مهاجرت, مهاجرت توریستی

جاذبه ‌های گردشگری سوئد

مشاغل مورد نیاز سوئد

جاذبه های گردشگری سوئد در کنار استانداردهای برتر زندگی که به بهترین شکل در این کشور تعریف شده است متقاضیان دریافت اقامت این کشور را روز به روز افزایش می‌دهند. سوئد یک کشور سلطنتی با آب و هوایی سرد واقع در حوزه اسکاندیناوی است که به دلیل طبیعت منحصربه‌فرد خود دارای جذابیت فراوانی در نزد گردشگران می‌باشد.

جاذبه ‌های گردشگری سوئد

هزاران هزار جزیره ساحلی و دریاچه کوچک و بزرگ داخلی در کنار جنگل‌های کوهستانی، توانسته سوئد را مانند سایر کشورهای اروپایی به یک مقصد گردشگری زیبا مبدل کنند.

درباره سوئد – جاذبه های گردشگری سوئد

اقامت توریستی در سوئد در حوزه اسکاندیناوی با کشورهای فنلاند، نروژ و دانمارک مرز مشترک دارد و پایتخت آن شهر زیبای استکهلم است، یکی از اقامت‌های هیجان‌انگیز برای بسیاری از افراد خواهد بود.

زبان رسمی شهروندان این کشور سوئدی بوده و واحد پولی آن کرون می‌باشد. بر اساس آخرین سرشماری، جمعیت این کشور حدود 10 میلیون نفر تخمین زده شده است.

هزینه اقامت یا زندگی در کشور سلطنتی سوئد به نسبت سایر کشورهای اروپایی بالاتر است که به دلیل امکانات رفاهی و خدمات شهروندی با کیفیت برتر است؛ به‌طورکلی می‌توان گفت به دلیل اقتصاد قوی و رفاه شهروندی بالا، به‌تبع هزینه‌های زندگی در این کشور تشریفاتی زیاد می‌باشد.

جاذبه ‌های گردشگری سوئد بیش‌تر در شهر استکهلم متمرکز شده است. استکهلم به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر سوئد، تقریباً بر روی آب قرارگرفته و مجموعاً از 14 جزیره تشکیل شده است؛ لذا به‌تنهایی یکی از مقاصد گردشگری در اروپا و جهان محسوب می‌شود.

دیگر شهر توریستی سوئد، گوتنبرگ است که به دلیل طبیعت زیبا و منحصربه‌فرد خود رتبه دوم را در کشور سوئد از نظر گردشگری کسب نموده است.

کد این کشور 46+ و شماره اضطراری در این کشور 112 می‌باشد؛ هم‌چنین در شهر استکهلم سه فرودگاه بین‌المللی به نام‌های آرلاندا، اسکاوستا و واستراس قرار دارند.

در سوئد، در کنار طبیعت زیبا و ناب، به سبب تاریخچه قدیمی آن موزه‌ها، کاخ‌ها و قصرهای سلطنتی فراوانی به چشم می‌خورد که دیدن آن‌ها برای گردشگران خارجی از سراسر جهان جذابیت فراوانی دارا می‌باشد.

همچنین بخوانید: ویزای کاری سوئد

موقعیت جغرافیایی خاص سوئد

جاذبه‌های گردشگری سوئد بیش‌تر مرهون موقعیت جغرافیایی منحصربه‌فرد این کشور می‌باشند. سوئد در حوزه اسکاندیناوی و در شمال اروپا قرار داشته و به دلیل نزدیکی به قطب شمال دارای آب‌وهوایی بسیار سرد است.

کشور سوئد ازنظر جغرافیای متشکل از چهار بخش اصلی بوده که از سمت شرق با خلیج بونتی، از سمت جنوب شرقی با بالتیک، از غرب با کشور نروژ و از سمت جنوب غربی با دانمارک همسایه می‌باشد.

میانگین درجه هوا در ماه ژانویه در این کشور بین 1 تا 4 درجه و در ماه ژوئن بین 10 تا 20 درجه متفاوت می‌باشد؛ لذا گردشگرانی که قصد بازدید از جاذبه ‌های گردشگری سوئد را دارند باید شرایط آب و هوایی این کشور را در انتخاب زمان سفر خود مدنظر قرار دهند.

بهتر است افرادی قصد مهاجرت از طریق کاری جاب آفر (با قرار داشتن تخصص فرد در لیست مشاغل موردنیاز سوئد) یا توریستی به سوئد را دارند، این مسئله در ذهن داشته باشند که در سوئد شش ماه روز بوده و شش ماه شب.

همچنین بخوانید: ویزای تحصیلی سوئد

جاذبه های گردشگری سوئد

جاذبه‌ های گردشگری سوئد اگرچه بیشتر در استکهلم به‌عنوان پایتخت واقع شده است، اما تقریباً در جای‌جای این کشور وجود دارند؛ آنچه در مبحث گردشگری در این کشور اهمیت دارد، انتخاب بهترین زمان سفر با توجه به شرایط آب و هوایی خاص آن است.

شهرهای مختلف سوئد، به‌ویژه استکهلم در هر فصلی از سال جاذبه‌های گردشگری خاص و زیبا دارا می‌باشد؛ درواقع سفر به هر منطقه از این کشور در هر فصلی از سال تجربه فوق‌العاده‌ای برای گردشگران خواهد بود.

بهترین زمان سفر برای دیدار از جاذبه ‌های گردشگری سوئد و طبیعت ناب آن فصل تابستان است؛ زیرا در این بازه زمانی هوا ملایم و خنک است.

شایان‌ذکر است که در گرم‌ترین روزهای فصل در سوئد، ممکن است دمای هوا به 20 درجه سلسیوس برسد. از مهم‌ترین جاذبه‌ های گردشگری سوئد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قصر دروتنینگهولم از جاذبه های گردشگری سوئد

قصر دورتنینگهولم واقع در شهر استکهلم است که در قرن هفدهم میلادی توسط خاندان سلطنتی ساخته شده به‌عنوان محل اقامت و تفریحات تابستانی استفاده می‌شده است.

این مجموعه تاریخی با معماری منحصربه‌فرد به‌عنوان یکی از زیباترین قصرهای شمال اروپا در یکی از جزایر شهر استکهلم به نام جزیره لوون در کرانه‌ی دریاچه مالارن قرار دارد.

گردشگران برای مشاهده این قصر به‌عنوان یکی از بهترین جاذبه‌ های گردشگری در سوئد کافیست با قایق از مرکز استکهلم به سمت مقر این قصر سفر کنند.

قصر دروتنینگهولم در تمامی طول سال از ساعت ۱۰ صبح تا 4 و نیم بعدازظهر برای بازدید گردشگران باز می‌باشد.

موزه واسا از جاذبه های گردشگری سوئد

یکی از بهترین جاذبه ‌های گردشگری سوئد موزه واسا است که به‌عنوان گنجینه فرهنگی این کشور شناخته می‌شود. موزه واسا از قلب دریا بیرون آمده است.

واسا به معنی کشتی است و موزه واسا درواقع کشتی می‌باشد که به‌صورت سالم از دریای بالتیک خارج‌شده و مبدل به یک تونل زمان جذاب شده است.

کشتی جنگی واسا در سال 1628 پس از 1300 متر حرکت، غرق شده و 333 سال در زیر آب قرار داشته است. این کشتی توسط فردی به نام آندرس فرانزن کشف و در سال 1961 از دریا بیرون کشیده شده است.

علت سالم ماندن کشتی در این مدت طولانی، این است که محلی که کشتی غرق‌ شده، غلظت نمک آب پایین بوده و عوامل تخریبی نتوانسته‌اند به کشتی آسیب وارد نمایند.

قصر سلطنتی استکهلم از جاذبه های گردشگری سوئد

در استکهلم به سبب تاریخچه قدیمی آن، قصر سلطنتی که زمانی اقامتگاه اصلی پادشاه سوئد بوده قرار دارد. این قصر که دارای ۷ طبقه و بیش از ۶۰۰ اتاق است، سه موزه پادشاهی دارد که بازدید از آن و نیز بخشی از کاخ سلطنتی برای دید عموم باز است.

موزه جواهرات سلطنتی، موزه تاریخ قصر سلطنتی استکهلم و موزه مجسمه و تندیس‌های عتیقه، سه موزه‌ای هستند که در قصر سلطنتی استکهلم واقع شده‌اند.

جاذبه ‌های گردشگری سوئد

قلعه زیبای کالمار

قلعه کالمار از جاذبه های گردشگری سوئد

ساخت قلعه کالمار به 800 سال پیش بازمی‌گردد. این قلعه به دستور پادشاه سوئد به‌عنوان کلید پادشاهی، سنگری مهم در برابر دشمنانی به‌حساب می‌آمده که از دریا وارد کشور می‌شدند. این قلعه از جذاب‌ترین قلعه‌های دوره رنسانس در اروپا به شمار می‌رود.

کلیسای جامع استکهلم از جاذبه های گردشگری سوئد

بزرگ‌ترین کلیسای سوئد که به آن کلیسای مادر نیز گفته می‌شود، در شهر زیبا و تاریخی استکهلم واقع شده است. تاریخ تأسیس این کلیسا به 1300 سال پیش از میلاد بازمی‌گردد. این جاذبه توریستی، محلی برای شناخت فرهنگ، تاریخ و هنر سوئد به شمار می‌رود.

آثار متعددی از فرهیختگان و بزرگان تاریخی در این کلیسا به‌جای مانده است؛ ازدواج‌های سلطنتی مهم نیز در این کلیسای جامع صورت گرفته است. مجسمه چوبی سنت جرج و مجسمه اژدها از دیگر آثار جذاب در این مکان به‌حساب می‌آید.

سنگ‌های الس جاذبه های گردشگری سوئد

یکی از جاذبه ‌های گردشگری سوئد سنگ‌های الس هستند که در ایالت اسکانیا در مجاورت ایتد و ابو واقع شده است. این آثار به‌صورت یک کشتی سنگی می‌باشند که از بیرون به شکل یک بیضی مشاهده می‌شوند.

تخته‌سنگ‌هایی که در دو انتهای این بیضی قرارگرفته‌اند از سایر قطعات بزرگ‌تر و 67 متر طول دارند. هریک از این سنگ‌های الس دارای 1.8 تن وزن می‌باشند.

ماشتراند از جاذبه های گردشگری سوئد

ماشتراند نام جزیره‌ای تاریخی در شمال شهر گوتنبرگ و یکی از جالب‌ترین جاذبه های گردشگری سوئد است. در این جزیره آثار تاریخی متعددی ازجمله قلعه متعلق به قرن هفده مشاهده می‌شود.

ویژگی‌های دیگر این شهر شامل چشم‌اندازهای زیبا و خانه‌های رنگارنگ می‌باشد. در این جزیره به سبب مجاورت با دریا دارای غذاهای دریایی منحصربه‌فرد موجود بوده و مسابقات قایقرانی برگزار می‌شوند.

جاذبه ‌های گردشگری سوئد

هتل یخی

هتل یخی از جاذبه های گردشگری سوئد

این هتل همان‌طور که از نام آن مشخص است تماماً با یخ ساخته‌وپرداخته شده است. این هتل زیبا که در روستای یوکاساروی ساخته شده، ازجمله جاذبه ‌های گردشگری سوئد است که شهرت جهانی دارا می‌باشد.

این هتل هرساله پس از بازسازی و طراحی اتاق‌ها و فضای کلی، از اواخر ماه دسامبر تا اوایل آوریل پذیرای گردشگران می‌باشد.

سؤالات متداول

هزینه اقامت در کشور سلطنتی سوئد به‌تبع بالاست؛ اگر به سوئد سفر می‌کنید، چه برای مقاصد گردشگری و چه مهاجرتی، لازم است هزینه سفر و اقامت در این کشور اروپایی را در نظر بگیرید. درصورتی‌که در هتل ارزان‌قیمت اقامت داشته باشید و تا حد امکان از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید و با آشپزی هزینه خوردوخوراک را کاهش دهید، هزینه سفر به سوئد برای شما چیزی حدود 600 الی 800 کرون تخمین زده می‌شود.

هزینه حمل‌ونقل به‌ویژه تاکسی شخصی در سوئد بسیار بالاست؛ به‌طوری‌که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها پیشنهاد می‌شود از وسایل نقلیه عمومی استفاده گردد. بلیط تک‌سفره اتوبوس در سوئد حدود 30 کرون است؛ این در حالی است که کرایه تاکسی 49 کرون بوده که به ازای هر یک کیلومتر حدود 15 کرون به آن اضافه می‌شود.

سالانه افراد زیادی برای دیدار از اقوام و آشنایان، شرکت در سمینارهای بین‌المللی و یا مشاهده جاذبه‌ های گردشگری سوئد تصمیم به دریافت ویزای توریستی این کشور می‌گیرند. دعوت‌نامه معتبر سوئدی، سابقه سفر خوب به اروپا و البته اثبات تمکن مالی مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای توریستی سوئد به شمار می‌روند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت سفارت سوئد مراجعه نمایید.

بله، به دلیل سخت‌گیری‌های فراوان افیسرهای صادرکننده ویزا به‌خصوص در سال‌های اخیر، سابقه سفر افراد به‌دقت بررسی می‌شود. برچسب ویزای کشورهای حوزه شینگن، ویزای مولتی کانادا یا حتی ویزای توریستی ژاپن در پاسپورت افراد نقش فوق‌العاده در پذیرش درخواست ویزای توریستی سوئد خواهد داشت؛ خصوصاً برای ایرانیان که پاسپورت آن‌ها از اهمیت کمی در جهان برخوردار است.

چنانچه قصد سفر دارید، در ادامه می‌توانید جاذبه‌های توریستی کشورهای مختلف را ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.