زمان مطالعه: ۶ دقیقه

کشور سوئد

سوئد کشوری است که همگان آن را به خاطر جذابیت ها و شرایط ویژه آن به یاد می آورند. از ورزش های زمستانی تا فوتبال و شنا همیشه افراد نام آشنایی را به دنیا معرفی می کند، اینها تنها بخشی از دلایلی است تا متقاضیان مهاجرت به فکر دریافت اقامت سوئد باشند. اقتصاد خوب، امنیت، امکانات و خدمات به وجود آمده توسط دولت برای ملت خود بسیاری از افراد را مجاب کرده که برای دریافت اقامت سوئد در تلاش باشند. سوئد از لحاظ موقعیت جغرافیایی در جایگاه خوبی قرار دارد و صنعت در این کشور رو به رشد می باشد.

سوئد همچنان به صورت پادشاهی بوده و یکی از کشورهای خوب منطقه اسکاندیناوی به شمار می رود. کشور سوئد از سمت شرق با فنلاند، از شمال و غرب با نروژ، جنوب غربی با دانمارک دارای خط مرزی مشترک و همسایه می باشد. همانطور که می دانید کشور سوئد از جمعیت کمی بهره می برد و میانگین سنی در این کشور بسیار بالا و به طور میانگین ۴۱ سال تخمین زده شده است. همچنین این کشور از سمت شمال به قطب شمال نزدیک بوده و به همین دلیل زمستان های بسیار سرد به همراه بارش برف فراوان می باشد. جشنواره ها و فستیوال های برپا شده در سوئد به قدری زیبا بوده که هر فرد با شناخت سوئد یا سفر به این کشور علاقه مند به دریافت اقامت سوئد شده است. دولت سوئد به دلیل میانگین سنی بالا پذیرای مهاجران کم سن بوده و امکانات خوبی را برای افرادی که بچه دار می شوند مهیا کرده است.

معرفی کشور سوئد

به طور کلی سوئد دارای حدوداً ۱۰ میلیون نفر جمعیت بوده و ازدواج و تولد بسیار کمی در این کشور مشاهده می شود. زبان رسمی این کشور سوئدی بوده و زبان های انگلیسی، فنلاندی و سامی در این کشور رایج و واحد پول آن کرون است. پایتخت سوئد استکهلم بوده و حکومت حاکم در آن پارلمانی و دموکراسی است، به همین دلیل آزادی خوبی در این کشور وجود دارد. همچنین دارای منطقه زمانی GMT +2 . UTC+1(CET) و پیش شماره ۰۰۴۶ است. پاسپورت کشور سوئد از قدرت خوبی برخوردار بوده و با دریافت اقامت دائم سوئد یا پاسپورت سوئد می توانید به ۱۶۵ کشور بدون ویزا سفر کنید.

جالب است بدانید کشور سوئد چهارمین کشور بزرگ در قاره اروپا می باشد و اقتصاد در شرایط خوبی قرار دارد. شرکت های خودروسازی و سرمایه گذاری های کلان در بخش صنعتی جایگاه این کشور را در رتبه خوبی قرار داده و به تحصیلات اهمیت ویژه ای می دهند. از نکات مثبت در کشور سوئد فرهنگ، امنیت، خدمات و جاذبه های شگفت انگیز تاریخی و طبیعی می توان نام برد.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای سوئد

همانطور که در بالا اشاره داشتیم کشور سوئد در شمال قاره اروپا و منطقه اسکاندیناوی قرار گرفته است. مساحت این کشور حدود ۴۵۱.۰۰۰ هزار کیلومتر مربع می باشد. در بخش های شمالی سوئد که به قطب شمال نزدیک است افراد کمی ساکن می باشند. بیشتر مردمان در بخش های جنوبی سوئد ساکن شده و از آب و هوای چهار فصل بهره می جویند. علاقه مندان به دریافت اقامت دائم سوئد باید این نکته را به یاد داشته باشند که کشور سوئد سردسیر بوده و زمستان های سردی را به همراه دارد و تابستان یا گرمای هوا در این کشور به بیش از ۲ ماه نمی رسد. رشته کوه های بلند، جنگل های وسیع و دسترسی به آب های آزاد و طولانی بودن خط ساحلی خط عمیقی از جاذبه را به سوی آن کشانده است. جالب است بدانید این کشور دارای ۲۵ استان بوده که شهرهای مهم آن عبارتند از: استکهلم، گوتنبرگ، مالمو، اوپسالا و لاند.

کار در سوئد

سوئد نسبت به برخی از کشورهای اروپایی شرایط کاری و مزایای بهتری برای ایرانیان دارد، اما کار در این کشور با مشکلاتی نظیر یادگیری زبان وجود داشته و رقابت نیز برای پیدا کردن کار در سوئد بسیار زیاد است.

اقامت توریستی در سوئد

با توجه به آب‌وهوای سرد و موقعیت جغرافیایی که کشور سوئد دارد، می‌توان گفت این کشور عموماً مقصدی برای گردشگری نمی‌باشد و عموم مراجعه‌کنندگان برای دریافت ویزای اقامت توریستی در سوئد، دانشجویان، محققان، والدین دانشجویان ایرانی، متقاضیان بازدید از دوستان و اقوام و البته فعالان اقتصادی می باشند.

تحصیل در سوئد

مهاجرت به کشورهای خارجی یکی از مهم‌ترین تصمیمات در زندگی هر فرد است و به همین دلیل باید با دقت مورد بررسی قرار بگیرد. برای افرادی که به‌قصد تحصیل در کشورهای خارجی تصمیم به مهاجرت می‌گیرند، یکی از بهترین گزینه‌ها کشور سوئد است؛ به همین دلیل تعداد افراد متقاضی تحصیل در سوئد روز به روز بیشتر می‌گردد.

سرمایه گذاری در سوئد

به‌طورکلی راه‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری در سوئد وجود دارد؛ از ثبت شرکت گرفته تا راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید. یکی از روش‌های مؤثر برای سرمایه‌گذاری در این کشور، خرید ملک است که با توجه به رونق اقتصادی سرمایه‌ای رو به رشد خواهد بود.

ثبت شرکت در سوئد

کشور سوئد در زمره کشورهای بسیار پیشرفته از نظر اقتصادی قرار دارد، داشتن اقتصاد قوی، هزینه زندگی مناسب، امنیت بالا و برخی دیگر از ویژگی‌های مناسب سوئد این کشور را به مقصدی مناسب برای متقاضیان مهاجرت تبدیل کرده است. یکی از روش‌های اخذ اقامت سوئد، ثبت شرکت می‌باشد. افراد قبل از ثبت شرکت در سوئد باید تحقیقات لازم را در این خصوص انجام داده، راهکارها و مراحل آن را بررسی نمایند.

خرید ملک در سوئد

طبق قانون ملی سوئد هیچ‌گونه محدودیتی جهت سرمایه‌گذاری، مخصوصاً خرید ملک در کشور سوئد برای شهروندان خارجی وجود ندارد. پروسه خرید ملک در سوئد که یکی از مرفه‌ترین کشورهای اروپا به شمار می‌رود، بسیار آسان بوده و روند سریعی دارد؛ اما باید با آگاهی کامل انجام بپذیرد تا سبب پشیمانی افراد در آینده نشود.

اقامت تمکن مالی در سوئد

در گذشته بسیاری از متقاضیان جهت مهاجرت و اخذ اقامت در سوئد، از طریق روش‌هایی چون خرید ملک، سرمایه‌گذاری و یا ثبت شرکت اقدام می‌کردند؛ اما در سال‌های اخیر اخذ اقامت در سوئد از طریق تمکن مالی طرفداران زیادی پیداکرده است.

ازدواج در سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای مهاجرپذیر در اروپا می‌باشد که به یکی از مقاصد اصلی مهاجرین تبدیل شده است. یکی از راه‌هایی که برای متقاضیان اخذ اقامت سوئد وجود دارد، ازدواج با اتباع این کشور است، برای اخذ اقامت از این روش فرد باید با فردی که تبعه کشور سوئد است ازدواج نماید.

پناهندگی در سوئد

سوئد از جمله کشورهایی است که به دلیل شرایط خوبی برای شهروندان خود مهیا می‌کند، متقاضیان زیادی برای پناهندگی دارد. اما به دلیل این که پناهندگی در سوئد از جمله روش‌های مهاجرتی به شمار می‌آید، افراد باید قبل از هر گونه اقدامی اطلاعات نسبتاً کاملی در این زمینه داشته باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]