زمان مطالعه: ۹ دقیقه

مهاجرت به سوئد

پایتخت: استکهلم
زبان:
انگلیسی، فنلاندی و سامی
مساحت:
۴۵۰٫۲۹۵ کیلومترمربع
جمعیت:
۱۰٬۳۵۲٬۳۹۰
واحد پول: کرون سوئد
حکومت حاکم: پارلمانی و دموکراسی
شهرهای مهم سوئد: سولنا – مالمو

مهاجرت به سوئد یکی از کشورهایی که همچنان به صورت پادشاهی بوده و یکی از بخش های خوب منطقه اسکاندیناوی به شمار می‌رود. کشور سوئد از سمت شرق با فنلاند، از شمال و غرب با نروژ، جنوب غربی با دانمارک دارای خط مرزی مشترک و همسایه می‌باشد. همچنین این کشور از سمت شمال به قطب شمال نزدیک بوده و به همین دلیل زمستان‌های بسیار سرد به همراه بارش برف فراوان می‌باشد. جشنواره‌ها و فستیوال‌های برپا شده در سوئد به قدری زیبا بوده که هر فرد با شناخت سوئد یا سفر به این کشور علاقه‌مند به دریافت اقامت سوئد شده است. سوئد دارای حدوداً ۱۰ میلیون نفر جمعیت بوده و ازدواج و تولد بسیار کمی در این کشور مشاهده می‌شود. آزادی خوبی در این کشور وجود دارد. پاسپورت کشور سوئد از قدرت خوبی برخوردار بوده و با دریافت اقامت دائم سوئد یا پاسپورت سوئد می‌توانید به ۱۶۵ کشور بدون ویزا سفر کنید.

شرایط مهاجرت به سوئد

بسته به هدف شما از مهاجرت به سوئد، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که برای این مناسبت اعمال می شود. اگر قصد سفر، تحصیل یا کار و اقامت دائم در سوئد و در کل مهاجرت به سوئد را داشته باشید، بر این اساس باید برای ویزای شینگن دیگری درخواست دهید.

شما می توانید برای ویزای شینگن سوئد از سال ۲۰۰۱ درخواست کنید، زمانی که سوئد به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا نیز به عضویت منطقه شنگن درآمد.

برای مهاجرت به سوئد شما میتوانید به روش‌های مهاجرت به سوئد را بشناسید و اقدام نمایید:

 • ویزای کاری سوئد
 • ویزای تحصیلی سوئد
 • اخذ اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌ذاری در سوئد
 • مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک
 • اقامت سوئد از طریق تمکن مالی
 • دریافت اقامت سوئد از طریق ازدواج

مدارک مهاجرت به سوئد

برای مهاجرت به سوئد با توجه به هدف شما مدارک موردنیاز متفاوت است. اما برخی از مدارک در همه نوع ویزای این کشور مشترک هستند که در این فهرست به این مدارک مشابه اشاره‌ای داریم.

 • فرم درخواست ویزای سوئد همچنین می توانید فرم را به صورت الکترونیکی پر کنید.
 • گذرنامه و کپی ویزای قبلی شما – حداقل ۳ ماه پس از تاریخ بازگشت اعتبار،
 • پاسپورت شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 • تاییدیه بیمه درمانی مسافرتی
 • نامه ای مبنی بر هدف سفر
 • رزرو بلیط هواپیما با تاریخ و شماره پرواز
 • رزرو هتل برای کل مدت اقامت در نظر گرفته شده در سوئد
 • مدارک وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر، کارت سهمیه در صورت وجود)
 • اثبات تمکن مالی کافی برای مدت اقامت در سوئد

پس از جمع‌آوری این مدارک و تکمیل فرم‌های مربوطه تمامی مدارک را مرتب کرده و به مسئولان سفارت می‌دهید تا بررسی نموده و منتظر می‌شوید تا برای شما پاسخ را ارسال نمایند.

چه کسانی به سوئد می‌توانند سفر کنند؟

 • دانشجویان
 • متخصصان بسیار ماهر
 • افرادی که دارای مجوز اقامت یا حق اقامت در سوئد یا سایر کشورهای منطقه اقتصادی اروپا هستند
 • دارندگان ویزای ملی (کلاس D) سوئد یا ویزای ملی (کلاس D) با اعتبار بیش از سه ماه در کشور دیگر منطقه اقتصادی اروپا، آندورا، موناکو، سن مارینو، سوئیس یا واتیکان
 • افراد دارای ارتباط خانوادگی ثابت
 • شهروند منطقه اقتصادی اروپا
 • متخصصان مراقبت های بهداشتی
 • کسانی که با حمل و نقل کالا کار می کنند.
 • دریانوردان
 • افرادی که به دلایل فوری سفر می‌کنند.
 • افرادی که در سازمان‌های بین‌المللی کار می کنند
 • کارکنان نظامی
 • امدادگران یا کارکنانی که با دفاع غیرنظامی کار می‌کنند
 • افراد بین‌المللی که می‌خواهند در صنعت کشاورزی، جنگل‌داری یا باغبانی کار کنند

وکیل مهاجرت به سوئد

برای مهاجرت به سوئد به شکل قانونی نیاز به یک فرد دانا در زمینه قوانین است تا در طی مسیر دریافت ویزا برای مهاجرت به سوئد دچار مشکلات پیچیده نشویم به همین خاطر وجود یک وکیل مهاجرت به سوئد قانونی و با سابقه در این حوزه الزامی است. کار وکیل مهاجرت دریافت مدارک شما و توجه به درستی مدارک با در نظر گرفتن تمامی قوانین در هر مرحله است که به شما کمک خواهد کرد از راحت‌ترین راه و از بهترین روش بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

معایب مهاجرت به سوئد

آب‌وهوا: زمستان‌ها در سوئد بسیار سخت است و همیشه مقدار باورنکردنی برف برای شما تضمین شده است. در جنوب آنقدر بد نیست که در شمال است، اما مهم نیست که کجا هستید، آفتاب نادر است. 

کمبود مناطق شهری: برخلاف آنچه ممکن است در کشور خود به آن عادت داشته باشید، هنگام سفر از طریق سوئد متوجه خواهید شد که هیچ شهر بزرگی وجود ندارد.

در صورت مهاجرت به سوئد، شهریه رایگان وجود ندارد:  کسانی که اصالتاً سوئدی نیستند یا عضو اتحادیه اروپا نیستند، ممکن است بخواهند برای تحصیلات دانشگاهی خود پس‌انداز کنند. سوئد به ساکنان بومی و شهروندان اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد تا در دانشگاه ها و مدارس این کشور تحصیل رایگان دریافت کنند. با این حال، اگر به سوئد مهاجرت کنید و خارج از مناطق مجاز هستید، باید از جیب خود هزینه کنید.

مزایای مهاجرت به سوئد

اینترنت پرسرعت: سوئد دارای برخی از سریع‌ترین اتصالات اینترنتی در جهان است. علاوه‌ بر این، این سرعت های اتصال در برخی مکان‌های مبهم کار نمی‌کنند. با این حال، این استاندارد برای خانه‌ها در سراسر سوئد است.

سرگرمی‌های زیاد: اگر اهل موسیقی و اجرای زنده هستید، این نوع فعالیت‌ها در سوئد بسیار محبوب هستند. مهم نیست که اهل رقص، راک یا اپرا هستید، برای افراد با ترجیحات مختلف حتما انتخابی وجود دارد.

غذاهای درجه یک جهانی: اگر شما فردی هستید که دوست دارد آشپزی کند و معمولاً غذای خود را از سوپرمارکت‌ها خریداری می‌کند، ممکن است تعجب کنید که بدانید غذاخوری در سوئد بسیار ارزان است.

برابری جنسیتی و آزادی: یکی‌دیگر از عوارض جانبی زیبا که با مهاجرت به سوئد برای ایجاد یک زندگی جدید و یک شغل جدید به وجود می‌آید، بهره‌مندی از مزایای یکی از برابرترین کشورهای جهان است

کار در سوئد

مهاجرت به سوئد نسبت به برخی از کشورهای اروپایی شرایط کاری و مزایای بهتری برای ایرانیان دارد، اما کار در این کشور با مشکلاتی نظیر یادگیری زبان وجود داشته و رقابت نیز برای پیدا کردن کار در سوئد بسیار زیاد است.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی

اقامت توریستی در سوئد

با توجه به آب‌وهوای سرد و موقعیت جغرافیایی که کشور سوئد دارد، می‌توان گفت این کشور عموماً مقصدی برای گردشگری نمی‌باشد و عموم مراجعه‌کنندگان برای دریافت ویزای اقامت توریستی در سوئد و یا مهاجرت به سوئد، دانشجویان، محققان، والدین دانشجویان ایرانی، متقاضیان بازدید از دوستان و اقوام و البته فعالان اقتصادی می باشند.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی

تحصیل در سوئد

مهاجرت به کشورهای خارجی یکی از مهم‌ترین تصمیمات در زندگی هر فرد است و به همین دلیل باید با دقت مورد بررسی قرار بگیرد. برای افرادی که به‌قصد تحصیل در کشورهای خارجی تصمیم به مهاجرت می‌گیرند، یکی از بهترین گزینه‌ها کشور سوئد است؛ به همین دلیل تعداد افراد متقاضی تحصیل در سوئد روز به روز بیشتر می‌گردد.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی

سرمایه گذاری در سوئد

به‌طورکلی راه‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری در سوئد وجود دارد؛ از ثبت شرکت گرفته تا راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید. یکی از روش‌های مؤثر برای سرمایه‌گذاری در این کشور، خرید ملک است که با توجه به رونق اقتصادی سرمایه‌ای رو به رشد خواهد بود.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی

ثبت شرکت در سوئد

کشور سوئد در زمره کشورهای بسیار پیشرفته از نظر اقتصادی قرار دارد، داشتن اقتصاد قوی، هزینه زندگی مناسب، امنیت بالا و برخی دیگر از ویژگی‌های مناسب سوئد این کشور را به مقصدی مناسب برای متقاضیان مهاجرت تبدیل کرده است. یکی از روش‌های اخذ اقامت سوئد، ثبت شرکت می‌باشد. افراد قبل از ثبت شرکت در سوئد باید تحقیقات لازم را در این خصوص انجام داده، راهکارها و مراحل آن را بررسی نمایند.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی

خرید ملک در سوئد

طبق قانون ملی سوئد هیچ‌گونه محدودیتی جهت سرمایه‌گذاری، مخصوصاً خرید ملک در کشور سوئد برای شهروندان خارجی وجود ندارد. پروسه خرید ملک در سوئد که یکی از مرفه‌ترین کشورهای اروپا به شمار می‌رود، بسیار آسان بوده و روند سریعی دارد؛ اما باید با آگاهی کامل انجام بپذیرد تا سبب پشیمانی افراد در آینده نشود.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی

اقامت تمکن مالی در سوئد

در گذشته بسیاری از متقاضیان جهت مهاجرت و اخذ اقامت در سوئد، از طریق روش‌هایی چون خرید ملک، سرمایه‌گذاری و یا ثبت شرکت اقدام می‌کردند؛ اما در سال‌های اخیر اخذ اقامت در سوئد از طریق تمکن مالی طرفداران زیادی پیداکرده است.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی

ازدواج در سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای مهاجرپذیر در اروپا می‌باشد که به یکی از مقاصد اصلی مهاجرین تبدیل شده است. یکی از راه‌هایی که برای متقاضیان اخذ اقامت سوئد وجود دارد، ازدواج با اتباع این کشور است، برای اخذ اقامت از این روش فرد باید با فردی که تبعه کشور سوئد است ازدواج نماید.

پناهندگی در سوئد

سوئد از جمله کشورهایی است که به دلیل شرایط خوبی برای شهروندان خود مهیا می‌کند، متقاضیان زیادی برای پناهندگی دارد. اما به دلیل این که پناهندگی در سوئد از جمله روش‌های مهاجرتی به شمار می‌آید، افراد باید قبل از هر گونه اقدامی اطلاعات نسبتاً کاملی در این زمینه داشته باشند.

آیا سوئد کشور فقیری است؟

اگرچه سوئد کشوری نسبتاً ثروتمند است، اما ۱۶.۲ درصد از مردم آن در معرض خطر فقر قرار دارند.

آیا سوئد بسیار امن است؟

در حالی که سوئد یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است، مسافران باید از حداقل جرایم کوچک و کلاهبرداری در این کشور آگاه باشند. اکنون یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است. مردم استقبال می‌کنند و کمک می‌کنند در حالی که میزان جرم و جنایت بسیار پایین است و تقریباً هیچ موردی از غارت وجود ندارد.

آیا در سوئد گرانی است؟

در مقیاس جهانی، سوئد حتی در بین ۱۰ کشور گران قیمت نیست. اکثر نظرسنجی‌ها هزینه کلی زندگی را کمتر از بریتانیا، استرالیا و نیوزلند رتبه بندی می‌کنند. با این حال، آمریکایی‌ها ممکن است سوئد را به طور قابل توجهی گرانتر از قیمت داخلی آن بدانند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]