مقالات

دانشگاه‌های برتر فرانسه

دانشگاه‌های برتر فرانسه

دانشگاه‌های برتر فرانسه گزینه‌های بسیار متنوعی برای تحصیل شما در اختیارتان قرار می‌دهد دانشگاه‌های برتر فرانسه در میان دانشکده‌های حقوق، بازرگانی، مهندسی، پزشکی و کالج‌های جهان به دلیل برتری علمی و تحصیلی جزو برترین‌ها محسوب می‌شوند. وقتی به تاریخ، هنر، ادبیات و نوع آموزش کشور فرانسه فکر می‌کنید مطمئن خواهید شد که مدارس این کشور بهترین فضا برای رسیدن به مقاطع بالاتر کارشناسی‌ارشد، لیسانس و دکتری هستند. به دلیل رتبه‌ی بالایی که افراد در مدارک خود می‌گیرند موسساتی در فرانسه افراد را به سمت شغل خوب و مورد نظر هر فرد سوق می‌دهند.

تحصیل در دانشگاه‌های برتر فرانسه

فرانسه یک مقصد تحصیلی است که محیط دانشگاهی و سبک زندگی آن سالانه هزاران دانشجو بین‌المللی را به خود جذب می‌کند دانشجویان می‌توانند از بهترین‌ها لذت ببرند به طور مثال شانس ثبت‌نام در دانشگاه‌های اروپایی با رتبه برتر درحالیکه برخی از کمترین هزینه‌ها را در سراسر جهان پرداخت می‌کنند. همچنین در کنار مدارک تحصیلی معمول مدارک دیگری مانند زبان فرانسوی نیز به شما داده می‌شود که می‌تواند برای بازار کار شما نقش بسزایی داشته باشد.

دانشگاه سوربن – دانشگاه‌های برتر فرانسه

دانشگاه سوربن یک موسسه دانشگاهی چند رشته‌ای، پژوهشی فشرده و در سطح جهانی است. این دانشگاه که ریشه محکمی در قلب پاریس دارد، متعهد به موفقیت دانشجویان خود است و وقف پاسخگویی به چالش های علمی قرن بیست و یکم است.  دانشگاه سوربن واقع در قلب پاریس، یک دانشگاه چند رشته ای با تحقیقات فشرده و در کلاس جهانی است. این دانشگاه، به موفقیت دانش آموزان خود متعهد است و به چالش های علمی قرن بیست و یکم نیز عقیده دارد. دانشگاه سوربن با تشکر از 55300 دانشجو، 6400 معلم-محقق و محقق و 3600 کارمند اداری و فنی که به صورت روزانه از آن حمایت می کنند، تنوع، خلاقیت، نوآوری و گشودگی به جهان را ترویج می‌کند.

کتابخانه دانشگاه سوربن (BSU)  درواقع 18 کتابخانه یکپارچه را گرد هم می‌آورد و در خوشه‌های مستند و بخش های عرضی ساختار یافته است. کتابخانه‌ها که در سایت‌های نزدیک به کاربران مستقر شده‌اند، به سه مرکز مستند دسته‌بندی می‌شوند که هر‌کدام مربوط به محیط یک دانشکده است.

دانشگاه‌های برتر فرانسه

از آنجایی که دانشگاه سوربن در شرایط سلامتی خوبی برای موفقیت در دانشگاه قرار دارد، تمام دستگاه‌های لازم را برای تضمین سلامت جسمی، روانی و اجتماعی دانشجویان در طول تحصیل‌شان در محل قرار می‌دهد.

موسسه پلی تکنیک پاریس – دانشگاه‌های برتر فرانسه

 یک موسسه علم و فناوری در سطح جهانی است که شامل 5 دانشکده مهندسی فرانسوی معتبر است. فارغ التحصیلان شامل برندگان جایزه نوبل و چهره‌های برجسته در دنیای تجارت، تحقیقات و سیاست هستند. انستیتو پلی تکنیک پاریس با تکیه بر قدرت پنج مؤسسه خود، خود را به عنوان یک مؤسسه آموزشی پیشرو معرفی کرده است. این مدارس در دو قرن اخیر به پیشرفت‌های بزرگ صنعتی و فناوری کمک کرده‌اند.

مؤسسه پلی تکنیک پاریس که در ماه می 2019 تأسیس شد، از 200 سال تخصص در علم و فناوری 5 مدرسه موسس خود بهره می‌برد. انستیتو پلی تکنیک پاریس و مدارس آن طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی را برای رفع نیازهای دانش‌آموزان و همچنین متخصصان ارائه می‌دهند. دانشجویان از طریق یک فرایند استخدام بسیار گزینشی پذیرفته می‌شوند و آموزش با کیفیت بالا را از اعضای هیئت علمی و کارشناسانی که در زمینه‌های خود مشهور هستند دریافت می‌کنند. برنامه‌های ارائه شده در انستیتو پلی تکنیک پاریس به فارغ التحصیلان آینده این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های موردنیاز خود را برای انطباق با بازار کار رقابتی فزاینده، هر رشته مورد‌نظرشان، کسب کنند.

دانشگاه Paris-Saclay- دانشگاه‌های برتر فرانسه

برای رویارویی با رقابت روزافزون جهانی در آموزش عالی، تحقیق و نوآوری، اعضای دانشگاه پاریس-ساکلی تصمیم گرفته‌اند منابع خود را برای ایجاد یک پروژه آموزشی و تحقیقاتی مشترک در بالاترین سطح بین‌المللی تجمیع کنند. به لطف تحقیقات پیشرفته خود، این دانشگاه بازیگر کلیدی علم و فناوری در تحقیقات اروپایی است.

دانشگاه پاریس – دانشگاه‌های برتر فرانسه

دانشگاه پاریس که در سال 2019 از ادغام دانشگاه‌های پاریس دیدرو، پاریس دکارت و انستیتو فیزیک جهانی پاریس متولد شد، هدف دانشگاه پاریس رهبری و توسعه یک پتانسیل استثنایی برای رویارویی با چالش‌های جامعه فردا است. در دانشگاه پاریس، بیش از 200 حرفه توسط 8000 کارمند که در خدمت هستند و در تحقیقات و آموزش عالی سرمایه گذاری شده، نمایندگی می‌شوند.

  به عنوان یک جامعه حرفه ای پویا، دانشگاه پاریس یک کارفرمای متعهد است که کیفیت زندگی کاری و حرفه‌ای همه کارکنان خود (کارکنان دارای معلولیت، مبارزه با تبعیض، ترویج برابری بین زنان و مردان و غیره) را ارتقا می‌دهد. این دانشگاه فرصت‌های حرفه‌ای و محیط کاری را ارائه می‌دهد که نوآوری فردی و جمعی را تقویت می‌کند و مسیرهای شغلی جذابی را ارائه می‌دهد.

دانشگاه‌های برتر فرانسه

زندگی دانشجویی دانشگاه پاریس

دفتر مرکزی دانشگاه پاریس در بلوار سن ژرمن شماره 85 در منطقه 6 پاریس واقع شده است. سایت ها و پردیس های آن از منطقه 5 تا 18 پاریس، در اطراف آن و تا مناطق خاصی از خارج از کشور فرانسه گسترش می یابد. خدمات دانشجویی سه دانشکده عمدتاً مستقل و یک مؤسسه که در چارچوب استراتژی تعیین شده توسط دانشگاه عمل می‌کند.

دانشگاه تحقیقاتی PSL – دانشگاه‌های برتر فرانسه

برنامه های فارغ التحصیلی این دانشگاه شامل: هنرها، فیزیک نجومی، علم شیمی، اقتصاد، دارایی، مالیات، سرمایه گذاری، علوم کامپیوتر، مهندسی، مدیریت، ریاضیات و کاربردها، فیزیکی، علوم زمین و تنوع زیستی، علوم دینی، علوم زیستی، علوم تاریخی، علوم اجتماعی، علوم شناختی می‌باشد. 140 آزمایشگاه و 2900 محقق آن، تحقیقات انضباطی سطح بالا، بنیادی یا کاربردی را انجام می‌دهند که به بین رشته‌ای قوی دامن می‌زند. یک میراث منحصر به فرد در قلب پاریس که طیف گسترده ای از فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و جشن، چارچوبی را برای یک زندگی غنی در طول سال تحصیلی فراهم می‌کند.

École des Ponts ParisTech – دانشگاه‌های برتر فرانسه

École des Ponts ParisTech که در سال 1747 با نام École Royale des Ponts et Chaussées ایجاد شد، یک مؤسسه آموزش عالی است که مهندسان را در سطح بالایی از صلاحیت علمی، فنی و عمومی آموزش می‌دهد. کتابخانه École des Ponts ParisTech در پایان قرن هجدهم از کمک‌های اهدایی توسط اولین مدیران یا بازرسان مدرسه ایجاد شد.

دانشکده تحصیلات تکمیلی، که زیربنای تعالی 12 آزمایشگاه تحقیقاتی خود است، برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا را در مهندسی مکانیک و عمران، علوم مواد، مهندسی هسته‌ای، ریاضیات، فناوری اطلاعات، علوم محیطی، برنامه‌ریزی شهری، حمل و نقل، اقتصاد و جامعه شناسی توسعه می‌دهد.

دانشگاه اکس مارسی Aix-Marseille – دانشگاه‌های برتر فرانسه

دانشگاه Aix-Marseille امروزه یکی از جوان‌ترین دانشگاه‌های فرانسه است، همچنین از نظر تعداد دانشجویان، کارکنان و بودجه خود بزرگترین دانشگاه است. همه آنها از دانشگاه Aix-Marseille یک موسسه آموزش عالی و تحقیقات عالی هستند. دانشگاه Aix-Marseille سهم عمده‌ای در اقتصاد دانش و انتشار دانش دارد. دستور کار تحقیقاتی AMU، که با همکاری مؤسسات تحقیقاتی بزرگ فرانسوی دنبال می‌شود، با جاه‌طلبی قوی برای توسعه تحقیقات در سایت Aix-Marseille هدایت می‌شود.

فرصت‌های شغلی که این دانشگاه در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد عبارتند از: روزنامه نگار آزاد، سرپرست بخش، گزارشگر تصویر، گوینده تلویزیون و رادیو، خبرنگار، روزنامه نگار سایبری، مدیر تولید سمعی و بصری، معاون افسر ارتباطات، مشاور اطلاعات و ارتباطات، مدیر پروژه  در اطلاعات – ارتباطات، دستیار ویرایشگر وب، مدیر دیجیتال مارکتینگ، مدیر ارتباطات سازمانی، نویسنده و ویایشگر وب، خبرنگار ویدیویی وب، روزنامه نگار شرکتی، مسئول انتشارات الکترونیک.

دانشگاه‌های برتر فرانسه

École Normale Supérieure de Lyon – دانشگاه‌های برتر فرانسه

École Normale Supérieure de Lyon یک موسسه دولتی نخبه فرانسوی است که اساتید، محققان، کارمندان ارشد دولتی و همچنین رهبران تجاری و سیاسی را آموزش می‌دهد. دانش آموزان دوره‌های خود را انتخاب می‌کنند و زمان خود را بین آموزش و تحقیق در علوم و علوم انسانی تقسیم می‌کنند. ENS de Lyon که در یک مرکز عالی بین المللی در زمینه بهداشت، شیمی و علوم انسانی واقع شده است، خانه آزمایشگاه های تحقیقاتی متعدد در زمینه‌های علوم دقیق، علوم اجتماعی و علوم انسانی است. تحقیقات در ENS de Lyon تبادلات بین حوزه‌های موضوعی و فرهنگ را تشویق می‌کند. پردیس این دانشگاه که نزدیک به مرکز شهر واقع شده است، به راحتی با وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترسی است و محیطی ایده آل برای مطالعه و استراحت برای دانشجویان فراهم می‌کند.

دانشگاه بوردو – دانشگاه‌های برتر فرانسه

دانشگاه بوردو با به رسمیت شناختن و حمایت از تحقیقات، آموزش و دانش نوآورانه خود، نشان Initiative of Excellence را دریافت کرده است. چند رشته‌ای، دانشگاه بوردو برنامه‌های تحصیلی را در تمام سطوح در حوزه‌های حقوق، علوم سیاسی، اقتصاد، مدیریت و غیره ارائه می‌دهد. دانشگاه بوردو که یک دانشگاه تحقیقاتی بین المللی پیشرو است، پذیرای 2000 دانشجوی دکترا است که در حال حاضر دارای 280 توافق‌نامه مشترک پایان‌نامه (همراه) است.

پیشنهاد آموزش چند رشته‌ای

دانشگاه بوردو 250 برنامه کارشناسی ارشد و 150 برنامه کارشناسی را ارائه می‌دهد. چهار رشته اصلی علمی عبارتند از: علم و فناوری / حقوق، علوم سیاسی، اقتصاد، مدیریت / علوم زندگی و بهداشت / علوم اجتماعی و انسانی.

دانشگاه‌های برتر فزانسه

دانشگاه مونپلیه – دانشگاه‌های برتر فرانسه

دانشگاه مونپلیه (UM) ششمین دانشگاه بزرگ فرانسه است که حدود 50.000 دانشجو از جمله 7000 دانشجو از خارج برای تحصیل به مونپلیه می‌آیند. در 800 سال گذشته، دانشگاه مونپلیه (UM) تلاش کرده است تا به چالش‌های علمی و اجتماعی رسیدگی کند. UM با 16 مدرسه و موسسه و 78 ساختار تحقیقاتی، جامعه وسیعی از دانش را از علم، فناوری، پزشکی، داروسازی گرد هم می‌آورد. ، فعالیت‌های بدنی و ورزشی، تا حقوق، علوم سیاسی، اقتصاد و مدیریت.

دانشگاه مونپلیه برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی چند رشته‌ای، از پزشکی، زیست شناسی، شیمی، کشاورزی-محیط زیست و علوم مهندسی تا علوم سیاسی، تجارت، حقوق و اقتصاد ارائه می‌‌دهد.

با دانشگاه‌های برتر فرانسه آشنایی پیدا کردید و با امکانات آن‌ها تا حدی آشنا شده‌اید. در صورت داشتن سوال و یا نظردر بخش نظرات همین صفحه میتوانید سوال خود را بپرسید و یا با مشاوران ما تماس کرده و مشاوره بگیرید.

سوالات متداول

آیا دانشگاه‌های برتر فرانسه رایگان است؟

فرانسه در طول سال ها، فرانسه مدل تحصیل رایگان خود را اصلاح کرده است و برخی از دانشجویان اتحادیه اروپا شهریه را بر اساس درآمد خانواده پرداخت می کنند. چنین تغییراتی ممکن است در نهایت بر میزان پرداختی دانشجویان بین المللی برای حضور در دانشگاه های فرانسه تأثیر بگذارد.

آیا دانشجویان فقیر می‌توانند در خارج از کشور تحصیل کنند؟

برخی از دانشجویان ممکن است تعجب کنند که چگونه می‌توانند با پول کمتر در خارج از کشور تحصیل کنند اما باید بگوییم قطعا این کار امکان پذیر است.

آیا بدون داشتن دانش فرانسوی میتوان در فرانسه تحصیل کرد؟

اگر در فرانسه قصد تحصیل و زندگی دارید برنامه‌های کوتاه مدت و مدارک کامل زبان انگلیسی نیز قابل قبول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.