خانه » مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

جمعیت: حدود 80.000.000 

زبان رسمی: ترکی استانبولی

پایتخت: آنکارا

خط نوشتاری: لاتین

نوع حکومت: لائیک ( جدایی دین از سیاست )

واحد پول: لیر

وسعت: 783.356 کیلومتر مربع

شهرهای بزرگ: استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا

ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه، کشوری فرا قاره‌ای است که عمدتاً در شبه جزیره آناتولی در غرب آسیا واقع شده است و بخش کوچک‌تری در شرق ترکیه در جنوب شرقی اروپا دارد. این کشور از شمال غربی با یونان و بلغارستان مرز مشترک دارد. دریای سیاه در شمال؛ گرجستان در شمال شرقی؛ ارمنستان، آذربایجان و ایران در شرق؛ عراق در جنوب شرقی؛ سوریه و دریای مدیترانه در جنوب؛ و دریای اژه در غرب. پایتخت ترکیه آنکارا است، در حالی که بزرگترین شهر و مرکز مالی آن استانبول است (پایتخت امپراتوری تا سال 1923).

شرایط اخذ اقامت ترکیه چیست؟

قبل از اینکه بخواهید به ترکیه مهاجرت کنید باید شرایط مهاجرت به ترکیه و راه‌های اقامت در ترکیه را بسنجید، راه های مهاجرت به ترکیه را بررسی کنید و مشاوره مهاجرت به ترکیه با ماوران ما داشته باشید. بدون داشتن اطلاعات کافی اقدام به مهاجرت نکنید که بعدا منجر به پشیمانی خواهد شد. در ادامه ما به چند مورد از شرایط اخذ اقامت ترکیه اشاره کرده ایم که شرایط خاص هر روش در صفحه‌ی هرکدام از آن‌ها کامل تر توضیح داده شده است. این شرایط کلی عبارتند از:

• قبولی در یکی از آزمون‌های مربوط به تحصیل در ترکیه
• دریافت مجوز کار از وزارت کار و رفاه اجتماعی ترکیه
• داشتن اظهار نامه برای ثبت شرکت در ترکیه
• متقاضی باید 5 سال بدون وقفه ساکن ترکیه باشد.
• ارائه‌ی بلیط رفت و برگشت و یا اینکه اثبات کنید هزینه‌ی خرید بلیط برگشت را دارید.
• داشتن بالای 18 سال سن

مدارک لازم برای اخذ اقامت ترکیه چیست؟

ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و عدم نیاز به ویزا برای سفر به این کشور، مقصد مناسبی برای مهاجرت ایرانیان می باشد. برای اخذ اقامت ترکیه مدارکی لازم است که تحویل سفارت ترکیه داده شود که در ادامه مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه و همچنین مدارک لازم برای اقامت ترکیه عنوان شده است.

• داشتن پاسپورت با حداقل اعتبار یکسال و نیمه
• داشتن اسنادی برای اثبات اقامت در ترکیه
• داشتن بیمه نامه
• تکمیل و ارسال فرم راندوو
• 4 قطعه عکس ( مطابق با عکس ثبت شده در راندوو )
• گواهی عدم سوء پیشینه
• گواهی داشتن تمکن مالی

وکیل مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت قانونی نیاز به یک فرد دانا در زمینه قوانین و شناخت مزایای اقامت ترکیه و یا حتی شرایط اخذ اقامت ترکیه است تا در طی مسیر دریافت ویزا دچار مشکلات پیچیده نشویم به همین خاطر وجود یک وکیل مهاجرت قانونی و با سابقه در این حوزه الزامی است. کار وکیل مهاجرت دریافت مدارک شما و توجه به درستی مدارک با در نظر گرفتن تمامی قوانین در هر مرحله است که به شما کمک خواهد کرد از راحت‌ترین راه و از بهترین روش بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

مزایای مهاجرت به ترکیه چیست؟

اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان دارای مزایای بسیاری است. ترکیه بخاطر شرایط جغرافیایی که دارد و همینطور نزدیک بودن آداب و فرهنگ مردمانش به ایرانیان انتخاب مناسبی برای افراد است که قصد مهاجرت از ایران را دارند. به چند مورد از مزایای مهاجرت به ترکیه در ادامه اشاره شده است:
• قیمت مناسب مسکن
• آب و هوای مساعد
• هزینه‌های قابل قبول برای زندگی ( نسبت به کشورهای اروپایی )
• خدمات پزشکی با کیفیت بالا
• سیستم ساده دریافت اقامت
• حمل و نقل عمومی در دسترس در ترکیه

معایب مهاجرت به ترکیه چیست؟

مهاجرت ترکیه در کنار تمام خوبی‌هایی که دارد مانند هر کشور دیگری دارای معایبی نیز هست. شما برای مهاجرت به ترکیه باید به مزایا و معایب آن به یک میزان آشنایی داشته باشید که بتوانید راحت‌تر و حساب شده تر برای مهاجرت اقدام نمائید. تعدادی از این معایب عبارتند از:
• سخت پیدا کردن کار
• سخت بودن زبان ترکی استانبولی
• قیمت بالای الکل
• تراکم جمعیت
• پایین بودن امنیت مالی در ترکیه
• عدم آگاهی از قوانین ترکیه
• احساس دلتنگی

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

یکی از راه‌های مهاجرت به ترکیه، اخذ اقامت ترکیه از طریق کار است. متقاضیان باید با قوانین استخدامی در این کشور آَشنا شوند و بهترین شهرها برای کار را شناسایی کنند. متاسفانه به علت بالا بودن نرخ بیکاری در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه از طریق کار خیلی راحت نیست، مگر اینکه متقاضی دارای حرفه و مهاجرت خاصی باشد. در اصل باید مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه را شناخته و سپس از این طریق اقدام نمایید.

مدرک زبان موردنیاز: نیازی ندارد

اقامت توریستی در ترکیه

افراد علاقمند به مهاجرت به ترکیه، می‌توانند به اخذ اقامت توریستی در ترکیه اقدام نمایند. این روش از راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به ترکیه است. دولت ترکیه نسبت به پذیرش افرادی که برای گردش و تفریح وارد این کشور می‌شوند قوانین سخت گیرانه‌ای اعمال نکرده است. مقاله‌ی اقامت توریستی در ترکیه را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

مدرک زبان موردنیاز: نیازی ندارد

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

ترکیه با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص خود که قرار گرفتن در نقطه اتصال آسیا و اروپا است، جنبه‌های مختلف آن، از تحصیلی تا کاری متاثر شده است. لازم است بدانید تحصیل در ترکیه به علت سیستم آموزشی مدرن و پیشرفته‌ای که دارد، دارای اعتباز جهانی است. برای دریافت اطلاعات برای اقامت در ترکیه، از طریق تحصیل در ترکیه بیشتر بخوانید.

مدرک زبان موردنیاز: نیازی ندارد اما داشتن دانش ترکی کمک کننده است.

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است. متقاضی قبل از مهاجرت به ترکیه باید با تمام شرایط، قوانین، مزایا و معایب اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، به طور کامل اطلاع داشته باشد همچنین در مورد حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به ترکیه نیز باید اطلاعات کسب کنید. قبل از اقدام از این روش پیشنهاد می‌شود این مطلب را بخوانید.

مدرک زبان موردنیاز: نیازی ندارد

ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت

ثبت شرکت در ترکیه برای ایرانیان با تزریق سرمایه در سیستم اقتصادی این کشور، علاوه بر اخذ اقامت این کشور می‌تواند در کنار سودآوری، به اشتغال زایی نیز کمک کند. اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت برای ایرانیان به علت نزدیکی این کشور به ایران، بسیار مناسب است. برای کسب اطلاعات دقیق تر صفحه‌ی اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت را مطالعه کنید. تا با مزایا و معایب ثبت شرکت در ترکیه آشنایی پیدا کنید.

مدرک زبان موردنیاز: نیازی ندارد

خرید ملک در ترکیه

یکی از روش‌های سریع و مطمئن برای اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک در ترکیه و مهاجرت به ترکیه با خرید ملک است. با توجه به قیمت‌های بالای مسکن در ایران، با فروش یک خانه با موقعیت مناسب در تهران می‌توان 2 یا 3 خانه در ترکیه خرید. با خرید ملک در ترکیه می‌توان از مزایای اقامت در این کشور بهره مند شد.

مدرک زبان موردنیاز: نیازی ندارد

اقامت تمکن مالی در ترکیه

اقامت تمکن مالی در ترکیه یا Financially Independent Person که به اختصار به آن FIP نیز گفته می‌شود، مختص افرادی است که دارای تمکن مالی قابل توجهی هستند. توانایی این افراد در مهاجرت به ترکیه باید در حدی باشد که بتوانند هزینه‌ی زندگی خود و خانوادشان را در کشور ترکیه تامین نمایند. تامین نیازهای مالی نباید با کار یا سرمایه گذاری در این کشور باشد.

مدرک زبان موردنیاز: نیازی ندارد

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج یکی از روش‌های مهاجرت به ترکیه است. ترکیه نیز مانند سایر کشورها با ازدواج با یک تبعه ترکیه می‌توان بعد از گذشت 3 تا 5 سال از ازدواج، اقامت دائم این کشور را اخذ نمود. ترکیه به دلیل نزدیکی جغرافایی و فرهنگی به ایران، یکی از کشورهای مورد توجه ایرانیان برای مهاجرت است.

اقامت ترکیه از راه پناهندگی در ترکیه

در سال های اخیر افراد بسیاری از نقاط مختلف بنا به دلایل سیاسی، جنگ، تفاوت های قومی و مذهبی و سایر دلایل اقدام به اخذ اقامت ترکیه از طریق پناهندگی می‌کنند. به علت غیر قانونی بودن و پر خطر بودن روش پناهندگی، ترکیه نیز مانند سایر کشورها قوانین سخت گیرانه‌ای برای اخذ اقامت ترکیه از طریق پناهندگی لحاظ کرده است.

Instagram
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.