Studying in europe - دلایل افرادی که تحصیل در اروپا را انتخاب می‌کنند
زمان مطالعه: 3 دقیقه

اروپا نه تنها یکی از بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند است؛ بلکه یکی از مطمئن‌ترین شیوه‌ها برای متقاضیان مهاجرت نیز محسوب می‌گردد. به همین دلیل سالیانه بر شمار افرادیکه به‌قصد تحصیل وارد کشورهای اروپایی می‌شوند افزوده می‌گردد. در ادامه به دلایل این افراد برای تحصیل در اروپا می‌پردازیم.

تحصیل در اروپا

دلایل زیادی وجود دارد که تحصیل در اروپا را به گزینه‌ای مناسب تبدیل کرده‌اند، در ادامه به شرح این دلایل و بررسی آنها می‌پردازیم. همچنین می‎توانید شرایط و وضعیت اقامت از طریق ویزای تحصیلی در کشورهای مختلف را در صفحه اقامت تحصیلی ببینید.

تحصیل به زبان انگلیسی

علاقه‌مندان به تحصیل به زبان انگلیسی و افرادیکه دارای مدرک زبان انگلیسی هستند می‌توانند از بین رشته‌های دانشگاهی که به این زبان تدریس می‌شوند یکی را انتخاب نمایند. مردم در اکثر کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی مسلط هستند و فرد ساکن این کشورها که مهارت صحبت به زبان‌های دیگر مانند پرتغالی، سوئدی و یا لهستانی را ندارند می‌توانند از زبان انگلیسی استفاده کرده و به‌راحتی در این کشورها تحصیل و زندگی نمایند.

برخورداری از آموزش در سطوح بین‌المللی

کشورهای اروپایی دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی با کیفیت آموزشی بسیار بالا را در خود جای‌داده‌اند، این دانشگاه‌ها با همکاری‌های بین‌المللی امکان انجام تحقیقات عملی پیشرفته‌ای را مهیا ساخته‌اند که موجب افزایش اطلاعات محصلین در آنها می‌گردد. در واقع افراد با تحصیل در دانشگاه‌های عالی رتبه اروپایی به سطح بالایی از دانش دسترسی پیدا خواهد کرد.

هزینه تحصیلی پایین و امکان استفاده از بورس

هزینه‌ تحصیل در کشورهای اروپایی در مقایسه با سایر کشورها مانند استرالیا و کانادا بسیار کم‌تر است و افراد می‌توانند از خدمات تحصیلی رایگان نیز استفاده نمایند بنابراین اروپا گزینه مناسب‌تری برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور که توانایی پرداخت هزینه‌های گزاف را ندارند، می‌باشد.

Studying in europe 1 - دلایل افرادی که تحصیل در اروپا را انتخاب می‌کنند

افزایش شانس پیدا کردن شغل مناسب

یکی از موارد مهم در یافتن شغل برای افراد، داشتن تجربه به خصوص تجربه های بین المللی است، به همین دلیل افراد با تحصیل در کشورهای خارجی به خصوص کشورهای بزرگ که از استاندارد تحصیلی بسیار بالایی برخوردار هستند، درصد موفقیت در مسیر شغلی خود را افزایش خواهند داد.

علاوه بر مورد گفته شده، در بسیاری از کشورهای اروپایی بستر مناسبی برای اشتغال وجود دارد و این کشورها فرصت‌های شغلی مناسبی را برای فارغ التحصیلین خود ایجاد کرده‌اند؛ بنابراین افراد با تحصیل در کشورهای اروپایی این شانس را خواهند داشت که نه‌تنها پیشنهاد شغلی مناسب را دریافت نمایند، بلکه مدت زمان بیشتری را در این کشور اقامت داشته باشند.

امکان سفر به‌تمامی کشورهای اروپایی

قیمت پایین سفرهای هوایی در اروپا، امکان سفر با قطار و یا اتوبوس به دلیل مسافت پایین بین کشورهای اروپایی از جمله مواردی هستند که جابجایی بین کشورهای اروپایی را برای ساکنین تمام این کشورها بسیار آسان نموده‌اند، در واقع افراد می‌توانند با صرف زمان و هزینه‌های خیلی کم به‌راحتی به سایر کشورهای اروپایی سفر کرده و تجربه‌های جدیدی را کسب نمایند.

برای دانشجویان در اروپا به‌عنوان یک شهروند اروپایی، ویزای دانشجویی صادر می‌شود و این افراد این امکان را خواهند داشت که به کشورهای حوزه شنگن سفر نمایند.

معتبر بودن مدرک تحصیلی در سایر کشورهای اروپایی

همسو و هماهنگ بودن سیستم‌های آموزش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری در کشورهای اروپایی این مزیت را برای فارغ التحصیلین در هریک از این کشورها به وجود آورده است که بتوانند به‌راحتی مدرک خود را با سایر کشورها معادل‌سازی نمایند؛ به این ترتیب که مدرک فرد بعد از فارغ‌التحصیلی در بیشتر کشورهای اروپایی دارای اعتبار خواهد بود.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *