The best courses for immigratioN - بهترین رشته‌ های تحصیلی برای مهاجرت کدام اند؟
What are the best immigration courses?
زمان مطالعه: 8 دقیقه

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت با توجه به شرایط کشور مقصد و سطح علمی دانشگاه‌ها تعیین می‌شود. اگر می‌خواهید در بهترین رشته‌های خارج از کشور تحصیل کنید ابتدا باید مهارت و سوابق خود را به‌خوبی بسنجید. اما سؤال اینجاست که بهترین رشته‌های تحصیلی در اروپا چه رشته‌هایی هستند و چه درآمدی را ماهیانه برای شما دارد.

بسیاری اعتقاد دارند که رشته‌های علوم پزشکی مانند پزشکی و دندان پزشکی دارای بیشترین درآمد هستند درصورتی که این باور اشتباه است در حال حاضر رشته‌های تجارت، وکالت و طبابت بیشترین درآمد را در اروپا دارد. رشته‌های پزشکی جزو بهترین رشته‌ها هستند اما پیشرفت در رشته‌های دیگر نیز برای علاقه‌مندان وجود دارد.

رشته‌های مهندسی و یکسری از بیزینس‌ها جزو مشاغل و رشته‌هایی است که آینده بسیار خوبی دارند در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت را معرفی کررده و مورد بررسی قرار دهیم.

لیست بهترین رشته‌ها برای تحصیل در اروپا

داشتن دانش بالا در بعضی از رشته‌ها و ادامه دادن در آن قطعاً آینده خوبی برای شما به وجود خواهد آورد. سعی کنید علاقه خود را پیدا کنید و با تحقیق در مورد آن به طور کامل شرایط آن را بررسی کنید. اگر بخواهیم نگاهی کلی به تمامی مشاغل داشته باشیم می‌توان بهترین رشته های تحصیلی را به صورت زیر معرفی کرد.

رشته خلبانی

به عنوان یکی از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت و پردرآمدترین مشاغل هوایی می‌توان به خلبانی اشاره کرد. برای ورود به این رشته باید یکسری دوره‌های تخصصی عملی را پشت سر بگذارید. رشته تحصیلی خلبانی دانشگاه‌های مخصوص خود را دارد. سخت‌گیری زیادی در این رشته وجود دارد چرا که یکی از حساس‌ترین مشاغل بوده و مسئولیت سنگین و زیادی بر عهده فارغ‌التحصیل این رشته خواهد بود.

دقت نکردن به نکات ایمنی و عدم وجود تجربه کافی در شغل خلبانی، حوادث ناگواری را به وجود خواهد آورد. یکی از این دانشکده‌های خلبانی معروف در استرالیا در ایالت کوئینزلند تأسیس یافته است. این آکادمی برای پرورش و آموزش خلبانان به وجود آمده است. حداقل سن قابل قبول جهت ورود به رشته تحصیلی خلبانی 18 سال است.

متقاضی بعد از انجام مراحل آموزشی پرواز وارد مرحله مدارک خلبانی می‌شود. در دوره اول متقاضی دوره‌ای نه ماهه که شامل 154 ساعت پرواز به همراه آموزش‌های تئوری است، آموزش می‌بینید. دانشجویان موفق وارد دوره بعدی با نام casa می‌شوند. زمان این دوره 156 ساعت است که شامل پرواز در شب به تنهایی است.

بعد از اتمام این دوره، متقاضی با عنوان CPL فارغ التحصیل می‌شود؛ اما موضوع مهمی که می‌توان به آن اشاره کرد، میزان درآمد یک خلبان در اروپا است. به گزارش خبرگزاری سایت PAYSCALE حقوق سالانه خلبانان 100.191 دلار و محدوده حقوق خدمه 37.774 دلار است.

بر طبق قانون، خلبانان موظف هستند 75 ساعت در ماه کار کنند و 150 ساعت دیگر را به سایر مسئولیت‌ها و وظایفشان رسیدگی کنند. حداقل مقدار حقوق یک خلبان 20.000 دلار در سال است و با افزایش سابقه کاری، مهارت و تجربه، میزان حقوق افزایش خواهد یافت.

رشته مهندسی

رشته‌‌های مهندسی جزو رشته‌های پردرآمد و خوبی است که در سرتاسر دنیا طرفدار دارد. در کشور کانادا بهترین شهرها برای مهندسان ایالت کبک است. وجود تولیدات فراوان و کارخانه‌های تولیدی در این منطقه این شهر را به یکی از قطب‌‌های کاری برای مهندسان تبدیل کرده است.

شرایط زندگی در قطر برای مهاجرین

درآمد یک مهندس فارغ‌التحصیل در کانادا 81.700 دلار است که این میزان با توجه به مقیاس‌های سال گذشته رو به افزایش بوده است. این درآمد برای مبتدی‌ترین مهندس 51.100 دلار است و بالاترین درآمد برای مهندسان 112.300 دلار خواهد بود.

اما سؤال اینجاست که کدام شاخه از رشته‌های مهندسی بیشترین درآمد را دارد؟ و بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت چیست؟ رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی الکترونیک، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع و ماشین آلات و مدیریت مهندسی از بالاترین درآمد برخوردار است. 

رشته فناوری اطلاعات

در تمامی دنیا رشته کامپیوتر طرفداران زیادی دارد. از بارزترین کشورها برای جذب مدیر آیتی کشور کانادا است. این رشته در سال 2018 جزو رشته‌های پرتقاضا در کانادا و چند کشور اروپایی بوده است. در کشور کانادا 487000 متخصص رشته فناوری اطلاعات (IT) وجود دارد که از سریع‌ترین رشدها در زمینه مشاغل در کانادا محسوب می‌شود.

صنعت آی تی از بهترین صنایع درآمد در کانادا است. متوسط درآمد این شغل بین 76.000 الی 81.500 دلار در سال است. با توجه به پیشرفت روزانه علم فناوری اطلاعات هر چه به سوی جلوتر می‌رویم، کسب و کارها به سمت و سوی آنلاین می‌روند. متخصصان این رشته نیز می‌توانند در هرجای دنیا بهترین درآمد و پیشنهادهای شغلی را داشته باشند.

مهندسان و متخصصان این رشته می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن اقامت از طریق جاب آفر با مشاوران ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان مهاجرتی بهره‌مند شوند. برخی از رشته‌های مرتبط با آیتی عبارتند از: تجزیه و تحلیل سیستم‌های اطلاعاتی / تجزیه تحلیل دیتابیس / مهندس نرم افزار / توسعه‌دهنده رسانه / طراحی وب / متخصص سایبری

رشته علوم زیستی و پزشکی

تحصیل در علوم پزشکی به دلیل سختی‌های زیادی که دارد، از ارزش بالاییی برخوردار است. دانشجویان رشته‌های پزشکی در هرجای دنیا که باشند به عنوان افرادی با ارزش شناخته می‌شوند. این رشته به مهارت زیادی نیاز دارد و یکی از پردرآمدترین رشته‌های دنیاست.

با توجه به این که حیات ادامه‌دار است رشته‌های علوم پزشکی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و در جهت سلامت و بهداشت جهان همیشه نیاز به متخصصانی در این حوضه کاری وجود دارد. با توجه به اینکه رشته ‌های علوم پزشکی از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت هستند، در این رشته شما با پیچیده‌ترین دستگاه‌ها و علوم زیستی آشنا می‌شوید که با روحیات هر کسی سازگار نیست.

اگر علاقه‌مند به این رشته هستید می‌توانید مدارک خود را برای اپلای کردن در این رشته به دانشگاه‌های معتبر کانادا ارسال کنید. بهترین رشته‌های علوم پزشکی عبارتند از: علوم پزشکی / بیوتکنولوژی / داروسازی / پرستاری / پزشکی و دندان پزشکی

The best courses for immigration 1 - بهترین رشته‌ های تحصیلی برای مهاجرت کدام اند؟

رشته مدیریت

شاخه‌های رشته مدیریت طرفداران زیادی دارد چرا که بیشتر دانشجویان به دنبال رشته‌هایی با پرستیژ بالا هستند. یکی از شاخه‌های مهم رشته مدیریت، MBA است. MBA به معنی مدیریت ارشد کسب‌وکار است. این رشته در دانشگاه هزینه‌های بسیار کمی دارد و یکی از بهترین رشته‌ های تحصیلی برای مهاجرت محسوب می‌شود.

اگر به این رشته علاقه‌مند هستید و می‌خواهید کمترین هزینه برای تحصیل را بپردازید رشته‌های مدیریت بهترین گزینه برای شما هستند. شاخه‌‍‌های دیگر رشته مدیریت همچون مدیریت بانکداری، مدیریت سرمایه‌گذاری در حال حاضر در کشور کانادا و استرالیا اقدام به جذب دانشجو می‌کنند.

ویزا بدون اثر انگشت

سؤالات متداول

هزینه زندگی دانشجویی در کشورهای اروپایی چه مقدار است؟

هزینه‌های زندگی با توجه به شرایط و سبک زندگی افراد متفاوت است اما برای یک زندگی معمول دانشجویی در آلمان 8000 یورو، کشور فرانسه 600 یورو، کشور گرجستان 500 دلار آمریکا و اتریش 12500 یورو باید پرداخت کنید. این مبالغ حدودی است و با توجه به امکانات و محل زندگی شما متفاوت است.

بهترین کشور برای زندگی در میان کشورهای اروپایی از نظر اقتصادی، کجاست؟

اگر بخواهیم بهترین کشور از نظر دریافت حقوق را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم آلمان بهترین کشور است چرا که پایه حقوق در این کشور بسیار بالا است. شهرستان‌های آلمان از لحاظ اقتصادی ارزان هستند و بیشتر گرانی‌ها در پایتخت کشورها وجود دارد. به‌طوزکلی باید بگوییم کشورهای اروپایی هزینه کمتری برای زندگی داشته و درآمد بیشتری را برای متقاضی بدست خواهند آورد.

در کدام کشورهای اروپایی امکان تحصیل رایگان (به صورت بورسیه) وجود دارد؟

در حال حاضر امکان بورسیه در مقاطع لیسانس تا دکترا در بسیاری از کشورها وجود دارد. در سال 2019 هلند بیشترین دریافت بورسیه دانشجویی را داشته است. برای داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی می‌توانید با مشاوران تخصصی ویزا نیو ارتباط برقرار کنید. کشورهای نروژ و آلمان از کشورهایی هستند در تمامی مقاطع امکان تحصیل رایگان به دانشجویان را ارائه می‌دهند.

چه عواملی باعث قبولی در دانشگاه‌های اروپا می‌شود؟
  • سن و سابقه کار: داشتن سن مناسب، سابقه کافی و مدرک تحصیلی از موارد مهم پذیرش در دانشگاه‌های اروپایی است.
  • معدل و مدارک زبان: با داشتن معدل بالا و مدارک زبان آیلتس شما می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های اروپا بدون هزینه، تحصیل کنید.
  • نامه انگیزشی: این نامه مهم‌ترین بخش برای اخذ پذیرش است چرا که هدف شما از درس خواندن و سوابق تحصیلی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *