ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی

Study Visa

1346 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۱۱/۱۵ در ۹:۰۰ بعد از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۷/۲۱ در ۱۱:۳۶ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

با گذشت زمان تعداد افرادی که تصمیم می‌گیرند برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی بروند بیشتر می‌شود، این افراد نیاز به ویزاخواهند داشت. علاوه بر این یکی از روش‌ها برای اخذ اقامت دائم برخی از کشورهای حوزه شنگن و کانادا نیز دریافت ویزای تحصیلی می‌باشد.

ویزای تحصیلی چیست؟

ویزای تحصیلی یکی از انواع مختلف ویزا است که به موجب آن فرد می‌تواند برای مدت معینی در کشور مقصد به تحصیل بپردازد. در واقع دریافت این نوع ویزا برای افرادی که قصد دارند در کشورهای خارجی تحصیل کنند ضروری است.

شرایط تحصیل در خارج

تحصیل در خارج از ایران به‌گونه‌ای است که در مرحله اول باید بتوانید از یک دانشگاه در کشور موردنظرتان پذیرش بگیرید و پس‌ازآن برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. دانشگاه‌ها نیز به دو صورت هستند:

 • تحصیل از طریق بورسیه تحصیلی که در این روش فقط هزینه‌های زندگی را می‌پردازید.
 • تحصیل در دانشگاه به‌صورت آزاد؛ در این روش شما علاوه بر هزینه‌های زندگی می‌بایست هزینه‌های تحصیل در دانشگاه را نیز پرداخت نمایید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

– پذیرش از یکی از مؤسسات یا دانشگاه‌های کشور مقصد: فرد برای دریافت این ویزا باید بتواند از یکی از مؤسسات آموزشی کشور مورد نظر پذیرش بگیرد. در واقع آن موسسه باید فرد را به‌عنوان دانشجو یا دانش‌آموز بپذیرد.

– برخورداری از شرایط سنی مناسب: حداقل سن ۴ سالگی است و افراد می‌توانند از این سن، برای تحصیل در دیگر کشورها اقدام کنند. بیشتر دانشگاه‌ها محدودیت سنی برای پذیرش افراد در مقاطع لیسانس به بالا قائل نمی‌شوند اما یکی از شروط برخی از دانشگاه‌ها نبود فاصله سنی زیاد بین فارغ‌التحصیلی و اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه می‌باشد.

– داشتن مدرک زبان: فرد باید مدرک زبان مورد نظر کشور یا دانشگاهی که قصد دارد برایش درخواست ارسال نماید را داشته باشد که اکثراً مدرک زبان آیلتس را تائید می‌کنند.

– اثبات تمکن مالی: فرد باید ثابت کند توانایی پرداخت شهریه‌های دانشگاه و مخارج خود برای زندگی را خواهد داشت. این افراد باید با ارائه مدارک سفارت را نسبت به تأمین این هزینه‌ها (به‌صورت شخصی یا بورسیه) در دوران تحصیل متقاعد کنند.

– داشتن امتیازهای خاص: داشتن امتیازهای خاص نظیر داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته‌ای که در آن پذیرش تحصیلی گرفته‌اید باعث می‌شود که سطح سواد و تجربه شما بالاتر نشان داده شود و گرفتن ویزا راحت‌تر انجام شود.

Educational visa 1 - ویزای تحصیلی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی

گاهی کیفیت و امکانات دانشگاه‌های خارجی و اروپایی بعضی از دانشجویان را به فکر ادامه تحصیل در آن دانشگاه‌ها می‌اندازد در این هنگام است که شرایط ورود به آن دانشگاه فکر این افراد را مشغول می‌کند و متقاضی نمی‌داند که برای پذیرش دانشگاه چه مراحلی را باید بگذراند. مراحل اخذ ویزا برای تحصیل به شرح زیر می‌باشد:

تکمیل فرم ثبت‌نام: فرد می‌تواند به‌صورت حضوری و یا آنلاین نسبت به پر کردن فرم ثبت‌نام اقدام نماید. برای مراجعه حضوری لازم است از قبل وقت سفارت بگیرد.

