کشور سوئیس

سوئیس یکی از بهترین کشورهایی است که بسیاری از متقاضیان به دنبال دریافت اقامت آن می باشند. این کشور از هر لحاظ که بنگرید از رتبه خوبی برخوردار است و به عنوان یک کشور گران قیمت برای تفریح و زندگی شناخته می شود. برای دریافت اقامت سوئیس ابتدا باید واجد شرایط خاصی باشید؛ زیرا این کشور بسیار سختگیر بوده و به راحتی ویزا صادر نمی کند. امنیت، اقتصاد، خدمات و امکانات در کشور سوئیس در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و علاقه مندان زیادی به دنبال اخذ پاسپورت این کشور می باشند.

در قاره اروپا بهترین کشوری که می توان برای زندگی، تفریح، سرمایه گذاری و تحصیل نام برد کشور سوئیس می باشد. جاذبه های تفریحی و بناهای تاریخی به همراه طبیعت فوق العاده گوشه ای از دلایل اخذ اقامت سوئیس است که متقاضیان زیادی سودای مهاجرت به این کشور را در سر می پرورانند. قرار داشتن سازمان های مهم و همچنین یونیسف در این کشور نشان از رتبه خوب این کشور در دنیا می باشد. سوئیس خود را در بین ثروتمندترین کشورهای جهان مطرح کرده است و از فرهنگ های مهم در این کشور صداقت و سروقت بودن در قرارهای دوستانه و کاری را می توان نام برد. قطب های اقتصادی در کشور سوئیس شهرهای ژنو و زوریخ هستند. جالب است بدانید نرخ امید به زندگی در کشور سوئیس برای خانم ها ۸۴ سال و برای آقایان ۸۱ سال تخمین زده شده است. کشور سوئیس را به داشتن مردمانی صلح طلب و بی طرف می شناسند؛ به گونه ای که از سال ۱۸۱۵ در هیچکدام از کشمکش ها و جنگ ها دخالت نداشته و خود را بی طرف نشان داده است.

معرفی کشور سوئیس

کشور سوئیس دارای ۲۶ ایالت بوده که کانتون نامیده می شود. جمعیت سوئیس نزدیک به ۸.۱۰۰.۰۰۰ میلیون نفر تخمین زده شده است و زبان های رایج در این کشور آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و ایتالیایی می باشد. پایتخت این کشور شهر برن بوده و شهرهای زوریخ و ژنو قطب اقتصادی آن شناخته می شود. حکومت حاکم در این کشور فدرال بوده و واحد پول آن فرانک است. همچنین منطقه زمانی در سوئیس GMT+2 . Utc+1(cet) و دارای پیش شماره ۰۰۴۱ می باشد.

کشور سوئیس علاوه بر اتحادیه اروپا دارای پاسپورت قدرتمندی بوده که می توانید با دریافت اقامت دائم سوئیس یا پاسپورت این کشور به ۱۶۴ کشور بدون دریافت ویزا سفر کنید. قرار داشتن سازمان جهانی صلیب سرخ،  سازمان تجارت جهانی و همچنین دو دفتر سازمان ملل در شهر ژنو به اهمیت بالای این کشور اشاره می کند. تاریخ تأسیس کشور سوئیس به سال ۱۲۹۱ برمی گردد و این روز در کشور سوئیس به عنوان روز ملی شناخته شده و تعطیل می باشد. از بهترین شهرها برای گردشگری، زندگی و سرمایه گذاری می توان به بازل، زوریخ، لوزان و ژنو اشاره داشت. 

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای سوئیس

همانطور که گفته شد کشور سوئیس در اروپای غربی واقع شده است و با کشورهایی مانند اتریش، آلمان، ایتالیا، لیختنشتاین و فرانسه دارای مرز مشترک می باشد. کشور سوئیس مساحتی در حدود ۴۱.۲۹۰ هزارکیلومترمربع را دارا می باشد و رشته کوههای آلپ و همچنین یخچال های طبیعی در این کشور در حدود ۱۴ مایل به طول انجامیده است. آب و هوا در کشور سوئیس بسیار معتدل بوده و چهار فصل متغیر را شاهد خواهید بود. به گونه ای که بارندگی در فصل بهار به نسبت زیاد بوده و در تابستان هوای گرم و معتدل را تجربه می کنید. پائیز با رنگ خاص خود جلوه زیبایی به این کشور بخشیده و در زمستان روزهای برفی پیام آور هوای سرد خواهد بود.

کار در سوئیس

کار در سوئیس فرصتی استثنایی برای افرادی به شمار می‌رود که امروزه به دلیل تغییرات قوانین مهاجرتی فعلاً از طریق پیشنهاد کاری یا جاب آفر از سوی کارفرمای خارجی امکان‌پذیر می‌باشد.

ویزای توریستی سوئیس

کشور سوئیس با دارا بودن جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فوق‌العاده، مقصد بسیاری از گردشگران از سرتاسر جهان می‌باشد. افراد می‌توانند با اخذ ویزا و اقامت توریستی در سوئیس امکان سفر به نقاط زیبا و منحصربه‌فرد و همچنین برخورداری از امکانات رفاهی این کشور اروپایی را کسب نمایند.

تحصیل در سوئیس

مهاجرت از طریق تحصیل در سوئیس یکی از بهترین راه‌ها برای ادامه تحصیل و مهاجرت هست. این روش به دلیل امکان تحصیل در دانشگاه‌های مطرح دنیا ازنظر سطح علمی، در میان افراد بسیاری از سراسر جهان بسیار پر متقاضی است.

سرمایه گذاری در سوئیس

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌های دریافت اقامت کشور موردنظر، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌باشد. البته قبل از سرمایه گذاری در هر کشوری باید آن کشور را ازلحاظ امکانات و قدرت اقتصادی مورد ارزیابی قرار دهیم که کشور سوئیس در این زمینه پیشتاز بوده و دارای شرایط مطلوبی می‌باشد.

ثبت شرکت در سوئیس

کشور سوئیس به دلیل دارا بودن اقتصاد پویا و رو به رشد، شرایط و امکانات پیشرفته و امنیت بالا فرصتی استثنایی برای سرمایه‌گذاران خارجی محسوب می‌شود. ثبت شرکت در سوئیس یکی از مؤثرترین راه‌های مهاجرتی جهت اخذ اقامت و زندگی در این کشور پیشرفته اروپایی است

خرید ملک در سوئیس

این روزها بسیاری از متقاضیان مهاجرت اقدام به اخذ اقامت دائم کشور سوئیس از طریق خرید ملک کرده‌اند. همان‌طور که می‌دانید سوئیس یکی از امن‌ترین و قانون‌مدارترین کشورهای حال حاضر دنیا می‌باشد و دولت کشور سویس بسیار به شهروندان خود اهمیت داده و رفاه فوق‌العاده‌ای را برای آن‌ها فراهم کرده است.

اقامت تمکن مالی در سوئیس

مهاجرت از طریق تمکن مالی که به آن مهاجرت خودحمایتی نیز گفته می‌شود، مختص افرادی است که در کشور خود از وضعیت مالی مطلوبی برخوردار هستند و به واسطه داشتن حساب بانکی با وضعیت خوب و همچنین داشتن املاک، می‌توانند به سوئیس مهاجرت کنند.

ازدواج در سوئیس

برای ورود اعضای خارج از اتحادیه اروپا و منطقه شینگن، شرایط به نسبت سخت‌گیرانه‌ای در نظر گرفته‌شده است. بنابراین افراد ساکن در خارج از این منطقه که قصد ورود به این کشور را داشته باشند، برای ورود باید از روش‌های مهاجرتی خاص و از پیش تعیین‌شده‌ای اقدام کنند. یکی از این روش‌ها  ازدواج در سوئیس است که در صورت ثبت رسمی، متقاضی می‌تواند موفق به دریافت اخذ اقامت و درنتیجه آن تابعیت سوئیس شود.

پناهندگی در سوئیس

پناهندگی یکی از روش‌های مهاجرتی غیرقانونی می‌باشد که در هر کشور دارای شرایط دشوار و متفاوتی خواهد بود. در خصوص پناهندگی در سوئیس نیز شرایط خاصی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. ثبت درخواست پناهندگی نزد اداره پناهندگی سوئیس نیز یکی از اصلی‌ترین شرایط خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]