مهاجرت تحصیلی بدون کارت پایان خدمت

مهاجرت تحصیلی بدون کارت پایان خدمت

Residency Migration Without Going To The Army

6520 بازدید - منتشر شده توسط مدیریت در تاریخ: ۹۸/۱۰/۱۰ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۷/۰۴ در ۱۲:۳۱ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

مهاجرت بدون کارت پایان خدمت یا مهاجرت بدون سربازی یکی از مشکلاتی است که در مهاجرت برای تحصیل به وجود می آید. شرایط سربازی برای تحصیل در خارج چگونه است؟ و مشکل سربازی برای تحصیل در خارج را چگونه می توان حل کرد؟

اگر شما هم قصد رفتن به خارج از کشور بدون سربازی برای تحصیل را دارید، این مطلب می‌تواند اطلاعات مفیدی در مورد مهاجرت تحصیلی بدون کارت پایان خدمت و وثیقه سربازی برای تحصیل در خارج در اختیارتان قرار دهد و از این طریق به حل مشکل سربازی برای مهاجرت به شما کمک کند. 

قوانین مهم خروج از کشور

خروج از کشور آن هم برای مشمولانی که قصد مهاجرت بدون سربازی دارند، نیازمند رعایت قوانینی است که به شرح زیر می‌باشند

 • مشمولان باید بدون هیچ گونه غیبت باشند همچنین وضعیت تحصیلی مشخصی را داشته باشند.
 • مشمولان نباید فارغ التحصیل شده باشند و برگه اعزام بدون غیبت داشته باشند.
 • وثیقه موردنظر برای خروج از کشور را فراهم کرده و فرم خروج موقت را تکمیل نمایند.  

اگر در زمان موعد به ایران بازگشتید و خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نکردید، به مدت شش ماه اجازه خروج از کشور را ندارید و هیچ‌گونه معافیتی شامل شما نخواهد شد. افرادی که در زمان موعود به کشور بازنگردند، ملزم به پرداخت جریمه‌ای بسیار سنگین خواهند شد و وثیقه آن‌ها توسط دولت ضبط می‌گردد. همانند سربازان غایب برای آن‌ها اضافه خدمت رد می‌شود و به مراجع قضایی احضار می‌شود.

مراحل دریافت معافیت تحصیلی

معافیت تحصیلی مدرکی است که به شما اجازه می‌دهد با گذاشتن وثیقه به مدت محدود از کشور خارج شده و از این طریق مهاجرت تحصیلی بدون کارت پایان خدمت داشته باشید. برای گرفتن این نامه باید طی مراحلی به دانشگاه درخواست دهید. در صورت نداشتن بدهی و مشکلی از سمت دانشگاه، یک گواهی به نام گواهی اشتغال ‌به‌ تحصیل دریافت می‌کنید.

بعد از دریافت گواهی و مراجعه به یکی از مراکز پلیس ۱۰+ اقدام به پیمودن مراحل بعدی می‌کنید. در این مرحله باید با مراجه به وب‌سایت نشا حساب کاربری ایجاد کرده و ثبت نام کنید. سپس نامه معرفی به نظام وظیفه را توسط وزارت علوم دریافت کنید.

این نامه به معنی این است که شما دانشجو هستید و بر این اساس با گذاشتن وثیقه می‌توانید به راحتی و برای مدت محدود از کشور خارج شوید.

دانش آموزان یا دانشجویانی که از معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور استفاده می‌کنند، هیچ‌گونه محدودیتی برای سفر‌های متعدد به کشور نخواهند داشت و از سوی وزارت خانه مربوطه، مجوز لازم برای تردد سالانه این دسته از مشمولان صادر خواهد شد.

 

مهاجرت بدون سربازی

وثیقه سربازی برای تحصیل در خارج

سازمان نظام وظیفه برای اطمینان از بازگشت متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی بدون سربازی و مهاجرت بدون کارت پایان خدمت را دارند، وثیقه‌ دریافت می‌کند که شامل موارد زیر می‌باشد.

 • پول نقد

در این روش شما باید وثیقه‌ای ۱۵ میلیون تومانی (تا زمان نگارش این مقاله) به عنوان ضمانت، در حساب دولت و در گرو بانک قرار دهید. سازمان نظام وظیفه از شما تعهد ۶ ساله می‌خواهد اما بانک ضمانت ۱ ساله می‌دهد به همین منظور شما باید تعهدی را امضا کنید که هر ساله این ضمانت را تمدید می‌کنید. بعد از بازگشت به کشور ایران تمامی مبالغ به شما بازگشت داده می‌شود.

 • ضمانت بانکی

در این روش شما باید پول نقد به بانک ارائه دهید و یا سفته و سند نزد بانک گرو بگذارید. تمامی بانک‌ها این امکان را برای شما فراهم نمی‌کنند پس فراموش نکنید قبل از اقدام برای این کار، استعلامی از لیست بانک‌هایی که مورد تائید هستند و این کار را نیز انجام می‌دهند، بگیرید تا با مشکلات احتمالی مواجه نشوید. بعد از پیدا کردن بانک مورد نظر و گذاشتن ضمانت‌نامه، جهت خروج از کشور، نامه را به نظام وظیفه ارائه می‌دهید.

 • سند ملکی

در این روش شما سند یک ملک معتبر را به بانک ارائه می‌دهید. بانک با کمک شهرداری ماموری را برای ارزش‌گذاری ملک مذکور می‌فرستد، پس از انجام کار، بانک نامه ضمانت را به شما می‌دهد تا آن را به نظام‌وظیفه تحویل دهید. 

دریافت گذرنامه برای مهاجرت بدون سربازی

پس از این که به یکی از روش‌های ذکر شده در بالا، ضمانت نامه‌ای را آماده کردید آن را به سازمان نظام وظیفه ارائه می‌دهید. بعد از تأیید مدارک و بررسی کامل، آن را به اداره گذرنامه ارسال می‌کنند.

بعد از گذشت یک هفته با مراجعه به اداره گذرنامه در صفحه آخر پاسپورت شما مهری خورده خواهد شد که اجازه خروج از کشور را برای شما آزاد می‌کند. با توجه به مطالبی که گفته شد اگر به خدمت سربازی نرفته باشید و قصد رفتن به خارج از کشور بدون سربازی را دارید، می‌توانید گذرنامه خود را دریافت کرده و مراحل خروج از کشور را پیگیری کنید پس نگران نباشید؛ مهاجرت تحصیلی بدون سربازی یا مهاجرت تحصیلی بدون کارت پایان خدمت هم امکان‌پذیر است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی برای افرادی که سربازی نرفته‌اند یا به عبارت دیگر مهاجرت بدون کارت خدمت‌و‌سربازی، نیاز به حداقل‌هایی هست به بیانی دیگر متقاضی فقط در صورت داشتن شرایط زیر می‌تواند برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام نماید. ازجمله شرایط اخذ ویزای تحصیلی بدون سربازی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

پذیرش از طرف یکی از مؤسسات آموزش عالی کشور کانادا که مورد تائید اداره مهاجرت باشد. بتواند مخارج حداقل  یک سال زندگی و تحصیل خود را در کانادا بدهد. عدم سو پیشینه داشتن پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار مدارکی را ارائه دهد که ثابت کند فرد پس از پایان تحصیل قصد ماندن در کانادا را ندارد از دیگر شرایط اخذ اقامت کاناداست. 

مقدار وثیقه برای سفرهای خارجی

افرادی که مشمول هستند و قصد مهاجرت تحصیلی بدون سربازی دارند و یا افرادی که قصد سفر علمی و  با توجه به کشوری که به آن سفر می‌کنند، میزان وثیقه‌ای که باید گرو بگذارند، متفاوت است. به ابن ترتیب، باید مقادیر وثیقه تعیین شده برای روش‌های مختلف خروج از کشور جهت گرو گذاشتن در بانک به شرح زیر خواهد بود.

مهاجرت بدون سربازی

 • سفرهای سیاحتی: شامل سفرهایی که برای تفریح از کشور خارج می‌شوید؛ مبلغ ۱۵ میلیون تومان(تا زمان نگارش این مقاله) باید به صورت وثیقه قرار دهید.
 • سفرهای علمی: شامل سفرهایی که برای انجام تحقیقات علمی و پروژه از کشور خارج می‌شوید که با عنوان سفرهای مطالعاتی از آن‌ها یاد می‌شود؛ مبلغ ۸ میلیون تومان (تا زمان نگارش این مقاله) باید پرداخت کنید.
 • سفرهای زیارتی: شامل سفرهایی است که برای زیارت به کشورهای عراق و عربستان می‌روید؛ مبلغ وثیقه آن ۳ میلیون تومان است.
 • سفر جهت ادامه تحصیل: شامل سفرهایی است که برای ادامه تحصیل از کشور خارج می‌شوید که وثیقه آن ۲۰ میلیون تومان (تا زمان نگارش این مقاله) است.

مهاجرت بدون سربازی برای تحصیل

بسیاری از افراد با گذاشتن وثیقه به کشور خارجی مورد نظر خود می‌روند؛ در حالی که تصمیم دارند در زمان مشخص شده به کشور ایران برنگردند و در آن کشور ماندگار شوند. دراین‌گونه موارد باید بگوییم این اقدام کاملاً اشتباه است؛ چرا که بعد از اتمام تحصیل شما باید به کشور مورد نظر خود برگردید. امکان دارد مشکلی برای شما به وجود آید و نتوانید به موقع بازگردید؛ در چنین وضعیتی در صورت بازگشت پولی که برای وثیقه گذاشته‌اید کامل توسط دولت برداشته می‌شود و جرائم سنگین مالی و جریمه غیبت سربازی به شما می‌خورد.

عاقلانه است که شما با رفتن به خدمت سربازی، به صورت قانونی اقدام به مهاجرت و خروج از کشور نمایید. یکی از راحت‌ترین روش‌های مهاجرتی که کاملاً هم بدون دردسر است، روش مهاجرت کاری است. در این روش فرد با دریافت موقعیت شغلی یا جاب آفر از طرف کارفرمای خارجی به کشور مقصد مهاجرت کرده و می‌تواند اقامت دائم آن کشور را پس از چند سال دریافت نماید. (چگونه جاب آفر بگیریم؟)

سرباز هستید یا در انتظار سربازی؟ برایمان بنویسید که به نظرتان کدام مورد را می‌پسندید؟ اول سربازی بعد مهاجرت؟ یا اول مهاجرت بعد سربازی؟

سؤالات متداول

آیا صدور مجوز برای خروج دانشجویان در سال محدودیتی دارد؟

خیر شما می‌توانید در هر ترم تحصیلی بدون هیچ محدودیتی مجوز خروج از کشور را دریافت کنید. با انجام مراحل اداری در سازمان نظام وظیفه مراحل کاری انجام شده و به اداره گذرنامه ارسال خواهد شد.

شرایط کلی مشمولان برای رفتن به خارج از کشور چیست؟

 • مشمول بدون غیبت
 • وضعیت تحصیلی مشخص و گواهی اشتغال به تحصیل
 • در سنوات ارفاقی باشند (با مجوز رسمی سنوات ارفاقی)
 • مشمولانی که تحصیل آنان به پایان رسیده و در مهلت یکساله قرار دارند باشند.
 • برای مراجعت به موقع به کشور وثیقه مورد نیاز را بگذارند.

مراحل رسیدگی به درخواست خروج از کشور مشمول چه مواردی است؟

 • دانش آموزی
 • دانشجویی از طریق مراجعه به سایت سازمان وظیفه و خدمات الکترونیک
 • صدور مجوز خروج از کشور توسط سامانه وظیفه عمومی به پلیس ناجا
 • صدور یا تمدید گذرنامه توسط ناجا

 خروج از کشور تا چه سنی نیاز به مجوز از سازمان وظیفه عمومی ندارد؟

قبل از سن مشمولیت با عنایت به اینکه سن مشمولیت از ابتدای ماه ۱۸ سالگی تمام می‌باشد، لذا خروج اشخاص قبل از سن مشمولیت نیاز به اخذ مجوز ندارد. به‌عنوان مثال متولد ۴/۵/۷۳ از تاریخ ۱/۵/۹۱ به عنوان مشمول محسوب می‌شود و خروج وی تا ۱/۵/۹۱ نیاز به مجوز سازمان وظیفه عمومی ندارد. پس توجه داشته باشید قبل از تهیه بلیط و اقامتگاه خود مطمن شوید که می‌توانید از کشور خارج شوید تا در فرودگاه به مشکل نخورید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۸ میانگین: ۳.۸]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  72 ديدگاه ها

  • سلام و خسته نباشید
   عذر میخوام ولی منظور شما از این مقاله اگه درست متوجه شده باشم این هست که بدون انصراف و فارغ التحصیلی از دانشگاه میشه درخواست تحصیل در خارج از کشور رو داد در حین اینکه در دانشگاه داخل دانشجو به حساب میایم؟
   چون اون طوری که من خونده بودم برای دانشجویان مشمولی که فارغالتحصیل نشدن فقط سفر های علمی و سیاحتی و از این دست مجازه
   و میشه خواهش کنم لطف کنین مد

   • سلام. شما می‌توانید در دوران تحصیل و قبل از فارغ التحصیلی، با مراجعه به سازمان نظام وظیفه، با گذاشتن ۱۵ الی ۲۰ میلیون وثیقه درخواست خروج از کشور دهید. پس از گرفتن مجوز خروج می‌توانید خودتان برای مهاجرت تحصیلی و یا گرفتن بورسیه اقدام نمایید.

  • سلام چجوری بدون فارغ التحصیلی میشه رفت و درخواست ادامه تحصیل داد؟ با چه مدرکی ویزا تحصیلی میدن بعد؟

   • سلام. شما می‌توانید در دوران تحصیل و قبل از فارغ التحصیلی، با مراجعه به سازمان نظام وظیفه و با گذاشتن ۱۵ الی ۲۰ میلیون وثیقه درخواست خروج از کشور دهید. پس از گرفتن مجوز خروج می‌توانید خودتان برای مهاجرت تحصیلی و یا گرفتن بورسیه اقدام نمایید.

    • ممنون از پاسخگوییتون
     ولی مشکل کار اینجاست که بدون فارغ التحصیلی تنها مدرکی که میشه برای ادامه تحصیل در خارج برای ویزا ارائه داد دیپلم هست که همونجور که میدونید چن سالی میشه قانونی اومده که دیپلمه ها نمیتونن ویزای تحصیلی برای خروج از کشور بگیرن ،
     درسته برای خروج از کشور به دلیل توریستی یا … مشکلی نیست اما برای ویزای تحصیلی از داخل کشور نمیشه بدون مدرک حداقل لیسانس اقدام کرد
     اگه اشتباه میکنم ممنون میشم حرفمو تصحیح کنین

     • لطفا برای دریافت مشاوره دقیق‌تر و تخصصی، با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.
      ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹

  • سلام. من اونطوری که شنیدم کشوری مثل آلمان بعد از اتمام تحصیل اجازه ی حضور فرد رو تا ۱۸ ماه در اون کشور میده و اگر توی این مدت کار پیدا کنید میتونید اقامتتون رو به اقامت کار تغییر بدید. خب اینطوری میشه دیگه بر نگشت به ایران و سربازی نرفت. درسته؟ یه سوال دیگه هم داشتم اینکه میشه با پاسپورت اون کشوری که تونستی پاسپورتشو بگیری برگردی ایران در حالیکه سربازی نرفتی؟ طوری که بهت نتونن گیر بدن؟

   • سلام. بله درسته. شما بعد از اینکه تحصیل تون تموم شد یکسال فرصت دارید توی اون کشور اقامت داشته باشید و به دنبال کار بگردید تا نوع ویزای خود را به کاری تغییر دهید. بعد از اون هم میتونید ویزای جاب سیکر ۶ ماهه بگیرید تا کار پیدا کنید و نوع ویزا را تغییر بدید.
    بعد از اینکه پاسپورت آلمان را گرفتید، مشکلی برای ورود به کشور ایران نخواهید داشت.

  • سلام و درود
   اگر همسر بنده پذیرش از دانشگاه کانادا داشته باشن ، بنده میتوانم به عنوان همراه با ایشان از کشور خارج شوم با اینکه سربازی نرفته ام؟

   • سلام. در صورتی که پاسپورت داشته باشید، با گذاشتن وثیقه میتونید به عنوان همراه ایشون از کشور خارج بشید.

  • سلام ، خسته نباشید.
   اگه درست فهمیده باشم بدون کارت پایان خدمت میشه پاسپورت و ویزای کار گرفت؟

   • سلام. اشتباه متوجه شدید.
    بدون داشتن پاسپورت و کارت پایان خدمت نمیتونید یزای کاری بگیرید.

    • سلام مجدد.
     برای گرفتن پاسپورت به کارت پایان خدمت یا معافیت تحصیلی نیاز هست، اگر با استفاده از معافیت تحصیلی مشکل پاسپورت حل شود باز هم نمیتوان ویزای کاری دریافت کرد؟

     • ویزای کاری رو در حالتی میتونیم براتون بگیریم که حداقل سه سال سابقه کاری مرتبط با تخصصی که دارید، مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی حرفه‌ای مرتبط با تخصص و سابقه بیمه (برای اثبات سابقه کاری) و همچنین مدرک زبان داشته باشید.

  • سلام
   من دانشجوی پزشکی هستم بعد از فارغ‌التحصیلی گرفتن مدرک دکتری حرفه ای(پزشکی عمومی) و گذراندن ۲ سال طرح( طرح و سربازیم رو نمیخوام یکی کنم.) بدون اینکه پایان خدمت داشته باشم میتونم اجازه خروج از کشور رو به بهانه ادامه تحصیل بگیرم بعد از اونور برای ویزای کاری آلمان اقدام کنم؟ بعد از رفتن اونور تا ۲۱ ماه برنگردم ایران و بعد از کسب اقامت دائم و گرفتن پاس آلمانی راحت رفت و آمد کنم بین ایران و آلمان؟

   • سلام. بله از این طریق میتونید برید ولی مدت زمانی که می‌بایست در آلمان بمانید تا بتوانید به راحتی رفت و آمد کنید، تا زمان گرفتن پاسپورت است و این مورد نیازمند زمانی بیش از ۲۱ ماه می‌باشد.

  • سلام زبانم خوبه مدرک ندارم چیکار کنم؟
   میشه فقط وجه نقد گرو بزارم؟
   در کشور مقصد چطوری میتونم ماندگار بشم؟

   • سلام مجموعه ما در زمینه جاب آفر میتواند به شما کمک کند
    رزومه کاری خود را از طریق ناحیه کاربری بالا یا به واتس اپ شماره ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید تا برای یافتن موقعیت شغلی به صورت رایگان اقدام کنیم.

  • سلام. اگر اینور وثیقه بذارم بعد برای تحصیل برم کانادا و پس از اتمام تحصیلم بتونم اونجا کار پیدا کنم، دیگه اگر برگردم ایران بابت اینکه از مهلت بازگشتم گذشته باهام کاری ندارن؟

   • وثیقه خروج شما اعتبار مدتی داره که اگر از اون بگذره و برنگردید و خودتون رو معرفی نکنید سرباز فراری محسوب می شوید دیگر نمیتوانیم از ایران خارج شوید مگر شرایط شما و قانون آن زمان کشور طوری باشد که بتوانید سربازی را بخرید یا ….

  • درود بر شما
   پسرم دانشجو سال سوم.خد مت نرفته.دانشگاه انگلیسی زبان مایل هستیم.
   پیشنهاد میکنید در ایران لیسانس بگیر یا ادامه تحصیل به خارج بیاید
   .
   پیشنهاد شما چیست.

   • مجموعه ما پیشنهادی ندارد. انتخاب روش مسله ای شخصی است که شما باید بر اساس قوانین کشور و شرایط مالی و… تصمیم بگیرید. مطمنن هر شرکتی مراجعه کنید میگن بچه تون داره اینجا تلف میشه حیفه و بفرستید بره و… که مبلغی دریافت کنند. شما باید بر اساس خیلبی پارامترها تصمیم بگیرید.

  • سلام و عرض ارااادت
   من می خام با گذاشتن وثیقه برای خروج از کشور ویزای تحصیلی آلمان بگیرم.
   اگه من بعداز اتمام تحصیل در آلمان ویزای شغلی بگیرم و هرگز نخام به ایران برگردم آیا دولت ایران می تونه به بهانه غیبت سربازی منو در آلمان بازداشت کنه؟؟؟
   سوال دومم هم اینه که آیا در ادامه مسیر برای اخذ اقامت دایم آلمان و پاسپورت آلمانی مسیرم به نظام وظیفه ایران یادولت ایران کشیده نمیشه؟؟

   • جواب دو سوال شما خیر است.

  • با سلام
   همسر من از مقطع ارشد فارغ التحصیل شده.فعلا یکسال معافیت دارد و قصد داره برای برای دکتری اقدام کنه.برای مجوز خروج از کشور مهمه ادمیشنی که میگیره جزو گروه الف و ب وزارت علوم باشه؟

   • خیر مهم نیست.

  • سلام وقت بخیر.
   بنده دانشجوی ترم آخر کارشناسی بوده و در سنوات مجاز در حال تحصیل هستم, همچنین دارای پاسپورت و دارای جاب آفر هستم و نهایتا تا ما آینده موفق به دریافت ویزای کار آلمان میشم.
   بنده نوع سفر رو سیاحتی ثبت کردم و مبلغ ۳۰ میلیون تومان وثیقه رو هم ثبت کردم.
   آیا در هنگام خروج از کشور مشکلی برای بنده به خاطر داشتن ویزای کار و مهر ویزا بر روی پاسپورت بوجود نمیاد؟ در حال حاضر دارای مجوز خروج هم می باشم.
   ممنونم.

   • نه مشکلی به وجود نمی اورد.

  • ارزش وثیقه ها هنوز همینقدر هست؟

   • آخرین وضعیت شرایط این بوده است. قرار بود شرایط جدیدی اتخاذ شود که باید اپدیت آن را از نظام وظیفه پیگیری کنید.

  • سلام بنده در شرایطی هستم که امسال وارد دانشگاه میشم و درحال حاضر چندین پروژه گرافیک برای کافرمای غیرایرانی رو دست بنده هست منظورم اینه به راحتی میتونم جاب آفر بگیرم
   بعد اگه بخوام دو سه سال دیگه تو ایران بمونم بعد جاب آفر بگیرم و از طریق سفر زیارتی یا سیاحتی خارج بشم مشکلی برای بنده که مشمول سربازی هستم پیش نماید ؟ یعنی برم کارمو انجوم بدم تا وقتی که اقامت بگیرم بمونم حین رفتن و موندن مشکلی برام پیش نمیاد؟

   • شرایط جاب آفر ندارید. شما باید از کشور قانونی خارج شوید. به چه بهانه ای و چگونه باید از نظام وظیفه پیگیری کنید.

  • سلام خسته نباشید
   سوالم اینه که اگه من با وثیقه از کشور خارج شم و از طریق کار یا هرچیز دیگری اقامت اروپا بگیرم بعد از چه مدتی میتونم به ایران برگردم و ممنوع الخروج هم نشم و کلا رفت و آمد آزادانه داشته باشم به ایران ؟

   • شما وثیقه خروج گذاشتید یعنی برگردید باید به تعهدات خود اقدام کنید. مگر قوانین نظام وظیفه تغییری داشته باشد یا طرحی برای افرادی مثل شما به وجود بیاید که سربازی را بخرند و…

  • سلام.اگه بخوام بعد از تمام شدن تحصیل در خارج بخوام اقامت بگیرم.باید برای سربازی اینجا چیکار کنم؟

   • قوانین نظام وظیفه را مطالعه کنید.

  • سلام خسته نباشید. من امسال، برای بار دوم کنکور دادم و از فرصت فراغت تحصیلی پس از دیپلم خودم استفاده کردم و باید تا پایان شهریور ماه باید برم خدمت. از طرفی میتونم با ثبت نام در یک دانشگاه بدون کنکور، فراغت تحصیلی بگیرم. آیا با این کار من میتونم وثیقه بذارم یا راه ساده تری هم وجود داره؟ سوال دومم اینه که من که دارای مدرک دیپلم هستم، میتونم وثیقه بذارم و از کشور خارج شوم؟

   • باید از نظام وظیفه استعلام وضعیت بگیرید.

  • با سلام و احترام
   من دانشجو و دارای معافیت تحصیلی هستم آیا میتوانم با گذاشتن وثیقه به ترکیه مهاجرت کنم و از سربازی خودم را معاف کنم ؟!
   میشه توضیح بدین چه شرایطی آنجا باید فراهم کنم تا بتوانم معافیت بگیرم و به کشور بتوانم رفت و آمد کنم ؟
   با شغل میشه یا حتما باید پاسپورت ترکیه رو بگیرم ؟!

   • با داشتن شرایطی که نظام وظیفه میخواهد با دادن وثیقه میتوانید خارج شوید. هر زمان که برگردید مشمول هستید و باید سربازی بروید وگرنه سرباز فراری محسوب می شوید. داشتن پاسپورت هر کشور دیگری به شما کمک نمیکند.

  • سلام خسته نباشید.
   طبق اون چیزی که من شنیدم اگه من با معافیت تحصیلی یا گذاشتن وثیقه مهاجرت تحصیلی کنم به استان کبک کانادا و در دانشگاه اونجا تحصیل کنم. بعد از فارغ التحصیلی میتونم از طریق روش مهاجرتی PEQ مجوز کار بگیرم و اقامت دائم کانادا رو بگیرم. میخواستم بدونم ایا مشکلی از سمت سربازی نخواهم داشت از این مورد؟ مجبورم نمیکنن برگردم ایران و سربازی و جریمه بدم یا پاسپورتمو باطل کنن؟
   سوال بعدیم اینه که اگه من پاسپورت کانادا رو بگیرم میتونم به ایران برگردم بدون اینکه به مشکلی بربخورم و سربازی نرم؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

   • بعد ویزای تحصیلی می شود خیلی ویزاها رو مجدد گرفت. قوانین کشور کانادا مرتبط با نظام وظیفه نیست. شما با هر پاسپورتی به ایران برگردید مشمول خدمت سربازی می شوید.

  • سلام بنده دانشجوی کارشناسی هستم ترم جاری ترم آخرمه و فارغ التحصیل میش،آیا برای گرفتن پاسپورت حتما باید قبل از فارغ التحصیلی اقدام کنم؟

   • بله. برای مشمولین پاسپورت صادر نمی شود.

  • با سلام و خسته نباشید
   من در حال حاضر دانشجوی پزشکی هستم و قصد دارم برای ادامه تحصیل به ایتالیا برم
   من بعد از فارغ التحصیلی در ایتالیا همونجا ساکن خواهم شد و اقامت دائم میگیرم.
   خواستم بدونم به طور کلی وضعیت من در رابطه با نظام وظیفه چه طور خواهد بود؟(وثیقه هم ضبط بشه مشکلی نداره)
   آیا من میتونم هر از چند گاهی به ایران سفر کنم و بعد ازش به راحتی خارج بشم؟

   • سوال شما به نظام وظیفه مرتبط است و باید پیگیری کنید. قوانین ان را مطالعه فرمایید

  • سلام، میشه هم ویزای عراقو گرفت هم ویزای کشوری خارجی مثل فرانسه بعد وثیقه رو بعنوان ویزای زیارتی بداریم؟

   • بله می شود. تفاوتی بین وثیقه ها برای کدام کشور میگیرید ندارد. امکان استفاده از خدمات هوایی عراق به فرانسه باید بررسی کنید.

  • سلام ببخشید من بعد از اینکه ویزای تحصیل تموم شد و تونستم ویزای کار یا سرمایه گذاری بگیرم
   هیچ جوره نمیتونم به ایران برگردم یا باید قوانین عوض بشه یا برگردم باید برم سربازی درسته لطفا جواب بدید

   • فرد بالای ۱۸ سال طبق قوانین مشمول به سربازی است و چنانچه هر زمان از کشور با مجوز خارج شود پس از بازگشت به ایران مشمول هستند و دیگر مجوز خروج از کشور برای انها صادر نمیشود تا سربازی را انجام دهند یا بر اساس قوانین کشور مثلا خریداری نمایند. خارج از کشور چه ویزایی داشته اند یا… هم مهم نمی باشد.

  • سلام. ، همسرم بدون اینکه سربازی رفته باشه، میتونه با ویزای همراه از کشور خارج بشه؟( درصورتی که من دارای پذیرش از کانادا باشم)
   واگه وثیقه لازمه ، درصورت گذاشتن وثیقه زمان تعیین میکنن برای برگشتش؟( با توجه به اینکه به عنوان همراه من میاد)

   • نیاز به وثیقه می باشد. گرفتن مجوز هم کار بسیار سختی است. زمان برگشت تعیین می شود

  • سلام با توجه به اینکه دیپلمی ها نمیتونن برای مقطع کارشناسی اقدام کنن، به نظر شما میشه به بهانه ی ویزای توریستی به کشور خارجی اقدام کنم و از اونجا ویزای تحصیلی برای مقطع کارشناسی رو بگیرم؟

   • ویزای توریستی به ویزای تحصیلی بسیار بسیار سخت تبدیل می شود.

  • سلام همسر من در حال حاضر در حال تحصیل ترم یک دکترا میباشد و پاسپورت دارد
   در مقطع لیسانس یک بار انصراف و تغییر رشته داشته الان میخاد برای پذیرش و فاند از کشور خارجی اقدام کنه ایا برای خروج از کشور دچار مشکل میشه و باید قبلش از دکترا انصراف بده؟ یا میتونه بدون انصراف از کشوری پذیرش بگیره و با اشتغال به تحصیل وثیقه بزاره و مجوز خروج بگیره. با توجه به اینکه میگن نبایدبیشتر از یک بار انصراف داشت. و اگر کسی پاسپورت و مجوز خروج و وثیقه داشته باشه اگر از دکترا انصراف بده و مدارکش رو بگیره مشکلی داره؟

   • سلام
    جهت راهنمایی و دریافت مشاوره تخصصی با مجموعه ما در ارتباط باشید.

  • سلام و خسته نباشید
   توی بعضی از نظر ها نوشته شده که میشه بعد از تحصیل یکسال وقت دارید که نوع ویزاتون رو تغییر بدید و ویزای کار بگیرید
   این شرایط برای کشورهایی مثل کانادا هم هست یا فقط آلمان این اپشن رو داره

   • با سلام
    برای مشاوره رایگان و راهنمایی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

  • سلام . میشه با بدون اینک دانشگا رفته باشیم و با مدرک دیپلم فقط با گذاشتن وثیقه از کشور خارج شد ؟

   • برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی بهتر تماس بگیرید

  • سلام.بنده همون طور که متوجه شدم.من باید ۲۰ میلیون وثیقه بذار هر ماه هم تمدید کنم .بعد باید سند یک ملک رو هم بذارم . سفته هم باید برا خروج از کشور باید بذارم یا نه . بعد میزان ارزش ملک حداقل باید چقدر باشه ؟؟؟؟
   بعد میخواستم بدونم اونجا اگه بعد تحصیل اقامت کاری بگیرم میتونم همون جا بمونم به ایران برنگردم

   • می تونید بعد از درس سر کار برید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • درود عرض ادب یک سوالی داشتم خاستم بدونم که ایا گرفتن ویزای اوس بیلدونگ المان نیازی به داشتن کارت پایان خدمت هست یا نه چون من الان دانشگاع درس میخونم معافیت تحصیلی دارم خاستم بدون اگه بر فرض من مدرک پذیرش کارفرمایی المانی رو داشتع باشم برم سفارت المان درخاست ویزای اوس بیلدونگ کنم امکان پذیر هست اون ویزارو بگیرم یا نه؟ یعنی ویزا اوس بیلدونگ المان رو وقتی ک معافیت تحصیلی دارم میدن یا خیر؟

   • برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • ببخشید میشه با گذاشتن وثیقه به آلمان بریم و کارشناسی ارشد بگیریم، بعدش ویزای کار بگیریم و بعدش هم اقامت دائم؟ توی تمدید گذرنامه و اینها مشکلی پیش نمیاد؟

   • بله چرا که نه. می‌تونید برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی بهتر با مشاوران ما تماس بگیرید

  • ببخشید بعد از اتمام ویزای تحصیلی، برای گرفتن ویزای کار و اقامت به کارت پایان خدمت احتیاجی نیست؟

   • نه نیازی نیست. اما برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • اگر با معافیت تحصیلی بتونیم پاسپورت بگیریم میتونیم برای ویزای تحصیلی اقدام م کنیم ؟

   • سلام
    بله می توانید

  • سلام و عرض ادب
   بنده ۲۶ سالمه مدرک تحصیلیم سیکل هست و پایان خدمت ندارم
   آیا میتوانم برای کار ازکشور خارج شوم؟

   • سلام
    با اخذ مدرک فنی و سابقه کار حداقل ۳ سال می توانید اقدام کنید.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *