What are the best jobs for immigration in 2020 - بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2020 کدام‌ اند؟
زمان مطالعه: 7 دقیقه

یکی از متداول‌ترین سؤالاتی که بیشتر متقاضیان مهاجرت کاری می‌پرسند این است که بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2020 کدام‌ اند؟ به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا ضمن ارائه توضیح کاملی در مورد مهاجرت کاری، بهترین مشاغل در سال 2020 و میزان درآمد این مشاغل، آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

این را در نظر باید داشته باشید که هر یک از افراد با توجه به مهارت‌ها و توانمندی‌هایی که دارند، می‌توانند شغل موردنظر خود را پیدا کنند. بازار کار در کشورهای خارجی دائم در حال پیشرفت و تکامل است و مشاغل جدیدی برای افراد پایه‌گذاری می‌شود. بسیاری از متخصصان با داشتن تجربه کاری می‌توانند به راحتی در این بازار، شروع به کار کرده و موفقیت‌های بزرگی بدست آورند.

اخذ اقامت از طریق مهاجرت کاری جاب آفر (job offer) 

یکی از مطلوب‌ترین و بی‌دردسرترین روش‌های مهاجرتی که منجر به اخذ اقامت در اروپا و کانادا خواهد شد، روش جاب آفر است؛ اخذ اقامت کانادا از طریق job offer نیز یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به کانادا می‌باشد. در این روش شما کارفرما مورد نظر خود را پیدا می‌کنید و با تأیید رزومه از طرف وی، شما به عنوان کارمند در اختیار کارفرما قرار خواهید گرفت.

جاب آفر در کل به معنای داشتن پیشنهاد کاری معتبر از طرف کارفرمای خارجی است. تأیید درستی پیشنهاد کار کارفرما 6 ماه زمان می‌برد که در این فاصله متقاضی باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و مدرک زبان خود را تکمیل کند. مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی و کانادا به دلیل وجود امنیت بالا و اقتصاد پر رونقی که دارند، روند روبه‌رشدی را در میان ایرانیان در پیش گرفته است.

نرخ پیشرفت کار در خارج از کشور صعودی است؛ این مسئله در واقع نوید بخش موفقیت شما در مسیر زندگی‌تان می‌باشد. در ادامه به بررسی بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2020 خواهیم پرداخت تا افراد بتوانند به‌راحتی نسبت به مهاجرت کاری اقدام نمایند.

بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2020

اگر شغل رویایی شما در اینجا ذکر نشده است احساس ناراحتی نکنید. شما می‌توانید با کارشناسان ویزا نیو تماس گرفته و شرایط خود را اعلام کنید. کارشناسان ما پس از بررسی رزومه کاری شما، بهترین موقعیت شغلی با توجه به مهارت و تخصصی که دارید، را به شما معرفی خواهند کرد. در ادامه به پرتقاضاترین و به‌نوعی بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2020 می‌پردازیم.

پزشکی، دندان‌پزشکی و پرستاری 

از بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2020 به کشورهای اروپایی و کانادا می‌توان به مشاغل دسته پزشکی اشاره کرد. فرصت‌های شغلی پرستاری بسیار است و از آن جا که جمعیت اروپا دستخوش تغییرات اساسی می‌شود، به تدریج تقاضا برای پرستاران ثبت‌نام شده در کشورهای مختلف در حال افزایش است.

متوسط درآمد سالانه مشاغل مختلف، خصوصاً در زمینه رشته‌های پزشکی با توجه به سابقه کاری، میزان مهارت و تجربه و همچنین زمینه‌ای که در آن مشغول فعالیت هستند، متفاوت هخواهد بود. پرستاران​​ سالانه 58.800 دلار تا 85.000 هزار دلار درآمد خواهند داشت. در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی میانگین درآمد 154 هزار دلار و فارغ‌التحصیلان این رشته حقوقی بالاتر از 120 هزار دلار در سال را دریافت خواهند کرد.

کاش این نکات را قبل از پناهندگی می‎دانستم!

مهندس نرم افزار و برنامه نویس

رشته مهندسی کامپیوتر، نرم‌افزار، IT و برنامه نویسی مظهر علم و فناوری، طراحی و ساخت است. این رشته‌ها ترکیبی از علوم رایانه و برق هستند که طی سال‌های اخیر از اهمیت زیادی برخوردار شده‌اند.. یکی دیگر از پرطرفدارترین رشته‌های زیر شاخه علوم کامپیوتری برنامه نویسی است؛ متخصصین این حرفه قادر به خلق دنیایی جدید از طریق نوشتن کد هستند.

از همین‌رو متقاضیان مهاجرت کاری برنامه نویس در سال 2020 رو به افزایش است؛ به گونه‌ای که با توسعه و پیشرفت روز افزون حیطه دیجیتال نیروهای بیشتری در این زمینه کاری جذب می‌شود. متقاضیان فعال در زمینه آیتی (IT)، برنامه نویسی و نرم‌افزار در صورت داشتن سابقه کاری در کنار تخصص‌شان، درآمد متوسط سالانه بین 60 هزار دلار الی 80 هزار دلار خواهند داشت.

در نظر داشته باشید این میزان درآمد با توجه به تجربه و تخصص و زمینه کاری افراد متفاوت بوده و برای متخصصین با تجربه تا بالای 100.000 دلار در سال نیز خواهد رسید.

مدیران پروژه

از آنجایی که اروپا سال به سال تولید اقتصادی خود را افزایش می‌دهد، فرصت‌های شغلی در کشورهای اروپایی برای مدیران پروژه همیشه زیاد بوده است. افراد حرفه‌ای و باتجربه در مدیریت ارتباط با مشتری به راحتی برای چنین شغل‌هایی انتخاب می‌شوند. هر ساله درآمد مدیران پروژه در حدود 83.000 دلار است. مدیران پروژه می‌توانند در کارخانه‌ها و صنایع مهم به مدیریت بپردازند و پروژهای عظیمی را در دست بگیرند.

What are the best jobs for immigration in 2020 1 - بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2020 کدام‌ اند؟

حسابداران

حقوق متخصصان با تجربه و مجرب در زمینه مالیات، حسابرسی و حسابداری حقوق و دستمزد با افزایش فعالیت‌های اقتصادی در منطقه سال به سال رو به افزایش است. تمامی شرکت‌ها و مراکز برای تعیین سود و زیان خود در پایان سال، می‌بایست آمار دقیقی از مجموع درآمد‌هایشان داشته باشند.

به همین منظور استخدام کارشناسان حسابداری از مهم‌ترین و بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2020 محسوب می‌شود. بازار کار حسابداری در اروپا از شرایط بسیاری خوبی برخوردار است. متوسط درآمد سالانه متخصصین این رشته 51.000 دلار در سال می‌باشد؛ البته لازم به ذکر است این مبلغ با میزان تجربه کاری و مهارت فرد رابطه مستقیم خواهد داشت.

مهندس برق

مهاجرت کاری مهندس برق به عنوان یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2020 محسوب می‌گردد. از شاخه‌های پر طرفدار در زمینه مهاجرت رشته برق، می‌توان به برق خودرو اشاره کرد. فارغ‌التحصیلان این رشته در زمینه اطلاعات داده و دستگاه‌‌های الکترونیک خودرو فعالیت می‌کنند.

با توجه به روند پیش رو در زمینه پیشرفت تکنولوژی، فارغ التحصیلان رشته مهندسی برق، الکترونیک یا متخصصان دارای مجوز در سال‌های آینده فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی را در اروپا خواهند داشت. متوسط درآمد سالانه این افراد 77.800 دلار است.

راننده لیفتراک

مهاجرت کاری راننده لیفتراک با توجه به اینکه شرایط خاصی داشته و افراد کمی وارد این حرفه می‌شوند، شرایط بسیار مطلوبی دارد. زیرا بر اساس گزارشات موجود، سالانه حدود 50.000 نیروی راننده لیفتراک در اروپا مورد نیاز است. این آمار نشان می‌دهد درصد موفقیت مهاجرت از این طریق بسیار بالا خواهد بود.

میانگین سنی رانندگان در اروپا در سال 2024 از 50 سالگی عبور خواهد کرد که سالی 10 هزار نفر از آنان بازنشسته خواهند شد. متوسط ​​پرداخت سالانه رانندگان لیفتراک 55 تا 80 هزار دلار است. این مقدار با توجه به مدارکی که دارید و مدارکی که در حین کار کسب می‌کنید متغیر است و روند افزایشی خواهد داشت.

آزمون سات چیست؟

سؤالات متداول

برترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری کدام‌اند؟

اگر بخواهیم برترین کشور اروپایی برای مهاجرت کاری را انتخاب کنیم، سوئد بهترین گزینه است. این کشور بزرگترین و پرجمعیت‌ترین کشور اسکاندیناوی در صدر این لیست قرار دارد که یکی از دلایل برتری آن به سایر کشورها احترام به حقوق بشر و خدمات عمومی برجسته است. بعد از سوئد، کانادا، سوئیس، استرالیا، آلمان، نروژ، ایالات متحده، هلند کشورهایی موفق در زمینه مهاجرت کاری هستند.

چه مشاغلی در آلمان تقاضای زیادی برای استخدام دارند؟

ده شغلی پرتقاضایی که دولت آلمان به دنبال نیروهای متخص آن است عبارتند از: توسعه‌دهنده و برنامه‌نویس نرم افزار، مهندس برق، کارگر و پرستار بهداشتی، مشاور فناوری اطلاعات، تحلیل‌گر فناوری اطلاعات، اقتصاددان و مدیر تجارت، مدیر حساب و مشاور مشتری، نماینده فروش و دستیار فروش.

بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2020 به کانادا کدام‌ اند؟

از جمله بهترین مشاغلی که برای مهاجرت به کانادا در سالب 2020 وجود دارند، می‌توان به برخی مشاغل فنی و تخصصی اشاره کرد. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: پرستار، راننده کامیون، مشاور مدیر تجاری، متخصص انرژی باد، متخصص انرژی خورشیدی، جوشکار، فیزیوتراپیست، مهندس ترم‌افزار، مهندس برق و آتش‌نشان.

افرادی که دارای تخصص هستند چگونه می‌توانند مهاجرت کنند؟

متخصصینی که دارای حداقل سه سال سابقه کاری و همچنین مدارک فنی و حرفه‌ای باشند، می‌توانند با پیدا کردن یک کارفرمای خارجی، پیشنهاد موقعیت شغلی دریافت نمایند و از طریق کارفرما برای اخذ ویزای کاری اقدام کنند. داشتن مهارتی که جزو مشاغل موردنیاز کشورهاست می‌تواند به فرآیند مهاجرتی متقاضی کمک کند.

[تعداد: 5    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *