه منظم سازمان یافته با جوایز میلیون درهمی تبدیل شده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که حتی اسب دوانی هم یکی از ورزش‌هایی است که تأثیر به سزایی در مهاجرت ورزشی به امارات داشته است.

شترهای نژاد محلی، نژاد سودانی، نژاد سودانی آمیخته با دیگر نژادها و نژاد عمانی جزو نژادهای اصیلی هستند که بیشتر از سایرین در این مسابقات استفاده می شوند.

 • گاوبازی

بله! درست خواندید گاوبازی همچنان در امارات جریان دارد و بیشتر در فصول سرما به سراغ این مسابقه می‌روند.

مهاجرت ورزشی به امارات-3

ورزش‌های مدرن و مهاجرت ورزشی به امارات

دوران مدرن ورزش‌های بسیاری را به امارات وارد کرد و راه مهاجرت ورزشی به امارات را بسیار هموارتر کرد. ورزش‌هایی نظیر فوتبال، چوگان، تنیس، راگبی، قایق‌رانی، و موتورسواری قسمت مهمی از این ورزش‌ها را تشکیل می‌دهند. اماراتی‌ها اصطلاحاً به‌صورت دوآتشه طرفدار فوتبال هستند.

مسابقات ورزشی

کشور امارات متحده عربی به‌صورت مداوم میزبان مسابقات ورزشی قهرمانی و بین‌المللی است که بازیکنان مشهور بسیاری در آن شرکت می‌کنند و نظر خیل عظیمی از هواداران ورزش را به خود جلب می‌کند. قهرمانی تنیس ، راگبی، کریکت و دو ماراتن جزو مهم‌ترین ورزش‌های جهانیی است که در این کشور برگزار می‌شود و بازار مهاجرت ورزشی به امارات را داغ می‌کند.

اما بگذارید از جشنواره جذاب ورزشی دیگر دبی هم نام ببریم:

جشنواره شاهین بازی

نمایشگاه بین‌المللی سوارکاری ابوظبی

موتور و ماشین‌رانی در صحرای ابوظبی

فرمول 1 جایزه بزرگ ابوظبی

مسابقات وولو اوشن ابوظبی

قایق‌رانی “Dragon Boat” امارات

اما این‌همه مسابقات و رویدادهای جذاب به‌خصوص اگر بخواهند منجر به مهاجرت ورزشی به امارات بشوند نیازمند بستر مناسب هستند. بیایید باهم چند نمونه از بسترها و امکاناتی که به این منظور در امارات فراهم شده اند را مرور کنیم:

 • سوارکاری:

 1. باشگاه سوارکاری ابوظبی
 2. باشگاه چوگان و سوارکاری دبی
 3. باشگاه سوارکاری و مسابقه شارجه
 4. مرکز سوارکاری امارات
 5. باشگاه سوارکاری العین
 • موتورسواری:

 1. پیست موتورسواری دبی
 • ورزش‌های دریایی:

 1. باشگاه قایقرانی و قایق بادبانی ابوظبی
 2. باشگاه بین‌المللی ورزش‌های دریایی ابوظبی
 3. باشگاه قایق بادبانی دبی
 4. باشگاه دریایی ام القوین
 • گلف:

 1. باشگاه گلف دبی
 2. باشگاه ملی گلف امارات
 3. میدان گلف
 4. سایت‌های گلف جومیرا
 • اسکی:
 1. پیست اسکی دبی
 • اسکی رو یخ:

 1. پیست اسکی رو یخ ابوظبی
 2. پیست اسکی رو یخ دبی مال
 • کریکت:

 1. باشگاه کریکت دبی
 • عمومی:

 1. انجمن های ورزشی
 2.  فدراسیون ها
 3.  شوراها
 4.  باشگاه ها
 5.  اداره کل ورزش و جوانان

 

مهاجرت ورزشی به امارات-4

 

ورزش در مناطق آزاد و مهاجرت ورزشی به امارات

امارات متحده عربی اماکن و سایت‌های ورزشی بسیاری را در منطقه آزاد برای ترویج استقبال از ورزش و تشویق به مهاجرت ورزشی به امارت ایجاد کرده است. در ادامه متن به بررسی چندتا از آن‌ها می‌پردازیم:

شهر ورزشی زاید و مهاجرت ورزشی به امارات

شهر ورزشی زاید در ابوظبی امکانات تمرینی برای بسکتبال، بیلیارد، فوتبال، پینت بال و غیره را ارائه می‌دهد.

مجموعه ورزشی حمدان

مجموعه ورزشی حمدان در دبی دارای دو استخر شنا است که هر یک به طول 50 متر با فناوری پیشرفته طبقات متحرک ساخته شده است. این طبقات متحرک استخرها را قادرمی سازد تا به استخرهایی به طول 25 متر با عمق متفاوت تبدیل شوند. این استخرهای پیشرفته شناگران را هم به سمت مهاجرت ورزشی به امارات تشویق می‌کند. ضمناً دمای معمول این استخرها 27 درجه سانتی‌گراد نگهداری سانتی‌گراد است.

مجموعه ورزشی حمدان دارای یک استادیوم است که می‌تواند 15000 تماشاگر را در جایگاه نعل اسبی شکل و زیبای خود جای بدهد. چراغ‌های این مجموعه ورزشی روشنایی خود را از انرژی خورشیدی تأمین می‌کنند.

شهر ورزشی دبی:

شهر ورزشی بین‌المللی دبی با ورزشگاهی با گنجایش 25000 نفر امکان انجام مسابقات فوتبال، گلف، کریکت و … را فراهم می‌کند.

و اما در آخر اگر در بین شما دوستان، افرادی هستند که با خواندن این مقاله به مهاجرت ورزشی به امارات و چگونگی مسیر شدن آن علاقه‌مند شدند فقط کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشند تا به تمامی سؤال‌هایشان پاسخ داده شود. همچنین کارشناسان ما می توانند علاقه مندان به خرید ملک در امارات را هم به خوبی راهنمایی بکنند.

سؤالات متداول

پرطرفدارترین ورزش امارات چیست؟

باآنکه ورزش در امارات تنوع زیادی دارد اما اگر بخواهیم یک ورزش برای جواب این سؤال انتخاب کنیم  آن ورزش فوتبال است.

آیا ورزش‌های سنتی امارات مورد استقبال مردم دیگر کشورها نیز قرار می‌گیرد؟

بله. گرچند ورزش‌های سنتی امارات بیشتر مختص بومی‌ها و ساکنین آنجاست اما مورد توجه افراد خارجی هم قرار گرفته.

آیا ورزش‌های ملی امارات فقط مختص افرادی است که ملیت آن کشور را دارند؟

یکی از مهم‌ترین اهداف امارات ادغام جوامع مختلف ساکن در امارات و حتی استقبال بین‌المللی از ورزش در امارات است. لذا پاسخ قطعی این سؤال خیر است.

4 دیدگاه در “مهاجرت ورزشی به امارات

 1. Mostafa گفت:

  با سلام من مصطفی هداوند 33 ساله مجرد فوتبالیست هستم خیلی آرزو دارم مقیم امارات شوم و همان جا هم زندگی کنم

  1. 09191065365 گفت:

   برای امارات خدماتی نداریم.

 2. Mostafa گفت:

  سلام اینجانب مصطفی هداوند 33 ساله مجرد اهل تهران فوتبالیست حرفه ای هستم که بدلیل مشکلات مالی نبودن حامی و نداشتن شغل خیلی مشکلات دارم خواهش میکنم تورو خدا کمکم کنید اقامت امارات بگیرم و همان جا هم زندگی کنم شماره تلفن09194842936

  1. 09191065365 گفت:

   برای امارات خدماتی نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.