ویزا

ویزای دیدار از خانواده و بستگان

ویزای دیدار چیست | 8 مدرک اصلی دریافت ویزا ویزیتور تضمینی

ویزای دیدار از خانواده و بستگان برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند برای دیدار اقوام، دوستان و یا آشنایان وارد کشورهای دیگر شوند. به ویزای ملاقات اقوام ویزای ویزیتور نیز گفته می‌شود. در این مطلب به بررسی شرایط مورد نیاز برای صدور این نوع ویزا می‎پردازیم.

ویزای دیدار یا ویزیتور چند وقت اعتبار دارد؟

این نوع ویزا معمولاً ۶ ماه اعتبار دارد و به‌صورت multiple صادر می‌گردند، به این معنا که فرد می‌تواند در زمان اعتبار ویزا چندین بار به کشور مقصد رفت و آمد داشته باشد. ویزای دیدار بستگان با اعتبار ۱، ۲، ۵ و ۱۰ ساله نیز صادر می‌گردد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دیدار اقوام

ویزای دیدار از بستگان برای افرادی که قصد دارند به خویشاوندان خود که در کشورهای اروپایی یا کانادا اقامت دارند، سر بزنند و مدت زمانی را نزد آن‌ها بمانند، تحت شرایطی از طرف سفارت کشور موردنظر صادر می‌گردد. یکی از این شرایط داشتن تمکن مالی فرد دارای اقامت در کشور موردنظر است.

ویزای دیدار چیست

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دیدار از خانواده و بستگان و مهاجرت خویشاوندی به شرح زیر هستند:

– فرم درخواست ویزا که باید توسط متقاضی تکمیل و امضا گردد. هریک از اعضای خانواده باید به‌طور جداگانه فرم پر نمایند. (توجه نمایید که فرم ویزا می‌بایست بسته به کشوری که قصد سفر به آن را دارید، به صورت ترجمه شده رسمی به زبان کشور مقصد تکمیل شده باشد.)

 1.  گذرنامه متقاضی (با حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی، گذرنامه می‌بایست سه ماه بعد از اعتبار ویزا را داشته باشد.)
 2.  گذرنامه‌های قبلی شخص در صورت وجود
 3.  فتوکپی از صفحات گذرنامه فعلی یا قبلی که مهر ویزاهای شینگن دارند (در صورت داشتن سفر قبلی به مناطق شینگن)
 4.  شناسنامه و مدارک شناسایی فرد
 5.  عکس ۴*۶ با مشخصات ذکر شده برای عکس گذرنامه که بیشتر از ۶ ماه از گرفتن آن نگذشته باشد.
 6.  دعوت‌نامه از شخص تبعه کشور مقصد
 7.  مدارک اثبات تمکن مالی و یا تعهد شخص میزبان مبنی بر عهده‌دار شدن هزینه‌های متقاضی ویزا
 8.  اجازه‌نامه والدین در صورتی که سن فرد زیر سن قانونی باشد

لازم به توضیح است که تمامی مدارک باید به زبان مورد نظر کشور مقصد ترجمه شده و به همراه اصل مدارک تحویل سفارت گردد. در دعوت‌نامه باید تمامی اطلاعات آدرس دعوت‌کننده و دعوت‌نامه قید شود. این نکته را هم در نظر داشته باشید که مدارک ذکر شده مدارکی هستند که به‌طور کلی برای دریافت ویزای دیدار بستگان در هر کشوری مورد نیاز می‌باشند اما هر کشوری ممکن است مدارک جداگانه‌ای را علاوه بر مدارک گفته شده ذکر کند.

ویزای دیدار از بستگان در سایت ویزانیو

ویزای دیدار طولانی مدت خانواده چیست؟

این ویزا که با نام سوپر ویزا نیز شناخته می‌شود به والدین فرد مهاجر اجازه می‌دهد که به مدت ۱۰ سال در کشور مقصد رفت و آمد داشته و در آن اقامت داشته باشند. از جمله کشورهایی که این ویزا را صادر می‌کنند کشور کانادا می‌باشد. این نوع ویزا اقامت طولانی مدت‌تری را برای افرادی که می‌خواهند فرزندان و نوه‌های خود را ببینند فراهم می‌کنند.

چه کسانی می‌توانند دعوت‌نامه ارسال کنند؟

ارسال دعوت‌نامه برای بستگان و دوستان تعهد خاصی را برای شخص دارنده اقامت دائم یک کشور به همراه نمی‌آورد. بنابراین افرادی که مجوز اقامت قانونی دارند، می‌توانند برای خانواده و بستگان خود دعوت‌نامه ارسال نمایند.

از الزاماتی که برای ارسال دعوت‌نامه برای فرد اسپانسر وجود دارد می‌توان به داشتن تمکن مالی برای ساپورت مالی فرد موردنظر، نداشتن سابقه کیفری و بدهی به دولت کشور مقصد اشاره کرد.

ویزای دیدار بستگان آلمان

ویزای دیدار از خانواده یا ویزیتور ویزای دارای برنامه‌ریزی از سوی حوزه شنگن است. افراد دارای این ویزا علاوه بر آلمان میتوانند در ۲۶ کشور دیگر حوزه شنگن جا به جا شوند.
این را در نظر داشته باشید دارا بودن ویزای شنگن صرفا به معنای کار کردن و یا تحصیل در آلمان یا حوزه شنگن نمی‌باشد. و با توجه به اهداف سفرتان نوع ویزا نیز متفاوت است.

این ویزا به صورت برچسبی که روی گذرنامه مسافر چسبانده شده است ، صادر می‌شود.

مسافرانی که برای ورود به آلمان یا برای بازدید از اعضای خانواده یا دوستان خود نیازی به ویزا ندارند باید به یکی از دسته‌های زیر تعلق داشته باشند:

 • شهروندان منطقه شینگن
 •  شهروندان یکی از کشورهایی که با کشورهای شنگن قرارداد دارند
 • شهروندان یک کشور جهان سوم
 •  ویزای ملی صادر شده توسط یکی از کشورهای عضو اقامت دائم یکی از کشورهای عضو

ویزای دیدار از بستگان ایتالیا

هفتمین اقتصاد بزرگ جهان، جمهوری ایتالیا، در قلب دریای مدیترانه واقع شده است. مساحت آن ۳۰۱۳۴۰ کیلومتر مربع و ۶۰۴۸۳۹۷۳ نفر جمعیت دارد.
این امپراتوری از امپراتوری روم، که یکی از بزرگ‌ترین امپراتوری‌های اروپایی بود که تا‌کنون وجود داشته، پدید آمده است.
ایتالیا یک آهنربای بزرگ برای گردشگران است. تخمین زده می‌شود که سالانه بیش از ۵۰ میلیون گردشگر از ایتالیا بازدید می‌کنند.
گردشگری برای اقتصاد ایتالیا بسیار مهم است و بیش از ۶۰ درصد از درآمد ملی این کشور را تامین می‌کند.

ویزای دیدار از بستگان

حال که با شرایط دریافت ویزای ویزیتور یا دیداری آشنا شدید و مدارک این ویزا را شناختید می‌توانید با توجه به زمان موردنظرتان برای دیدار با دوستان و خانواده خود در کشورهای عضو اتحادیه شنگن اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این ویزا می‌توانید با مشاوران ما تماس گرفته یا در بخش نظرات همین صفحه سوالات خود را بپرسید.

سوالات متداول

برای ویزای والدین در ایالات متحده به چه ویزایی نیاز دارم؟

برای درخواست ویزای توریستی ، والدین شما باید درخواست ویزای آنلاین غیر مهاجرتی (فرم DS-160) را تکمیل کنند. باید به صورت آنلاین تکمیل و ارسال شود و در وب‌سایت وزارت امور خارجه در دسترس است: https://ceac.state.gov/genniv/ .

چگونه می توانم ویزای خانوادگی ایالات متحده را دریافت کنم؟

برای تقاضای دریافت گرین کارت (اقامت دائم) از اعضای خانواده، با تشکیل فرم I-130، دادخواست برای اقوام بیگانه، شروع کنید. این فرم رابطه خانوادگی بین شما و بستگان شما را ایجاد می‌کند.

یا می توانم یک دعوت نامه برای ویزا ارسال کنم؟

خیر دعوت‌نامه لازم نیست و نمی‌تواند صدور ویزا را تضمین کند.

 

با انواع دیگر ویزا آشنا شوید:

ویزای توریستی

ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای پزشکی یا درمانی

ویزای ورزشی

ویزای ترانزیت

ویزای خانوادگی

ویزای شینگن

ویزای تجاری

ویزای سیاسی

ویزای مطبوعاتی

ویزای ثبت شرکت

ویزای بازنشستگی

ویزای سرمایه گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.