مقالات

بهترین شهر جهان برای کار و زندگی

بهترین شهر جهان کدام است

شاید برای خیلی از شما جالب باشد تا بدانید بهترین شهر جهان برای کار و زندگی کجاست تا بر اساس بتوانید راحت‌تر برای تصمیم سرنوشت‌ساز مهاجرت برنامه‌ریزی کنید. انتخاب یک شهر با استانداردهای برتر زندگی بر اساس معیارهای مختلفی صورت می‌گیرد و موارد مختلفی از قبیل وضعیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و … را موردبررسی قرار می‌دهد. مجله مرسر که هرساله بهترین شهر دنیا را معرفی می‌کند، برای ده سال پیاپی شهر وین، پایتخت اتریش را به این عنوان انتخاب نموده است که در ادامه بیشتر به این جوانب مختلف این انتخاب خواهیم پرداخت.

انتخاب بهترین شهر جهان برای کار و زندگی

مجله معتبر مرسر که در زمینه کنترل کیفیت زندگی و کار در نقاط مختلف جهان فعالیت دارد، هرسال فهرستی از بهترین شهرها از وین تا بغداد، برای کار و زندگی اعلام می‌کند. بر این مبنا، همواره شهرهای کشورهایی نظیر اتریش، آلمان، ایالات‌متحده آمریکا، سوئد، کانادا، دانمارک، فنلاند و استرالیا جزو 50 شهر برتر جهان در رنکینگ مرسر بوده‌اند.

کنترل کیفیت از سوی مجله معتبر مرسر، به مردم، دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ بین‌المللی کمک می‌کند تا مقصدی امن و رو به رشد برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار انتخاب نمایند. از سوی دیگر این رده‌بندی، کیفیت و استانداردهای زندگی بر اساس میزان امنیت شخصی، اجرای قوانین حاکم بر جامعه، جرم و جنایت، رابطه با کشورهای خارجی و … در بهترین شهرهای جهان مشخص می‌نماید.

موسسه مهاجرتی ویزا نیو می‌تواند یاری‌رسان متقاضیان مهاجرت به کشورهای اروپایی از راه‌های مطمئن باشد.

بهترین شهر جهان بر چه اساس انتخاب می‌شود؟

مجله مرسر هرساله بر مبنای 39 معیار متفاوت 231 شهر جهان را رده‌بندی می‌کند. این معیارها از اقتصاد تا امنیت و شرایط اجتماعی شهرهای مختلف را بررسی می‌کند و به عبارتی شهرهای جهان را از هر نظر می‌سنجد. طبق آخرین رده‌بندی مجله مرسر، شهر وین اتریش مانند ده سال گذشته به‌عنوان بهترین شهر جهان برای کار و زندگی انتخاب شد. در جدول زیر ملاک‌های انتخاب بهترین شهرهای جهان شرح داده شده است.

ملاک انتخاب بهترین شهرهای جهان

توضیح

وضعیت سیاسی

سیاسی داخلی و خارجی، ثبات سیاسی، اجرای قوانین و پایبندی مردم به اجرای آن‌ها و …

وضعیت اقتصادی

تورم، خدمات بانکی، نرخ بیکاری و …

وضعیت اجتماعی و فرهنگی

دموکراسی، آزادی فردی و اجتماعی، رسانه و …

بهداشت و سلامت

خدمات درمانی و پزشکی، بیمه، وضعیت دارو، درمان و …

آموزش

خدمات و امکانات آموزشی، در دسترس بودن آموزش همگانی و …

خدمات عمومی

وضعیت حمل‌ونقل، میزان هزینه حمل‌ونقل عمومی، هزینه آب و برق و …

خدمات رفاهی

در دسترس بودن امکانات رفاهی و تفریحی مانند پارک‌ها، سینما، رستوران، اماکن ورزشی و …

کالا مصرفی

کیفیت و کمیت کالاهای مصرفی مردم مانند مواد غذایی، خودرو و …

شرایط اجاره و خرید مسکن

هزینه اجاره یا خرید مسکن، تعمیر و نگه‌داری، لوازم‌خانگی و …

محیط‌زیست

شرایط زیستی مانند میزان آلودگی هوا یا محیط، بلایای طبیعی و …

10 مورد از بهترین شهرهای جهان

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، بر اساس رنکینگ مجله مرسر، بهترین شهر جهان برای کار و زندگی بر اساس فاکتورهای مختلف هرسال مشخص می‌گردند. بر این اساس وین، پایتخت اتریش در رتبه نخست قرار گرفت و پس‌ازآن زوریخ سوئیس و مونیخ آلمان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. رقابت برای انتخاب بهترین شهر جهان تنگاتنگ است؛ برای مثال کیفیت زندگی در هر دو کشور اتریش و سوئیس تقریباً یکسان است اما علت قرار گرفتن وین در رتبه نخست این است که در اتریش به نسبت سوئیس هزینه‌های زندگی پایین‌تر است. 10 مورد از بهترین شهرهای جهان به شرح زیر هستند.

 1. وین اتریش
 2. زوریخ سوئیس
 3. مونیخ آلمان
 4. آکلند نیوزلند
 5. ونکوور کانادا
 6. دوزولدروف آلمان
 7. فرانکفورت آلمان
 8. ژنو سوئیس
 9. کپنهاگ دانمارک
 10. بازل سوئیس
بهترین شهر جهان برای زندگی و کار کجاست

وین، بهترین شهر جهان

 وین، بهترین شهر جهان برای کار و زندگی

وین به‌عنوان پایتخت، واقع در شمال شرقی کشور اتریش و در همسایگی رود دانوب می‌باشد و مساحتی بالغ‌بر ۴۱۵ کیلومترمربع دارا است. این شهر هفتمین شهر پرجمعیت در قاره اروپا به شمار می‌رود که دارای جمعیت حدودی ۱ میلیون و ۷۰۰ هزارنفری می‌باشد. نکته جالب آن است که ۷۰ هزار نفر از جمعیت شهر وین ایرانی هستند. این شهر ازنظر تاریخی و فرهنگی در جایگاه بسیار خوبی قرارگرفته و کیفیت زندگی در آن بسیار عالی است.

وضعیت وین اتریش ازنظر موقعیت کاری نیز فوق‌العاده است؛ به‌نحوی‌که نرخ بیکاری در آن بسیار پایین و می‌توان گفت زیر ۵ درصد است. وین ازنظر اقتصادی نیز وضعیت مطلوب و رو به رشدی را دارد و شرکت‌های صنعتی بین‌المللی در این شهر دارای شعب متعددی هستند؛ لذا شهر وین یکی از بهترین فرصت‌ها برای مهاجرت کاری محسوب می‌شود؛ درواقع اگر مهارت و تخصص لازم را دارید می‌توانید با احتمال بالا موفق به یافت کار موردنظر خود شوید.

وین شهری زیبا با جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فراوان است به‌نحوی‌که سالانه مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر جهان است. جدا از طبیعت سرسبز و منحصربه‌فرد، این شهر مملو از کلیساها،‌قصرهای باشکوه و موزه‌های تاریخی است که بهانه‌های خوبی برای سفر به این شهر می‌باشند.

[typed string0=”بهترین راه مهاجرت به شهر وین اتریش، بهترین شهر جهان برای کار و زندگی، بنا بر وضعیت ایده آل اقتصادی، مهاجرت کاری آن‌هم از طریق جاب آفر می‌باشد.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

چرا وین بهترین شهر جهان برای کار و زندگی است؟

شاید برای شما سؤال باشد که چرا باوجود کشورهای ابرقدرت مانند ایالات‌متحده آمریکا، انگلیس یا چین، چرا بهترین شهر جهان در اتریش واقع‌شده است. می‌توان گفت در رده‌بندی بهترین شهرهای جهان فاکتورهایی متعددی نظر گرفته می‌شود و برای مثال قدرت اقتصادی یا سیاسی نمی‌تواند به‌تنهایی ملاک انتخاب باشد. دلایل انتخاب شهر وین شامل موارد زیر است.

 • شرایط زیست‌محیطی بسیار عالی
 • طبیعت ناب و سرسبز و عاری از هرگونه آلودگی
 • امنیت اجتماعی بالا
 • کیفیت بالای زندگی
 • امکانات رفاهی و خدماتی عالی
 • دارا بودن بهترین سیستم حمل‌ونقل در جهان
 • هزینه پایین زندگی
 • نرخ بسیار پایین بیکاری
 • سیستم آموزش رایگان و عالی
 • هزینه پایین درمانی و پزشکی

 مهاجرت به وین اتریش

با توجه به انتخاب وین به‌عنوان بهترین شهر جهان برای کار و زندگی، مهاجرت به این شهر می‌تواند بهترین گزینه باشد؛ مانند سایر کشورهای اروپایی، مهاجرت به اتریش از راه‌های مختلفی نظیر کار، تحصیل، ازدواج، سرمایه‌گذاری و … امکان‌پذیر است. بهترین راه مهاجرت به این کشور بنا بر وضعیت ایده آل اقتصادی، مهاجرت کاری آن‌هم از طریق جاب آفر می‌باشد. البته تحصیل در سیستم آموزشی برتر اتریش نیز طرفداران زیادی دارد؛ متقاضیان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی با تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در شهر وین اتریش موفق به کسب اقامت شوند.

سؤالات متداول

کسب اقامت اتریش چقدر طول می‌کشد؟

مهاجرت به کشور اتریش از طرق متعددی امکان‌پذیر است که بهترین آن‌ها اخذ ویزای کاری و تحصیلی می‌باشد. متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق اخذ ویزای کاری می‌توانند پس از گذشت 5 سال اقامت دائم و پس از گذشت 6 الی 7 سال تابعیت و پاسپورت این کشور اروپایی را کسب نمایند.

مهاجرت به اتریش از طریق برنامه خود حمایتی چگونه است؟

افرادی که دارای سرمایه لازم هستند و قصد دارند از راه سرمایه‌گذاری مهاجرت کنند، کشور اتریش بهترین انتخاب است؛ برای مثال با سرمایه 22 هزار یورویی و درآمد 2500 تا 3000 یورو در ماه از طریق برنامه خود حمایتی اتریش، افراد می‌توانند موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوند و فرصت زندگی در وین، بهترین شهر جهان برای کار و زندگی را داشته باشند.

آیا امکان اخذ ویزای شینگن با دریافت اقامت دائم اتریش وجود دارد؟

بله، افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم اتریش می‌شوند، می‌توانند ویزای شینگن دریافت کنند. با دریافت این ویزا امکان سفر بدون نیاز به اخذ ویزا، به 26 کشور عضو معاهده شینگن وجود دارد؛ ازآنجایی‌که کشور اتریش نیز عضو معاهده شینگن است، می‌توان به‌راحتی با مهاجرت به این کشور این ویزا را اخذ نمود.

هدف رده‌بندی بهترین شهرهای جهان برای کار و زندگی از سوی مجله مرسر چیست؟

 همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، کنترل کیفیت از سوی مجله معتبر مرسر و رده‌بندی شهرهای جهان به دولت‌ها، شرکت‌های بزرگ بین‌المللی و افرادی که قصد مهاجرت دارند کمک می‌کند تا مقصدی مطمئن برای زندگی، کار، سرمایه‌گذاری و … انتخاب نمایند و آینده درخشانی را برای خود و خانواده رقم بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.