مقالات

بهترین شهرهای آلمان برای کار

آلمان رتبه‌ی چهارم تولید ناخالص داخلی و یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان.

ببین با چه جمله‌ی کوبنده و حماسی شروع کردما بی‌زحمت خودتون سرود ملی آلمان رو پخش کنید. خب اما جدا از حماسی بودن این جمله می‌خوام به این توجه کنید که با یه کشوره صنعتی و پیشرفته و پر از کار طرفید.

نرخ بیکاری در آلمان کمه. تو شهرهای آلمان تعداد زیادی از شرکت‌های نوآور‌ با فناوری پیشرفته وجود داره و صنعتی‌شدن سریع آن باعث افزایش تعداد مشاغل موجود می‌شه. خب طبیعیه که خیلی از مهاجران برای کار به آلمان سفر می‌کنند و به دنبال آینده‌ای بهترن.

برترین شهرهای آلمان برای کار:

از میان شهرهای آلمان 10 شهر برای کار برتر است و در صنعت نسبت به شهرهای دیگر پیش است. این شهرها اغلب برای زندگی آرام و همراه با آرامش مناسب نیستند. شلوغی و رفت‌وآمد خوشایند اغلب افراد نیست اما گاهی نیز بودن در شلوغی و دیدن زنده‌بودن و تحرک یک شهر، انگیزه‌ی چندین برابری برای زندگی می‌دهد. اما این شهرهای پرکار و اقتصادی و صنعتی کدام‌اند؟ (اینجام موسیقی هیجانی پخش کنید می‌خوام اعلام کنم)

برلین – پایتخت آلمان

پایتخت آلمان، برلین محل شرکت‌های بزرگ و شناخته شده در سطح جهانی است که یکی از بزرگ‌ترین کارفرمایان در جهان هستند. برلین مجموعه‌ای بی‌پایان از فرصت‌های شغلی و مسیرهای شغلیست، بنابراین تعداد مهاجرانی که برای جستجوی شغل در این شهر می‌آیند، رو به افزایش است.

حتی با وجود این واقعیت که هزینه‌های زندگی در برلین بسیار بیشتر از سایر شهرهاست، وجود درآمد بالا دلگرمی لازم برای ساختن آینده‌ای امن را به وجود می‌آورد. برلین علاوه بر فرصت‌های شغلی بی‌شمار و مزایای مالی، محیطی پررونق برای افراد مشتاق شروع یک کار موفق، در شرکت‌های بزرگ است. برلین تازه‌کارها را نمی‌ترساند.

فناوری اطلاعات و ارتباطات، رسانه‌ها و فناوری‌های نوآورانه قوی‌ترین بخش‌های اشتغال در برلین هستند.

این شهر در زمینه انرژی و فناوری محیط‌‌‌زیست پیشرو است. بخش تولید آن نیز بسیار جذاب است، زیرا ترکیبی از روش‌های سنتی و مدرن کار در این صنعت است. برلین نیز به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است.

فرانکفورت – یکی از معروفترین شهرهای آلمان

براساس آخرین گزارشات رسمی، فرانکفورت پنجمین شهر بزرگ آلمان است که دارای 717،624 ساکن است. فرانکفورت یک مرکز مالی پیشرو در جهان است.

بانک مرکزی اروپا، دویچه بانک، بانک فدرال آلمان و سایر نهادهای مالی بزرگ در این شهر قرار دارند. همچنین یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌‌های جهان وجود دارد، فرودگاه فرانکفورت که یکی از بزرگ‌ترین کارفرمایان در این منطقه است.

باتوجه‌به تنوع صنایع مدرن در فرانکفورت و امور مالی، شما بسیار بیشتر از هزینه‌های زندگی درآمد دریافت می‌کند و همین امر این مکان را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل می‌کند. یکی دیگر از نشانه‌های جذابیت این شهر برای کار درصد پایین بیکاری است که به طور سنتی زیر متوسط ​​5 درصد در آلمان است (اینو اصلا با شهرهای خودمون مقایسه نکنید چون مختون سوت می‌کشه)

مونیخ

مونیخ، بزرگ‌ترین شهر ایالت بایرن، شهری درخشان برای کارمندان آینده‌نگر است. این شهر ازنظر بین‌المللی از قوت بالایی در بخش صنعتی، به ویژه در مهندسی، فناوری نوآورانه و صنایع بهداشت برخوردار است.

طبق آمارهای رسمی در سال 2013، بیش از 750،000 نفر در شهر مونیخ در آن زمان، بیشتر در تجارت، ارتباطات، علوم، حمل‌ونقل، دولت و سرگرمی همچنین، بخش قابل‌توجهی از کارکنان در صنعت تولید مشغول به کار بودند و هستند.

هزینه زندگی در مونیخ در مقایسه با اکثر شهرهای آلمان بالاتر است. خوشبختانه به دلیل وجود تعداد زیادی کارمند باصلاحیت بالا، دستمزد بسیار بالاتر از میانگین ملی است.

به‌عنوان‌مثال، یک خلبان 6102 یورو در ساعت درآمد دارد درحالی‌که یک آرایشگر 9.05 یورو در ساعت. به طور خلاصه، علی‌رغم هزینه بالای زندگی، درآمد بیشتر، فرصت‌های شغلی نامحدود و محیطی همه‌جانبه، مونیخ را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل می‌کند.

اشتوتگارت

441612 نفر در اشتوتگارت زندگی می‌کنند و از نظر جمعیت یکی از ده شهر بزرگ آلمان است. علاوه بر این اشتوتگارت یکی از قوی‌ترین کلان‌شهرهای تجاری آلمان است.

واضح است که صنایع پیشرفته و مهندسی در این منطقه بسیار گسترده‌اند و بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند دایملر، پورشه، بوش و غیره در پایتخت بادن وورتمبرگ واقع شده‌اند. در ارتباط با این، طیف گسترده‌ای از گزینه‌های شغلی در دسترس شماست، بنابراین بدون توجه به تخصص شما در یک زمینه خاص، مطمئناً چیزی را پیدا خواهید‌کرد که مناسب شما باشد.

علاوه‌بر‌این، فرانکفورت خود را متمایل به صنایع با تکنولوژی بالا تعریف می‌کند و قول می‌دهد که شما نه‌تنها شغل خوبی پیدا نمی‌کنید، بلکه فرصتی درخشان برای پیروی و تحقق اهداف زندگی خود خواهید داشت. گذشته از این، جذابیت منحصربه‌فرد و محیط پرجنب‌وجوش شما را وادار به کار در این شهر می‌کند.

هامبورگ – یکی از مشهورترین شهرهای آلمان

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است که به‌عنوان مرکز تجارت ملی ارزش‌گذاری شده است. بندر چیزی است که اکثر مردم، هامبورگ را با آن مرتبط می‌دانند، اما بخش‌های اقتصادی دیگری نیز وجود دارد که شهر در آنها بسیار خوب عمل می‌کند.

بخش خدمات، از جمله تجارت، گردشگری، آموزش و بهداشت، قوی‌ترین بخش‌های اقتصاد در هامبورگ است، درحالی‌که بخش کشاورزی درآمد کمتری دارد. یادتان باشد که دستمزد در هامبورگ بالاتر از میانگین کشوری است.

کلن

کلن با داشتن بیش از یک میلیون ساکن و بسیاری از صنایع تولیدی و تجاری، دارای اقتصاد بسیار توسعه‌یافته‌ای است و آن را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

صنعت خودرو هسته اصلی اقتصاد این شهر است. اما بخش‌های اقتصادی دیگری نیز وجود دارند که نرخ بالای اشتغال را برای شما نوید می‌دهد. بخش خدمات رسانه و بیمه بسیار توسعه‌یافته است.

شانس شما برای یافتن یک شغل فوق‌العاده بالا است و جز این چیزهای زیادی برای تجربه در این شهر وجود دارد که به زندگی شما شادی می‌بخشد. درآمد شما دائماً در سطوح بالا باقی می‌ماند و به شما این امکان را می‌دهد که سطح بالایی از زندگی را داشته باشید و برنامه‌های آینده را تنظیم کنید.

مناظر درخشان طبیعت در اطراف شهر، جواهرات فرهنگی، تلفیق محیط مدرن و کلاسیک باعث می‌شود که عاشق کار و زندگی در کلن شوید.

دوسلدورف

دوسلدورف یک مرکز تجاری و علمی ملی و جهانی در لیست شهرهای آلمان است. تخمین زده می‌شود که حدود 85000 شرکت در این شهر مستقر هستند که به نرخ اشتغال بالاتر و چشم‌اندازهای عالی آینده تبدیل می‌شود.

عمده صنایع توسعه‌یافته در دوسلدورف خدمات بهداشتی‌، فناوری نوآورانه و صنعتی است. بخش مد نیز بسیار ارزشمند است و درآمد زیادی را برای اقتصاد محلی به ارمغان می‌آورد. علاوه بر ارائه فرصت‌های شغلی نامحدود، حقوق بالا و کیفیت زندگی در شهر دوسلدورف بالاتر از استانداردهای ملی است.

بن

بن از نظر حقوق و تنوع شغلی یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار است. تعداد بیشماری مشاغل کوچک و متوسط ​​در اطراف وجود دارد و شانس یافتن یک شغل خوب و با حقوق بالا زیاد است.

شاخص این امر نرخ بیکاری پایین و درآمد بیشتر یا کارکنان است. تخمین زده می‌شود که ساکن بن حدود 65000 یورو در سال درآمد دارد. برای افراد تحصیل‌کرده‌ای که می‌خواهند به اهداف شغلی خود برسند، بن یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار است، زیرا دارای محیطی مدرن است که برای پیشرفت علمی ضروری است.

جامعه چندملیتی و میراث‌فرهنگی آن، درآمد بیشتر و کیفیت کلی زندگی در بون آن را به مکانی مطلوب برای کار در آلمان تبدیل کرده است.

لایپزیگ

لایپزیگ یک شهر صنعتی است و از نظر تنوع شغلی و دستمزد، بازار کار غنی دارد. بزرگ‌ترین صنعت فعال در این شهر صنعت خودرو است. دو شرکت معروف جهانی BMW و Porsche در لایپزیک مستقر هستند و تا به امروز بزرگترین کارفرمایان در این منطقه بوده‌اند.

صنعت فناوری محیط‌زیست نیز در سال‌های اخیر توسعه‌یافته است. در نتیجه این امر، نرخ بیکاری در سپتامبر 2018 به 6.4 down کاهش یافت که پایین‌ترین میزان از سال 1991 است. همه این مزایا همراه با شرایط مطلوب برای استاندارد زندگی باکیفیت بالا، لایپزیگ را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل می‌کند.

دارمشتات

Darmstadt شهری است در ایالت فدرال با جمعیتی در حدود 160،000 نفر. اکثریت شهروندان آن به لطف شبکه گسترده‌ای از کارفرمایان شاغل هستند.

صنایع شیمیایی و دارویی قوی‌ترین بخش اقتصادی در این شهر در کنار بیوتکنولوژی، فناوری مهندسی، رسانه‌ها و ارتباطات و غیره است. برای کسانی که در زمینه تخصص خاصی دارای صلاحیت بالایی هستند، دارمشتات یک فرصت مادام العمر برای شروع یک حرفه جدید موفق است.

حقوق بالا، هزینه های زندگی مقرون به صرفه و کیفیت عالی زندگی، دارمشتات را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

اگر قصد دارید کشور خود را ترک کنید و خود را در مکانی کاملاً جدید مستقر کنید، پس باید به فکر این باشید که آن مقصد کجا خواهد بود.

بزرگترین شرکت مشاوره منابع انسانی در جهان، مرسر، سالانه شاخص کیفیت زندگی را منتشر می‌کند که به شهرهای سراسر جهان از نظر کیفیت زندگی که برای ساکنان ارائه می‌دهد، نگاه می‌کند.

مرسر هنگام تدوین لیست خود، عوامل مختلفی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد، از جمله محیط اقتصادی، استانداردهای آموزش و کیفیت خدمات مراقبت‌های بهداشتی. نتیجه یک لیست بسیار جامع و قابل اعتماد است که 230 کشور را رتبه‌بندی کرده است، که برای کمک به مدیران برای قرار‌دادن کارکنان خود در انجام وظایف بین‌المللی استفاده می‌شود.

همچنین می‌تواند منبعی ارزشمند برای مهاجران باشد، خواه به دنبال کار برای مهاجرت باشند، یا صرفاً برای پیدا‌کردن یک شهر جالب برای بازنشستگی در جایی که آنها و خانواده خود می‌توانند از کیفیت بالای زندگی برخوردار شوند. ما اخیراً تحقیقات خود را انجام داده ایم و شاخص کیفیت زندگی را برای مهاجری که قصد مهاجرت به خارج را دارند، ایجاد کرده ایم.

شهرهای کشور آلمان بارها بار در لیست ظاهر می‌شود، آلمان دارای پنج مکان قابل توجه در 20 شهر برتر (و سه شهر در 10 شهر برتر) بود.

این امر چندان تعجب آور نیست، زیرا شهرهای آلمان همیشه تمایل دارند سال به سال در این شاخص رتبه بالایی داشته باشند. پس می‌توانید به این کشور اعتماد کنید.

با فرصت‌های شغلی در آلمان آشنا هستید؟ دوس دارین اونجا کار کنید؟ به نظرتون شغل و کار و حتی صنعت موفق آلمان می‌تونه در موفقیت مهاجران هم تاثیر داشته باشه؟ برامون بنویسید که چه حسی به زندذگی و کار کردن در ایران دارید

سوالات متداول

برای زندگی در برلین چقدر باید هزینه پرداخت کنم ؟

کمترین هزینه زندگی به دانشجویان اختصاص دارد و بدون درنظر گرفتن هزینه خوابگاه و یا محل سکونت ماهیانه می توان با 757 یورو در ماه زندگی خوبی را در این شهر تجربه کرد. در صورتی که به صورت خانوادگی به این شهر مهاجرت کنید هزینه های زندگی با دو فرزند برای شما در حدود 1680 یورو در ماه است که باید میزان اجاره بهای خود را نیز به آن اضافه کنی

 آیا از طریق خرید ملک در آلمان می توان به اقامت دائم و تابعیت در این کشور رسید؟

در پاسخ به این سوال باید بدانید که کشورهای محدودی در اروپا هستند که از طریق خرید ملک اقامت دائم و تابعیت اعطا می نمایند که آلمان در زمره به این کشورها قرار ندارد. بنابراین می توانید از طریق خرید ملک پرتغال، اسپانیا، یونان و قبرس جنوبی به اقامت دائم اروپا دست پیدا کنید

شرایط زندگی در برلین آلمان چگونه است؟

شهر برلی آلمان به لحاظ نرخ بیکاری، سطح سواد، میزان امید در کشور ، هزینه های زندگی در شرایط بسیار مناسبی قراردارد و مطابق با استانداردهای جهانی است

اجاره خانه در برلین آلمان چقدر است؟

اجاره آپارتمان و یا منزل مستقل نیز به مساحت ، منطقه و امکانات وابسته بوده و می تواند از 700 یورو در ماه آغاز شود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.