تحویل مدارک به سفارت: هر کشور و هر دانشگاهی لیست متفاوتی را جهت مدارک موردنیاز ارائه می‌دهد اما برخی از این مدارک ثابت می‌باشند که عبارت‌اند از:

 • گذرنامه
 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • گواهی پذیرش تحصیلی
 •  مدارک و سوابق تحصیلی
 • عکس
 • اسناد تمکن مالی

توجه داشته باشید که اصل مدارک به همراه ترجمه رسمی آنها باید به سفارت تحویل داده شوند. معمولاً اغلب کشورها با متقاضیان این نوع ویزا مصاحبه نیز انجام می‌دهند.

هزینه اخذ ویزا تحصیلی

هزینه صدور ویزای دانشجویی مانند سایر انواع ویزا از سوی وزارت امور خارجه کشورها تعیین و توسط سفارتخانه‌ها از متقاضیان دریافت می‌شود.

مدت‌زمان اعتبار ویزا تحصیلی

ویزاهای دانشجویی جزو دسته ویزاهای کوتاه مدت محسوب می‌شوند و مدت اعتبار آن‌ها ممکن است به صورت سه‌ماهه، ۶ ماهه یا یک‌ساله باشد. البته ویزای دانشجو با توجه به وضعیت تحصیلی و مدت زمان باقی‌مانده از دوره تحصیلی وی، با ارائه مدارک و اسنادی حاکی از اشتغال وی به تحصیل در کشور قصد مجدداً تمدید می‌شود. ویزاهای دانشجویی و تحصیلی از نوع ویزاهای اقامتی نبوده و در نهایت منتهی به دریافت اقامت دائم کشور مقصد نخواهد شد.

انتخاب کشور مناسب برای تحصیل

انتخاب کشور و شهر موردنظر برای مهاجرت تحصیلی می‌تواند متاثر از موارد متعددی چون شرایط دانشجو، سطح علمی، میزان هزینه و بودجه، رشته دانشگاهی و… باشد. پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد ادامه تحصیل دارید، در انتخاب کشور این موارد را در نظر بگیرید.

– برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، کشوری را انتخاب کنید که شرایط آن با روحیه و شرایط شما همخوانی داشته باشد. هزینه‌های تحصیل در همه کشورها یکسان نیست؛ درنتیجه شما باید به هزینه‌های تحصیلی خود توجه داشته باشید.

– به این موضوع توجه کنید که در دانشگاه‌های کشور موردنظرتان، درس‌ها به چه زبانی آموزش داده می‌شوند. یادگیری بعضی از زبان‌ها ساده است و فهم آن زبان نیز کار راحتی خواهد بود. در نتیجه شما باید دانشگاهی را انتخاب کنید که از نظر فهم زبان دروس، مشکلی نداشته باشید.

– در هنگام انتخاب دانشگاه، به مهارت‌هایی که باید فرا بگیرید، توجه کنید.

– دانشگاهی را انتخاب کنید که با ایرانی بودن و مسلمان بودن شما مشکلی نداشته باشند.

– اگر می‌خواهید بعد از اتمام تحصیلات خود، در ایران مشغول به کار شوید، دانشگاهی را انتخاب کنید که مدرک آن مورد تائید وزارت علوم باشد تا در آینده بتوانید به‌راحتی در ایران شغل پیدا کنید.

educational visa 2 - ویزای تحصیلی

کدام کشورها برای تحصیل مناسب تر هستند؟

انتخاب بهترین شهرها برای مهاجرت تحصیلی متناسب با شرایط فرد متقاضی مشخص می‌شود. مهاجرت تحصیلی یکی از راه‌های اخذ اقامت در بهترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود.

با توجه به اینکه کشورهای آلمان و نروژ برای افرادی که به زبان‌های آلمانی و نروژی بلد باشند و بتوانند از پس شرکت در آزمون‌های در نظر گرفته شده برآیند، شرایط تحصیل رایگان و بدون پرداخت هزینه شهریه دانشگاه را در نظر گرفته‌اند، می‌توان گفت این دو کشور برای تحصیل بسیار مناسب هستند.

تحصیل در انگلستان، آمریکا، دانشگاه‌های استرالیا، کالج‌های کانادا و ادامه تحصیل در کشور نیوزیلند با هزینه‌هایی همراه است. البته تحصیل در این کشورها شرایط و مزایای خاصی داشته که برای برخی از دانشجویان جالب به نظر می‌رسد.

از دیگر نکات مهم این نوع اقامت، داشتن حق کار برای فرد همراه در این کشورها می‌باشد یعنی همراهان دانشجو می‌توانند از حق کار تمام وقت در کشورهای انگلیسی برخوردار شوند.

با انواع دیگر ویزا آشنا شوید:

ویزای کاری

ویزای توریستی

ویزای دانشجویی

ویزای پزشکی یا درمانی

ویزای دیدار از خانواده و بستگان

ویزای ورزشی

ویزای ترانزیت

ویزای شینگن

ویزای تجاری

ویزای سیاسی

ویزای مطبوعاتی

ویزای خانوادگی

ویزای ثبت شرکت

26 ديدگاه ها

 • با سلام…می‌خواستم بدونم رشته‌ی تحصیلاتی در دانشگاه تأثیری داره در بالا رفتن امتیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری…مثلاً رشته‌های مهندسی مثل کامپیوتر
  ممنون

  • خیر تاثیری ندارد

 • سلام من ۱۷ سالم و برای ویزای تحصیلی برای یه کشور دیگه که بتونم دیپلمم اونجا بگیرم و ادامه تحصیل بدم حدوداً ماهی بیشتر از ۱۷ میلیون در نیاد کشور با امنیت باشه کدوم کشور پیشنهاد می‌کنید؟

  • شما در سن بسیار حساسی هستید که می خواهید برای مهاجرت اقدام کنید
   با توجه به سرمایه شما شانس برای برخی از کشورها را دارید که باید خیلی از شرایط شمارا در نظر گرفت اما برای سن ۱۷ سال بهترین کشور در حال حاضر کانادا هست.

 • با سلام ، من پذیرش تحصیلی کانادا رو دارم و می خوام ویزای تحصیلی این کشور رو بگیریم، راهنمایی می کنین که چجوریه؟ من الان انگلستان هستم و ویزای توریستی کانادا رو هم دارم

  • شما باید درخواست ویزای study permit کانادا را بدهید و مدارک لازم برای این ویزا را فراهم کنید با توجه به اینکه ویزای توریستی کانادا رو هم دارید شانس گرفتم ویزای تحصیلی کانادا برای شما بسیار بالاست البته باید خیلی هوشمندانه اقدام کنید که خدای ناکرده برای ویزای تحصیلی به مشکل برنخورید.

 • سلام و وقت به خیر،
  آیا در سال اول یا دوم پزشکی با نمرات خوب میتونم برای بورسیه دانشگاه UCL در مقطع عمومی اقدام کنم؟ و اینکه مدرک زبانم باید GRE باشه یا IELTS؟
  در کل باید چه رزومه‌ای داشته باشم که در این دانشگاه اپلای بشم؟

  • سلام دوست عزیز باید معدلت خیلی بالا باشه و نمره آیلتس بالا داشته باشید تا بتوانید پذیرش بگیرید بهتره با دانشگاه از طریق ایمیل مکاتبه کنید. همچنین از طریق تماس با دفتر ویزا نیو میتونید از مشاوران ما راهنمایی دریافت کنید.

 • می‌خواستم در رابطه با تحصیل رشته MBA در دانشگاه‌های هاروارد، کلمبیا، استنفورد، وارتون پنسیلوانیا و … بیشتر بدونم که درواقع شهریه این رشته در این دانشگاه‌های برتر به چه شکل است؟ و مدت‌زمان این رشته چندساله است؟ و بازار کار آن به چه شکل است؟

  • رشته‌ای که انتخاب کردید به لحاظ بازار کار بی‌نظیر و سالانه افراد زیاد فارغ‌التحصیل این رشته به‌راحتی وارد بازار کار میشن چون آشنایی کافی با شرایط ایجاد کسب‌وکار پیدا می‌کنند و مهارت های لازمه در این دوره‌ها به‌خوبی بهشون آموزش داده میشه. در خصوص هزینه‌ها واقعاً متغیره و شما می تونید هزینه‌های هر دانشگاه رو در سایت این دانشگاه‌ها مطالعه بفرمایید یا از طریق تماس با ما از مشاورین موسسه ویزا نیو راهنمایی‌های لازم رو دریافت کنید

   • سلام من ۱۸سالمه میخوام تو رشته اقتصاد شفیلد هالام انگلیس فعالیت کنم
    چقد شهریه داره ؟

    • در خصوص گرفتن مشاوره تحصیل در کشورهای اروپایی می‌توانید با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید.
     ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
     ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

 • سلام. من ۱۸ سالمه و در رشته مهندسی کامپیوتر یا همان مقطع لیسانس در حال تحصیل هستم. میخواسم تا ۳ سال دیگه از ایران برم و میخواستم از الان بهترین و زیباترین و ارزان ترین کشور رو بدونم چیه ولی مد نظم خودم مالزی و کانادا و ترکیه هست. من ورزشکار هم هستم و مقام هم دارم ولی میخوام منو کاملا راهنمایی کنید. بسیار سپاس گذارم.

  • سلام؛ در صورتی که قصد مهاجرت به عنوان ورزشکار را داشته باشید، می بایست عضویت تیم ملی را داشته باشید و مقام کسب شده از طریق تیم ملی یا باشگاهی کسب شده باشد.
   در غیر این صورت مهاجرت کاری نیازمند تخصص، سابقه کاری و سابقه بیمه می باشد.

 • سلام وقت بخیر ببخشید برای ویزای تحصیلی المان با مدرک ب۱ و ب۲ دانشگاه اجازه میده سر کلاس بریم یا باید ازمون تست داف هم بریم و نمره ۴ بگیریم ؟؟؟

  • داشتن مدرک ب۲ برای تحصیل و شرکت در کلاس ها کافی است.

 • سلام و خسته نباشید من کلاس دوازدهم انسانی هستم اتباع خارجی هستم و در ایران زندگی میکنم و دارای شناسنامه سازمان ملل هستم آیا میتونم خارج از کشور تحصیل کنم و کلاس زبان هم میرم اما تمام نشده؟ میخواهم اطلاعات بیشتری بدهید ممنون

  • برای گرفتن مشاوره در این خصوص با شماره‌های موسسه تماس حاصل فرمایید.
   ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
   ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

 • سلام من ۱۴ سالمه و مدرسه ی تیزهوشان درس میخونم … می خواستم بدونم
  اگه بخوام ویزای تحصیلی ی کشور اروپایی مثل آلمان رو بگیرم و اونجا تحصیل کنم حدودا هزینش با شهریه و باقی چیزها سالانه چقدر میشه؟ و اینکه در این سن و مقطع امکان بورسیه هستش؟
  من خیلی تحقیق کردم و فهمیدم تو این مقطع فعلا بورسیه نمی دن ولی من المپیادی هستم و قرار بود فروردین هم برای مسابقات جهانی برم روسیه ولی به خاطر اینکه مرز ها بسته شد به تعویق افتاد .. در ضمن آیکیوم هم ۱۴۹ هستش
  میخواستم بدونم واقعا این چیزا تاثیری داره یا نه

  • سلام. در خصوص گرفتن مشاوره مهاجرت تحصیلی لطفاً با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.
   ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
   ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

 • سلام بنده برنامه نویس هستم و قصدم اینه که برای دانشگاه به استنفورد برم آیا بعد اینکه دانشگاهم تموم شد و من فارغ التحصیل شدم باید به ایران برگردم یا میتونم توی شرکت های بزرگ کار کنم؟

  • سلام. در صورتی که دارای سابقه کاری مرتبط با برنامه نویسی برای مدت حداقل ۳ الی ۵ سال باشید، می‌توانید از طریق کاری مهاجرت کرده و پس از ۳ الی ۵ سال اقامت دائم بگیرید.
   ولی اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید، می‌توانید در زمان ۲۰ ساعت اجازه کار در هفته که دارید، در زمینه برنامه نویسی فعالیت کنید تا ضمن یادگیری مهارت، سابقه کار مطلوبی بدست آورید. پس از پایان تحصیل نیز یک فرصت شش ماهه برای یافتن کار به شما داده می‌شود که در صورت یافتن موقعیت شغلی، می‌توانید در کشور مورد مانده و مشغول به کار شوید.

 • سلام خسته نباشید ۱۸ساله هستم و دردانشگاه تهران مشغول به تحصیل هستم قصد دریافت بورسیه تحصیلی را به دلیل شرایط نامناسب مالی دارم کدام کشوربهترین گزینه هست وآیا امکانش هست؟ممنون

  • سلام. ما خدماتی برای مهاجرت تحصیلی ارائه نمیدهیم.

 • سلام وقت بخیر
  درزمینه ویزای تحصیلی برای کشور المان هم خدمات دارید؟
  سه نفر هستیم.اگر که خدمات دارید لطفا از طریق ایمیل ثبت شده با بنده در ارتباط باشید.
  با تشکر.

  • علی جان در حال حاضر خدمات تحصیلی انجام نمیدهیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *