دسته‌بندی نشده

بهترین کشورها برای افراد درونگرا

بهترین کشورها برای افراد درونگرا

اغلب، ذهنیت و طرز تفکر مردم در مورد افراد درونگرا و کلاً مقوله درونگرایی و برونگرایی اشتباه است. عامه مردم فکر می‌کنند که درونگرایان افراد خجالتی هستند که از بودن در کنار دیگران رنج می‌برند یا عزلت‌نشین و کناره‌گیر هستند. قبل از پرداختن به بهترین کشورها برای افراد درونگرا ، ابتدا باید بدانیم به چه کسانی درونگرا گفته می‌شود.

این دنیای پهناور به دو دسته انسان متفاوت تحت عنوان درونگرا و برنگرا تقسیم نشده است و این مبحث یک امر نسبی می‌باشد. برای درک بهتر این موضوع، یک فیلم سیاه‌ و سفید مانند مدرن تایم، شاهکار بی‌نظیر چارلی چاپلین را تصور کنید؛ آیا کل صحنه‌ها از دو رنگ مشکی و سفید تشکیل شده یا طیف بسیار گسترده‌ای از رنگ‌ها میان این دو رنگ وجود دارد؟

این مبحث هم به همین مانند است، اگر یکی از این دو رنگ‌ را درونگرایی مطلق ببینید و دیگری را برونگرایی مطلق، مردم به‌ صورت نسبی در طیف‌های مختلف میان این دورنگ قرار می‌گیرند و یکی می‌تواند از دیگری درونگراتر یا برونگرا تر باشد. حتی یک فرد می‌تواند در جامعه‌ای درونگرا باشد و در جامعه‌ای دیگر بیشتر تمایل به بودن در جمع پیدا کند.

بیشترین تفاوت میان افراد درونگرا و برونگرا از منبعی بوجود می‌آید که شخص مورد بحث انرژی خود را از آن دریافت می‌کند. برخی، از تعامل با دیگران و گذراندن وقت با آن‌ها انرژی بیشتری دریافت می‌کنند و برخی دیگر از تخصیص دادن یک زمان خاص برای ملاقات با خودشان. این مانند یک باتری می‌ماند که مردم باید برای گذران زندگی آن را شارژ کنند، حال بسته به خصوصیات اخلاقی‌شان این اتصال به منبع انرژی می‌تواند در خلوت یا جمع و در خانه یا طبیعت شکل بگیرد.

در ادامه مقاله فهرستی از بهترین کشورها برای افراد درونگرا را آماده کرده‌ایم که بر اساس فاکتور‌های زیادی توسط سایت Merchant Machine تنظیم شده‌اند.

کانادا – بهترین کشورها برای افراد درونگرا

بهترین کشورها برای افراد درونگرا

کانادا یکی از بهترین کشور‌ها برای افراد درونگرا است. این کشور فاکتورهای زیادی دارد که آن را به یکی از محبوب‌ترین‌ها برای درونگرایان تبدیل کند. داشتن امنیت بالا در کنار تراکم کم‌جمعیت می‌تواند یکی از این فاکتورها باشد. کانادا دومین کشور پهناور جهان است که به‌طور میانگین در هر کیلومتر مربع آن ۴ نفر زندگی می‌کنند.

در کانادا حدوداً ۳۸ میلیون نفر با فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف در مساحتی نزدیک به ۱۰میلیون کیلومتر مربع زندگی می‌کنند. کانادا به فعالیت‌های در فضای باز از جمله پیاده‌روی در جنگل‌های انبوه آلبرتا، کمپ زدن در نزدیکی دریاچه‌های آب شیرین و ورزش‌های در فضای باز مانند دوچرخه‌ سواری، اسب سواری، اسکی، اسکیت و … معروف است. همچنین مردم کانادا به مهربانی و مؤدب بودن هم مشهور هستند و این امر کمک می‌کند تا افراد درونگرا در آنجا احساس غریبی نکنند.

طبیعت زیبا و مناظر فوق‌العاده مانند شفق‌های قطبی، مناطق بکر و زیبا هم می‌تواند نکته حائز اهمیت دیگری باشد که این کشور را به یک محل ایده‌آل برای درونگرایان تبدیل می‌کند. در کنار این موارد باید بدانید که کانادا یک کشور مهاجرپذیر است که قیمت مسکن را هم تا جای ممکن در خیلی از مناطق پایین نگه می‌دارد.

همچنین بخوانید: مزایای زندگی در کانادا

استرالیا – بهترین کشورها برای افراد درونگرا

بهترین کشورها برای افراد درونگرا

دومین کشوری که در حوزه بهترین کشورها برای افراد درونگرا قصد داریم به آن بپردازیم استرالیا می‌باشد. استرالیا هم مانند کانادا از تراکم جمعیت کمی برخوردار است و به‌طور میانگین در هر کیلومتر مربع آن ۳ نفر زندگی می‌کنند. البته این پراکندگی یکسان نیست، در برخی مناطق جمعیت متمرکز هستند و برخی مناطق دیگر بسیار خلوت می‌باشند.

اگر قصد دارید در هنر و فرهنگ غوطه‌ور شوید، شهرهای شلوغی مانند ملبورن و سیدنی را می‌توانید انتخاب کنید. استرالیا طبیعت بسیار زیبا و الهام بخشی دارد؛ جزیره کانگورو، دوازده حواری و دیواره مرجانی قسمتی از این شگفتی‌ها هستند. هرگاه بخواهید از جمعیت جدا شوید، مسیرهای ساحلی عظیم،‌ جنگل‌ها و دشت‌ها همه‌جوره شما را یاری می‌کنند.

ایسلند – بهترین کشورها برای افراد درونگرا

بهترین کشورها برای افراد درونگرا

اگر الگویی که در توضیح دو کشور بالا رعایت کردیم را بخواهیم در مورد ایسلند هم اعمال کنیم، اول‌ازهمه باید بگوییم که این کشور به ازای هر کیلومتر مربع ۴ نفر جمعیت دارد و درمجموع بیش از ۳۴۲۰۰۰ نفر در آن زندگی می‌کنند. تماشای مناظر چشمگیر آبشار‌ها، غار‌ها، آتش‌فشان‌ها، استخر‌های طبیعی و چشمه‌های آب و مجاورت یخ و آتش، می‌تواند هر انسانی را ازخودبی‌خود کند و به آرامش برساند.

میزان جرم و جنایت بسیار کم، این کشور را برای مسافران و توریست‌ها به پناهگاهی امن تبدیل کرده است. این توضیحات مادامی که به یک مطلب اشاره نکنیم ناقص است؛ ایسلند یکی از بهترین کشورها برای تماشای شفق‌های قطبی است.

روسیه – بهترین کشوها برای افراد درونگرا

بهترین کشورها برای افراد درونگرا

روسیه با مساحت ۱۷.۱ میلیون کیلومتر مربع بزرگ‌ترین کشور جهان است که ۱۱ منطقه زمانی مختلف دارد. با این وجود جمعیت بسیار کمی دارد و به‌طور میانگین در هر کیلومتر مربع ۹ نفر آدم زندگی می‌کند. مردم این کشور رفتار بسیار دوستانه‌ای دارند و با غریبه‌ها بسیار خوب برخورد می‌کنند. کاخ‌ها و موزه‌های بزرگ در سنت پترزبورگ و مقاصد دورتر مانند دریاچه بایکال و شبه‌جزیره کامچتاکا روسیه را به یکی از بهترین کشورها برای افراد درونگرا تبدیل کرده است.

فنلاند – بهترین کشورها برای افراد درونگرا

بهترین کشورها برای افراد درونگرا

اگر به دنبال یک کشور می‌گردید که هم برای درونگرایان و هم برای افراد برونگرا یک منطقه عالی به‌حساب بیاید فنلاند یک پیشنهاد ویژه است. تعادل میان کار و زندگی یکی از شادترین کشورهای دنیا را ساخته است. این کشور شاد یک مدینه فاضله در مناطق اسکاندیناوی می‌باشد ولی آیا می‌دانستید که به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای افراد درونگرا شناخته می‌شود؟

در فنلاند هیچ‌کس شما را مجبور نمی‌کند که با یک غریبه صحبت بکنید، ضمن این‌که رفتار مودبانه مردم این کشور باعث می‌شود، از صحبت کردن با آن‌ها هیچ‌گونه ابایی نداشته باشید.

نیوزلند – بهترین کشورها برای افراد درونگرا

بهترین کشورها برای افراد درونگرا

۱۹ نفر در هر کیلومتر مربع آمار تقریبی و میانگینی است که برای این کشور مطرح شده است. در نیوزلند تعداد حیوانات اهلی از مردم بیشتر است و پر از مناظر زیبا و فضاهای بازی است که لحظات را در چشمان بینندگان کوتاه و کوتاه‌تر می‌کند. مراتع، چشمه‌های آب گرم، جزیره جنوبی و پارک‌های ملی جاذبه‌های گردشگری گسترده‌ای هستند که کار شما را برای انتخاب مکان مناسب جهت گذراندن وقت و تفریح سخت می‌کنند. زندگی آسان و ارزانی از دیگر ویژگی‌های این کشور است که خاطری آسوده را برای مردمانش به ارمغان می‌آورد.

نروژ – بهترین کشورها برای افراد درونگرا

بهترین کشورها برای افراد درونگرا

نروژ یک بهشت برای افراد درونگرا است. نروژ به‌صورت حدودی در هر کیلومتر مربع ۱۷ نفر را درون خود جای‌داده است. احساس امنیت یکی از شاخصه‌های این کشور است که در کنار مناظر بکر، روستا‌های کوچک، مراتع و دشت‌های وسیع، این کشور را به یکی از بهترین کشور‌ها برای افراد درونگرا تبدیل کرده است.

بلیز – بهترین کشورها برای افراد درونگرا

بهترین کشورها برای افراد درونگرا

بلیز یک کشور گرمسیر است که در لیست بهترین کشورها برای افراد درونگرا قرار داده‌ایم و برای آن‌ هم دلیل داریم. بلیز می‌تواند تجربه یک غواصی بی‌نظیر در مکانی گرمسیر و در حفره‌های آبی را به شما هدیه کند. مکان‌های باستانی و غارهای جذاب هم از دیگر جاذبه‌های گردشگری این کشور به‌ حساب می‌آیند.

این کشور در جزیره‌ای در نزدیکی دریای کارائیب بوده و مقصد جذاب برای شنا، کایاک سواری، قایق‌سواری، جنگل پیمایی و … می‌باشد. ۱۸ نفر در هر کیلومتر مربع آمار گزارش شده از تراکم جمعیت بلیز بوده. شما با سکونت در یکی از خانه‌های روی آب آنجا می‌توانید، احاطه شدن توسط دریا و فاصله گرفتن از هیاهوی جمعیت را لمس کنید.

بهترین کشورها برای افراد درونگرا

در متن فوق سعی کردیم چند تا از بهترین کشورهایی که مناسب و محبوب در میان افراد درونگرا هستند را معرفی کنیم. در واقع این متن بیشتر به کشورهای خلوتی اشاره داشت که طبیعت جذابی داشته باشد، در نتیجه حتی اگر درونگرا هم نباشید باز هم سر زدن به این کشورها خالی از لطف نیست و می‌تواند تفریحی به‌ یاد ماندنی را برایتان رقم بزند.

شما هم اگر دوست دارید یک تعطیلات به‌ یاد ماندنی برای خود و خانواده‌تان بسازید و چند روزی با طبیعت خلوت کنید کافی است با ویزانیو تماس بگیرید تا از بهترین پیشنهاد‌های ما بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

معمولاً افراد درونگرا ترجیح می‌دهند احساسات خود را بروز ندهند، درنتیجه تشخیص آن که یک فرد درونگرا احساساتی است یا خیر کار دشواری است.

مدیریت و رهبری یکی از نقاط ضعفی است که برای افراد درونگرا نام‌برده می‌شود و گفته می‌شود که علاقه‌ای به این کار ندارند. ولی بااین‌حال این یک اصل نیست که در رابطه به همه آن‌ها صدق کند.

اگر می‌خواهید با یک فرد درونگرا ارتباط برقرار کنید، به نظر بهترین روش صحبت کردن و سؤال کردن در مورد علاقه‌ها و تخصص‌های آن‌ها می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *