بهترین مشاغل برای مهاجرت را بشناسید

بهترین مشاغل برای مهاجرت را بشناسید

What Are The Best Jobs For Immigration In 2020?

4911 بازدید - منتشر شده توسط محمدحسین صفاریان در تاریخ: ۹۸/۱۰/۱۷ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۳/۲۵ در ۱۲:۱۰ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

یکی از متداول‌ترین سؤالاتی که بیشتر متقاضیان مهاجرت کاری می‌پرسند این است که بهترین مشاغل برای مهاجرت کدام‌ اند؟ به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا ضمن ارائه توضیح کاملی در مورد مهاجرت کاری، بهترین مشاغل و میزان درآمد این مشاغل، آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

این را در نظر باید داشته باشید که هر یک از افراد با توجه به مهارت‌ها و توانمندی‌ هایی که دارند، می‌توانند شغل موردنظر خود را پیدا کنند. بازار کار در کشورهای خارجی دائم در حال پیشرفت و تکامل است و مشاغل جدیدی برای افراد پایه‌گذاری می‌شود. بسیاری از متخصصان با داشتن تجربه کاری می‌توانند به راحتی در این بازار، شروع به کار کرده و موفقیت‌های بزرگی بدست آورند.

اگر شغل رویایی شما در اینجا ذکر نشده است احساس ناراحتی نکنید. شما می‌توانید با کارشناسان ویزا نیو تماس گرفته و شرایط خود را اعلام کنید. کارشناسان ما پس از بررسی رزومه کاری شما، بهترین موقعیت شغلی با توجه به مهارت و تخصصی که دارید، را به شما معرفی خواهند کرد. در ادامه به پرتقاضاترین و به‌نوعی بهترین مشاغل برای مهاجرت می‌پردازیم.

 

۱- پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری 

از بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ به کشورهای اروپایی و کانادا می‌توان به مشاغل دسته پزشکی اشاره کرد. فرصت‌های شغلی پرستاری بسیار است و از آن جا که جمعیت اروپا دستخوش تغییرات اساسی می‌شود، به تدریج تقاضا برای پرستاران ثبت‌نام شده در کشورهای مختلف در حال افزایش است.

متوسط درآمد سالانه مشاغل مختلف، خصوصاً در زمینه رشته‌های پزشکی با توجه به سابقه کاری، میزان مهارت و تجربه و همچنین زمینه‌ای که در آن مشغول فعالیت هستند، متفاوت هخواهد بود. پرستاران​​ سالانه ۵۸.۸۰۰ دلار تا ۸۵.۰۰۰ هزار دلار درآمد خواهند داشت. در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی میانگین درآمد ۱۵۴ هزار دلار و فارغ‌التحصیلان این رشته حقوقی بالاتر از ۱۲۰ هزار دلار در سال را دریافت خواهند کرد.

 

۲- مهندس نرم افزار و برنامه نویس

رشته مهندسی کامپیوتر، نرم‌افزار، IT و برنامه نویسی مظهر علم و فناوری، طراحی و ساخت است. این رشته‌ها ترکیبی از علوم رایانه و برق هستند که طی سال‌های اخیر از اهمیت زیادی برخوردار شده‌اند.. یکی دیگر از پرطرفدارترین رشته‌های زیر شاخه علوم کامپیوتری برنامه نویسی است؛ متخصصین این حرفه قادر به خلق دنیایی جدید از طریق نوشتن کد هستند.

از همین‌رو متقاضیان مهاجرت کاری برنامه نویس در سال ۲۰۲۰ رو به افزایش است؛ به گونه‌ای که با توسعه و پیشرفت روز افزون حیطه دیجیتال نیروهای بیشتری در این زمینه کاری جذب می‌شود. متقاضیان فعال در زمینه آیتی (IT)، برنامه نویسی و نرم‌افزار در صورت داشتن سابقه کاری در کنار تخصص‌شان، درآمد متوسط سالانه بین ۶۰ هزار دلار الی ۸۰ هزار دلار خواهند داشت.

در نظر داشته باشید این میزان درآمد با توجه به تجربه و تخصص و زمینه کاری افراد متفاوت بوده و برای متخصصین با تجربه تا بالای ۱۰۰.۰۰۰ دلار در سال نیز خواهد رسید.

۳- حسابداران

حقوق متخصصان با تجربه و مجرب در زمینه مالیات، حسابرسی و حسابداری حقوق و دستمزد با افزایش فعالیت‌های اقتصادی در منطقه سال به سال رو به افزایش است. تمامی شرکت‌ها و مراکز برای تعیین سود و زیان خود در پایان سال، می‌بایست آمار دقیقی از مجموع درآمد‌هایشان داشته باشند.

به همین منظور استخدام کارشناسان حسابداری از مهم‌ترین و بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود. بازار کار حسابداری در اروپا از شرایط بسیاری خوبی برخوردار است. متوسط درآمد سالانه متخصصین این رشته ۵۱.۰۰۰ دلار در سال می‌باشد؛ البته لازم به ذکر است این مبلغ با میزان تجربه کاری و مهارت فرد رابطه مستقیم خواهد داشت.

 

۴- مهندس برق

مهاجرت کاری مهندس برق به عنوان یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ محسوب می‌گردد. از شاخه‌های پر طرفدار در زمینه مهاجرت رشته برق، می‌توان به برق خودرو اشاره کرد. فارغ‌التحصیلان این رشته در زمینه اطلاعات داده و دستگاه‌‌های الکترونیک خودرو فعالیت می‌کنند.

با توجه به روند پیش رو در زمینه پیشرفت تکنولوژی، فارغ التحصیلان رشته مهندسی برق، الکترونیک یا متخصصان دارای مجوز در سال‌های آینده فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی را در اروپا خواهند داشت. متوسط درآمد سالانه این افراد ۷۷.۸۰۰ دلار است.

 

۵- راننده لیفتراک

مهاجرت کاری راننده لیفتراک با توجه به اینکه شرایط خاصی داشته و افراد کمی وارد این حرفه می‌شوند، شرایط بسیار مطلوبی دارد. زیرا بر اساس گزارشات موجود، سالانه حدود ۵۰.۰۰۰ نیروی راننده لیفتراک در اروپا مورد نیاز است. این آمار نشان می‌دهد درصد موفقیت مهاجرت از این طریق بسیار بالا خواهد بود.

میانگین سنی رانندگان در اروپا در سال ۲۰۲۴ از ۵۰ سالگی عبور خواهد کرد که سالی ۱۰ هزار نفر از آنان بازنشسته خواهند شد. متوسط ​​پرداخت سالانه رانندگان لیفتراک ۵۵ تا ۸۰ هزار دلار است. این مقدار با توجه به مدارکی که دارید و مدارکی که در حین کار کسب می‌کنید متغیر است و روند افزایشی خواهد داشت.

 

۶- جوشکاری

جوشکاری یکی دیگر از مشاغل فنی پرطرفدار با درآمد بسیار مناسب و جزو یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ است. کمبود نیروی انسانی و گسترش علم و تکنولوژی از دلایل مهاجرت کاری جوشکاران به کشورهای اروپایی است.

فقط کافی است تجربه کاری و تخصص در این زمینه داشته باشید تا فرصت‌های کاری بسیار خوبی رو در پیش روی خود ببینید.

 

۷- لوله‌کشی ساختمان

بد نیست بدانید که شغل لوله‌کشی ساختمان نیز یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان به شمار می‌رود. این نکته را باید توجه داشته باشید که برای این‌گونه مشاغل الزاماً مدرک تحصیلی ضروری نیست و متقاضی می‌تواند مدرک فنی و حرفه‌ای در این زمینه بگیرد.

 بنابراین با داشتن مهارت کافی و تسلط بر کارهای فنی در این زمینه، می‌تواند مشغول به کار شود. در سال ۲۰۱۹ شغل لوله‌کشی ساختمان در کشور کانادا یکی از ۲۰ شغل برتر شناخته شد. به علت کمبود نیروی جوان و متخصص در این‌گونه کشورها برای مشاغل فنی، فرصت خیلی خوبی برای مهاجرت کاری به‌ویژه برای ایرانیان فراهم‌شده است.

شرایط مهاجرت کاری برای کدام مشاغل بهتر است؟

۸- مشاغل مدیریتی

شغل‌های مدیریتی نیز از مشاغل پردرآمد در جهان و به‌ویژه در کانادا هستند. یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های مهاجرت کاری برای این‌گونه مشاغل برای مدیران غیر کانادایی، درخواست از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد درخواست از طریق این برنامه مهاجرتی، می‌توانید با مشاوران مجرب موسسه ویزا نیو تماس بگیرید.

 

۹- شیرینی‌پزی

دریافت ویزای کاری از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار شیرینی‌پزی در هرکجای دنیا که باشد می‌تواند درآمد بسیار خوبی برای شما داشته باشد. از جمله مدارک موردنیاز مهاجرت از طریق شیرینی‌پزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن حداقل دو سال سابقه کار شیرینی‌پزی در ۵ سال اخیر
 • نداشتن سوءپیشینه
 • آشنایی با زبان انگلیسی در حدی که بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید
 • داشتن مدارک و دوره‌های گذرانده شده خود برای این شغل

 

۱۰- مشاغل حوزه نفت و گاز

کار در حوزه نفت و گاز در دسته پردرآمدترین مشاغل جهان قرار دارد و افرادی که در این زمینه تخصص دارند، می‌توانند یک زندگی مرفه برای خود و خانواده‌شان فراهم کنند. برای مهاجرت کاری مهندس نفت، داشتن حداقل دو سال سابقه کار و مدرک لیسانس کافی است. داشتن مدرک زبان نیز یکی از شرایط مهاجرت کاری مشاغل از این دست می‌باشد.

 

۱۱- کارشناس فروش و بازاریابی

 در چند سال اخیر مشاغل مربوط به فروش کالا، خدمات و بازاریابی آن به‌شدت موردتوجه قرارگرفته است. تنوع در نوع فروش محصولات و خدمات، انواع راه‌های جذب مشتری و درنتیجه درآمد بیشتر؛ این موارد تنها بخشی از این صنعت بسیار بزرگ است. بازاریابی، فروش و مارکتینگ از مشاغل پردرآمد و پرطرفدار در کانادا به شمار می‌رود و به‌راحتی برای آن‌ها موقعیت شغلی پیدا می‌شود.

برای مهاجرت کاری از این طریق، می‌توانید از طریق برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر استانی کانادا درخواست نمایید یا با کمک از وکلای موسسه ویزا نیو، جاب آفر بگیرید. به دلیل اینکه این مشاغل با افراد بسیاری در ارتباط هستند داشتن مدرک زبان با نمره بالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

۱۲- کارشناس دیجیتال مارکتینگ

با پیشرفت ارتباطات و تکنولوژی در دهه گذشته اهمیت شغل دیجیتال مارکتینگ چندین برابر شده است و این موضوع به‌هیچ‌عنوان قابل‌چشم‌پوشی نیست. برای مهاجرت کاری از طریق دیجیتال مارکتینگ بهتر است علاوه بر تجربه و سابقه کاری در این زمینه، نمونه کارهای قوی نیز در رزومه خود داشته باشید.

داشتن مدرک کارشناسی ارشد در حوزه دیجیتال، می‌تواند به فرآیند مهاجرتی شما کمک کند و شرایط مهاجرت کاری مشاغل این حوزه را تا حدودی راحت‌تر کند.

 

سؤالات متداول

برترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری کدام‌اند؟

اگر بخواهیم برترین کشور اروپایی برای مهاجرت کاری را انتخاب کنیم، سوئد بهترین گزینه است. این کشور بزرگترین و پرجمعیت‌ترین کشور اسکاندیناوی در صدر این لیست قرار دارد که یکی از دلایل برتری آن به سایر کشورها احترام به حقوق بشر و خدمات عمومی برجسته است. بعد از سوئد، کانادا، سوئیس، استرالیا، آلمان، نروژ، ایالات متحده، هلند کشورهایی موفق در زمینه مهاجرت کاری هستند.

چه مشاغلی در آلمان تقاضای زیادی برای استخدام دارند؟

ده شغلی پرتقاضایی که دولت آلمان به دنبال نیروهای متخص آن است عبارتند از: توسعه‌دهنده و برنامه‌نویس نرم افزار، مهندس برق، کارگر و پرستار بهداشتی، مشاور فناوری اطلاعات، تحلیل‌گر فناوری اطلاعات، اقتصاددان و مدیر تجارت، مدیر حساب و مشاور مشتری، نماینده فروش و دستیار فروش.

بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ به کانادا کدام‌ اند؟

از جمله بهترین مشاغلی که برای مهاجرت به کانادا در سالب ۲۰۲۰ وجود دارند، می‌توان به برخی مشاغل فنی و تخصصی اشاره کرد. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: پرستار، راننده کامیون، مشاور مدیر تجاری، متخصص انرژی باد، متخصص انرژی خورشیدی، جوشکار، فیزیوتراپیست، مهندس ترم‌افزار، مهندس برق و آتش‌نشان.

افرادی که دارای تخصص هستند چگونه می‌توانند مهاجرت کنند؟

متخصصینی که دارای حداقل سه سال سابقه کاری و همچنین مدارک فنی و حرفه‌ای باشند، می‌توانند با پیدا کردن یک کارفرمای خارجی، پیشنهاد موقعیت شغلی دریافت نمایند و از طریق کارفرما برای اخذ ویزای کاری اقدام کنند. داشتن مهارتی که جزو مشاغل موردنیاز کشورهاست می‌تواند به فرآیند مهاجرتی متقاضی کمک کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۰ میانگین: ۴.۵]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  24 ديدگاه ها

  • سلام خسته نباشید من مدرک فنی حرفه ای برای جوشکاری دارم ولی سابقه کار ندارم
   ایا بدون سابقه کار میتونم مهاجرت کنم؟

   • سلام. یکی از اصلی ترین الزامات مهاجرت کاری، داشتن حداقل سه سال سابقه کاری است.
    بدون داشتن سابقه کار، کارفرما به نیروی کار خارجی، موقعیت شغلی نمیدهد.

  • ببخشید میشه بدونم تحت چه شرایطی میشه به عنوان استاد دانشگاه در یکی از کشور های اروپایی ، کانادا و یا آمریکا اقدام به مهاجرت

   • سیاست کلی برای این کار در قوانین مهاجرتی تعریف نشده است ولی مطمنن میتوان گفت که داشتن مدرک زبان ایلتس با نمره بالا، داشتن سابقه تحصیل در خارج از کشور جز اولویت ها است.

  • سلام وقتتون بخیر
   اگر ی نفر تو زمینه ی برق خودرو تو ی جای آزاد و مغازه کار کرده باشه سابقه کاری چجوری باید ارایه بشه

   • سلام شما با ارائه جواز کسب میتونید برای موقعیت شغلیتون اقدام کنید .

  • با سلام من فارغ التحصیل رشته مدیریت اجرایی از هندوستان هستم BBA ‌و در ایران هم ۵ سال سابقه کاری در فروشگاه های لباس مولتی برند در سمت مدیریت طبقه و سرپرستی را دارم.مدرک ای آلتس ۷ هم دارم در حال خاطر هم اقامت داعم دار کشور آلمان را دارم و ساکن آلمان هستم.
   میخواستم ببینم می‌توانمدر کشور کانادا فعالیتی در زمینه شغلی خود داشته بتشم؟ممنونم از توجه‌تون

   • سلام وقتتون بخیر
    لطفا رزومه کاری خود را از طریق ناحیه کاربری بالا یا به واتس اپ شماره ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید تا برای یافتن موقعیت شغلی به صورت رایگان اقدام کنیم. نتیجه جستجو ظرف مدت ۱۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد.

  • بنده یک فست فود زن هستم آیا این شغل کاربردی هست یا خیر

   • این شغل و کار برایش وجود دارد ولی کاربردی و اساسی نیست.

  • سلام میخواستم بدونم با رشته آشپزی میشه مهاجرت کرد
   من فوق دیپلوم نرم افزار دارم
   میخوام اگه بشه کارشناسی اشپزی بخونم

   • رشته آشپزی برای کاریابی مناسب است.

  • سلام. من سال بعد با ازمون میخوام توی یکی از دانشگاه های معتبر ترکیه توی رشته مهندسی کامپیوتر یا IT شروع به تحصیل کنم و بعد به یکی از کشور های اروپایی درخواست ویزای کار بدم. میخواسم بدونم اگه در دانشگاه معتبر ترکیه تحصیل کنم و همزمان فعالیت های مختلف توی رشته کامپیوتر داشته باشم، امکانش هست بعد تحصیل و بدون سابقه کار (جدا از فعالیت های دوران دانشجویی) درخواست مهاجرت بدم؟

   • چه ویزایی درخواست میدهید نامشخص است. برای ویزای تحصیلی بله می توانید. ویزای کاری نیاز به سابقه کار و مهارت است.

  • سلام ببخشید برای مهاجرت به آمریکا کار آرایشگری و کاشت ناخن بهتره یا آشپزی و شیرینی پزی؟ممنون از راهنماییتون

   • دو شغل مهارتی هستند و فرقی بین این دوتا نیست. بازار کار یکسانی دارند.

  • سلام برای شغل درب و پنجره دوجداره و کابینت هم میشه تقاضای مهاجرت کرد

   • بله می توانید.

  • سلام خسته نباشید من ۳۰ سالمه میشه بگید تا چند سالگی میشه مهاجرت کاری کرد و در ضمن من یک دختر ۹ ساله دارم آیا از طریق دخترم میشه مهاجرت کنم؟؟تحصیلی؟؟و رشته لوله کشی برای خانمی مثل من در کانادا کار هست؟؟؟؟

   • سلام
    شما می توانید به عنوان همراه با فرزند خود مهاجرت کنید و برای ارسال رزومه خود و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

  • سلام خسته نباشید.
   برای شغل های پرستاری و پزشکی مدرکی که ارائه میدیم هم مهمه؟ مثلا اینکه از چه دانشگاهی باشه..؟

   • خیر مهم داشتن مدرک است و معدل خوب

  • با سلام
   شغل گلفروشی برای گرفتن اقامت مناسبه؟

   • به توضیحات بیشتری نیاز است با ما تماس بگیرید

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *