مقالات

مهاجرت ورزشی ترکیه

مهاجرت ورزشی ترکیه

برای مهاجرت ورزشی به ترکیه و دریافت ویزای ورزشی ترکیه نیاز است با نحوه مهاجرت ورزشی ترکیه و شرایط آن کمی آشنایی پیدا کنیم. در بین تمام ورزش‌های ترکیه محبوب‌ترین ورزش فوتبال شناخته شده است. تیم‌های برتر ترکیه شامل فنرباغچه، گالاتاسرای و بشیکتاش هستند در سال 2000 گالاتاسرای قهرمان جام یوفا و سوپر جام یوفا شد. دوسال بعد تیم ملی ترکیه در فینال جام‌جهانی 2002 در ژاپن و کره جنوبی سوم شد. در سال 2008 به مرحله نیمه نهایی مسابقات فیفا رسید و در سال 2009 میزبان فینال جام یوفا شد.

ورزش‌های دیگر مهم ترکیه که برای مهاجرت به ترکیه باید بشناسید بسکتبال و والیبال است. ترکیه میزبان جام‌جهانی 2010 فیفا بود که تیم ملی مردان دوم شد. تیم ملی همچنین در جام جهانی 2006 فیفا و جام‌جهانی 2014 به مرحله چهارم نهایی رسید. بسکتبالیست‌های ترکیه‌ای مانند مهمت اوکور، هیدایت رک اوغلو و ارسان ایلیاسووانیز در NBA موفق شده‌اند.

تیم والیبال بانوان یعنی فنرباغچه، اکزاچی‌باشی و واکیف بانک عناوین و مدال‌های قهرمانی اروپا را کسب کرده‌اند. تیم والیبال ترکیه (Vakifbank) در حال حاضر یکی از بهترین تیم‌های والیبال جهان است که ۳ بار قهرمان مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان را دارد و ۴ بار رتبه قهرمانی اروپا را دریافت کرده است. باشگاه فنرباغچه نیز در سال ۲۰۱۰ به عنوان اولین باشگاه ترکیه‌ای قهرمان باشگاه‌های جهان شد.

تاریخچه ورزشی ترکیه

تیم ملی بسکتبال زنان ترکیه در مسابقات قهرمانی اروپا در سال 2011 به مدال نقره دست یافت و تیم ملی والیبال زنان در مسابقات قهرمانی جهان در سال 2010 به مقام ششم رسید و در سال 2011 به مدال برنز قهرمانی اروپا دست یافت. ورزشکاران ترکیه اخیرا در سطح اروپا به موفقیت دست یافته‌اند. الوان آبیلکگسه برنده مدال طلا در 10000 متر زنان و نقره در 5000 متر زنان، Alemitu Bekele برنده مدال طلا در 5000 متر زنان و Nevin Yanit برنده مدال طلا در 100 متر هاردل زنان در مسابقات قهرمانی اروپا 2010. در مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی اروپا در سال 2011، کمال کویونچو در 1500 متر مردان نقره گرفت و هالیل آکاس در 3000 متر مردان برنز گرفت. ورزش ملی سنتی ترکیه از زمان عثمانی‌ها کشتی با روغن بوده است. سبک‌های کشتی بین‌الملی که توسط فیلا اداره می‌شود، مانند کشتی آزاد و کشتی یونانی-رومی نیز محبوب هستند که با بسیاری از عناوین قهرمانی اروپا، جهان و المپیک توسط کشتی‌گیران ترک چه به صورت انفرادی و چه به عنوان تیم ملی شرکت داشته‌اند. یکی دیگر از ورزش‌هایی که ترک‌ها در سطح بین‌المللی موفق بودند وزنه‌برداری است.

فوتبال و مهاجرت ورزشی ترکیه

ترکیه در دهه‌های اخیر در تعدادی از زمینه‌های ورزشی به شهرت رسیده است.فوتبال دگرگونی سریعی را تجربه کرده است و مقام سوم در جام‌جهانی فوتبال 2002 به دست آورده است. تیم‌های داخلی آن تحت سلطه بشیکتاش، فنرباغچه وگالاتاسرای هستند. از این میان پیروزی فنرباغچه در اروپا در جام حذفی بالکان در سال 1968 رقم خورد.

گالاتاسرای پس از دهه 1990 با قهرمانی در جام یوفا و سوپر ام یوفا در سال 2000 موفقیت‌هایی را تجربه کرده است. درسال‌های اخیر ترکیه بسیاری از بازیکنان خود را به تیم‌های خارجی خوبی از جمله اینترناسیونال، اف‌سی بارسلونا، پارما، میلان و بایرن مونیخ وارد کرده است.

مهاجرت ورزشی ترکیه

لیگ ترکیه علاوه‌ بر اعزام بازیکنان به خارج از کشور بازیکنانی را نیز به ترکیه جذب کرده است. بازیکنان کلاس جهانی مانند پیرفن هویدونک، ماریو ژاردل،نیکلاس آنکلا، جان کارو، میلان باروس، رادومیر آنتیچ، اسکار کوردوبا، ینکلن، و بسیاری از معروف‌ترین‌های جهانی در مقطعی بازی کرده‌اند یا به بازی خود در ترکیه ادامه داده‌اند.

بسکتبال و مهاجرت ورزشی ترکیه

ترکیه در مسابقات قهرمانی بسکتبال اروپا در سال 2001 در استانبول به مقام دوم رسید. ترکیه همچنین در جام‌جهانی 2002 فیفا نهم شد. چندین ملیت ترکیه از جمله ارسان ایلیاسووا، هدو ترک‌اوغلو، مهمت اوکور، سمیه اردن، اومر آشیک و انس کانتر در انجمن معتبر ملی بسکتبال بازی کرده‌اند. که عموما لیگ برتر بسکتبال جهان محسوب می‌شود. بزرگ‌ترین موفقیت ترکیه در بسکتبال بین‌المللی زمانی بود که میزبان جام‌جهانی 2010 فیفا بود و سپس از ایالات متحده در رده دوم قرار گرفت.

ترکیه همچنین در جام‌جهانی 2006 فیفا به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد و به مقام ششم به شکل غیرمنتظره‌ای دست یافت. تیم ملی بسکتبال زنان ترکیه در مسابقات یورو بسکت زنان در سال 2011 به مدال نقره دست یافت. در سطح باشگاهی ورزش‌ بسکتبال ترکیه موفق‌ترین تیم فنر باغچه S.K بوده است. آنادولو افس اس کی، دومین فهرمان جام فیبا کوراچ در سال 1996 و یورولیگ در سال 2021 شده است.

فنر باغچه در حال حاضر بیشترین حضور در فینال چهار یورولیگ را دارد و اولین تیم ترکیه‌ای بود که در 2016 موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. گالاتاسرای در سال 2016 قهرمان یوروکاپ لیگ دسته دوم بسکتبال اروپا شد. دستاوردهای گذشته همچنین شامل قهرمانی بشیکتاش در مسابقات یوروچلنج فیفا در سال 2012 است. در بسکتبال زنان گالاتاسرای قهرمان یوروجام 2008 فیفا شد و در سال 2007 در همان رقابت سوم شد و در سوپر کاپ زنان اروپا نایب قهرمان شد.

والیبال و مهاجرت ورزشی ترکیه

والیبال به خصوص والیبال بانوان یکی از ورزش‌های محبوب در ترکیه است. اخیرا تیم والیبال زنان ترکیه در مسابقات قهرمانی جهان والیبال زنان FIVB در سال 2010 در ژاپن مقام ششم را به دست آورد و در مسابقات قهرمانی والیبال زنان اروپا ر سال 2011 در صربستان به مدال برنز دست یافت.

مهاجرت ورزشی ترکیه

برترین تیم والیبال زنان ترکیه ۳ قهرمانی بدون شکست در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان والیبال زنان در سال‌های 2013، 2017، 2018 کسب کرده است. یکی دیگر از باشگاه‌های برجسته والیبال زنان ترکیه فنر باغچه است که بدون شکست در سال 2010 قهرمان مسابقات قهرمانی باشگاه‌های والیبال زنان FIVB شده است.ترکیه یک تیم ملی مردان در والیبال ساحلی را معرفی کرد که در جام قاره‌ای والیبال ساحلی CEV 2018–2020 شرکت کرد.

دو و میدانی و مهاجرت ورزشی ترکیه

رامیل گولیف از فنرباغچه در مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان در سال 2017 مدال طلا را برای ترکیه با طی کردن مسافت 200 متر کسب کرد. دو و میدانی در این کشور یکی از ورزش‌های در حال پیشرفت است. سوریا آیهان در سال 2003 رکورد جهانی 1500 متر را به نام خود ثبت کرد و الوان آبیلگسه در سال 2004 رکورد جدیدی در 5000 متر ثبت کرد.

در مسابقات دو و میدانی قهرمانی اروپا در سال 2010، Alemitu Bekele و Elvan Abeylegesse به ترتیب در 5000 متر زنان مدال های طلا و نقره و Elvan Abeylegesse نیز در ماده 10000 متر زنان مدال طلا کسب کردند.

هندبال ساحلی

مسابقات جهانی هندبال ساحلی 2010 بین 23 تا 27 ژوئن در آنتالیا برگزار شد. تیم ملی ترکیه دو بار مدال نقره مسابقات جهانی در سال های 2004 و 2006 و مدال برنز در سال 2010 را به دست آورد. تیم ملی زنان ترکیه نیز مدال نقره مسابقات جهانی 2004 را کسب کرد.

با ورزش‌های برتر در ترکیه نسبتا آشنایی پیدا کردیم و اگر قصد مهاجرت ورزشی به ترکیه را دارید با آگاهی بهترین نسبت به ورزش‌های مطرح این کشور می‌توانید اقدام کنید. در صورت داشتن سوال و یا نظر در بخش نظرات همین صفحه برای ما بنویسید و با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

محبوب ترین ورزش در ترکیه برای مهاجرت ورزشی ترکیه کدام است؟

در بین تمام ورزش‌های ترکیه، محبوب ترین ورزش فوتبال است. تیم‌های برتر ترکیه عبارتند از فنرباغچه، گالاتاسرای و بشیکتاش. در سال 2000، گالاتاسرای قهرمان جام یوفا و سوپر جام یوفا شد.

کدام بازی ها در ترکیه برگزار می‌شود؟

دو دسته بزرگ از بازی‌ها که در روستاهای آناتولی محبوب‌تر هستند، بازی‌های Astragals یا بند انگشت (Aşık) و بازی Ring (Yüzük Oyunu) هستند. اولین بازی بیشتر یک بازی در فضای باز است، اما می توان آن را در داخل خانه نیز بازی کرد. دومی بیشتر یک بازی داخلی و رومیزی است.

آیا ترکیه بیسبال بازی می‌کند و شرایط مهاجرت ورزشی ترکیه چیست؟

وضعیت آکادمی بیسبال ترکیه (TBA) به عنوان یک باشگاه بیسبال در 25 ژانویه 2008 تصویب شد. آنها اکنون به طور رسمی اولین باشگاه بیسبال در ترکیه هستند. مدیر کل، آلپر بوزکورت، که بازیکن سابق بیسبال-بوندسلیگا آلمان است، آکادمی را رهبری می کند.

آیا کریکت در ترکیه معروف است؟

کریکت در ترکیه به طرز شگفت انگیزی قدیمی است و بازی هایی در اوایل قرن بیستم در استانبول انجام می شد. این به اندازه کافی بزرگ بود که یکی از بزرگترین باشگاه های فوتبال ترکیه، فنرباخه، حتی شعبه کریکت خود را در سال 1911 تأسیس کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.