ویزا استارتاپ برای کارآفرینان

ویزا استارتاپ برای کارآفرینان

Startup Visa For Entrepreneurs

324 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۰۸ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۲۲ در ۶:۰۸ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

برخی از کشورها در راستای حمایت از کسب‌وکارهای خلاق و نوپا باهدف ایجاد اشتغال‌زایی، توسعه کسب‌وکار برای افراد آن کشور و فعالیت در بازارهای جهانی، برنامه‌های مهاجرتی ارائه می‌دهند. یکی از بارزترین این برنامه‌ها ویزا استارتاپ برای کارآفرینان است.

ویزا استارتاپ برای کارآفرینان

کارآفرینان و افراد دارای ایده‌های تجاری که تمایل به مهاجرت دارند، می‌توانند از طریق پیدا کردن شرکت معتبر سرمایه‌گذاری جهت حمایت از براه‌اندازی کسب‌وکار، برای اخذ این نوع ویزا اقدام نمایند.

این افراد می‌توانند با پول و حمایت شرکت‌های سرمایه‌گذاری کانادایی، طرح و برنامه تجاری منحصربه‌فرد خود را اجرا نمایند، ویزا استارتاپ برای کارآفرینان را اخذ و اقامت دائم کشور را نیز به دست بیاورند.

ملزومات اخذ ویزا استارتاپ برای کارآفرینان

برنامه ویزا استارتاپ برای کارآفرینان از برنامه‌های کوتاه‌مدت و محدود است. به‌نوعی که در هرماه بیش از حدود ۲۵۰۰ پرونده موردبررسی قرار نخواهند گرفت. درصورتی‌که فرد متقاضی از طریق بتواند ویزا بگیرد و برنامه راه‌اندازی کسب‌وکار وی موفقیت‌آمیز باشد، دولت کشور موردنظر طی ۵ سال به فرد اقامت دائم کشور را اعطا می‌نماید.

startup visa for entrepreneurs 2 - ویزا استارتاپ برای کارآفرینان

هدف از برنامه ویزا استارتاپ برای کارآفرینان استخدام کارآفرینان خارجی خلاق است. افرادی که شغل جدیدی ایجاد می‌کنند و باعث رشد اقتصادی می‌شوند. متقاضیان ویزا استارتاپ باید دارای حداقل ملزوماتی باشند تا واجد شرایط دریافت این ویزا شوند. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • استطاعت مالی کافی برای حداقل ۶ ماه زندگی در کانادا
 • داشتن برنامه زندگی
 • گذراندن و قبولی در تست‌های امنیتی و پزشکی لازمه
 • ارائه مدارک اثباتی مبتنی بر حمایت یک شرکت معتبر از ایده شما
 • مدارک اثبات دارا بودن ملزومات مالکیت کار

دانش زبان موردنیاز

یکی از اصلی‌ترین الزامات مهاجرتی که در امر اخذ ویزای استارتاپ نیز منجر به پیشرفت و موفقیت بیشتر برای برقراری ارتباط خواهد شد، داشتن دانش زبان است. زبان انگلیسی و فرانسوی از زبان‌های رایج در کانادا هستند. از الزاماتی که در ارائه مدارک برای مهاجرت و اخذ ویزای استارتاپ برای کارآفرینان وجود دارد، باید به مدرک زبان در پرونده اشاره کنیم.

حداقل نمره قابل قبول برای آزمون زبان در هر چهار مهارت خواندنی، گفتاری، شنیداری و نوشتاری حداقل نمره ۵.۵ می‌باشد. در صورتی‌که موفق به کسب چنین نمره‌ای نشوید، پرونده شما بررسی نمی‌گردد.

بهترین کشورها جهت درخواست ویزا استارتاپ برای کارآفرینان کدم‌اند؟

کشورهای زیادی در راستای جذب کارآفرینان، برنامه‌های مهاجرتی متفاوتی را به صاحبان استارتاپ ارائه می‌دهند. برای اقدام به اخذ این نوع ویزا، بهتر است به کشورهایی که خدمات بهتری ارائه می‌دهند، درخواست دهید. شانزده مورد از بهترین کشورهایی که خدمات ویزا استارتاپ برای کارآفرینان ایرانی ارائه می‌دهند، عبارت‌اند از:

 • کانادا
 • شیلی
 • لیتوانی
 • فرانسه
 • دانمارک
 • پرتغال
 • استونی
 • ایرلند
 • ایتالیا
 • سوئد
 • اسپانیا
 • هلند
 • انگلیس
 • استرالیا
 • نیوزلند
 • سنگاپور

مدارک اثبات تعهد

متقاضی برای نشان دادن اینکه از یکی از صندوق‌ها و گروه‌های سرمایه‌گذاری یا شرکت‌های حمایت از کسب‌وکارهای کوچک حمایت مالی دریافت خواهد کرد، ملزم است تا از سرمایه‌گذار بخواهد گواهینامه تعهد را مستقیماً به اداره مهاجرت ارسال نماید.

کاش این نکات را قبل از پناهندگی می‎دانستم!

این سند شامل اطلاعاتی از توافق بین متقاضی و شرکت سرمایه‌گذار است. هدف از این کار داشتن خلاصه‌ای از تعهدات بین شرکت سرمایه‌گذار و متقاضی است. به‌علاوه، متقاضی نامه‌ای از شرکت سرمایه‌گذار دریافت می‌کند که نیاز است برای درخواست اقامت دائم آن را ارائه کند.

اگر در یک تجارت دو متقاضی یا تعداد بیشتری وجود داشته باشند، تعهد شرکت سرمایه‌گذار می‌تواند مشروط به دریافت اقامت دائم یک یا تعداد بیشتری از افراد ضروری باشد. شخص ضروری به فردی گفته می‌شود که به‌طور خاص توسط شرکت سرمایه‌گذار برای یک تجارت ضروری شمرده می‌شود. اگر به هر دلیل درخواست یکی از افراد ضروری توسط افسر مهاجرت در سفارت رد شود، درخواست تمام افرادی که در گواهینامه تعهد حضور دارند نیز رد خواهد شد.

startup visa for entrepreneurs 1 - ویزا استارتاپ برای کارآفرینان

شرایط ویزای استارتاپ کانادا

کشور کانادا به دلیل وجود زیرساخت حمل و نقل هوایی و دسترسی مستقیم بنادر آن به اروپا، آسیا و آمریکای جنوبی به عنوان قطب تجارت جهانی شناخته شده است. این کشور همواره در صدر لیست ده‌کشور برتر برای ایجاد، گسترش و توسعه کسب‌و‌کار قرار دارد.

افراد متقاضی اخذ این نوع ویزا می‌بایست ابتدا می‌بایست صلاحیت کسب‌وکارشان بررسی گردد. در صورت تائید، می‌توانند درخواست ویزا دهند. اولین شرط برای اخذ ویزا استارتاپ برای کارآفرینان این است که بتوانید ثابت کنید ایده و طرح تجاری شما توسط یک شرکت و سازمان قابل حمایت است؛ که در این حالت شرکت پشتیبان نامه‌ای مبتنی بر پذیرش ایده شما به اداره مهاجرت ارسال خواهد کرد.

پس از اعلام‌نامه شرکت سرمایه‌گذار با محتوی پذیرش ایده شما، می‌توانید روند کار اخذ اقامت دائم خود از طریق استارتاپ را شروع کنید. فهرستی از سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر سرمایه‌گذار درزمینهٔ استارتاپ و کارآفرینی توسط اداره مهاجرت کانادا اعلام‌شده است و می‌توانید با مراجعه به سایت از آن‌ها مطلع شوید.

سرمایه اولیه ویزا استارتاپ برای کارآفرینان

برای اخذ این نوع ویزا به یک حداقل سرمایه نیاز دارید. بسته به نوع تأمین سرمایه، مقدار آن متفاوت است.

اگر از طریق گروه سرمایه‌گذاری ونتور کانادایی که شامل گروه‌ها و سازمان‌های سرمایه‌گذاری خصوصی و دولتی کانادایی مورد تائید اداره مهاجرت کانادا می‌باشند که فرد متقاضی اخذ این نوع ویزا در جهت ایده خود اجازه همکاری با آن‌ها را دارد، تأمین شود؛ مبلغ موردنیاز ۲۰۰ هزار دلار می‌باشد.

اگر تأمین سرمایه توسط گروه سرمایه‌گذاری انجل کانادایی که شامل گروه‌های مورد تائید اداره مهاجرت می‌شود و به متقاضی اجازه طرح ایده را می‌دهند که در صورت پذیرش ایده به شما اجازه درخواست ویزا می‌دهند، انجام شود، مبلغ آن به ۷۵ هزار دلار کاهش خواهد یافت. سرمایه‌گذاران انجل به گروهی از مدیران و کارآفرینان موفق گفته می‌شود که با رشد کسب‌وکار خود، به ثروت زیادی رسیده‌اند و از ایده‌های نوآورانه و جدید حمایت می‌کنند.

اگر از طریق ویزا استارتاپ برای کارآفرینان پذیرفته شوید، نیاز به سرمایه اولیه نخواهید داشت و فقط قبولی در برنامه آموزشی ملاک است.

دومین شرط، داشتن مهارت‌های مربوط به زبان انگلیسی یا فرانسوی است. ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره ۵ در تمامی چهار مهارت که با آزمون‌های معتبر بتوانید اثبات نمایید، الزامی است.

استطاعت مالی برای ۶ ماه ابتدایی ورود

سومین شرط برای اخذ ویزا استارتاپ برای کارآفرینان داشتن سرمایه کافی برای پرداخت هزینه‌های اولیه در شش ماه اول ورود به کانادا است. حداقل مبلغ موردنیاز برای ۶ ماه زندگی به شرح زیر می‌باشد:

 • برای یک نفر حدود ۱۲.۰۰۰ دلار
 • برای دو نفر حدود ۱۵.۰۰۰ دلار
 • برای خانواده ۳ نفره ۱۸.۰۰۰ دلار
 • خانواده‌ای چهارنفره حدود ۲۲.۰۰۰ دلار
 • خانواده ۵ نفره حدود ۲۵.۰۰۰ دلار
کاور لتر چیست؟

دریافت حمایت مالی از دو سرمایه‌گذار

تنها کسب‌وکارهایی می‌توانند شامل برنامه اخذ ویزا استارتاپ برای کارآفرینان شوند که پتانسیل رشد بالا داشته باشند. امکان گرفتن ساپورت مالی از طرف دو سرمایه‌گذار وجود دارد. لازم به ذکر است سرمایه‌گذاری که هزینه بیشتری را در اختیار قرار می‌دهد، نقش اصلی را دارد. به دریافت حمایت مالی از چندین سرمایه‌گذار سندیکا می‌گویند.

اگر دو سرمایه‌گذار معتبر انجل قصد سرمایه‌گذاری بر روی ایده شما را داشته باشند، جمعاً باید ۷۵.۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری کنند. درصورتی‌که یک سرمایه‌گذار شرکت انجل و یک سرمایه‌گذار شرکت ونتور قصد سرمایه‌گذاری بر روی طرح تجاری شما را داشته باشند، جمعاً می‌بایست ۲۰۰.۰۰۰ دلار بر روی ایده شما سرمایه‌گذاری کنند.

فرآیند بررسی همکاری

برای جلوگیری از سودجویی برخی افراد و کلاه‌برداری در این زمینه، فرآیندی به نام بررسی همکاری نیز درروند کار قرار می‌گیرد. از این فرآیند برای حصول اطمینان از قانونی بودن معامله بین متقاضیان اخذ ویزا استارتاپ برای کارآفرینان خارجی و مؤسسات سرمایه‌گذار استفاده می‌شود.

توسط افسر مهاجرت در سفارت یا اداره مهاجرت، از طرفین معامله تعهدی گرفته می‌شود که صحت گفته‌هایشان را تائید نماید؛ و به‌طور مثال از طرف پشتیبان مطمئن شود که شرکت سرمایه‌گذار چک‌های مناسب را آورده و تحقیقات لازم را بر اساس استانداردهای صنعتی انجام داده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *