دسته‌بندی نشده

مزایا و معایت زندگی در اسکاتلند

مزایا و معایت زندگی در اسکاتلند

اسکاتلند کشوری فوق‌العاده زیبا، با مردمانی خوش‌گذران و خوش‌رفتار است. این کشور یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بریتانیا است و می‌تواند یک گزینه عالی برای تعطیلات شما به‌حساب بیاید. علاوه بر تعطیلات در زمینه‌های مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی ‌هم می‌تواند گزینه قدرتمندی باشد. البته قبل از تصمیم‌گیری در این رابطه باید مزایا و معایب زندگی اسکاتلند را مطالعه کنید.

برای مسافرت به هر کشور، هرچقدر هم که تعریفش را شنیده باشیم، باید مزایا و معایب آن را مطالعه کنیم. در ادامه متن می‌خواهیم به مزایا و معایب  زندگی در اسکاتلند بپردازیم، اما قبل از آن بگذارید اندکی به کلیات این کشور بپردازیم.

مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

کلیات کوتاهی درمورد اسکاتلند

اسکاتلند قسمتی از بریتانیا است که حدود یک‌سوم آن را در برمی‌گیرد، این کشور با ۷۹۰ جزیره که ۲۶تای آن مسکونی می‌باشد و همچنین کو‌ه‌های جنوبی و دشت‌های زیبا، مجموعه‌ای است از هرگونه طبیعتی که دوست داشته باشید تماشا کنید. همین طبیعت زیبا هم خود نقشی بزرگی در مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند ایفا می‌کند. برای مثال شما تا چه اندازه با باران‌های طولانی می‌توانید کنار بیایید؟

این کشور تاریخ شلوغی هم دارد و شاهد جنگ‌ها، درگیری‌ها و استعمارهای حکومت‌هایی مانند یونان و انگلستان بوده است. حتی اگر حکومت‌های خارجی دست از سرشان برمی‌داشتند شاهان کوچک و محلی نمی‌گذاشتند اختلاف طبقاتی از بین برود.

 یکی از اساطیر باقی‌مانده از آن زمان ویلیام والاس است، که بر اساس زندگی او فیلمی تحت نام “ شجاع دل” به کارگردانی و نقش‌آفرینی “مل گیبسون” ساخته‌شده است؛ توصیه می‌کنم اگراین فیلم را ندیده‌اید حتماً آن را تماشا کنید.

در جنگ جهانی اول اسکاتلندی‌ها، در زمینه نیرو انسانی و تولید ماشین‌آلات کمک‌های شایسته ای به انگلستان کردند و تلفات زیادی به جای گذاشتند. در جنگ جهانی دوم هم معادن و کارخانه‌هایشان کار دستشان داد و باعث شد در چشم نازی‌ها بدرخشند و بازهم جنگ و جنگ.
اگر موافق باشید دیگر به سراغ اصل مقاله، یعنی مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند برویم.

مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

مزایای زندگی در اسکاتلند:

فرصت‌های شغلی – مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

در اسکاتلند به‌ویژه شهرهای بزرگی مانند ادینبورگ و گلاسکو، فرصت‌های شغلی زیادی برای خارجی‌ها و مهاجرها وجود دارد. اسکاتلندی‌ها به شکل عجیبی از نیروهای کار خارجی استقبال می‌کنند، اگر در اسکاتلند دنبال کار بگردید مردم این کشور شمارا در آغوش خواهند کشید.

پیدا کردن کار موقت و دائم در هتل‌ها، خوابگاه‌ها، کافه‌ها و حتی ادارات در اسکاتلند کار بسیار آسانی است ولی قبل از آن باید بتوانید ویزای کاری خود را دریافت کنید. اگر خودتان هم نتوانستید، کار پیدا کنید آژانس‌های کاریابی آماده خدمت‌رسانی به شما هستند. تازه شما به‌عنوان یک مهاجر می‌توانید آنجا کار ‌هایی پیدا کنید که هم حقوق خوبی داشته باشد، هم محل اقامت رایگانی برای شما باشد.

حتی کسانی که برای تعطیلات به اسکاتلند مسافرت کرده‌اند هم می‌توانند با کار کردن موقت در مزارع، هتل‌ها و خوابگاه‌ها و … به‌صورت تمام‌وقت یا پاره‌وقت از محل اقامت رایگان و حتی غذای مجانی برخوردار شوند.

مردم – مزایا و معایب زندگی اسکاتلند

در اسکاتلند احساس غربت نخواهید کرد. با ورود به خاک اسکاتلند اولین چیزی که نظر شما را جلب می‌کند، مردم دوست‌داشتنی و رفتار دوستانه آن‌ها است که در جهان زبانزد است. مردم آنجا ممکن است بدون دلیل به شما کمک کنند و باعث تعجب شما بشوند.

تجربه مهاجرین حاکی از آن است که شما با برای دوست‌یابی در اسکاتلند اصلاً کار دشواری در پیش‌رو ندارید، با گذشت زمان اندکی خودتان را یکی از آن‌ها حس می‌کنید و مدام توسط اطرافیان خود به مهمانی دعوت می‌شوید. چقدر زیباست جامعه‌ای که تفاوت رنگ‌ و ملیت‌ و اختلاف طبقاتی موجب تبعیض میان مردم نشود.

مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

مناظر – مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

در اسکاتلند هرگز برای یافتن مکانی زیبا برای گذراندن وقت نیاز نیست از مکان اقامت خود دور بشوید، کافی است از خانه خود بیرون بیایید. در نزدیکی محل اقامتتان تپه، قله، دشت، دریا و دریاچه و اماکن تاریخی و مناظر بی‌شمار دیگری وجود دارد که بسته به سلیقه‌تان می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. به نظرتان تا چه اندازه این طبیعت زیبا در اخلاق خوب مردمانشان می‌تواند مؤثر بوده باشد؟

سیستم پزشکی – مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

یکی از جذاب‌ترین نکاتی که در مقاله مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند قرار است به آن بپردازیم، هزینه‌های پزشکی رایگان در اسکاتلند است. با پرداخت یک هزینه کم، می‌توانید سلامت خودتان را در زمان حضور در اسکاتلند بیمه کنید. بعد از در دست داشتن بیمه سلامت می‌توانید از همه خدمات پزشکی اسکاتلند به‌صورت رایگان برخوردار بشوید. این مبلغ برابر ۳۰۰ پوند برای ۲ سال اقامت است.!

چشم‌پزشکی هم یکی از سیستم‌های پزشکی رایگان اسکاتلند است که می‌توانید از آن بهره ببرید. البته اگر شما یک فرد عینکی هستید اندکی در اسکاتلند اذیت می‌شوید، چراکه باران آنجا همسفر همیشگی شما خواهد بود.

غذا – مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

در اسکاتلند سه مدل غذا را می‌توانید به وفور پیدا کنید که هرسه آن به‌شدت لذیذ هستند. دسته اول آن سرخ‌کردنی‌ها و فست‌فودها می‌باشند. این غذاها ممکن است ناسالم باشند ولی به‌شدت لذیذ هستند؛ پیتزا، پنیر‌های سرخ‌شده و چیپس‌هایی که در میان تپه‌ای از پنیرهای ذوب‌شده غرق‌شده‌اند.

گوشتیجات هم قسمتی از غذاهای این کشور هستند اما می‌خواهیم دسته دوم غذاهای اسکاتلند را به غذاهای گیاهی اختصاص بدهیم. غذاهای سالم گیاهی و ماست‌های غیر لبنی “آلپرو” طعم اسکاتلند هستند. اگر به اسکاتلند سفر کردید حتماً  “haggis”,”neeps” و ”tatties” را امتحان کنید.

گوسفند شکم شکم‌پر را هم می‌توانیم به‌عنوان دسته سوم غذاهای معروف اسکاتلند معرفی کنیم که به‌صورت مناسبتی، طبخ و خورده می‌شود. “IrnBru” هم نام یک نوشیدنی گازدار معروف اسکاتلندی‌ها هست که طعم جذابی دارد ولی در نهایت موجب پوسیده شدن دندان‌هایتان می‌شود، توصیه می‌کنم نگذارید طعم خوب نوشیدنی‌های گازدار سلامت دندان‌ها و معده‌تان را به خطر بیندازد.

مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

ایمنی – مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

اسکاتلند معمولاً کشوری ایمن است که نیاز نیست در آن احساس خطر کنید، اما درهرصورت همه‌جای دنیا، شهرهای پرجمعیت‌تر نیاز به اندکی احتیاط دارد. شما می‌توانید با نگهداری مناسب از وسایلتان خیال خودتان را راحت کنید.

بزرگ‌ترین احساس ناامنی که در اسکاتلند ممکن است به سراغ شما بیاید دیدن افراد مستی است که در خیابان دادوبیداد می‌کنند. اشتباه منظور من را متوجه نشوید، من هرگز نگفتم این یک معضل بزرگ در اسکاتلند است، بالعکس بسیار هم ممکن است نادر باشد اما از سایر خطرها به نظر بیشتر است. درهرصورت اگر به چنین افرادی برخورد کردید فقط کافی است توجه نکنید و با یک برخورد عاقلانه از کنار آن‌ها بگذرید.
راستی اگر در اسکاتلند حس خطر و نا‌امنی کردید، با شماره اضطراری ۹۹۹ تماس بگیرید.

تعرفه‌های تلفن همراه عالی

تعرفه‌های تلفن همراه در اسکاتلند بسیار عالی هستند، تعرفه‌های پیامک، اینترنت و تماس نامحدود. علاوه براین تعرفه‌ها شرکت‌های مخابراتی، پیشنهادات ویژه دیگری هم برای شما دارند، مانند یک فیلم رایگان در هفته یا حتی شاید یک وعده غذای مجانی.!

حمل‌ونقل عمومی – مزایا و معایب زندگی اسکاتلند

سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی در اسکاتلند بسیار ارزان، به‌صرفه و متعدد هستند. علاوه بر تاکسی، اتوبوس‌ها، تراموا و ترن‌ها بافاصله زمانی اندک از یکدیگر حرکت می‌کنند. حتی شهرهای کوچک نیز از قدرت حمل‌ونقل بالایی برخوردار هستند، درواقع در اسکاتلند زندگی بدون وسیله نقلیه شخصی کار دشواری به‌حساب نمی‌آید.

خانه‌های مبله – مزایا و معایب زنگی اسکاتلند

شما وقتی به کشوری مهاجرت می‌کنید حداقل در اوایل مهاجرت، برایتان بسیار سخت است که بخواهید خانه خود را تجهیز بکنید و هزینه‌ای برای خرید لوازم منزل بپردازید. در اسکاتلند به‌ندرت خانه‌ای برای اجاره پیدا می‌شود که مبله نباشد. اکثر خانه‌ها در اسکاتلند تقریباً به هرچیزی که برای زندگی در خانه نیاز داشته باشید، مجهز می‌باشد، البته قیمت آن‌ها هم نسبتاً زیاد است.

دانشگاه – مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

اسکاتلند به دانشجوهای خود بسیار اهمیت می‌دهد و برای آن‌ها شرایط تحصیل رایگان و فوق‌العاده‌ای را مهیا می‌کند. مهم نیست که شما اسکاتلندی باشید یا خیر فقط کافی است، از ۳ سال قبل از ورود به دانشگاه در این کشور زندگی کرده باشید تا هزینه تحصیل، برایتان رایگان باشد.

دانشگاه‌های اسکاتلند در سراسر جهان موردتوجه دانشجویان فراوانی قرارگرفته است و بسیاری از دانشجویان اقدام به اخذ ویزای تحصیلی می‌کنند تا بتوانند در کلاس‌های دانشگاه‌های ادینبورگ شرکت کنند.

اماکن تاریخی – مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

اگر به اسکاتلند سفر می‌کنید، امیدوارم به اماکن تاریخی علاقه‌مند باشید، چراکه سراسر اسکاتلند مملو از اماکن تاریخی جذاب است. مردمان میهن پرست بسیاری هم دارد، درنتیجه آماده‌باشید تا هنگام معاشرت با مردم از داستان‌های تاریخی آن‌ها لذت ببرید.

تئاتر و جشنواره – مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

اگر به جشنواره و تئاتر و یک دل سیر خندیدن علاقه‌مند هستید، اسکاتلند کشوری است که پر از جشنواره‌های خیابانی است. معروف‌ترین این جشنواره‌ها، جشنواره فرینج در ادینبورگ است که اگر بزرگ‌ترین جشنواره دنیا نباشد حداقل جزو بزرگ‌ترین‌ها است. البته باید حواستان باشد، فرینج علاوه بر مردم خود اسکاتلند، توریست‌های بسیاری را هم به خود جلب می‌کند؛ درنتیجه باید منتظر یک شلوغی سرسام‌آور باشید.

همچنین بخوانید: بهترین کشورها برای افراد درونگرا

مزایا و معایت زندگی در اسکاتلند

معایب زندگی در اسکاتلند

آب‌و‌هوا – مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

حتی اگر عاشق باران هم باشید، خودتان را برای ثبت یک رکورد آماده کنید تا آستانه تحمل خود در مقابل باران را بسنجید. هوای اسکاتلند عموماً بارانی است حتی در تابستان. ازآنجایی‌که اسکاتلند توسط دریا احاطه‌شده است آب‌وهوایی مرطوب دارد که روز‌های سرد را سردتر می‌کند. اصلا این باران‌ها را دست کم نگیرید و آن را به عنوان یکی از مهم‌ترین مطالب در مبحث مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند قلمداد کنید.

اسکاتلند معمولاً یک کشور سرد است اما روزهای گرم و آفتابی هم دارد. توصیه می‌کنم، در آن روزها به مردم بپیوندید و با لباس کم از هوای آفتابی و البته کوتاه‌مدت لذت ببرید.

به خاطر آب‌وهوای اسکاتلند یکی از مقوله‌‌های مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند را می‌توانیم به خشک‌کردن لباس‌ها اختصاص بدهیم. برای خشک‌کردن لباس، کارتان اندکی دشوار است چراکه هوای مرطوب به شما اجازه نمی‌دهد هیچ‌وقت لباستان کاملاً خشک شود. تازه اگر بخواهید برای خشک‌کردن لباس‌ها از باد استفاده کنید هم باید یکسره حواستان به بیرون باشد تا به‌محض باریدن باران لباس‌هایتان را به درون خانه ببرید.

مزایا و معایت زندگی در اسکاتلند

زبان – مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

شاید از بدو ورود به اسکاتلند با یک معضل بزرگ مواجه بشوید که آن، لهجه عجیب و سخت مردم اسکاتلند است که متوجه شدن آن واقعاً زمان‌بر است. شما تا زبان مردم کشوری را متوجه نشوید در هر زمینه‌ای با مشکل روبرو خواهید شد. از یافتن مکان‌های مختلف گرفته تا خرید همه چیز برای شما دشوار خواهد بود، مگر اینکه از روش‌هایی نظیر دیکشنری گویا استفاده بکنید تا شاید کمک حالتان باشد. در نتیجه زبان را می‌توانیم یک معضل بزرگ در بحث مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند بدانیم.

هزینه زندگی و مالیات – مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

هزینه زندگی در اسکاتلند بسیار بالا است و یکی از مهم ترین مباحثی است که قصد داریم در مقاله مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند به آن بپزدازیم. ما می‌خواهیم این هزینه‌ها را به سه قسمت و سه تیتر تقسیم کنیم:

بنزین:

هزینه بنزین در اسکاتلند بسیار بالا است، به همین دلیل شما نمی‌توانید با خیال راحت، ماشین شخصی خودتان را در جاده‌های اسکاتلند راه بیندازید. البته هزینه حمل‌ونقل عمومی در این کشور بسیار ارزان است که می‌تواند گرانی بنزین را جبران کند و به همین دلیل است که مردم اسکاتلند بسیار از وسایل حمل‌ونقل عمومی استقبال می‌کنند. بنابراین این بنزین و وسایل حمل‌ونقل عمومی یک جنبه دوپهلو در مبحث مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند می‌باشد.

املاک:

قیمت املاک در اسکاتلند بسیار بالا است. شما با پرداخت کردن پول بسیار جای کوچکی به دست می‌آورید، یا این‌که باید به شمال اسکاتلند بروید. البته اگر یک خانه در اسکاتلند اجاره بکنید، خیالتان بابت لوازم منزل راحت باشد چراکه اغلب خانه‌های اجاره‌ای در اسکاتلند مبله هستند. ضمناً در اسکاتلند همان‌طور که در قبل هم اشاره کردم می‌توانید با انتخاب برخی کار‌ها از محل اقامت و حتی غذای رایگان برخوردار شوید.

مالیات:

مالیات در اسکاتلند بسیار غیره منتظره بالا است. میزان این مالیات بستگی به سبک زندگی و رفاه شما دارد. برای مثال شما قبل از این‌که یک آپارتمان را اجاره کنید باید ببینید در کدام گروه و درجه مالیات قرار دارد تا در مدت‌زمان کم مجبور نشوید، دست از پا درازتر خانه را پس بدهید. البته این مالیات خرج بهبود سطح زندگی خود مردم می‌شود ولی خب بسیار سنگین است. برخی از شبکه‌های تلویزیونی هم ازآنجایی‌که نمی‌خواهند تبلیغات داشته باشند بازهم هزینه دیگری را به زندگی شما اضافی می‌کنند.
این هزینه‌ها برای کسی که می‌خواهد به اسکاتلند مسافرت کند، یکی از مهم‌ترین مباحث در زمینه مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند به‌حساب می‌آید.

مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند

سخن پایانی

امیدوارم قسمت‌های آخر مقاله مزایا و معایب زندگی در اسکاتلند ،شما را از مسافرت به اسکاتلند نترسانده باشد. اسکاتلند یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت‌ کاری، مهاجرت تحصیلی و حتی مسافرت تفریحی به‌حساب می‌آید. اگر قصد دارید از این کشور زیبا، دیدن کنید و از خدمات آن بهره‌مند بشوید، مشاوران شما در ویزانیو آماده مهیا کردن ساده‌ترین و بهترین روش‌ها برای شما هستند.

سؤالات متداول

اقتصاد اسکاتلند چگونه است؟

اسکاتلند کشور بسیار ثروتمندی است، برای مثال درآمد ملی این کشور در سال ۲۰۱۹ برابر ۱۷۷ میلیارد پوند بوده است.

آب‌وهوای اسکاتلند چگونه است؟

عموماً آب‌وهوای اسکاتلند بارانی، مرطوب و سرد است. البته روز‌های گرم و آفتابی را هم به‌ندرت به خود می‌بیند.

پایتخت اسکاتلند چه نام دارد؟

از سال ۱۴۳۷ تاکنون ادینبورگ، پایتخت اسکاتلند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.