زمان مطالعه: ۸ دقیقه

مهاجرت به سوئیس

جمعیت سوئیس: نزدیک به ۸.۱۰۰.۰۰۰ میلیون نفر
زبان:
آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و ایتالیایی
پایتخت: شهر برن
شهرهای مهم: 
شهرهای زوریخ و ژنو قطب اقتصادی این کشور هستند.
نوع حکومت: فدرال
واحد پول: فرانک
مساحت: در حدود ۴۱.۲۹۰ هزارکیلومترمربع

 

سوئیس در قلب اروپا قرار دارد. این کشور دارای سه منطقه جغرافیایی متمایز است: آلپ، فلات مرکزی و ژورا. این کشور دارای تنوع فوق‌العاده‌ای از مناظر و زیستگاه‌ها است که آن را به مکانی بسیار جذاب برای زندگی و تجارت تبدیل می‌کند. سوئیس کشور کوهستانی کوچکی است . این کشور محصور در خشکی تقریباً به اندازه نیوجرسی است و بین فرانسه و ایتالیا قرار دارد. همچنین با اتریش، آلمان و لیختن اشتاین هم مرز است.

شرایط مهاجرت به سوئیس

در قاره اروپا بهترین کشوری که می‌توان برای زندگی، تفریح، سرمایه گذاری و تحصیل نام برد کشور سوئیس می‌باشد. جاذبه‌های تفریحی و بناهای تاریخی به همراه طبیعت فوق‌العاده گوشه‌ای از دلایل مهاجرت به سوئیس است که متقاضیان زیادی سودای مهاجرت به سوئیس را در سر می‌پرورانند. قرار داشتن سازمان‌های مهم و همچنین یونیسف در این کشور نشان از رتبه خوب این کشور در دنیا می‌باشد. سوئیس خود را در بین ثروتمندترین کشورهای جهان مطرح کرده است و از فرهنگ‌های مهم در این کشور صداقت و سروقت بودن در قرارهای دوستانه و کاری را می‌توان نام برد. قطب‌های اقتصادی در کشور سوئیس شهرهای ژنو و زوریخ هستند.

معرفی کشور سوئیس

کشور سوئیس دارای ۲۶ ایالت بوده که کانتون نامیده می‌شود. همچنین منطقه زمانی در سوئیس GMT+2 . Utc+1(cet) و دارای پیش شماره ۰۰۴۱ می‌باشد. کشور سوئیس علاوه بر اتحادیه اروپا دارای پاسپورت قدرتمندی بوده که می‌توانید با دریافت اقامت دائم سوئیس یا پاسپورت این کشور به ۱۶۴ کشور بدون دریافت ویزا سفر کنید.  قرار داشتن سازمان جهانی صلیب سرخ،  سازمان تجارت جهانی و همچنین دو دفتر سازمان ملل در شهر ژنو به اهمیت بالای این کشور اشاره می‌کند. . 

مدارک لازم مهاجرت به سوئیس

برای دریافت ویزای مهاجرت به سوئیس باید هدف شما از مهاجرت مشخص شود و بعد برای دریافت ویزای مخصوص هدفتان اقدام نمایید. اما برای مهاجرت به سوئیس به هر طریقی و با هر هدفی برخی مدارک مشترک وجود دارند که در این بخش به آن ها اشاره کوچکی داریم.

  • داشتن پاسپورت و شناسنامه
  • داشتن مدرک تحصیلی تائید شده به همراه ریز نمرات
  • ارائه‌ی سابقه کاری
  • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی
  • داشتن تمکن مالی
  • پرداخت هزینه‌ی مصاحبه با سفارت آلمان
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • داشتن بیمه‌ی درمانی مسافرتی
  • داشتن مدارک ازدواج ( در صورت تاهل )

وکیل مهاجرت به سوئیس

برای مهاجرت به سوئیس به شکل قانونی نیاز به یک فرد دانا در زمینه قوانین است تا در طی مسیر دریافت ویزا دچار مشکلات پیچیده نشویم به همین خاطر وجود یک وکیل مهاجرت قانونی و با سابقه در این حوزه الزامی است. کار وکیل مهاجرت دریافت مدارک شما و توجه به درستی مدارک با در نظر گرفتن تمامی قوانین در هر مرحله است که به شما کمک خواهد کرد از راحت‌ترین راه و از بهترین روش بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

معایب مهاجرت به سوئیس

قوانین متفاوت: این کشور از ۲۶ کانتون تشکیل شده است که هر کدام قانون اساسی، دادگاه، نرخ مالیات و پلیس خاص خود را دارند. آن‌ها همچنین از جهت زبان غالب آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی یا رومانش هم متمایز می‌شوند. بسته به اینکه در کدام کانتون زندگی می‌کنید، تجربه بسیار متفاوتی از کشور خواهید داشت. 

مردم سوئیس :ملاقات با مردم سوئیس در زمان مهاجرت به سوئیس سخت است آشنایی با همسایگان سوئیسی کار آسانی نیست، زیرا آن‌ها کاملا محتاط هستند. در چند سال اول زندگی خود در سوئیس، می‌توانید یک گروه دوستی متشکل از افراد بسیاری از کشورهای مختلف در سراسر جهان داشته باشید – اما نه سوئیسی!

گرانی: مهاجرت به سوئیس نیاز به برنامه ریزی مالی دارد، زیرا هزینه زندگی در بسیاری از شهرها با سنگاپور، اسلو، کپنهاگ یا هنگ کنگ برابری می‌کند. بسیاری از خانواده‌های سوئیسی برای خرید هفتگی ارزان‌تر از مرز به کشور اروپایی همسایه خود عبور می‌کنند. 

 

مزایای مهاجرت به سوئیس

زیبایی مناظر طبیعی: واضح به نظر می‌رسد، اما زیبایی خیره‌کننده کوه‌های آلپ یا دریاچه ژنو تازه شروع کار است. سوئیس کشوری است که در طول زمان خود را نشان می‌دهد و کیفیت اولیه “جعبه تصویر” جای خود را به آگاهی عمیق‌تری از منظره و فرهنگ می‌دهد. 

فضایی عالی برای زندگی خانوادگی: اگر ایده مهاجرت به سوئیس شما این است که بچه‌هایتان را از دستگاه‌های تلفن همراه‌شان دور کنید و در فضای باز به کاوش در مکان‌های عالی بپردازید، این مکان برای انجام این کار ساخته شده است. فرهنگ محلی از تعامل با طیف وسیعی از فعالیت‌های خارج از منزل پشتیبانی می‌کند. این بخش عمده ای از نحوه ملاقات و معاشرت مردم با یکدیگر است. 

آموزش و تحصیل: سیستم آموزشی سوئیس بهترین سیستم آموزشی در جهان است. اگر در زمان مهاجرت به سوئیس فرزندان خود را به مدرسه دولتی بفرستید، رایگان است. برای کودکان بزرگ‌تر که تحصیلات خود را در بریتانیا تکمیل می‌کنند، یک زیرساخت آموزشی بین‌المللی عالی وجود دارد که مدارس مستقل و بین‌المللی را ارائه می‌دهد که برنامه درسی بریتانیا را آموزش می‌دهند.

کار در سوئیس

کار در سوئیس فرصتی استثنایی برای افرادی به شمار می‌رود که امروزه به دلیل تغییرات قوانین مهاجرتی فعلاً از طریق پیشنهاد کاری یا جاب آفر از سوی کارفرمای خارجی امکان‌پذیر می‌باشد.

مدرک زبان موردنیاز: تسلط بر یکی از زبان‌های رسمی این کشور

ویزای توریستی سوئیس

کشور سوئیس با دارا بودن جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فوق‌العاده، مقصد بسیاری از گردشگران از سرتاسر جهان می‌باشد. افراد می‌توانند با اخذ ویزا و اقامت توریستی در سوئیس امکان سفر به نقاط زیبا و منحصربه‌فرد و همچنین برخورداری از امکانات رفاهی این کشور اروپایی را کسب نمایند.

مدرک زبان موردنیاز: تسلط بر یکی از زبان‌های رسمی این کشور

تحصیل در سوئیس

مهاجرت از طریق تحصیل در سوئیس یکی از بهترین راه‌ها برای ادامه تحصیل و مهاجرت هست. این روش به دلیل امکان تحصیل در دانشگاه‌های مطرح دنیا ازنظر سطح علمی، در میان افراد بسیاری از سراسر جهان بسیار پر متقاضی است.

مدرک زبان موردنیاز: تسلط بر یکی از زبان‌های رسمی این کشور

سرمایه گذاری در سوئیس

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌های دریافت اقامت کشور موردنظر، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌باشد. البته قبل از سرمایه گذاری در هر کشوری باید آن کشور را ازلحاظ امکانات و قدرت اقتصادی مورد ارزیابی قرار دهیم که کشور سوئیس در این زمینه پیشتاز بوده و دارای شرایط مطلوبی می‌باشد.

مدرک زبان موردنیاز: تسلط بر یکی از زبان‌های رسمی این کشور

ثبت شرکت در سوئیس

کشور سوئیس به دلیل دارا بودن اقتصاد پویا و رو به رشد، شرایط و امکانات پیشرفته و امنیت بالا فرصتی استثنایی برای سرمایه‌گذاران خارجی محسوب می‌شود. ثبت شرکت در سوئیس یکی از مؤثرترین راه‌های مهاجرتی جهت اخذ اقامت و زندگی در این کشور پیشرفته اروپایی است.

مدرک زبان موردنیاز: تسلط بر یکی از زبان‌های رسمی این کشور

خرید ملک در سوئیس

این روزها بسیاری از متقاضیان مهاجرت اقدام به اخذ اقامت دائم کشور سوئیس از طریق خرید ملک کرده‌اند. همان‌طور که می‌دانید سوئیس یکی از امن‌ترین و قانون‌مدارترین کشورهای حال حاضر دنیا می‌باشد و دولت کشور سویس بسیار به شهروندان خود اهمیت داده و رفاه فوق‌العاده‌ای را برای آن‌ها فراهم کرده است.

مدرک زبان موردنیاز: تسلط بر یکی از زبان‌های رسمی این کشور

اقامت تمکن مالی در سوئیس

مهاجرت از طریق تمکن مالی که به آن مهاجرت خودحمایتی نیز گفته می‌شود، مختص افرادی است که در کشور خود از وضعیت مالی مطلوبی برخوردار هستند و به واسطه داشتن حساب بانکی با وضعیت خوب و همچنین داشتن املاک، می‌توانند به سوئیس مهاجرت کنند.

مدرک زبان موردنیاز: تسلط بر یکی از زبان‌های رسمی این کشور

ازدواج در سوئیس

برای ورود اعضای خارج از اتحادیه اروپا و منطقه شینگن، شرایط به نسبت سخت‌گیرانه‌ای در نظر گرفته‌شده است. بنابراین افراد ساکن در خارج از این منطقه که قصد ورود به این کشور را داشته باشند، برای ورود باید از روش‌های مهاجرتی خاص و از پیش تعیین‌شده‌ای اقدام کنند. یکی از این روش‌ها  ازدواج در سوئیس است که در صورت ثبت رسمی، متقاضی می‌تواند موفق به دریافت اخذ اقامت و درنتیجه آن تابعیت سوئیس شود.

پناهندگی در سوئیس

پناهندگی یکی از روش‌های مهاجرتی غیرقانونی می‌باشد که در هر کشور دارای شرایط دشوار و متفاوتی خواهد بود. در خصوص پناهندگی در سوئیس نیز شرایط خاصی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. ثبت درخواست پناهندگی نزد اداره پناهندگی سوئیس نیز یکی از اصلی‌ترین شرایط خواهد بود.

آیا مهاجرت به سوئیس سخت است؟

سوئیس مدتهاست که یک کانون مهاجرتی بوده است. با کیفیت بالای زندگی و حقوق های مشابه، بسیاری از مردم به فکر مهاجرت به سوئیس هستند. اگرچه سوئیس بسیار محبوب است، اما مهاجرت به آنجا چندان آسان نیست. این برای همه مردم از جمله شهروندان اتحادیه اروپا صدق می کند

شرایط مهاجرت به سوئیس چیست؟

دو مورد اول که آمریکایی ها برای ورود به سوئیس نیاز دارند، کارت سبز و پاسپورت معتبر ایالات متحده است که امکان اقامت تا سه ماه در این کشور را فراهم می کند. کسانی که قصد اقامت بیش از سه ماه را دارند باید اجازه اقامت یا "Ausländerausweis" را که در آلمانی نامیده می شود، دریافت کنند.

آیا مهاجرت به سوئیس ایده خوبی است؟

استاندارد زندگی در سوئیس بسیار بالا است و اقتصاد آن پایدار است، به علاوه بیکاری پایین است. بنابراین، برای مهاجرانی که می خواهند نقل مکان کنند و موقعیت جدیدی را انتخاب کنند ایده آل است. ... برای مهاجران، صرف نظر از این واقعیت، همچنان به عنوان یکی از مطلوب ترین مکان ها در جهان قرار دارد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]