بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ کدام‌ اند؟

بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ کدام‌ اند؟

What Are The Best Jobs For Immigration In 2020?

1991 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۰/۱۷ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۲/۱۸ در ۷:۵۵ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

یکی از متداول‌ترین سؤالاتی که بیشتر متقاضیان مهاجرت کاری می‌پرسند این است که بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ کدام‌ اند؟ به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا ضمن ارائه توضیح کاملی در مورد مهاجرت کاری، بهترین مشاغل در سال ۲۰۲۰ و میزان درآمد این مشاغل، آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

این را در نظر باید داشته باشید که هر یک از افراد با توجه به مهارت‌ها و توانمندی‌هایی که دارند، می‌توانند شغل موردنظر خود را پیدا کنند. بازار کار در کشورهای خارجی دائم در حال پیشرفت و تکامل است و مشاغل جدیدی برای افراد پایه‌گذاری می‌شود. بسیاری از متخصصان با داشتن تجربه کاری می‌توانند به راحتی در این بازار، شروع به کار کرده و موفقیت‌های بزرگی بدست آورند.

اخذ اقامت از طریق مهاجرت کاری جاب آفر (job offer) 

یکی از مطلوب‌ترین و بی‌دردسرترین روش‌های مهاجرتی که منجر به اخذ اقامت در اروپا و کانادا خواهد شد، روش جاب آفر است؛ اخذ اقامت کانادا از طریق job offer نیز یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به کانادا می‌باشد.

در این روش شما کارفرما مورد نظر خود را پیدا می‌کنید و با تأیید رزومه از طرف وی، شما به عنوان کارمند در اختیار کارفرما قرار خواهید گرفت. جاب آفر در کل به معنای داشتن پیشنهاد کاری معتبر از طرف کارفرمای خارجی است.

تأیید درستی پیشنهاد کار کارفرما ۶ ماه زمان می‌برد که در این فاصله متقاضی باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و مدرک زبان خود را تکمیل کند. مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی و کانادا به دلیل وجود امنیت بالا و اقتصاد پر رونقی که دارند، روند روبه‌رشدی را در میان ایرانیان در پیش گرفته است.

نرخ پیشرفت کار در خارج از کشور صعودی است؛ این مسئله در واقع نوید بخش موفقیت شما در مسیر زندگی‌تان می‌باشد. در ادامه به بررسی بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ خواهیم پرداخت تا افراد بتوانند به‌راحتی نسبت به مهاجرت کاری اقدام نمایند.

بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰

اگر شغل رویایی شما در اینجا ذکر نشده است احساس ناراحتی نکنید. شما می‌توانید با کارشناسان ویزا نیو تماس گرفته و شرایط خود را اعلام کنید. کارشناسان ما پس از بررسی رزومه کاری شما، بهترین موقعیت شغلی با توجه به مهارت و تخصصی که دارید، را به شما معرفی خواهند کرد. در ادامه به پرتقاضاترین و به‌نوعی بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

بهترین مشاغل در سال ۲۰۲۰

کشور کانادا به دلیل کمبود در برخی حوزه‌های کاری و همچنین این مسئله که فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های کانادا پاسخگوی این حجم از مشاغل نیستند، دارای شرایط فوق‌العاده‌ای برای جذب نیروی کار از میان مهاجران است.

افراد می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت‌های رسمی لیست مشاغل موردنیاز کانادا از روش‌های مختلف مهاجرت کاری مانند جاب آفر، جهت اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. در ادامه فهرستی از بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۰ با توجه به میزان درآمد بالای آن‌ها آورده شده است که به بررسی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • برق‌کاری صنعتی
 • مهندس هوافضا
 • مهندس نرم‌افزار
 • دستیار فیزیوتراپی
 • دستیار پرستار
 • جوشکار
 • مدیریت کسب‌وکار
 • مربی فنی و حرفه‌ای
 • راننده کامیون
 • پرستار مجرب و حرفه‌ای
مشاغل موردنیاز سوئد در سال 2020

پزشکی، دندان‌پزشکی و پرستاری 

از بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ به کشورهای اروپایی و کانادا می‌توان به مشاغل دسته پزشکی اشاره کرد. فرصت‌های شغلی پرستاری بسیار است و از آن جا که جمعیت اروپا دستخوش تغییرات اساسی می‌شود، به تدریج تقاضا برای پرستاران ثبت‌نام شده در کشورهای مختلف در حال افزایش است.

متوسط درآمد سالانه مشاغل مختلف، خصوصاً در زمینه رشته‌های پزشکی با توجه به سابقه کاری، میزان مهارت و تجربه و همچنین زمینه‌ای که در آن مشغول فعالیت هستند، متفاوت هخواهد بود. پرستاران​​ سالانه ۵۸.۸۰۰ دلار تا ۸۵.۰۰۰ هزار دلار درآمد خواهند داشت. در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی میانگین درآمد ۱۵۴ هزار دلار و فارغ‌التحصیلان این رشته حقوقی بالاتر از ۱۲۰ هزار دلار در سال را دریافت خواهند کرد.

مهندس نرم افزار و برنامه نویس

رشته مهندسی کامپیوتر، نرم‌افزار، IT و برنامه نویسی مظهر علم و فناوری، طراحی و ساخت است. این رشته‌ها ترکیبی از علوم رایانه و برق هستند که طی سال‌های اخیر از اهمیت زیادی برخوردار شده‌اند.. یکی دیگر از پرطرفدارترین رشته‌های زیر شاخه علوم کامپیوتری برنامه نویسی است؛ متخصصین این حرفه قادر به خلق دنیایی جدید از طریق نوشتن کد هستند.

از همین‌رو متقاضیان مهاجرت کاری برنامه نویس در سال ۲۰۲۰ رو به افزایش است؛ به گونه‌ای که با توسعه و پیشرفت روز افزون حیطه دیجیتال نیروهای بیشتری در این زمینه کاری جذب می‌شود. متقاضیان فعال در زمینه آیتی (IT)، برنامه نویسی و نرم‌افزار در صورت داشتن سابقه کاری در کنار تخصص‌شان، درآمد متوسط سالانه بین ۶۰ هزار دلار الی ۸۰ هزار دلار خواهند داشت.

در نظر داشته باشید این میزان درآمد با توجه به تجربه و تخصص و زمینه کاری افراد متفاوت بوده و برای متخصصین با تجربه تا بالای ۱۰۰.۰۰۰ دلار در سال نیز خواهد رسید.

مدیران پروژه

از آنجایی که اروپا سال به سال تولید اقتصادی خود را افزایش می‌دهد، فرصت‌های شغلی در کشورهای اروپایی برای مدیران پروژه همیشه زیاد بوده است. افراد حرفه‌ای و باتجربه در مدیریت ارتباط با مشتری به راحتی برای چنین شغل‌هایی انتخاب می‌شوند. هر ساله درآمد مدیران پروژه در حدود ۸۳.۰۰۰ دلار است. مدیران پروژه می‌توانند در کارخانه‌ها و صنایع مهم به مدیریت بپردازند و پروژهای عظیمی را در دست بگیرند.

What are the best jobs for immigration in 2020 1 - بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2020 کدام‌ اند؟

حسابداران

حقوق متخصصان با تجربه و مجرب در زمینه مالیات، حسابرسی و حسابداری حقوق و دستمزد با افزایش فعالیت‌های اقتصادی در منطقه سال به سال رو به افزایش است. تمامی شرکت‌ها و مراکز برای تعیین سود و زیان خود در پایان سال، می‌بایست آمار دقیقی از مجموع درآمد‌هایشان داشته باشند.

به همین منظور استخدام کارشناسان حسابداری از مهم‌ترین و بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود. بازار کار حسابداری در اروپا از شرایط بسیاری خوبی برخوردار است. متوسط درآمد سالانه متخصصین این رشته ۵۱.۰۰۰ دلار در سال می‌باشد؛ البته لازم به ذکر است این مبلغ با میزان تجربه کاری و مهارت فرد رابطه مستقیم خواهد داشت.

مهندس برق

مهاجرت کاری مهندس برق به عنوان یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ محسوب می‌گردد. از شاخه‌های پر طرفدار در زمینه مهاجرت رشته برق، می‌توان به برق خودرو اشاره کرد. فارغ‌التحصیلان این رشته در زمینه اطلاعات داده و دستگاه‌‌های الکترونیک خودرو فعالیت می‌کنند.

چگونه یک مهاجرت موفق داشته باشیم؟

با توجه به روند پیش رو در زمینه پیشرفت تکنولوژی، فارغ التحصیلان رشته مهندسی برق، الکترونیک یا متخصصان دارای مجوز در سال‌های آینده فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی را در اروپا خواهند داشت. متوسط درآمد سالانه این افراد ۷۷.۸۰۰ دلار است.

راننده لیفتراک

مهاجرت کاری راننده لیفتراک با توجه به اینکه شرایط خاصی داشته و افراد کمی وارد این حرفه می‌شوند، شرایط بسیار مطلوبی دارد. زیرا بر اساس گزارشات موجود، سالانه حدود ۵۰.۰۰۰ نیروی راننده لیفتراک در اروپا مورد نیاز است. این آمار نشان می‌دهد درصد موفقیت مهاجرت از این طریق بسیار بالا خواهد بود.

میانگین سنی رانندگان در اروپا در سال ۲۰۲۴ از ۵۰ سالگی عبور خواهد کرد که سالی ۱۰ هزار نفر از آنان بازنشسته خواهند شد. متوسط ​​پرداخت سالانه رانندگان لیفتراک ۵۵ تا ۸۰ هزار دلار است. این مقدار با توجه به مدارکی که دارید و مدارکی که در حین کار کسب می‌کنید متغیر است و روند افزایشی خواهد داشت.

سؤالات متداول

برترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری کدام‌اند؟

اگر بخواهیم برترین کشور اروپایی برای مهاجرت کاری را انتخاب کنیم، سوئد بهترین گزینه است. این کشور بزرگترین و پرجمعیت‌ترین کشور اسکاندیناوی در صدر این لیست قرار دارد که یکی از دلایل برتری آن به سایر کشورها احترام به حقوق بشر و خدمات عمومی برجسته است. بعد از سوئد، کانادا، سوئیس، استرالیا، آلمان، نروژ، ایالات متحده، هلند کشورهایی موفق در زمینه مهاجرت کاری هستند.

چه مشاغلی در آلمان تقاضای زیادی برای استخدام دارند؟

ده شغلی پرتقاضایی که دولت آلمان به دنبال نیروهای متخص آن است عبارتند از: توسعه‌دهنده و برنامه‌نویس نرم افزار، مهندس برق، کارگر و پرستار بهداشتی، مشاور فناوری اطلاعات، تحلیل‌گر فناوری اطلاعات، اقتصاددان و مدیر تجارت، مدیر حساب و مشاور مشتری، نماینده فروش و دستیار فروش.

بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ به کانادا کدام‌ اند؟

از جمله بهترین مشاغلی که برای مهاجرت به کانادا در سالب ۲۰۲۰ وجود دارند، می‌توان به برخی مشاغل فنی و تخصصی اشاره کرد. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: پرستار، راننده کامیون، مشاور مدیر تجاری، متخصص انرژی باد، متخصص انرژی خورشیدی، جوشکار، فیزیوتراپیست، مهندس ترم‌افزار، مهندس برق و آتش‌نشان.

افرادی که دارای تخصص هستند چگونه می‌توانند مهاجرت کنند؟

متخصصینی که دارای حداقل سه سال سابقه کاری و همچنین مدارک فنی و حرفه‌ای باشند، می‌توانند با پیدا کردن یک کارفرمای خارجی، پیشنهاد موقعیت شغلی دریافت نمایند و از طریق کارفرما برای اخذ ویزای کاری اقدام کنند. داشتن مهارتی که جزو مشاغل موردنیاز کشورهاست می‌تواند به فرآیند مهاجرتی متقاضی کمک کند.

8 ديدگاه ها

 • سلام خسته نباشید من مدرک فنی حرفه ای برای جوشکاری دارم ولی سابقه کار ندارم
  ایا بدون سابقه کار میتونم مهاجرت کنم؟

  • سلام. یکی از اصلی ترین الزامات مهاجرت کاری، داشتن حداقل سه سال سابقه کاری است.
   بدون داشتن سابقه کار، کارفرما به نیروی کار خارجی، موقعیت شغلی نمیدهد.

 • ببخشید میشه بدونم تحت چه شرایطی میشه به عنوان استاد دانشگاه در یکی از کشور های اروپایی ، کانادا و یا آمریکا اقدام به مهاجرت

  • سیاست کلی برای این کار در قوانین مهاجرتی تعریف نشده است ولی مطمنن میتوان گفت که داشتن مدرک زبان ایلتس با نمره بالا، داشتن سابقه تحصیل در خارج از کشور جز اولویت ها است.

 • سلام وقتتون بخیر
  اگر ی نفر تو زمینه ی برق خودرو تو ی جای آزاد و مغازه کار کرده باشه سابقه کاری چجوری باید ارایه بشه

  • سلام شما با ارائه جواز کسب میتونید برای موقعیت شغلیتون اقدام کنید .

 • با سلام من فارغ التحصیل رشته مدیریت اجرایی از هندوستان هستم BBA ‌و در ایران هم ۵ سال سابقه کاری در فروشگاه های لباس مولتی برند در سمت مدیریت طبقه و سرپرستی را دارم.مدرک ای آلتس ۷ هم دارم در حال خاطر هم اقامت داعم دار کشور آلمان را دارم و ساکن آلمان هستم.
  میخواستم ببینم می‌توانمدر کشور کانادا فعالیتی در زمینه شغلی خود داشته بتشم؟ممنونم از توجه‌تون

  • سلام وقتتون بخیر
   لطفا رزومه کاری خود را از طریق ناحیه کاربری بالا یا به واتس اپ شماره ۰۹۰۵۹۶۶۴۴۹۰ ارسال نمایید تا برای یافتن موقعیت شغلی به صورت رایگان اقدام کنیم. نتیجه جستجو ظرف مدت ۱۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *