مقالات

مهاجرت ورزشی سوئیس

مهاجرت ورزشی سوئیس

برای مهاجرت ورزشی سوئیس باید با ورزش‌های مطرح در این کشور آشنا شوید و با جایگاه ورزش‌های مختلف آشنایی داشته باشید. در سوئیس ورزش جزو فعالیت‌های روتین و منظم روزانه زندگی مردم است و از هر ۴ نفر یک نفر عضو فعال یک باشگاه ورزشی است. مهم‌ترین سازمان‌های همه جانبه ورزش در سوئیس عبارتند از: اداره فدرال ورزش و کمیته المپیک سوئیس هستند.

سوئیس به دلیل مناظر و آب و هوای متنوع خود، ورزش‌های متنوعی را به ساکنان و بازدیدکنندگان خود ارائه می‌دهد. در شرایطی که ورزش‌های زمستانی در تمام کشور انجام می‌شود اما ورزش فوتبال و هاکی روی یخ محبوب‌ترین ورزش‌ها شناخته می‌شوند. رویدادهای ورزشی مهم در سوئیس شامل: بازی‌های المپیک که دوبار در سنت موریتز در سال‌های 1928 و 1948 برگزار شد همچنین جام‌جهانی فوتبال 1954 و یوفایورو 2008 در سوئیس و اتریش نیز در این کشور برگزار شد.

ورزش‌های زمستانی و مهاجرت ورزشی سوئیس

اسکی و کوهنوردی دو ورزش متداول در میان مردم سوئیس هستند مرتفع‌ترین قله‌ها در سوئیس قرار گرفته که سبب جذب کوهنوردان بزرگی از سراسر جهان شده است. به عنوان کشوری کوهستانی سوئیس به طور سنتی یکی از قوی‌ترین کشورها در ورزش اسکی آلپاین بوده است. جایی که رقابتی طولانی با کشور همسایه اتریش دارد. سوئیس در دهه 1980 در نقطه اوج خود برای این ورزش قرار گرفته بود و جام ملت‌ها را در جام‌جهانی اسکی آلپاین ‌FIS برای هفت سال متوالی اذعان خود کرد.

مهاجرت ورزشی سوئیس

موفق‌ترین اسکی‌بازان آلپاین سوئیس

پیرمین زوربیگن، پیتر مولر، برنهارد روسی، دیدیه کوچه، فرانتس هاینزر و مایکل فون گرونیگن در میان مردان و ورنی اشنایدر، اریکا هس، میشلا فیگینی، ماریا والیسر، ماری ترز ندیگ، لیز ماریس، اشاره کرد. مورود و بریژیت اورتلی در میان زنان.

سورتمه سواری و مهاجرت ورزشی سوئیس

سوئیس به عنوان زادگاه سورتمه سواری به شکل رقابتی مورد توجه است و جایی است که اولین سورتمه در اواخر قرن نوزدهم در آنجا ساخته شد این کشور در ورزش سورتمه سواری با آلمان شرقی رقابت شدیدی بین سال‌های 1970 و 1980 داشته است. سیمون امان یکی از بهترین اسکی پرش های جهان در قرن بیست و یکم بوده است، در حالی که داریو کلونیا در اواخر دهه 2000 به عنوان یکی از برترین اسکی بازان جهان شناخته شد.

کرلینگ و مهاجرت ورزشی سوئیس

کرلینگ بیش از 30 سال است که یک ورزش زمستانی بسیار محبوب بوده است. تیم‌های سوئیس 3 قهرمانی جهان کرلینگ مردان و 2 عنوان قهرمانی زنان را کسب کرده‌اند. تیم مردان سوئیس با حذف دومینیک آندرس مدال طلا را در المپیک زمستانی ناگانو 1998 کسب کرد. استفان لامبیل، فردی است که دو بار برنده مسابقات جهانی اسکیت در بین مسابقات داخلی و بین المللی متعدد، یکی از برترین اسکیت بازان جهان است.

ورزش باندی و مهاجرت ورزشی به سوئیس

باندی به شکل جزئی وجود دارد. در سپتامبر 2017، سوئیس اولین بازی خود را در مسابقات سالانه رینک باندی در نیمبورک، جمهوری چک انجام داد. در مسابقات جهانی باندی زنان 2018، سوئیس شرکت کرد اما مقامی را نگرفت. اما اگر قابلیت بالایی در این ورزش دارید این کشور بتر خوبی برای پیشرفت شما خواهد بود و برای مهاجرت ورزشی سوئیس از این طریق میتوانید اقدام نمایید.

هاکی روی یخ و مهاجرت ورزشی سوئیس

اکثر مردم سوئیس هاکی روی یخ را دنبال می‌کنند و از 13 تیم لیگ ملی حمایت می‌کنند که از سال 2017، پربازدیدترین لیگ هاکی روی یخ اروپا است.

در آوریل تا می 2009، سوئیس میزبان مسابقات جهانی هاکی روی یخ برای دهمین بار بود. آخرین دستاوردهای تیم ملی هاکی روی یخ سوئیس دو مدال نقره در مسابقات قهرمانی هاکی روی یخ جهان در سال 2013 و مسابقات قهرمانی هاکی روی یخ جهان در سال 2018 دریافت کرد. “ناتی” در حال حاضر در رده بندی جهانی IIHF در رتبه هفتم قرار دارد. و می‌توان این ورزش را جزو ورزش‌های برتر این کشور دانست و برای بازیکنان این رشته مهاجرت ورزشی سوئیس مفید خواهد بود و جای پیشرفت دارد.

مهاجرت ورزشی سوئیس

مهاجرت ورزشی سوئیس – رشته فوتبال

مانند بسیاری دیگر از اروپایی ها، بیشتر سوئیسی‌ها طرفدار فوتبال انجمنی هستند و تیم ملی یا “ناتی” به طور گسترده ای مورد حمایت قرار می‌گیرد. تیم ملی قبلاً در یازده جام جهانی فوتبال (آخرین بار در سال 2018) و چهار دوره مسابقات قهرمانی اروپا (آخرین بار در سال 2016 و به عنوان میزبان مشترک با اتریش در سال 2008. همچنین در سال های 1996 و 2004) شرکت کرده است.

در سطح باشگاهی، باشگاه گراسهاپر زوریخ رکوردهای کسب بیشترین عناوین قهرمانی ملی و بیشترین جام‌های جام سوئیس را در اختیار دارد. اخیراً اف سی بازل در سطح ملی (کسب 7 عنوان قهرمانی در 10 سال گذشته) و بین‌المللی (5 بار برای مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا) موفقیت زیادی کسب کرده است.

بسکتبال و مهاجرت ورزشی سوئیس

کلینت کاپلا پردرآمدترین ورزشکار تیمی در تاریخ سوئیس بوده است. میس در سوئیس، جایگاه فیبا و آژانس حاکم بر رویدادهای بین‌المللی در جهان است. جای تعجب نیست که این کشور یکی از اعضای اصلی موسس فیبا است وو یکی از قدیمی‌ترین‌ها در بسکتبال جهان است. این کشور دو بازیکن در ‌NBA نیز دارد که نام آن‌ها تابوسفولوشا و کلینت کاپلا است.

مهاجرت ورزشی سوئیس با ورزش تنیس

در چند دهه گذشته تنیس بازان سوئیسی به نام‌های راجر فدرر، استان واورینکا و مارتینا هینگیس در صدر تنیس بوده‌اند. همچنین این ۳ نفر عناوین انفرادی گرند اسلم را در اختیار دارند. فدرر 20 عنوان قهرمانی گرند اسلم را به دست آورده است و رکورد طولانی‌ترین اقامت متوالی به عنوان شماره ۱ جهان به مدت 237 هفته در اختیار دارد.

مسابقات جاده‌ای و مهاجرت ورزشی سوئیس

با توجه به محدودیت‌های طولانی در سوئیس برای این رشته ورزشی این کشور رانندگان موفق مسابقات جاده‌ای مانند رگازونی و جوسیفرت و همچنین راننده موفق مسابقات جهانی اتومبیل‌های تورینگ از این کشور هستند.  راننده سوئیسی مارسل فاسلر در سال 2012 قهرمان استقامت جهانی شد و سه بار قهرمان مسابقات 24 ساعته لمانز شد و توماس لوتی در سال 2005 قهرمان مسابقات جهانی MotoGP در دسته 125 سی سی شد. سایر اشکال ورزش موتوری مانند رالی، موتور کراس، سوپرموتارد، اندرو و آزمایشی مجاز هستند. رانندگان برجسته فرمول یک و مسابقات رالی جهان مانند مایکل شوماخر، نیک هایدفلد، کیمی رایکونن، فرناندو آلونسو، لوئیس همیلتون، سباستین لوب و سباستین فتل همگی در سوئیس اقامت دارند.

مهاجرت ورزشی سوئیس

برخی از مهم‌ترین ورزش‌های سوئیس که افراد موفق زیادی داشته است را شناختید و با آن‌ها آشنایی پیدا کردید با توجه به سوابق درخسان در این ورزش‌ها امکان مهاجرت ورزشی سوئیس در این رشته‌ها بسیار زیاد است و با داشتن مدارک درست میتوانید به این کشور مهاجرت کرده و پیشرفت کنید.

سوالات متداول

برخی از محبوب ترین ورزش ها در سوئیس کدامند؟

این فهرست شامل ورزش‌های معروف در سرتاسر جهان و چند ورزش سنتی است که سوئیسی‌ها در طول نسل‌ها آن‌ها را ارزشمند دانسته‌اند (و غیر سوئیسی‌ها هرگز نام آن‌ها را نشنیده‌اند). بدون شک فوتبال (یا به قول آمریکایی ها فوتبال) محبوب ترین ورزش در اروپا است و سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. سوئیسی ها عاشق بازی کردن و تماشای فوتبال هستند.

سوئیس به چه دلیل معروف است؟

ورزش در سوئیس سوئیس، زمین بازی افراد ثروتمند و مشهور، به طور رسمی “کنفدراسیون سوئیس” نامیده می شود و به خاطر کوه های زیبای خود که برای اسکی، اسنوبورد و البته کوهنوردی مناسب است، شناخته می شود. سوئیس بهشتی برای ورزش های زمستانی، از قرن نوزدهم “مکه” برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی بوده است.

چرا تنیس سوئیس اینقدر محبوب است؟

سوئیس میزبان فدراسیون بین المللی تنیس است که در بازل واقع شده است. برخلاف ورزش‌های فوق، تنیس سوئیس در سال‌های اخیر به دلیل ورزشکاران ماهری که به وجود آورده، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. با این حال، علاوه بر دومی، تنیس سوئیس در حال حاضر در اوج شهرت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.