مهاجرت تحصیلی

معرفی دانشگاه های برتر انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان

تحصیل در دانشگاه های انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان جزو بهترین و معتبرترین مراکز تحصیلی در جهان هستند. برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان ابتدا باید با خود این کشور آشنایی کمی داشته باشیم.  انگلستان کشوری در بریتانیا که با ولز از سمت غرب و اسکاتلند از بخش شمال مرز زمینی دارد. دریای ایرلند در شمال غرب انگلستان و دریای سلتیک در جنوب غرب این کشور قرار دارد. انگلستان توسط دریای شمال در شرق و کانال مانش در جنوب از قاره اروپا جدا می‌شود.

دانشگاه های برتر انگلستان

در کشور انگلیس برترین دانشگاه‌های جهان و بهترین رویکردهای آموزشی نوآورانه ارائه می‌شود. اگر آرزوی دستیابی به جایگاه‌های بزرگ را دارید مطمئن باشید جای درستی را انتخاب کرده‌اید.‌ این موضوع را می‌توان از مدارک معتبر تحصیلی در کشور انگلستان و اعتبار جهانی این مدارک در تمام کشورها متوجه شد. مدارک تحصیلی انگلستان چیزی بیش از یک مدرک علمی برجسته است و موقعیت‌های شغلی قابل دریافت با این مدارک تحصیلی بی‌شمار است. از آن‌جایی‌که دانشگاه‌های بریتانیا و انگلستان پیوندهای قوی با تمامی صنعت‌ها دارند مطمئنا موقعیت عالی برای اشتغال پیدا می‌کنید.

دانشگاه آکسفورد

تحصیل در دانشگاه های انگلستان با آکسفورد معنا میشود . یک دانشگاه تحقیقاتی که در اوایل سال 1096 وجود دارد که به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه در جهان شناخته می‌شود و دومین دانشگاه قدیمی در جهان است که همچنان مشغول به کار است. این دانشگاه از ۳۹ کالج نیمه خصوصی و شش سالن خصوصی تشکیل شده است که هر کدام ساختار و روش خاص خود را دارند و اعضای خود را به سبک خود کنترل می‌کنند ولی در نهایت همه دانشجویان عضو یک دانشکده هستند.

مقطع کارشناسی در آکسفورد شامل سخنرانی‌ها، آموزش‌های گروهی کوچک در کالج‌ها، سمینارها، کار آزمایشی و گاهی آموزش‌های بیشتر توسط دانشکده‌ها و دانشگاه مرکزی است. تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه به صورت متمرکز ارائه می‌شود‌.

آکسفورد

آکسفورد قدیمی‌ترین موزه دانشگاهی در جهان و بزرگ‌ترین مطبوعات دانشگاهی جهانی است. همچنین بزرگترین سیستم کتابخانه دانشگاهی در کشور انگلستان توسط آکسفورد اداره می‌شود.

یکی‌دیگر از علل قرارگیری نام دانشگاه آکسفورد در لیست دانشگاه‌های انگلستان وجود طیف وسیعی از فارغ التحصیلان برجسته از جمله 28 نخست وزیر و بسیاری از سران ایالت‌ها و دولت‌های جهانی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.

 کمبریج

دانشگاه کمبریج بعد از آکسفورد قدیمی‌ترین دانشگاه انگلستان به حساب می‌آید و رتبه چهارمین دانشگاه قدیمی در جهان که هنوز فعالیت می‌کند را دارد. این دانشگاه توسط انجمنی از دانشمندان دانشگاه آکسفورد که شهر را ترک کرده بودند تشکیل شد. دو دانشگاه برتر و قدیمی انگلیس به دلیل اشتراکات زیاد به عنوان آکسبریج شناخته می‌شوند.

کمبریج دارای موسسات مختلفی است که شامل 31 کالج نیمه مستقل و 150 بخش دانشگاهی به همراه 6 مدرسه است. همه کالج‌ها نهادهای خودگردان در داخل دانشگاه هستند که هرکدام اعضای خود را کنترل می‌کنند و سبک فعالیت‌های داخلی متفاوتی با یکدیگر نیز دارند. مقطع کارشناسی در دانشگاه کمبریج به صورت نظارت‌های هفتگی گروه‌های کوچک در کالج‌ها و در گروه‌های 4 نفره متمرکز است. تدریس مقطع کارشناسی ارشد به صورت متمرکز ارائه می‌شود.

بهترین دانشگاه انگلستان

این دانشگاه دارای ۸ موزه فرهنگی و علمی به همراه یک باغ گیاه‌شناسی است. کتابخانه این مجموعه حدود ۹ میلیون کتاب دارد. کمبریج ثروتمندترین دانشگاه در اروپا است. کمبریج عضو انجمن‌های متعدد و بخشی از مثلث طلایی دانشگاه‌های انگلستان است. ‌ فارغ التحصیلان این دانشگاه افراد برجسته‌ای مثل ریاضیدانان، دانشمندان، سیاست‌مداران، حقوق‌دانان، فیلسوفان، نویسندگان و بازیگران را شامل می‌شود. این دانشگاه 121 برنده جایزه نوبل، 11 برنده فیلدز، 7برنده تورینگ، 47 رپیس دولت، ۱۴ نخست وزیر بریتانیا را پرورش داده است.

 کالج لندن

دانشگاه کالج لندن که به عنوان UCL شناخته شده است یک دانشگاه عمومی بزرگ است که در لندن بریتانیا واقع شده و یکی از موسسات عضو دانشگاه فدرال لندن است. همچنین این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگ بریتانیا از نظر تعداد ثبت نام در رشته و مقاطع مختلف است. UCL در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی مقام دهم را دارد که آخرین چارچوب پژوهشی را بکار می‌برد.

این دانشگاه در حال حاضر 200 انجمن و باشگاه را اداره می‌کند که شامل لیست طولانی از علایق ورزشی، فرهنگی، هنری است. این دانشگاه بیش از 250.000 فارغ‌التحصیل از ۱۹۰ کشور جهان است که حدودا 48 درصد آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند. همچنین 29 برنده جایزه نوبل هم دارد. فارق‌التحصیلان این دانشگاه افراد معروفی مانند: نماینده جنبش استقلال هند، مهاتما گاندی، الکساندرا گراهام (مخترع تلفن)، ویلیام استنلی (پیشگام اقتصاد مدرن) هستند.

مهم ترین دانشگاه های انگلستان

کالج کینگز

یک دانشگاه تحقیقات دولتی که در لندن، بریتانیا و یک کالج زیرمجموعه دانشگاه فدرال لندن واقع شده است. کینگز در سال 18829 توسط پادشاه جورج چهارم تاسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های انگلستان است.

دانشگاه کینگز چهارمین موقوفه بزرگ در بین دانشگاه های بریتانیا و بزرگترین دانشگاه لندن است. رتبه دوازدهم لیست دانشگاه‌های انگلستان از نظر تعداد ثبت نام و دریافت متقاضی را دارد.

بزرگترین دانشگا های انگلستان

دانشگاه منچستر

یک دانشگاه عمومی در منچستر انگلستان، این دانشگاه دارای مباحث فرهنگی عمده مانند: موزه منچستر، گالری هنری withworsh، کتابخانه جان رایلندز، رصدخانه Jodrell bank و و یک سایت میراث جهانی یونسکو را شامل می‌شود. این دانشگاه با نمایی آجری و قرمز رنگ حاصل جنبش مدنی اواخر قرن ۱۹ است.

دانشگاه منچستر ۲۵ جایزه نوبل را دریافت کرده و چهارمین دانشگاه برتر بریتانیا است. دانشمندان این دانشگاه در حال حاضر بر ۵ موضوع تحقیق می‌کنند که عبارتند از: مواد پیشرفته، سرطان، انرژی، نابرابری‌های جهانی، بیوتکنولوژی صنعتی.

دانشگاه زیبای انگلستان

دانشگاه لندن

یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی فدرال که در لندن واقع شده است. این دانشگاه توسط منشور سلطنتی در سال 1836 تاسیس شد. این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی انگلستان است. این دانشگاه اولین دانشگاهی بود که تحصیل بانوان را پذیرفت. این دانشگاه از ۱۷ موسسه و سه نهاد علمی مرکزی تشکیل شده است و حدود 48000 دانشجو خارجی آموزش از راه دور و دانشجوی داخلی دارد که این دانشگاه را به بزرگترین دانشگاه از نظر تعداد دانشجو تبدیل کرده است.

از سال ۲۰۱۵ تقریبا ۲ میلیون فارغ التحصیل دانشگاه لندن در سراسر جهان وجود دارد و این یکی از عوامل جایگاه یافتن این دانشگاه در لیست دانشگاه‌های انگلستان است. از جمله افتخارات دیگر دانشگاه لندن می‌توان به تحصیل 12 فرد سلطنتی و از خانواده سلطنتی،52 رئیس جمهور و نخست ‌وزیر، 85 جایزه نوبل، 6 برنده گرمی، 2 برنده اسکار، ۳ دارند مدال طلای المپیک و مالکیت انتشارات دانشگاه لندن اشاره کرد.

دانشگاه لندن انگلستان

دانشگاه آنگلیا راسکین (ARU)

دانشگاهی در شرق آنگلیا کشور انگلستان است. این مرکز تحصیلی در سال 1858 تاسیس شد و در سال 1992 تبدیل به دانشگاه فعلی شد. این دانشگاه حدود 39400 دانشجو جهانی دارد و با دانشگاه‌های سراسر جهان مانند: برلین، بوداپست، سنگاپور، کوالالامپور مشارکت دارد. همچنین در این دانشگاه 4 دانشکده تحصیلی با موضوعات بازرگانی و حقوق، هنر، مهندسی، بهداشت وجود دارد.

بورسیه تحصیل در انگلستان

دانشگاه آنگلیا راسکین (ARU) انگلستان

با چند نمونه از دانشگاه های برتر لیست دانشگاه های انگلستان آشنایی نسبی پیدا کردیم. جهت یافتن اطلاعات آموزشی و تحصیلی هرکدام از مشاوره رایگان ما استفاده نموده و یا در بخش نظرات همین صفحه سوال خود را بپرسید.

سوالاتی درمورد تحصیل در دانشگاه های انگلیس

نحوه درخواست برای کالج در انگلستان دانشگاه و برنامه تحصیلی را انتخاب کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که هدف خود را مشخص کنید: رشته خود را تعیین کنید و دانشگاه‌ها را بشناسید، الزامات را برآورده کنید، درخواست دهید، منتظر نامه پذیرش باشید، امور مالی خود را مرتب کنید، ویزای دانشجویی خود را دریافت کنید.

پیدا کردن بورسیه تحصیلی و تامین مالی مدرک شما، ویزای دانشجویی خود را درخواست دهید، برای زندگی بریتانیایی آماده شوید، خوابگاه دانشجویی خود را مرتب کنید، مسائل بهداشتی در دوران تحصیل.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.