مهاجرت

کمترین و بیشترین نرخ مالیاتی کشورها

کمترین نرخ مالیات در کشورها

یکی از عوامل مؤثر در رضایت مالی، اقتصادی و اجتماعی دولت‌ها پرداخت مالیات کم است. تمامی کشورها به‌عنوان مالیات، مبلغی را از حقوق شهروندان خود کسر می‌کنند. علاوه بر حقوق شهروندان، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت و خرید ملک نیز شامل کسر مالیات می‌گردند. چند کشوری که کم‌ترین مالیات را در سرتاسر اروپا پرداخت می‌کنند، عبارت‌اند از:

نرخ مالیات در آندورا

این کشور با توجه به نرخ بسیار کم پرداخت مالیاتی که دارد، به‌عنوان بهشت مالیاتی برای ایرانیان سرمایه‌گذار و شرکت‌ها به شمار می‌رود. افرادی که ثروت زیادی را از طریق ارث‌ومیراث به دست آورده‌اند، آندورا را بهترین مقصد برای سرمایه‌گذاری می‌دانند. مالیات در این کشور تنها بر درآمد اعمال خواهد شد.

نرخ مالیات در بلغارستان

زندگی در کشورهای واقع در اروپای شرقی از دیدگاه پرداخت مالیات، دشواری‌های زیادی را به همراه نخواهد داشت. یکی از کشورهای اتحادیه اروپا که دارای نرخ پرداخت مالیات پایینی است، کشور بلغارستان است. بر اساس نظام مالیاتی این کشور، موظف به پرداخت 10 درصد مالیات هستید.

نرخ مالیات در جمهوری چک

از مزایای زندگی در چک علاوه بر پرداخت مالیات کم می‌توان به معافیت‌های متعددی که شامل حال سرمایه‌گذاران، صاحبان کسب‌وکار و کارآفرینان موفق می‌شود، اشاره کرد.

نرخ مالیات در گرجستان

کشور گرجستان پرداخت مالیات نسبتاً پایینی دارد و مهاجران به‌عنوان افراد خارجی نیز موظف به پرداخت مالیات کمی هستند. ازنظر شهروندی نیز شرایط به پیچیدگی شهروندی سایر نقاط اروپا نمی‌باشد.

نرخ مالیات در مالت

مالت کشور کوچکی در جنوب اروپا است که در مرکز دریای مدیترانه قرار دارد و عضو منطقه شینگن نیز می‌باشد. این کشور جزو کشورهایی است که کمترین نرخ مالیات رادارند بنابراین به‌راحتی می‌توانید در این کشور سرمایه‌گذاری کرده ولی نیازی به حضور فیزیکی سرمایه گذار در آنجا نیست.

بیشترین نرخ مالیات در کشورها

بر اساس آمارهای موجود کشورهایی که دارای نرخ پرداخت مالیات بالایی هستند، شرایط و امکانات رفاهی بهتری برای شهروندان خود فراهم می‌نمایند و از طرف دیگر میزان رضایتمندی و شادی شهروندان بالاتر از سایر کشورهاست.

امکاناتی چون بهره‌مندی از تحصیلات رایگان، مراقبت‌های بهداشتی رایگان، رفاه اجتماعی مطلوب و…. از مزایای کشورهای با مالیات بالا هستند. در ادامه تعدادی از کشورهایی با بالاترین نرخ مالیات را معرفی خواهیم کرد:

نرخ مالیات در سوئد

کشور سوئد به‌عنوان هفتمین کشور ثروتمند در جهان، با بالاترین نرخ پرداخت مالیات، بالاترین استانداردهای زندگی و بالاترین امید به زندگی را در میان شهروندان دارد. نرخ مالیات بر درآمد در سوئد 57.10 درصد است.

نرخ مالیات در پرتغال

کشور پرتغال ازنظر اقتصادهای بزرگ جهانی در رتبه 45 ام جهان قرار دارد. دولت پرتغال با دریافت مالیات 56.50 درصدی درآمد سالانه از شهروندان تا حدود زیادی به کاهش اختلاف طبقاتی کمک کرده است.

نرخ مالیات در ژاپن

اقتصاد کشور ژاپن پس از آمریکا و چین در رتبه سوم اقتصادهای بزرگ جهان قرارگرفته است. دولت این کشور با دریافت نرخ مالیات سالیانه 55.95 درصدی بر درآمد افراد در زمره کشورهایی قرار دارد که مالیات بالایی دارند.

نرخ مالیات در دانمارک

ازنظر سرانه داخلی تولید، کشور دانمارک در رتبه هجدهم قرارگرفته است. جمعیت کم کشور آلمان با پرداخت مالیات سنگین سالیانه 55.80 درصدی از درآمدشان به خدمات برابر رفاهی دسترسی پیدا خواهند کرد.

نرخ مالیات در اتریش

دوازدهمین کشور ثروتمند جهان، با دریافت نرخ مالیات سالانه 55 درصدی از مردم خود، آن‌ها را در سطح مطلوبی از رفاه اجتماعی قرار می‌دهد.

نرخ مالیات در بلژیک و هلند

در میان کشورهای سمت غرب اروپا، مالیات با نرخ بالای پرداخت 53.7 درصدی سالانه مالیات متعلق به بلژیک است و کشور هلند به‌عنوان هفدهمین کشور بزرگ ازنظر اقتصاد در جهان نرخ پرداخت مالیات سالانه 52 درصد دارد. در صورت سرمایه‌گذاری و افزایش سرمایه 25 درصد بر مالیات شما افزوده خواهد شد.

نرخ مالیات در فنلاند، فرانسه و اسلوونی

این سه کشور به‌عنوان قطب‌های بزرگ اقتصاد جهانی با دریافت مالیات با نرخ 50 الی 52 درصدی از شهروندان امکانات رفاهی متعددی را در اختیار قرار می‌دهند.

نرخ مالیات در ایتالیا، یونان، ایرلند و آلمان

کشورهای ایتالیا نرخ مالیات 48.80، یونان نرخ مالیات 48 درصد، ایرلند نرخ مالیات 48 درصد و آلمان به‌عنوان پرجمعیت‌ترین کشور اروپا نرخ مالیات 47.5 درصدی دارد.

نرخ مالیات در کانادا

در کانادا دولت‌های فدرال و استانی بر اساس درآمدهای افراد مختلف، مالیات اخذ می‌کنند. این نرخ مالیات در دولت‌های استانی به‌جز استان کبک، درصد پایین‌تری نسبت به دولت‌های فدرال است. در کانادا افرادی که درآمد بالاتری دارند نسبت به افرادی که درآمد پایین‌تری دارند مالیات بیشتری به دولت پرداخت می‌کنند.

 

سرمایه‌گذاری در خارج از ایران

برخی افراد باهدف جلوگیری از پایین آمدن ارزش پول خود در کشور، به فکر سرمایه‌گذاری در خارج از ایران می‌افتند. این نوع سرمایه‌گذاری جدا از سودآوری می‌تواند برای فرد سرمایه‌گذار داشته باشد، درصورتی‌که بر اساس قوانین و اصول کشور مقصد باشد، منجر به اخذ اقامت دائم کشوری که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارید، بشود.

در تمامی روش‌های سرمایه‌گذاری، قبل از هر اقدامی می‌بایست تمامی جوانب امر را موردبررسی قرار داده، به آن آگاهی داشته باشید و کمترین و بیشترین نرخ مالیاتی کشورها را بدانید. به نحوی تمامی مزایا و معایب راه‌اندازی هر کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری جدید را بدانید و سپس اقدام به خروج سرمایه از ایران نمایید.

شناخت از منطقه و محلی که سرمایه‌گذاری خود را در آن انجام می‌دهید، از نکات مهم و پراهمیت است. اینکه چه میزان هزینه می‌کنید، میزان ریسک چقدر است؟ و اینکه در انتها چه مقدار سود کسب خواهید کرد نیز بسیار اهمیت دارند.

انتخاب کشور مناسب برای سرمایه‌گذاری با بررسی موارد متعددی چون میزان تورم، سطح درآمد افراد در اقشار مختلف جامعه، میزان رشد اقتصادی، میزان سودآوری سرمایه‌گذاری و… انجام می‌شود. به‌عنوان‌مثال می‌توان گفت کشورهایی چون چین و روسیه علی‌رغم داشتن اقتصاد قوی به دلیل داشتن نرخ رو به رشد خروج مردم از کشور، گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری نمی‌باشند.

معرفی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی  (OECD)

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، سازمان دولتی بین‌المللی است که باهدف اجرای طرح بازسازی کشورهای اروپایی تأسیس شد. در سال‌های بعد اعضای جدید از دیگر قاره‌ها نیز به این سازمان پیوستند. این سازمان در حال حاضر دارای ۳۵ عضو می‌باشد که همگی متعهد به رعایت اقتصاد آزاد هستند .این سازمان به‌عنوان مهم‌ترین سازمان بین‌المللی تصمیم‌گیرنده اقتصادی در جهان در پاریس فرانسه واقع‌شده است.

نرخ مالیات در اروپا

بر اساس تعریف سازمان جهانی همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) ، مالیات به معنی مبلغی می‌باشد که از یک شخص حقیقی یا حقوقی بر مبنای میزان درآمد، سرمایه و املاک خریداری‌شده وی محاسبه و اخذ می‌گردد. نرخ مالیات توسط دولت‌ها تعیین می‌شود و همه‌ی افراد سالم جامعه ملزم به پرداخت آن می‌باشند.

بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری کدام اند؟

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به‌منظور افزایش درآمد، به فکر سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی و یا ثبت شرکت افتاده‌اید، قطعاً در جستجوی یافتن بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری مطمئن می‌باشید. با دانستن اینکه کمترین و بیشترین نرخ مالیاتی کشورها چگونه هستند، قطعاً بهتر می‌توانید در انتخاب کشور مقصد تصمیم بگیرید.

بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده توسط بانک جهانی برخی از کشورهایی که از نظر عوامل متعددی چون کارآمدی، دارایی‌های استراتژیک، بازار، نرخ پیشرفت و توسعه اقتصادی، منابع طبیعی و… ارزیابی‌شده‌اند و به‌نوعی بهترین مقاصد برای سرمایه‌گذاری هستند، عبارت‌اند از:

  • کانادا
  • پرتغال
  • استرالیا
  • اتریش
  • انگلیس

کمترین و بیشترین نرخ مالیاتی کشورها

با دانستن کمترین و بیشترین نرخ مالیاتی کشورها می‌توان به‌درستی در مورد انتخاب نوع سرمایه‌گذاری، میزان سرمایه و کشور موردنظر تصمیم‌گیری کرد. زیرا کشورهای پیشرفته و با امکانات بالا در عین اینکه امکان سودآوری زیادی را دارند، شهروندان و افراد ساکن در آن‌ها ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد و سرمایه سنگینی نیز خواهند بود.

نحوه و میزان سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی شامل چند بخش می‌باشد.

  • سرمایه‌گذاری در طرح دولتی
  • سرمایه‌گذاری در طرح نیمه‌دولتی
  • سرمایه‌گذاری مشارکتی با افراد مقیم کشور مقصد

با توجه به قیمت‌های در حال نوسان ارز هیچ نوع برنامه سرمایه‌گذاری کمتر از 5 میلیارد تومان وجود ندارد که البته این مبلغ برای خانواده‌ای سه‌نفره می‌باشد. دسترسی به مبلغی که با آن سرمایه‌گذاری می‌کنید، تا 5 سال غیرممکن است. در این مدت سرمایه‌گذار حق برداشت هیچ مبلغی را نداشته و سودی دریافت نخواهد کرد. پس از گذشت 5 سال فرد می‌تواند اصل پول خود را دریافت کند.

حداقل میزان مبلغ سرمایه‌گذاری بسته به طرحی که انتخاب می‌کنید و همچنین کشور مقصد برای انجام سرمایه‌گذاری از حدود 100.000 دلار (یورو) الی 500.00 دلار (یورو) متفاوت خواهد بود. جهت اطلاع از مبالغ دقیق سرمایه‌گذاری در کشور موردنظر می‌بایست با یک وکیل مهاجرت مشورت نمایید و یا با مشاورین ما در ویزا نیو تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.