مقالات

بهترین کشور برای پول در آوردن

The best country to make money

تحلیل و بررسی شرایط اقتصادی کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، در سرنوشت کاری و در اصل زندگی شما تأثیر به سزایی خواهد داشت. اگر به دنبال پاسخ این سؤال هستید که بهترین کشور برای پول درآوردن کدام است، باید وضعیت اقتصادی کشورهای جهان را از هر نظر بسنجید و ثبات آن را در گذشته، حال و آینده در نظر بگیرید. در ابتدا باید هدف خود را از مهاجرت و نحوه پول درآوردن در نظر بگیرید، برای مثال هدفتان کاری است یا سرمایه‌گذاری؟

انتخاب بهترین کشور برای پول درآوردن

برای انتخاب بهترین کشور برای رشد و ترقی اقتصادی، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، ثبات اقتصادی کشورها در همه زمان‌ها از هر چیزی مهم‌تر است؛ برای مثال انگلستان یکی از بهترین کشورها درزمینهٔ پرداخت حقوق کارگذاران بوده است؛ اما در شرایط حال حاضر و تصمیم این کشور مبنی بر جدا شدن از اتحادیه اروپا، اقتصاد آن دستخوش تغییراتی شده و ممکن است سال‌ها بگذرد تا با شرایط سازگار شده و به نحوی به ثبات برسد. بااین‌حال فاکتورهای مؤثر در انتخاب بهترین کشور برای پول درآوردن به شرح زیر است.

 • شرایط و پایداری اقتصاد کشور مدنظر
 • بررسی تغییرات و تحولات احتمالی و تأثیر آن بر کشور مدنظر
 • بررسی شاخصه‌های اقتصاد
 • میزان امنیت مالی
 • رعایت استانداردهای کاری و سرمایه‌گذاری

با در نظر گرفتن این فاکتورها، می‌توانید به‌راحتی بهترین کشور برای پول درآوردن را با توجه به شرایط و اهداف مهاجرتی خود انتخاب کنید؛ برای مثال امارات با توجه به دستمزدهای بالایی که به کارمندان ارائه می‌دهد، پذیرای مهاجران بسیاری بوده است؛ اما با توجه به این‌که اقامت و تابعیت را به این افراد ارائه نمی‌کند، می‌توان گفت استانداردهای حقوقی افراد را زیر پا می‌گذارد.

هم‌چنین توجه به شاخصه‌های اقتصادی کشورهای جهان در این انتخاب تأثیر به سزایی خواهد داشت. این شاخصه‌ها شامل مواردی چون نرخ تورم، بیکاری، تولید ناخالص داخلی، مالیات، سود بانکی، ثبات واحد پولی و … می‌باشد. . مشاوران ما در مؤسسه مهاجرتی ویزا نیو افتخار دارد تا کلیه این اطلاعات را در خصوص کشور مدنظر در اختیار شما عزیزان قرار دهید.

[typed string0=”ماهیت یک مهاجرت موفق این است که به یک کشوری با شرایط بهتر نقل‌مکان کنید تا در آینده دغدغه‌ای ازنظر مادی نداشته باشند و بتوانید زندگی امن و آرامش بخشی را در کنار عزیزانتان تجربه کنید.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

بهترین کشور برای کار کردن

ملاک تعیین‌کننده در انتخاب بهترین کشور برای پول درآوردن، شاخصه اقتصادی نرخ بیکاری است. در کشورهایی که در آن حقوق کارگذاران به علت کمبود نیروی کار ارزش دارد، معمولاً نرخ بیکاری پایین است؛ ازجمله مهم‌ترین این کشورها می‌توان به سوئیس با نرخ تقریباً 3.5 درصد، آلمان و اتریش با نرخ 4 درصد و لوکزامبورگ و موناکو با نرخ بیکاری کمتر از 2 درصد اشاره کرد. در نقطه مقابل کشورهایی هستند که با جمعیت فوق‌العاده زیادشان، دیگر جایی برای مهاجران باقی نمی‌گذارند؛ برای مثال چین به علت بالا بودن نیروی انسانی خود، کمترین دستمزد را به کارگران خود اختصاص داده است.

هم‌چنین برای راه‌اندازی بیزینس در کشور مقصد باید همه جوانب را بسنجید؛ برای مثال کشور امارات موقعیت بسیار سودآوری برای کسب‌وکارهای جدید تعبیه کرده؛ اما با توجه به این‌که امکان ارائه اقامت دائم و تابعیت را ندارد، گزینه خوبی برای مهاجرت دائمی نیست. از سوی دیگر کشورهای اروپایی نظیر سوئیس، اتریش و آلمان با فراهم آوردن بهترین موقعیت برای پیشرفت اقتصادی، امکان دریافت اقامت و تابعیت وجود خواهد داشت.

بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در خارج از کشور در حیطه‌های مختلفی صورت می‌گیرد؛ مانند خرید ملک یا راه‌اندازی شرکت. آنچه مهم است امنیت سرمایه شما و موفقیت آن در سودآوری مؤثر خواهد بود. به این منظور باید برخی موارد را در سیستم اقتصادی کشور موردنظر بررسی کنید. بااین‌حال سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی آن‌هم در شرایط پرتنش ایران در سطح بین‌الملل، ریسک بالایی دارد؛ لذا سعی کنید با دید کاملاً تخصصی همه جوانب را بررسی کنید تا سرمایه و وقت خود را بیهوده هدر ندهید.

کنترل فساد اقتصادی

یکی از اصلی‌تری فاکتورها در انتخاب بهترین کشور برای پول درآوردن میزان کنترل فساد در نظام اقتصادی و قضایی آن است. اگر هدفتان از مهاجرت، انتقال سرمایه و چند برابر کردن آن در بازه زمانی مشخص است، حتماً نرخ فساد را در سیستم اقتصادی و قضایی کشور مقصد بررسی کنید. در کشورهای پیشرفته نظیر اروپا یا کانادا، کنترل فساد یک برتری به‌حساب می‌آید و مسئولان ذی‌صلاح و قضات به‌هیچ‌وجه اصول انسانی را زیر پا نمی‌گذارند؛ لذا سرمایه شما در این کشورها نه‌تنها امنیت دارد، بلکه رشد نیز خواهد کرد. در حال حاضر کشورهایی مانند دانمارک، فنلاند، سوئد، سوئیس، نروژ و … به ترتیب بالاترین نرخ کنترل فساد را در جهان دارا می‌باشند.

معاهدات سرمایه‌گذاری بین‌المللی

قرارداد و پیمان‌هایی که کشور مدنظر با دیگر کشورها دارد، نقش مهمی در رشد اقتصاد آن کشور و به‌تبع سرمایه شما خواهد داشت؛ برای مثال کشور سوئیس عضوی مؤثر در بسیاری از معاهدات اقتصادی بزرگ جهان است؛ روشن است که سرمایه‌گذاری در چنین کشوری موفق خواهد بود.

شاخصه International Treatment

تعهد کشور مدنظر به شاخصه International Treatment سبب برقراری عدالت و تساوی حقوق در میان اقشار مختلف جامعه خواهد شد؛ چه مهاجران و چه شهروندان آن کشور. بهترین کشور برای پول درآوردن کشوری است که میان شهروندان خود و مهاجران هیچ‌گونه تبعیضی قائل نشود.

The best country to make money_1

بهترین کشور برای پول درآوردن

استانداردهای اقتصادی

بهترین و مؤثرترین روش برای انتخاب بهترین کشور برای پول درآوردن خصوصاً در باب سرمایه‌گذاری، بررسی استانداردهای اقتصادی آن کشور است. مهم‌ترین این استانداردها، نرخ تورم و سود بانکی است. هرچه نرخ تورم و سود بانکی کمتر باشد، به‌تبع سرمایه‌گذاری در آن کشور سودمندتر خواهد بود. کشورهای سوئد، سوئیس و دانمارک، با کم‌ترین نرخ تورم و البته نرخ سود بانکی منفی بهترین گزینه خواهند بود.

10 مورد از بهترین کشورها برای پول درآوردن

سایت HSBC فهرستی از بهترین کشورها ارائه نموده که زندگی مهاجران را بر اساس فاکتورهای مختلفی نظیر وضعیت شغلی، میزان تعادل کار و زندگی، امنیت و … بررسی کرده است. اگر فاکتورهای ذکرشده را در این رتبه‌بندی در نظر بگیریم، می‌توانیم 10 مورد از بهترین کشورها برای پول درآوردن را معرفی کنیم. کار و سرمایه‌گذاری در این کشورها بی‌شک با موفقیت همراه خواهد بود.

 • سوئیس
 • نروژ
 • آلمان
 • سوئد
 • سنگاپور
 • امارات متحده عربی
 • قطر
 • کویت
 • بحرین
 • عمان

سؤالات متداول

امنیت سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی چگونه بررسی می‌شود؟

میزان امنیت سرمایه شما در خارج از کشور، غالباً بر اساس نرخ مصادره اموال توسط دولت مشخص می‌شود. استاندارد مصادره اموال یا سلب مالکیت از یک تبعه خارجی، طبق قوانین بانک جهانی، از عدد 1 تا 7 در نظر گرفته می‌شود. عدد 1 به معنای کمترین ریسک و عدد 7 به معنای بیشترین ریسک مصادره اموال خواهد بود. در اغلب کشورهای اروپایی، این نرخ برابر 1 است که به معنای امنیت سرمایه و اموال شما در آن کشورها خواهد بود.

آیا پایبندی به حقوق بشر در انتخاب بهترین کشور برای پول درآوردن مؤثر است؟

بله، زیرا هدف از کار و سرمایه‌گذاری در کشور خارجی، اخذ اقامت و تابعیت است. کشوری مانند امارات که استانداردهای کاری و حقوق بشر را رعایت نمی‌کند؛ اگرچه کشور سودمندی برای سرمایه‌گذاری و کار است اما با ارائه ندادن اقامت و تابعیت، نمی‌تواند گزینه خوبی برای مهاجرت باشد.

مزایای سرمایه‌گذاری در سوئیس به‌عنوان بهترین کشور برای پول درآوردن چیست؟

سوئیس با در نظر گرفت تمامی فاکتورهای ذکرشده از نرخ تورم گرفته تا کنترل فساد، بهترین کشور برای پول درآوردن است؛ لذا سرمایه‌گذاری در این کشور مزایای بسیاری دارا می‌باشد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به حمایت کامل از سوی دولت، احتمال بالای بازگشت سرمایه و سوددهی و امکان اخذ اقامت و تابعیت این کشور پیشرفته اروپایی اشاره کرد.

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در آلمان کدم‌اند؟

آلمان کشوری موفق در جذب سرمایه از خارج از کشور است؛ دلیل این امر وجود تمامی فاکتورهای تعیین‌کننده در انتخاب بهترین کشور برای پول درآوردن در این کشور خواهد بود. انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در آلمان شامل فعالیت حرفه‌ای فردی، ثبت شرکت و ثبت شعب شرکت‌های بین‌المللی می‌باشد. پروسه سرمایه‌گذاری در آلمان برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، حدود 5 الی 9 ماه زمان خواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.