مقالات

ویزای توریستی بدون تمکن مالی

با توجه به قوانین موجود در سفارتخانه هر کشور، تمکن مالی و گردش حساب بالا از الزامات صدور ویزا از جمله ویزای توریستی است. درعین‌حال با داشتن تجربه افراد ما، ویزای توریستی بدون تمکن مالی نیز ‌به‌راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

ویزای توریستی چیست؟

از مهم‌ترین ملزومات هر سفر خارجی، ویزا است. این سند توسط نمایندگان قانونی سفارت‌ها و کشورها برای شهروندان سایر کشورها صادر می‌شود و انواع مختلفی دارد. یکی از رایج‌ترین و پر تقاضاترین انواع ویزا، ویزای توریستی است که به راه‌های مختلف برای گردشگران صادر می‌گردد.

ویزای توریستی همان‌گونه که از نامش پیداست، برای اقامت سفری کوتاه‌مدت در کشوری خارجی صادر می‌گردد. همانند سایر انواع ویزا، برای اخذ ویزای توریستی نیز مدارک و اسنادی موردنیاز است. کامل‌ترین نوع ویزای توریستی، ویزای شینگن است.

در این نوع ویزا به متقاضی اجازه داده می‌شود برای مدت‌ زمان مشخص در کشورهای منظقه شینگن، اقامت داشته و بر اساس مجوز ویزا رفت‌وآمد نماید.

ویزای توریستی بدون تمکن مالی

ویزای توریستی بدون تمکن مالی

ازجمله مهم‌ترین مدارک موردنیاز جهت دریافت این نوع از ویزا، می‌توان به مدارک گردش حساب و تمکن مالی اشاره کرد. این مدارک نشان نمایانگر این است که فرد متقاضی دریافت ویزای توریستی توانایی پرداخت هزینه‌های خود برای اقامت در کشور مقصد را دارد.

به‌علاوه با استناد بر این مدارک، متقاضی می‌تواند کنسولگری و سفارت را متقاعد نماید که پس از اتمام دوره ویزا توریستی از خاک کشور مقصد خارج‌شده و به وطن خود بازخواهد گشت. به دلیل این تضمین، اخذ ویزای توریستی بدون تمکن مالی کاری دشوار است.

پرینت گردش حساب، موجودی یا مانده‌حساب بانکی، اصلی‌ترین مدارک مالی لازم برای اخذ ویزای توریستی محسوب می‌شوند. مانده‌حساب نباید کمتر از حداقل 60 میلیون تومان باشد. این مبلغ به افسر ویزا این اطمینان را می‌دهد که شما توانایی تأمین هزینه‌های سفر خود به اروپا را خواهید داشت.

بهتر است سعی کنید در زمان مراجعه به سفارت حتماً این مبلغ در حسابتان موجود باشد. درصورتی‌که نمی‌توانید این مبلغ را تهیه نماید، همکاران ما در ویزانیو می‌توانند امور مربوط به اخذ ویزای توریستی بدون تمکن مالی را برای شما انجام دهند.

رزرو بلیت، واچر هتل، بیمه مسافرتی، اسناد و مدارک ملکی، شغل مناسب یکی از مهم‌ترین معیارهای مدنظر سفارت برای صدور ویزا خواهد بود که حتی در اخذ ویزای توریستی بدون تمکن مالی نیز شانس تائید ویزا را افزایش خواهند داد.

درصورتی‌که اطلاعات کامل و دقیقی از ویزای توریستی و نحوه اخذ آن ندارید، می‌توانید مقاله راهنمای گام‌به‌گام اخذ ویزای توریستی را مطالعه نمایید.

موارد مؤثر در اخذ ویزای توریستی بدون تمکن مالی

با توجه به انواع مختلف ویزا و قوانین کشورها، موارد خاصی وجود دارند که با توجه به شرایط، در نحوه گرفتن ویزا مؤثر هستند. مشاورین ما در ویزانیو شما را در مورد اخذ روش های عادی و ویزای توریستی بدون تمکن مالی که روشی تخصصی است، راهنمایی خواهند کرد.

 • وضعیت تملک: داشتن املاک باارزش احتمال برگشت شما به کشور را بالابرده و طبیعتاً تأثیر مثبت بر نحوه صدور ویزای شما دارد.
 • گردش حساب: پرینت حساب بانکی، وضعیت تجاری و مانده‌حساب شمارا در داخل کشور نشان می‌دهد و جزو تأثیرگذارترین مدارک در تایید شدن ویزاست.
 • تاریخچه سفر: مهرهای پاسپورت شما و اینکه قبل از اقدام برای ویزای جدید به چه جاهایی سفرکرده‌اید، بسیار مهم است.
 • بیمه تأمین اجتماعی: سابقه بیمه کاری یکی از مواردی ست که سابقه کاری شمارا اثبات می‌کند ولی نبود آن‌هم دال بر عدم صدور ویزا نمی‌باشد.
 • جایگاه شغلی: موقعیت شغلی جزو موارد تعیین‌کننده اساسی است و تأثیر بسیار زیادی بر روند صدور ویزای شما دارد.

دعوت‌نامه ویزای توریستی

اگرچه ارسال دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی ضروری نمی‌باشد ولی دعوت نامه ویزای توریستی یکی از راه‌هایی است که می‌تواند شانس موفقیت شما را برای اخذ این نوع ویزا برای کشور موردنظر دوچندان کند.

شرایط دعوتنامه ویزای توریستی چیست؟

. فرد دعوت‌کننده می‌بایست بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.

. فرد دعوت‌کننده باید حتماً شاغل باشد و باید اثبات کند گردش مالی و درآمد کافی دارد.

. فرد دعوت‌کننده می‌بایست حتماً در آن کشور اقامت دائم داشته و یا سیتیزن باشد.

. فرد دعوت‌کننده باید نامه دعوتنامه را توسط یک وکیل یا دفتر اسناد رسمی برابر با اصل نماید و برای شما ارسال کند سپس آن را به همراه مدارک خود به کنسولگری ارائه دهید.

نکات کلیدی در افزایش شانس ویزا

از مهم‌ترین مدارک مرتبط به درخواست ویزا، سند تمکن و گردش مالی هستند. تهیه این اسناد، با توجه به جزییات و ظرافت‌های زیادی که دارند، می‌توانند نتیجه ویزای شمارا به‌راحتی تحت تأثیر قرار دهند. برخی سؤالات متداول در این زمینه ممکن به شرح زیر باشند:

 • تمکن مالی و گردش مالی چیست؟
 • آیا تمکن و گردش باید از یک حساب بانکی باشد؟
 • واحد پول مندرج در این سند می‌بایست چه چیزی باشد؟ دلار؟ یورو؟ دلار کانادا؟‌ ریال؟
 • میزان تمکن مالی موردنیاز چقدر است؟
 • آیا این اسناد نیاز به ترجمه رسمی دارند؟
 • آیا می‌توان موجودی حساب را پیش از ارائه مدارک به سفارت به‌صورت صوری بالا برد؟
 • چند روز پیش از تحویل مدارک به سفارت برای دریافت تمکن و گردش به بانک خود مراجعه کنیم؟

تمکن مالی و گردش مالی چیست؟

گردش مالی سندی است که نمایش‌دهنده تمام ورود و خروج‌های مالی در حساب بانکی صاحب حساب می‌باشد. گردش مالی جهت ارائه به سفارت می‌بایست به زبان انگلیسی باشد.

درصورتی‌که قصد اخذ ویزا دارید، گواهی تمکن مالی، سندی معتبر و رسمی‌‌‌ است که در بانک به‌صورت تک‌برگی صادر می‌‌‌‌‌‌شود و در آن موجودی کلیه حساب‌‌‌هایتان به واحد پولی کشوری که به آن قصد سفر دارید، نوشته می‌شود. این گواهی می‌بایست ترجیحاً خطاب به سفارت موردنظر نوشته شود.

اخذ ویزای توریستی بدون تمکن مالی ازجمله روش های دشواری است که می‌توانید از طریق آن ویزا تهیه نمایید؛ ولی امکان‌پذیر است.

واحد پول مندرج در این سند می‌بایست چه چیزی باشد؟

تمام بانک‌ها این سند را به واحد پول ریال صادر می‌کنند هرچند بهتر است از بانک بخواهید که نرخ تبدیل یا همان نرخ برابری ارز موردنظرتان به ریال را در متن ابتدایی یا انتهایی آن بنویسد. توجه نمایید که این نرخ در حال حاضر با نرخ ارز بانک مرکزی درج می‌گردد.

متقاضی در هنگام درخواست گواهی تمکن مالی از بانک باید واحد پول موردنظر را مشخص کند. به صورتی که تمکن برای سفر به کانادا بهتر است به واحد دلار کانادا، برای سفر به انگلیس، پوند و برای سفر به اروپا به یورو باشد. این گواهی، نشان می‎دهد که شما چقدر پول در حسابتان دارید.

چند روز پیش از تحویل مدارک به سفارت برای دریافت تمکن و گردش به بانک خود مراجعه کنیم؟

کلیه بانک‌ها در حال حاضر تمکن مالی را با نرخ ارز بانک مرکزی محاسبه و درج می‌کنند. درنتیجه تهیه تمکن مالی موردنیاز تا حد بسیار زیادی تسهیل می‌شود. سفارت نیاز به برگه تمکن به‌روز دارد؛ بهترین فاصله زمانی بین تاریخ اخذ تمکن و ارائه آن به سفارت کمتر از یک هفته باشد.

بهتر است گواهی بانکی به نام شخص اقدام صادر شود. اگر فرد متقاضی متأهل باشد، می‌توان گواهی را به نام همسر ایشان صادر نمود. ولی برای اطمینان، بهتراست به نام اقدام کننده اصلی باشد. شماره‌حساب فرد متقاضی و اطلاعات تماس بانک مانند آدرس پستی، شماره تماس و آدرس ایمیل نیز باید در گواهی درج‌شده باشد.

آیا می‌توان موجودی حساب را پیش از ارائه مدارک به سفارت به‌صورت صوری بالا برد؟

صاحب حساب باید در نظر داشته باشد که اگر مبلغی نسبتاً زیاد را در روزهای آخر دریافت گواهی تمکن، واریز نماید ازآنجاکه در میانگین موجودی دوره تأثیر چندانی ندارد، برای سفارت مشخص خواهد شد. درصورتی‌که در گردش مالی فرد متقاضی، عدد نسبتاً زیادی دریافت یا برداشت‌شده باشد،‌بهتر است اسناد مربوط به این دریافت و پرداخت را هم ارائه نمایید به‌طور مثال اسناد مربوط به خریدوفروش ملک.

لزومی به یکسان بودن حساب بانکی تمکن و گردش نیست. ضمناً در صورت نیاز می‌توانید مدارک تمکن و گردش حساب‌های متعددی را به سفارت ارائه دهید. زیاد بودن مدارک ارائه شده در روند تایید ویزا مشکلی به وجو نمی آورد ولی نقص در مدارک می تواند دلیل برای ریجکتی باشد.

میزان گردش مالی و تمکن موردنیاز چقدر است؟

گردش مالی برای اخذ ویزا با توجه به سفارت مربوطه و همچنین حجم تراکنش‌های مالی شما می‌تواند ۳ ماهه یا ۶ ماهه باشد. ورودی و خروجی حساب یا همان دریافت و پرداخت‌ها با توجه به کسب‌وکار شخص بررسی می‌شود. نکته حائز اهمیت برای سفارت، دریافت‌های شما خواهد بود.

تا حد امکان پول را به مدت ۶ ماه قبل از گرفتن گواهی در حساب نگه‌داشته و حتی بعد از گرفتن گواهی از بانک تا روشن شدن وضعیت ویزا به پول دست نزنید. برای صاحبین مشاغل بهتر است که در طول هرماه حداقل مبلغ ۱۵ میلیون تومان به‌صورت ثابت وارد حسابشان شده باشد. برای افراد بازنشسته و کارمندان با توجه به فیش حقوقی‌شان باید ماهیانه مبلغی به‌صورت ثابت به‌حساب واردشده باشد.

رد درخواست ویزای توریستی بدون تمکن مالی

به‌طورکلی بهتر است متقاضی همه حساب‌های دیگر خود را در جهت تکمیل مدارک، ارائه دهد. توجه کنید که بیشترین علت رد ویزا در سفارت‌ها خصوصاً سفارت انگلیس برای افراد واجد شرایط، عدم تسلط به خواسته‌های سفارت در تهیه مدارک مالی است.

لذا پیشنهاد می‌شود به‌صرف تسلط به زبان انگلیسی یا توانایی اقدام مستقل برای ویزا، به‌هیچ‌عنوان بدون مشورت با مشاورین و وکلای متخصص برای ویزا اقدام نفرمایید چراکه اقدام مجدد برای ویزای پس از رد ویزا به‌مراتب پرهزینه‌تر و سخت‌تر خواهد بود.

در صورتی که برای دریافت ویزای توریستی شرایط شما به گونه است که مدارک لازم ویزای توریستی را ندارید یا بخشی از پرونده شما ناقص است موسسه مهاجرتی ویزا نیو آمادگی ارائه خدمات ویزای توریستی بدون تمکن مالی را برای متقاضیان گرامی را دارد.

4 دیدگاه در “ویزای توریستی بدون تمکن مالی

 1. سارا گفت:

  باسلام
  من میخوام برای ویزای توریستی آلمان با استفاده از دعوتنامه اقدام کنم.ولی تمکن مالی و گردش حساب کافی ندارم.من میتونم گردش و تمکن مالی برادرم که متاهله را ارایه بدم.و اینکه علاوه بر پرینت تمکن مالی و گردش حساب ایشون باید مدرک دیگری هم ارایه بدند؟
  با تشکر
  ممنون بابت راهنماییهاتون

  1. سلام. شما تنها باید مدارک، گردش حساب و تائیدیه تمکن مالی که به نام خودتان هست را ارائه دهید. در غیر این صورت درخواست ویزای توریستی شما ریجکت خواهد شد.
   جهت گرفتن مشاوره بیشتر در مورد ویزای توریستی بدون تمکن مالی می‌توانید با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید.
   ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
   ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

 2. حمید گفت:

  سلام چن بار تماس گرفتم درمورد ویزای توریستی بدون ارائه تمکن مالی مشاوره بگیرم ولی کسی پاسخ نداد .
  شماره ها سرکاریه ؟
  لطفا پاسخگو باشید

  1. مهناز نجفی گفت:

   با سلام. احتمالا در گیر و داد جابجایی شرکت و نقل مکان اون بوده و یا خارج از تایم اداری. ما آماده ی ارائه ی مشاوره ی رایگان به شما هستیم. لطفا تماس بگیرید با شماره ی 02188670099

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.