مقالات

چگونه یک مهاجرت موفق داشته باشیم؟

خیلی از افراد به مهاجرت فکر می‌کنند اما درصد کمی از این افراد به مهاجرت موفق فکر می‌کنند، دلیل این امر این است که این افراد صرفاً رسیدن به کشور جدید و اقامت در آن را به معنی خوشبختی می‌دانند و واقعیت‌ها را در نظر نمی‌گیرند. واقعیت این است که مهاجرت سختی‌ها و پیچیدگی‌های بسیاری دارد و زندگی و موفقیت در کشور بیگانه به هیچ عنوان راحت نخواهد بود. در این مطلب به بررسی عوامل مؤثر در داشتن مهاجرت موفق خواهیم پرداخت.

چه مواردی احتمال داشتن مهاجرت موفق را بالا می‌برد؟

عوامل بسیاری در موفقیت مهاجرت نقش دارند و فرد با در نظر گرفتن این عوامل و انجام برنامه‌ریزی دقیق و منسجم می‌تواند احتمال موفقیت در این امر را بالا ببرد. پس مهم‌ترین عامل برای ساخت زندگی موفق در کشور جدید، داشتن طرح و برنامه‌ریزی است.

درصورتی‌که برای مهاجرت برنامه‌ریزی‌ای وجود داشته باشد؛ همچنین به دلیل وجود یک سری محدودیت، این مهاجرت گامی در راستای تحقق رویاها و رسیدن به آینده‌ای ایده آل باشد، قطعاً ثمرات و برکات فراوانی از این مهاجرت موفق به دست خواهید آورد.

فرد باید به هنگام تصمیم‌گیری احساسات خود را کنار گذاشته و بر اساس عقل و منطق عمل نماید، همچنین باید اهداف خود را دسته‌بندی کرده و با مشخص کردن سلسله مراتب بین آنها به این نتیجه برسد که مهاجرت قدم بزرگی در راستای رسیدن به اهداف مهم‌تر و برتر است. چنین مهاجرتی اگر از راه قانونی و درست انجام شود، می‌تواند نتایج مثبت زیادی برای فرد در بر داشته باشد.

 

مهاجرت در چه سنی بهتر است؟

سن نقش مهمی در موفقیت فرد در کشور جدید نخواهد داشت، فرد مهاجر در هر سن و سالی که باشد می‌تواند به موفقیت دست یابد به شرطی که سنجیده عمل کرده و واقع‌نگر باشد. مهاجرت برای همه افراد سختی‌هایی دارد، چه کودکان که باید از دل‌بستگی‌ها و دوستان خود دل بکنند و خود را با شرایط جدید وفق بدهند و چه بزرگ‌سالان که باید کار و زندگی خود در سرزمین مادری را ترک نمایند. در هر صورت اگر فرد دارای قدرت انعطاف‌پذیری و تحمل سختی‌های این راه باشد می‌تواند پس از گذر از نوسان‌های عاطفی، مالی و اجتماعی، به ثبات لازم برای زندگی برسد.

روش مناسب برای مهاجرت چیست؟

بهترین روش مهاجرت برای افراد مختلف یکسان نیست و در درجه اول به کشوری که فرد انتخاب می‌کند و بعد از آن به شرایط وی بستگی دارد. مثلاً فردی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل را گرفته است باید بررسی کند که چه کشورهایی اجازه اقامت بعد از تحصیل می‌دهند و سپس اقدام نماید.

[typed string0=”ممکن است شما به این نتیجه برسید که مهاجرت، گامی مفید برای تحقق رویایتان است؛ اما علی‌رغم همه گونه تلاش، موفق به مهاجرت نشوید. این نکته را در نظر داشته باشید که مهاجرت خودش رؤیا نیست و یک هدف سطح پایین یا سطح میانی است؛ درنتیجه می‌تواند با اهداف دیگری جایگزین گردد.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

لزوم گرفتن مشاوره برای موفقیت در مهاجرت

به دلیل تنوع و تعدد کشورها و نیز تعدد برنامه مهاجرتی و اینکه قوانین مربوط به این برنامه‌ها پیوسته در حال تغییر است، لازم است فرد با مشاوران متخصص و مجرب در این زمینه مشورت نموده و از راهنمایی و کمک آنها استفاده نماید.

علاوه بر این خیلی مهم است که فرد با اطلاعات کامل و چشم‌باز دست به اقدام بزند، حال آنکه اطلاع از شرایط و وضعیت تمامی کشورها به‌طور کامل برای افراد امکان‌پذیر نیست و بهتر است با فردی که اطلاعات جامع و کاملی دارد مشورت نمایند. آیا انواع مشاوره برای مهاجرت را می‎شناسید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.