مهاجرت

مهاجرت و ویزای ورزشی سوئد

مهاجرت ورزشی سوئد

مهاجرت ورزشی سوئد نیازمند آشنایی با ورزش‌های مطرح و برتر کشور سوئد است. آشنایی با ورزش‌های مهم این کشور و مزایایی که کشور سوئد برای این ورزش‌ها و بازیکنانشان در نظر می‌گیرد کمک شایانی به مهاجرت ورزشی شما می‌کند.

سوئد کشوری است که علاقه زیادی به ورزش دارد و تخمین زده می‌شود که حدود نیمی از جمعیت در برخی از ورزش‌های این کشور فعال هستند. محبوب‌ترین ورزش‌های سوئد عبارتند از: فوتبال، گلف، دو‌و‌میدانی، ژیمناستیک، هندبال. برخی بازی‌های معمول در این کشور که کمتر دارای رقابت جهانی می‌باشند نیز عبارتند از تنیس، هاکی روی یخ، بسکتبال، تنیس روی میز، باندی.

ورزش‌های تفریحی کشور سوئد معمولا پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، دویدن، شنا، ماهیگیری و شکار هستند. در این کشور شرکت‌های متفاوتی وجود دارد که به عضویت کارکنان در باشگاه‌ها و یا فعالیت‌های ورزشی یارانه می‌دهند که این نشان‌دهنده اهمیت فعالیت بدنی در کشور سوئد است.

مهاجرت ورزشی سوئد 1

برخی از ورزش‌های سخت سوئد عبارتند از کایاک سواری یا قایق‌رانی در رودخانه‌های متلاطم، غواصی در قسمت‌های شناخته‌شده دریای اطراف، جایی که کشتی‌های غرق‌شده وجود دارد، پرواز با بالون هوایی و پیاده‌روی در کوه‌های بزرگ و یخچال‌های طبیعی. ورزش های دیگری که از آنها لذت می بریم وزنه برداری، بوکس، اسکیت سرعت، ورزش های الکترونیکی و گلف هستند. و می‌توان این کشور را به دلیل تنوعی که در بخش ورزشی خود دارد از دوست داران ورزش دانست.

 رشته فوتبال در سوئد

فوتبال و هاکی روی یخ ورز‌ش‌های محبوب تلویزیونی در سوئد هستند. در سراسر این کشور علاقه به فوتبال و محبوبیت این ورزش نمایان است. سوئد تعدادی تیم فوتبال و بازیکن دارد که حتی برای تیم‌های برتر بین‌المللی بازی می‌کنند به طور مثال: توماس راولی سوئدی دومین دروازه‌بان برتر جهان است.

IFKموفق‌ترین تیم این کشور

این تیم فوتبال معروف دو بار قهرمان جام یوفا (اتحادیه‌های فوتبال اروپا) شده است. نکته جالب در مورد میزان اهمیت ورزش در سوئد اسن است که هر سال در ماه فوریه تمام مدارس به دلیل تعطیلات ورزشی به مدت یک هفته تعطیل می‌شوند و در این زمان اکثر افراد به بخش شمالی سوئد سفر کرده و مشغول به ورزش اسکی می‌شوند.

مهاجرت ورزشی از طریق رشته دو و میدانی

دو و میدانی یکی‌دیگر از رشته‌های ورزشی مشهور در سوئد است زیرا تقریبا در همه جای کشور باشگاه‌هایی وجود دارند که به شکل تخصصی روی این موضوع ورزشی تمرکز دارند. این باشگاه ها از سن ۱۰ سال را قابل پذیرش می‌دانند و نوجوانان این کشور اکثرا در یک یا دو حوزه خاص ورزشی تخصص دارند.

برخی از رکوردهای جهانی افراد سوئدی

1976 – دوی 3000 متر با سرعت دویدن 8.08.0 Anders Gärderud

1987 – پرش ارتفاع 2.42 متر Patrik Sjöberg

1990 – نیزه 89.10 متر Partik Bodén

ورزش سوارکاری در سوئد

ورزش سوارکاری یکی دیگر از ورزش‌هایی است که با سوئد مرتبط است و نمایشگاه اسب گوتنبرگ یکی ز معتبرترین مسابقات پرش با اسب جایزه بزرگ در جهان است. شهر گوتنبرگ پایتخت ورزش سوارکاری در این کشور است. ورزش سوارکاری یک ورزش رایج با آموزشگاه مختلف در کشور سوئد است. آموزشگاه‌های سوارکاری در داخل و خارج شهرها مستقر هستند که در آن‌ها به مبتدیان این ورزش معمولا اصول اولیه سوارکاری و نحوه مراقبت از اسب‌ها آموزش داده می‌شود.

همچنین بخوانید: ویزای کاری سوئد

افراد مشهور در ورزش سوئد

تنیس – بیورن بورگ، متس ویلاندر و استفان ادبرگ

فوتبال/فوتبال – زلاتان ابراهیموویچ، گونار گرن، گونار نوردال و نیلز لیدهولم.

تنیس روی میز – Jan-Ove Waldner

دو و میدانی – آندرس گاردروس و پاتریک شوبرگ

سازمان‌های ورزشی سوئد

ورزش در سوئد یک سرگرمی ملی محسوب می‌شود و حدود نیمی از جمعیت به طور فعال در این بخش حضور دارند. مهم‌ترین سازمان‌های همه جانبه ورزش در سوئد کنفدراسیون ورزش سوئد و کمیته المپیک سوئد هستند. در مجموع بیش از ۲ میلیون نفر (حدود ۲۰ درصد از کل جمعیت) عضو یک باشگاه ورزشی هستند.

ورزش‌های زمستانی

ورزش‌های زمستانی هم از نظر تعداد شرکت‌کنندگان و هم در بین تماشاگران محبوب هستند، در حالی که فلوربال در دهه 1990 در بین شرکت‌کنندگان محبوبیت زیادی پیدا کرد، در پنج سال گذشته تعداد تماشاگران از سایر ورزش‌های تیمی در بین تماشاگران بیشتر شد.

سایر ورزش های محبوب عبارتند از: باندی، بسکتبال، جهت یابی، تنیس و تنیس روی میز. به جز بسکتبال، ورزش های آمریکایی محبوبیت چندانی به دست نیاورده‌اند، اگرچه فوتبال آمریکایی و بیسبال تمرین می‌شوند.

اخذ اقامت سوئد

مهاجرت ورزشی سوئد 2

ورزش باندی در سوئد

ورزش باندی در سوئد جایگاه ویژه‌ای دارد و تقریبا از طرفداران فرقه‌ای برخوردار است. فینال سالانه قهرمانی ملی باندی یک رویداد سنتی است که حتی توسط افراد معمولی هم دنبال می‌شود. سوئد یکی از کشورهای پیشرو در این رشته ورزش است که چندین بار قهرمان مسابقات جهانی باندی شد و همیشه جزو قهرمان‌های مسابقات جهانی باندی بانوان بوده است. همچنین این کشور را به عنوان یک صادرکننده بزرگ مربی نیز می‌شناسند.

از سال 2018 تیم‌های ملی چین، اسلواکی، هلند، سومالی، اوکراین دارای رهبران سوئدی در این زمینه ورزشی هستند. تعداد سالن‌های سرپوشیده این کشور بسیار بیشتر از سایر کشورها است. Bandy یک بازی متعلق به خانواده هاکی است که با یک توپ کوچک و چوب های منحنی کوتاه بازی می‌شود. از نظر ورزشکاران دارای مجوز، این ورزش دومین ورزش زمستانی بزرگ در جهان است.

مهاجرت ورزشی به استرالیا

هاکی روی یخ سوئد

تیم ملی هاکی مردان یازده بار قهرمان مسابقات جهانی و مدال‌های طلای المپیک در سال‌های 1994 و 2006 شده است. تیم ملی هاکی زنان در بازی‌های المپیک زمستانی 2002 و مسابقات قهرمانی هاکی روی یخ زنان جهان در سال 2005 مدال برنز و مدال نقره را در مسابقات قهرمانی جهان کسب کرده است.

مهاجرت ورزشی سوئد

بازیکنان مشهور هاکی کشور سوئد

بازیکنان مشهور هاکی NHL سوئدی عبارتند از: پیتر فورسبرگ، متس ساندین، نیکلاس لیدستروم، مارکوس ناسلند، دانیل آلفردسون، هنریک سدین، دانیل سدین، بورژ سالمینگ، هنریک زتربرگ، نیکلاس بکستروم، هنریک لوندکویست، یوهان فرانزن، توماس اشترانگللوند. ، بنگت اکه گوستافسون، هاکان لوب، ماتس ناسلوند، کنت نیلسون، اریک کارلسون و پل لیندبرگ.

حال که با برخی از مشهورترین ورزش‌های سوئد آشنایی پیدا کردید و جایگاه ورزش در سوئد را متوجه شده‌اید با دید بازتری نسبت به رشته ورزشی خود و جایگاه رشته خود در این کشور می‌توانید برای مهاجرت ورزشی سوئد اقدام نمایید. در صورت سوال و یا نظر در مورد این کشور و نحوه مهاجرت با مشاوران ما تماس گرفته و یا در بخش نظرات همین صفحه سوال خود را بپرسید.

ابهامات کلی در مورد مهاجرت ورزشی به سوئد

شما یک شهروند سوئدی هستید، اجازه اقامت دائم یا اجازه اقامت موقت به عنوان پناهنده دارید. شما می توانید از خود و اعضای خانواده ای که برای اجازه اقامت درخواست می کنند حمایت کنید. شما خانه ای با اندازه کافی و استاندارد کافی برای زندگی در آن دارید. شما و همسرتان حداقل 18 سال سن دارید.

با پر کردن فرم درخواست در وب‌سایت اداره مهاجرت سوئد سریع‌ترین و راحت‌ترین روش دریافت شهروندی سوئد را انجام داده‌اید.

برای دریافت اقامت دائم سوئد باید ۵ سال مداوم در این کشور زندگی کنید. به سهروندان اتحادیه اروپا بعد از پنج سال این نوع اقامت داده می‌شود.

ساکنان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا حق اقامت در سوئد را دارند و برای زندگی و کار در این کشور نیازی به مجوز ندارند. به همین ترتیب، ساکنان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا نیز می توانند بدون کار به سوئد نقل مکان کنند و چند ماه را صرف جستجوی شغل کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.