مهاجرت ورزشی ترکیه

مهاجرت ورزشی ترکیه

Turkish Sports Migration

33 بازدید - منتشر شده توسط مارال عابدی در تاریخ: ۰۰/۱۰/۰۸ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۹/۱۷ در ۱۰:۴۴ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

برای مهاجرت ورزشی به ترکیه و دریافت ویزای ورزشی ترکیه نیاز است با نحوه مهاجرت ورزشی ترکیه و شرایط آن کمی آشنایی پیدا کنیم. در بین تمام ورزش‌های ترکیه محبوب‌ترین ورزش فوتبال شناخته شده است. تیم‌های برتر ترکیه شامل فنرباغچه، گالاتاسرای و بشیکتاش هستند در سال ۲۰۰۰ گالاتاسرای قهرمان جام یوفا و سوپر جام یوفا شد. دوسال بعد تیم ملی ترکیه در فینال جام‌جهانی ۲۰۰۲ در ژاپن و کره جنوبی سوم شد. در سال ۲۰۰۸ به مرحله نیمه نهایی مسابقات فیفا رسید و در سال ۲۰۰۹ میزبان فینال جام یوفا شد.

ورزش‌های دیگر مهم ترکیه که برای مهاجرت به ترکیه باید بشناسید بسکتبال و والیبال است. ترکیه میزبان جام‌جهانی ۲۰۱۰ فیفا بود که تیم ملی مردان دوم شد. تیم ملی همچنین در جام جهانی ۲۰۰۶ فیفا و جام‌جهانی ۲۰۱۴ به مرحله چهارم نهایی رسید. بسکتبالیست‌های ترکیه‌ای مانند مهمت اوکور، هیدایت رک اوغلو و ارسان ایلیاسووانیز در NBA موفق شده‌اند.

تیم والیبال بانوان یعنی فنرباغچه، اکزاچی‌باشی و واکیف بانک عناوین و مدال‌های قهرمانی اروپا را کسب کرده‌اند. تیم والیبال ترکیه (Vakifbank) در حال حاضر یکی از بهترین تیم‌های والیبال جهان است که ۳ بار قهرمان مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان را دارد و ۴ بار رتبه قهرمانی اروپا را دریافت کرده است. باشگاه فنرباغچه نیز در سال ۲۰۱۰ به عنوان اولین باشگاه ترکیه‌ای قهرمان باشگاه‌های جهان شد.

تاریخچه ورزشی ترکیه

تیم ملی بسکتبال زنان ترکیه در مسابقات قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۱ به مدال نقره دست یافت و تیم ملی والیبال زنان در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۰ به مقام ششم رسید و در سال ۲۰۱۱ به مدال برنز قهرمانی اروپا دست یافت. ورزشکاران ترکیه اخیرا در سطح اروپا به موفقیت دست یافته‌اند. الوان آبیلکگسه برنده مدال طلا در ۱۰۰۰۰ متر زنان و نقره در ۵۰۰۰ متر زنان، Alemitu Bekele برنده مدال طلا در ۵۰۰۰ متر زنان و Nevin Yanit برنده مدال طلا در ۱۰۰ متر هاردل زنان در مسابقات قهرمانی اروپا ۲۰۱۰. در مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۱، کمال کویونچو در ۱۵۰۰ متر مردان نقره گرفت و هالیل آکاس در ۳۰۰۰ متر مردان برنز گرفت. ورزش ملی سنتی ترکیه از زمان عثمانی‌ها کشتی با روغن بوده است. سبک‌های کشتی بین‌الملی که توسط فیلا اداره می‌شود، مانند کشتی آزاد و کشتی یونانی-رومی نیز محبوب هستند که با بسیاری از عناوین قهرمانی اروپا، جهان و المپیک توسط کشتی‌گیران ترک چه به صورت انفرادی و چه به عنوان تیم ملی شرکت داشته‌اند. یکی دیگر از ورزش‌هایی که ترک‌ها در سطح بین‌المللی موفق بودند وزنه‌برداری است.

فوتبال و مهاجرت ورزشی ترکیه

ترکیه در دهه‌های اخیر در تعدادی از زمینه‌های ورزشی به شهرت رسیده است.فوتبال دگرگونی سریعی را تجربه کرده است و مقام سوم در جام‌جهانی فوتبال ۲۰۰۲ به دست آورده است. تیم‌های داخلی آن تحت سلطه بشیکتاش، فنرباغچه وگالاتاسرای هستند. از این میان پیروزی فنرباغچه در اروپا در جام حذفی بالکان در سال ۱۹۶۸ رقم خورد.

گالاتاسرای پس از دهه ۱۹۹۰ با قهرمانی در جام یوفا و سوپر ام یوفا در سال ۲۰۰۰ موفقیت‌هایی را تجربه کرده است. درسال‌های اخیر ترکیه بسیاری از بازیکنان خود را به تیم‌های خارجی خوبی از جمله اینترناسیونال، اف‌سی بارسلونا، پارما، میلان و بایرن مونیخ وارد کرده است.

مهاجرت ورزشی ترکیه

لیگ ترکیه علاوه‌ بر اعزام بازیکنان به خارج از کشور بازیکنانی را نیز به ترکیه جذب کرده است. بازیکنان کلاس جهانی مانند پیرفن هویدونک، ماریو ژاردل،نیکلاس آنکلا، جان کارو، میلان باروس، رادومیر آنتیچ، اسکار کوردوبا، ینکلن، و بسیاری از معروف‌ترین‌های جهانی در مقطعی بازی کرده‌اند یا به بازی خود در ترکیه ادامه داده‌اند.

بسکتبال و مهاجرت ورزشی ترکیه

ترکیه در مسابقات قهرمانی بسکتبال اروپا در سال ۲۰۰۱ در استانبول به مقام دوم رسید. ترکیه همچنین در جام‌جهانی ۲۰۰۲ فیفا نهم شد. چندین ملیت ترکیه از جمله ارسان ایلیاسووا، هدو ترک‌اوغلو، مهمت اوکور، سمیه اردن، اومر آشیک و انس کانتر در انجمن معتبر ملی بسکتبال بازی کرده‌اند. که عموما لیگ برتر بسکتبال جهان محسوب می‌شود. بزرگ‌ترین موفقیت ترکیه در بسکتبال بین‌المللی زمانی بود که میزبان جام‌جهانی ۲۰۱۰ فیفا بود و سپس از ایالات متحده در رده دوم قرار گرفت.

ترکیه همچنین در جام‌جهانی ۲۰۰۶ فیفا به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد و به مقام ششم به شکل غیرمنتظره‌ای دست یافت. تیم ملی بسکتبال زنان ترکیه در مسابقات یورو بسکت زنان در سال ۲۰۱۱ به مدال نقره دست یافت. در سطح باشگاهی ورزش‌ بسکتبال ترکیه موفق‌ترین تیم فنر باغچه S.K بوده است. آنادولو افس اس کی، دومین فهرمان جام فیبا کوراچ در سال ۱۹۹۶ و یورولیگ در سال ۲۰۲۱ شده است.

فنر باغچه در حال حاضر بیشترین حضور در فینال چهار یورولیگ را دارد و اولین تیم ترکیه‌ای بود که در ۲۰۱۶ موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. گالاتاسرای در سال ۲۰۱۶ قهرمان یوروکاپ لیگ دسته دوم بسکتبال اروپا شد. دستاوردهای گذشته همچنین شامل قهرمانی بشیکتاش در مسابقات یوروچلنج فیفا در سال ۲۰۱۲ است. در بسکتبال زنان گالاتاسرای قهرمان یوروجام ۲۰۰۸ فیفا شد و در سال ۲۰۰۷ در همان رقابت سوم شد و در سوپر کاپ زنان اروپا نایب قهرمان شد.

والیبال و مهاجرت ورزشی ترکیه

والیبال به خصوص والیبال بانوان یکی از ورزش‌های محبوب در ترکیه است. اخیرا تیم والیبال زنان ترکیه در مسابقات قهرمانی جهان والیبال زنان FIVB در سال ۲۰۱۰ در ژاپن مقام ششم را به دست آورد و در مسابقات قهرمانی والیبال زنان اروپا ر سال ۲۰۱۱ در صربستان به مدال برنز دست یافت.

مهاجرت ورزشی ترکیه

برترین تیم والیبال زنان ترکیه ۳ قهرمانی بدون شکست در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان والیبال زنان در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ کسب کرده است. یکی دیگر از باشگاه‌های برجسته والیبال زنان ترکیه فنر باغچه است که بدون شکست در سال ۲۰۱۰ قهرمان مسابقات قهرمانی باشگاه‌های والیبال زنان FIVB شده است.ترکیه یک تیم ملی مردان در والیبال ساحلی را معرفی کرد که در جام قاره‌ای والیبال ساحلی CEV 2018–۲۰۲۰ شرکت کرد.

دو و میدانی و مهاجرت ورزشی ترکیه

رامیل گولیف از فنرباغچه در مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ مدال طلا را برای ترکیه با طی کردن مسافت ۲۰۰ متر کسب کرد. دو و میدانی در این کشور یکی از ورزش‌های در حال پیشرفت است. سوریا آیهان در سال ۲۰۰۳ رکورد جهانی ۱۵۰۰ متر را به نام خود ثبت کرد و الوان آبیلگسه در سال ۲۰۰۴ رکورد جدیدی در ۵۰۰۰ متر ثبت کرد.

در مسابقات دو و میدانی قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۰، Alemitu Bekele و Elvan Abeylegesse به ترتیب در ۵۰۰۰ متر زنان مدال های طلا و نقره و Elvan Abeylegesse نیز در ماده ۱۰۰۰۰ متر زنان مدال طلا کسب کردند.

هندبال ساحلی

مسابقات جهانی هندبال ساحلی ۲۰۱۰ بین ۲۳ تا ۲۷ ژوئن در آنتالیا برگزار شد. تیم ملی ترکیه دو بار مدال نقره مسابقات جهانی در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶ و مدال برنز در سال ۲۰۱۰ را به دست آورد. تیم ملی زنان ترکیه نیز مدال نقره مسابقات جهانی ۲۰۰۴ را کسب کرد.

با ورزش‌های برتر در ترکیه نسبتا آشنایی پیدا کردیم و اگر قصد مهاجرت ورزشی به ترکیه را دارید با آگاهی بهترین نسبت به ورزش‌های مطرح این کشور می‌توانید اقدام کنید. در صورت داشتن سوال و یا نظر در بخش نظرات همین صفحه برای ما بنویسید و با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

محبوب ترین ورزش در ترکیه برای مهاجرت ورزشی ترکیه کدام است؟

در بین تمام ورزش‌های ترکیه، محبوب ترین ورزش فوتبال است. تیم‌های برتر ترکیه عبارتند از فنرباغچه، گالاتاسرای و بشیکتاش. در سال ۲۰۰۰، گالاتاسرای قهرمان جام یوفا و سوپر جام یوفا شد.

کدام بازی ها در ترکیه برگزار می‌شود؟

دو دسته بزرگ از بازی‌ها که در روستاهای آناتولی محبوب‌تر هستند، بازی‌های Astragals یا بند انگشت (Aşık) و بازی Ring (Yüzük Oyunu) هستند. اولین بازی بیشتر یک بازی در فضای باز است، اما می توان آن را در داخل خانه نیز بازی کرد. دومی بیشتر یک بازی داخلی و رومیزی است.

آیا ترکیه بیسبال بازی می‌کند و شرایط مهاجرت ورزشی ترکیه چیست؟

وضعیت آکادمی بیسبال ترکیه (TBA) به عنوان یک باشگاه بیسبال در ۲۵ ژانویه ۲۰۰۸ تصویب شد. آنها اکنون به طور رسمی اولین باشگاه بیسبال در ترکیه هستند. مدیر کل، آلپر بوزکورت، که بازیکن سابق بیسبال-بوندسلیگا آلمان است، آکادمی را رهبری می کند.

آیا کریکت در ترکیه معروف است؟

کریکت در ترکیه به طرز شگفت انگیزی قدیمی است و بازی هایی در اوایل قرن بیستم در استانبول انجام می شد. این به اندازه کافی بزرگ بود که یکی از بزرگترین باشگاه های فوتبال ترکیه، فنرباخه، حتی شعبه کریکت خود را در سال ۱۹۱۱ تأسیس کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

    درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

    سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *