sports visa - ویزای ورزشی

ویزای ورزشی به منظور ورود و اقامت ورزشکاران در سطوح مختلف از آماتور تا حرفه‌ای که و همچنین داوران ورزشی صادر می‌گردد. در این مطلب به معرفی انواع ویزای ورزشی و شرایط اخذ آن‎ها برای متقاضیان می‎پردازیم.

انواع ویزای ورزشی

همان‌طور که گفته شد به‌موجب ویزای ورزشی به افرادی که در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت می‌کنند اجازه داده می‌شود تا در کشورهای خارجی اقامت داشته باشند. این ویزا انواع مختلفی دارد:

ویزای موقت

ویزای موقت برای افرادی که از طرف یکی از سازمان‌های کشورهای خارجی برای شرکت در یک رویداد خاص دعوت می‌شوند و یا افرادی که تمایل به انجام فعالیت‌های ورزشی دارند صادر می‌شود. ویزای موقت مهارت نیز وجود دارد، این ویزا به ورزشکارانی که دارای سطح بالای آمادگی جسمانی، توانایی ورزشی و تجربه هستند و به‌طور کلی رزومه مناسبی دارند تعلق می‌گیرد. متقاضی برای دریافت این ویزا باید مدارک خود را به همراه سوابق حرفه‌ای و رزومه‌ای مناسب به سفارت تحویل دهد.

ویزای دائم

این ویزا به فردی که دارای یک دستاورد بزرگ در زمینه ورزش و در حوزه بین‌المللی داراست اهدا می‌گردد، همچنین افرادی که توسط سازمان یا موسسه‌ای واجد شرایط اعلام شوند یا دارای مدرک دانشگاهی معتبری در این حوزه باشند.

 

sports visa 1 - ویزای ورزشی

ورزشکار خود اشتغال چه شرایطی باید داشته باشد؟

فرد برای دریافت ویزای ورزشی علاوه بر داشتن شرایطی که در ادامه ذکر می‌کنیم، باید بتواند افسر مهاجرت را قانع کند که پس از ورود به خاک کشور جدید همچنان فعالیت‌های ورزشی خود را ادامه خواهد داد.

– حداقل دو سال کامل سابقه فعالیت ورزشی در کشور محل اقامت

– حداقل دو سال کامل سابقه فعالیت ورزشی در سطح بین‌المللی

– حداقل یک سال کامل فعالیت ورزشی داخلی بعلاوه حداقل یک سال کامل فعالیت ورزشی در سطح بین‌المللی (مجموعاً دو سال(

– کسب حداقل 35 امتیاز

– ممنوع الورود نبودن به کشور مقصد

مراحل دریافت ویزای ورزشی

برای دریافت این نوع ویزا فرد نیاز به یک اسپانسر دارد که متعهد شود هزینه‌های فرد را تأمین خواهد کرد، همچنین الزاماتی برای صدور ویزا وجود دارد که فرد باید بتواند آنها را انجام داده و مدارک موردنیاز را تحویل دهد.

قبل از اقدام این نکته را در نظر داشته باشید که ویزای ورزشی همیشه مناسب‌ترین ویزا برای ورزشکاران نیست، و کسب و کار و یا سایر ویزای کوتاه مدت گاهی اوقات مناسب تر و راحت‌تر است. این نوع ویزا محدودیت‌هایی دارد که لازم است از آنها اطلاع داشته باشید.

ویزای ورزشی و مدت اعتبار آن

پس از تکمیل مدارک موردنیاز و ثبت درخواست برای ویزای ورزشی، حدود سه هفته طول می‌کشد تا نتیجه ویزا مشخص شود. به‌صورت حدودی سه ماه قبل از مهاجرت می‌بایست برای درخواست ویزا اقدام نمایید. ویزای ورزشی تا سه سال اعتبار دارد؛ پس‌ازآن نیز برای سه سال دیگر قابل تمدید می‌باشد. در مدت اقامت از  طریق ویزای ورزشی اگر مشکلی در کار اصلی و حرفه ورزشی‌تان وارد نشوید، مجاز به کار کردن هستید.

با انواع دیگر ویزا آشنا شوید:

ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای توریستی

ویزای دانشجویی

ویزای پزشکی یا درمانی

ویزای دیدار از خانواده و بستگان

ویزای ترانزیت

ویزای شنگن

ویزای تجاری

ویزای سیاسی

ویزای مطبوعاتی

ویزای خانوادگی

[تعداد: 3    میانگین: 3.3/5]

2 دیدگاه برای “ویزای ورزشی”

  1. من که قهرمان آسیایی 2006 دارم چگونه میتوانم به هلند مهاجرت کنم

    1. رزومه ورزشی تان را ارسال نمائید تا پس از بررسی آن برای شما در بخش های محتلف ورزشی مثل مربیگری یا دستیار یا …. جستجوی شغل صورت گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *