مهاجرت تحصیلی

سازمان wes کانادا

سازمان wes کانادا

مهاجرت به کانادا و درس خواندن در شرایط مناسب این کشور با توجه به شرایط سخت فعلی یکی از موفقیت‌های بزرگ محسوب می‌شود. به متقاضیان مهاجرت پیشنهاد می‌کنیم به محض ورود به این کشور برای تأیید مدارک تحصیلی خود به سازمان مرجع رجوع کنید. سازمان wes کانادا یکی از سازمان‌های ارزیابی مدارک تحصیلی در این کشور است؛ افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می‌بایست برای صحت مدارک خود، به این سازمان معتبر جهانی مراجعه و مدارک خود را تائید کنند.

ارزیابی مدرک تحصیلی

در صورتی که مدرک تحصیلی خود را در داخل کشور کانادا اخذ نکرده‌باشید، می‌بایست توسط یکی از سازمان‌هایی که مورد تائید اداره مهاجرت کانادا است، مورد ارزیابی قرار گرفته و تائید شود. یکی از معروف‌ترین این سازمان‌ها سازمان wes کانادا است. لیستی از این سازمان‌ها به شرح زیر است.

 • World Education Services
 • Pharmacy Examining Board of Canada (professional body for Pharmacists)
 • International Credential Evaluation Service
 • Medical Council of Canada
 • Comparative Education Service – University of Toronto School of Continuing Studies
 • International Credential Assessment Service of Canada
 • International Qualifications Assessment Service

سازمان wes کانادا

موسسه World Education Service که wes نامیده می‌شود، سازمانی معتبر و بین‌المللی است که با هدف کمک به دانشجویان جهان برای رسیدن به اهداف آموزشی خود فعالیت می‌کند. این سازمان بزرگ با داشتن استانداردهای بین‌المللی به منظور ارزیابی انواع اعتبار نامه و مدارک تحصیلی صادر شده در سرتاسر دنیا کمک بزرگی به روند ارزیابی و تائید مدارک فارغ التحصیلان کرده است.

متقاضیانی که می‌خواهند به کشور کانادا مهاجرت کنند برای تأیید مدارک تحصیلی خود باید مدارکی را به سازمان wes کانادا ارسال کنند تا ارزیابی شود. لازم به ذکر است افرادی که در کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا به تحصیل می‌پردازند نیاز به ارائه دادن مدرک به این سازمان را ندارند چرا که این پذیرش را در ابتدای ثبت نام و ورود به دانشگاه ارسال می‌کنند.

نحوه ارسال مدارک دانشگاه به سازمان wes

در این روش شما می‌بایست مدارکی را برای دانشگاه ارسال کنید که عبارتند از: دریافت اصل مدرک دانشگاهی و ریز نمرات آن که در این روش باید متقاضی به دانشگاهی که در آن جا درس خوانده است مراجعه کند و موارد را به سازمان wes کانادا ارائه دهد.

متقاضیان می‌بایست پس از تحویل گرفتن مدارک تحصیلی آن را به دارالترجمه ارسال کنند. توجه داشت باشید که بسیاری از دانشگاه‌های کشور این مدارک را فقط با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه قبول می‌کنند.

ریز نمرات باید توسط دانشگاه در بسته‌های مخصوصی قرار بگیرد. به یاد داشته باشید که کپی‌های فارسی ریز نمرات را به همراه مدارک اصلی ترجمه انگلیسی ارسال کنید تا کپی برابر اصل انجام شود.

نحوه ثبت نام و پرداخت

در این روش شما می‌بایست باید با مراجعه به سایت wes کانادا پروفایلی را به وجود آورید و بعد از تکمیل اطلاعات شخصی و تحصیلی خود هزینه ثبت نام را از طریق ویزاکارت یا مسترکارت انجام دهید. پس از این مرحله یک شماره ارجاع هفت رقمی دریافت می‌کنید. توجه داشته باشید برای چک کردن مراحل ارزیابی باید این شماره را باید به همراه داشته باشید.

پس از بررسی کامل ایمیلی در جهت انجام و تکمیل ثبت‌نام برای شما ارسال خواهد شد که مورد تأیید قرار گرفتن مدارک را نشان می‌دهد. شماره 7 رقمی ارجاع و آدرس WES بر روی پاکت مهر و موم شده توسط دانشگاه درج می‌گردد. برخی از دانشگاه‌ها پاکت را خود ارسال می‌نمایند و برخی از دانشگاه‌ها مدارک را در پاکت مهر و موم شده را جهت ارسال به WES تحویل دانشجو داده که در این صورت دانشجو باید جهت پست مدارک شخصاً اقدام کند.

هزینه ارزیابی

هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی توسط سازمان wes کانادا برای متقاضیان تحصیل در این کشور حدود 200 دلار به علاوه هزینه پیک خواهد بود. در صورتی‌که قبلاً مدارک خود را ارزیابی کرده باشید و اکنون قصد افزودن مدرک جدیدی به آن را داشته باشید، هزینه ارزیابی معادل است با 50 دلار به علاوه هزینه پست.

دانستنی‌های سازمان WES کانادا

– تأییدیه WES کانادا همانند یک پاسپورت تحصیلی برای شما در کشور کانادا و آمریکا است که اگر بخواهید در این کشورها به ادامه تحصیل بپردازید یا به دنبال دریافت گواهینامه هستید، این موسسه می‌تواند تأیید خوبی بر تحصیلات بین المللی شما باشد.

– موسسه آموزشی WES به معنای سرویس‌های آموزشی جهانی است، با هدف کمک به دانشجویان سرتاسر دنیا در راستای رسیدن به اهداف آموزشی آن‌ها راه‌اندازی شده است. تا به امروز این سازمان به ارزیابی و تأیید مدارک بیش از یک میلیون نفر از نقطه نقطه جهان پرداخته است.

– با استفاده از این سازمان شما می‌توانید از نیازهای اداره مهاجرت کانادا IRCC مطلع شوید.

– این سازمان به شما کمک خواهد کرد که مدارک تحصیلی‌تان به رسمیت شناخته شود و به دیگر اهدافتان در کانادا برسید.

– این تأییدیه 5 سال اعتبار دارد و می‌توانید در این مدت از آن استفاده کنید. پس از گذشت پنج سال نیز می‌توان با مراجعه به سازمان مربوطه و ارائه مدارک، آن را مجدداً تمدید کرد.

– کار اصلی این سازمان ارزشیابی مدارک تحصیلی برای افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند، است.

سازمان wes کانادا

تائیدیه مدارک

تأیید مدارک تحصیلی در سازمان wes کانادا به سه روش انجام می‌گیرد.

ارزشیابی wes تحصیلی برای مهاجرت Evaluation for immigration: این روش برای کسانی است که قصد ثبت نام برای برنامه‌های مهاجرتی موجود در کانادا را دارند. نام دیگر این روش eca است.

ارزشیابی wes تحصیلی برای مدرک به مدرک Document-by-Document: این روش به درد افرادی می‌خورد که با هدف کار و زندگی به کشور کانادا قصد اقدام به مهاجرت دارند. در این روش مدارک تحصیلی تأیید و ارزشیابی شده به ارگان‌های مهاجرتی و دولتی کانادا ارسال می‌گردد.

ارزشیابی wes تحصیلی برای درس به درس Course-by-Course: در اکثر موارد این ارزشیابی برای ارائه به مؤسسات آموزشی و دانشگاه های کانادا تهیه و استفاده می‌گردد. متقاضیانی که قصد ثبت‌نام در برنامه‌های مهاجرتی اسکیل ورکر نظیر برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس انتری را دارند می‌بایست Evaluation for Immigration را جهت تأیید مدارک تحصیلی برای کانادا انتخاب نمایند.

نتیجه بررسی wes

بعد از انجام دادن مراحل شما باید منتظر جواب این ارزیابی باشید که با توجه به نوع بسته ارسالی متفاوت است که از 20 روز به بالا زمان می‌برد. نتیجه نهایی بعد از بررسی کامل مدارک شما در پروفایل وی ای اس شما قرار می‌گیرد که می‌توانید جواب نهایی را می‌توانید در آنجا مشاهده کنید.

یکی از معتبرترین مؤسساتی که ارزشیابی آن تقریباً مورد قبول کلیه دانشگاه‌ها و سازمان ها و یا حتی آژانس‌های دولتی این دو کشور می‌باشد، موسسه WES کانادا است.​ در صورتی که پس از ارزیابی مدارک، تائید آن‌ها و ادامه تحصیل در کانادا سوالاتی در زمینه نحوه اخذ اقامت دائم پس از تحصیل داشتید، می‌توانید از کارشناسان و مشاوران ما کمک بگیرید.

سؤالات متداول

دانشگاه تورنتو کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، دانشگاه مک گیل کانادا، دانشگاه مک مستر کانادا، دانشگاه آلبرتا کانادا از برترین دانشگاه‌های کانادا هستند. برای وارد شدن به این دانشگاه‌ها نیاز به آیلتس 7 دارید چرا که مهم‌ترین موضوع برای پذیرش گرفتن در دانشگاه‌های کانادا مهارت در زبان انگلیسی است.

دانشگاه‌های آزاد در کانادا از نظارت دولت مستقل هستند و اعتبار خیلی خاصی ندارند. دانشگاه‌های دولتی در کانادا زیر نظر دولت و شورای آموزش و پرورش است که توسط دولت نظارت می‌شوند. دانشگاه‌های کانادا به دو دسته پولی و رایگان تقسیم‌بندی می‌شوند که با داشتن مهارت‌های زبان و گرفتن مدارک دوره‌های موردنیاز می‌توانید به صورت رایگان در آن‌ها تحصیل کنید.

 • مدرک پذیرش و ثبت نام در موسسه علمی کانادا
 • داشتن مدرک گذرنامه و ارائه مدارک مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی پزشکی و سلامت فرد

اگر دانشجوی مقطع کارشناسی هستید و می‌خواهید در مقطع کارشناسی ارشد درس بخوانید، می‌بایست زبان انگلیسی یا فرانسوی را به خوبی بلد باشید. نمره آیلتس موردنیاز برای این مقطع تحصیلی حداقل 6 است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا بین 12000 تا 25000 دلار می‌باشد.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “سازمان wes کانادا

 1. مهدیه صفری گفت:

  سلام
  من دوست دارم در دانشگاه MIT تدریس کنم می خواستم بدانم امکان این کار با کاردانی عمران وجود دارد یا خیر؟
  با تشکر

  1. شما سابقه تدریس در دانشگاه‌ها ایران را در این زمینه دارید؟

  2. من هم یک کاردانی ام گفت:

   حتما! با مدرک کاردانی چرا در هاروارد تدریس نمیکنید؟

   1. سلام. با مدرک کاردانی امکان تدریس وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.