مقالات

دانستنی‌هایی از شهرهای آلمان

شهرهای آلمان

تو این مقاله شهرهای آلمان رو با معیارهای مختلفی بررسی کردم تا بتونید اگر قصد مهاجرت به آلمان رو دارید خوب و درست‌وحسابی تصمیم بگیرید. خیلی درگوشی بگم هنوز هم از آلمان و آلمانی جماعت خوشم نمی‌باد ولی خب شاید شما قدرت و پیشرفت و تاریخ و فرهنگ و هنر براتون مهم باشه و عاشق آلمان و رفاه و نظم و مقرراتش باشید پس بخونید این مقاله رو نوش جونتون.

ده شهر برتر و معروف آلمان

 • هامبورگ Hamburg
 • برلین Berlin
 • مونیخ Munich
 • فرانکفورت Frankfurt
 • دوسلدورف Düsseldorf
 • اشتوتگارت Stuttgart
 • اسن Essen
 • برمن Bremen
 • دورتموند Dortmund
 • اشتوتگارت Stuttgart

زیباترین شهر آلمان

معیار زیبایی این شهرها از بین نظرات مسافران گردشگران و حتی مهاجران، بناهای زیبا، نمای شهر – مکان‌های تاریخی سالم و چشمگیر – و معماری شهر بوده است.

شهرهای آلمان

(شهر زیبا یعنی همه چیزش به هم بیاید. اصول شهرسازی نیز در آن رعایت شده باشد.) به ترتیب

 1. نورنبرگ
 2. هایدلبرگ
 3. روتنبورگ
 4. شویرین
 5. وایمار
 6. لایپزیگ نقطه عطف

از زیباترین شهرهای کشور تاریخی آلمان هستند.

سردترین و گرم‌ترین شهر آلمان

درست است آلمان نزدیک رشته‌کوه‌های آلپ است اما وجود دریای بالتیک هوای این کشور را کمی متعادل کرده است. شمال غربی و ساحلی آلمان دارای آب‌وهوای تحت تأثیر دریایی است که با تابستان‌های گرم و زمستان‌های ابری معتدل مشخص می‌شود.

برلین با میانگین دمای ۱۱.۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین ایالت در سال ۲۰۱۹ بود.

 براندنبورگ همسایه آن با ۱۱.۱ درجه سانتی‌گراد در رتبه دوم قرار دارد.

میانگین دمای بلندمدت برلین ۹.۱ درجه سانتیگراد است

روستایی در کوه‌های Erz سردترین دمای زمستان آلمان را تا کنون به نام خودش ثبت کرده و با دمای ۴۷ -. سردترین دمای آلمان بوده.

جمعیت شهرهای آلمان

یک نکته را بدانید. در آلمان جایی شهر تلقی می‌شود که بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت داشته باشد.

این اعداد طبق  سرشماری سال ۲۰۱۷ به دست آمده. به ترتیب

 1. برلین 3،292،365
 2. هامبورگ 1،706،696
 3. مونیخ (مونشن) 1،348،335

پرجمعیت‌ترین‌ها و

کایزرسلاترن با 99،845 نفر،‌ کم‌جمعیت‌ترین شهر است.

[typed string0=”برای کشورهای محروم و جهان سومی آلمان را کشور فرصت‌ها می‌نامند” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

علمی‌ترین شهر آلمان

(برای آنان که اهل علم و دانش‌اند و در پی ز گهواره تا گور دانش جوییدن و سطح علمی یک شهر برایشان خیلی مهم است) مونیخ یک مرکز بزرگ بین‌المللی مهندسی، علمی، نوآوری و تحقیق است که دلیلش هم حضور دو دانشگاه تحقیقاتی، تعداد زیادی از مؤسسات علمی در شهر و اطراف آن و موزه‌های فناوری و علمی در سطح جهانی مانند موزه Deutsches و BMW است.

ارزان‌ترین شهر آلمان

شاید عجیب باشد و باورنکردنی اما برلین علی‌رغم پایتخت بودنش از ارزان‌ترین شهرهای آلمان است و حتی یکی از هیجان‌انگیزترین مکان‌های آلمان!

به طور متوسط​​، برای تأمین هزینه‌های زندگی خود در آلمان به ۸۶۱ یورو در ماه (حدود ۱۰۰۲ دلار آمریکا) یا ۱۰۳۳۲ یورو در سال (حدود ۱۲ ۰۲۴ دلار آمریکا) نیاز دارید. قیمت غذا، محل اقامت، صورت‌حساب، لباس و سرگرمی اساساً با میانگین اتحادیه اروپا مطابقت دارد.

گران‌ترین شهر هم مونیخ است. (بیا مثلاً خیر سرش علمیم هست!) آلمان به‌طورکلی از نظر هزینه زندگی رتبه خوبی دارد و شهرهای آلمان معمولاً از لحاظ مالی متوسط روبه پایین‌اند. اما در نظرسنجی امسال پنج شهر در ۱۰۰ شهر برتر و گران‌ترین شهر جمهوری فدرال، مونیخ وارد ۵۰ شهر برتر شده‌اند.

امن‌ترین شهر آلمان

امن بودن و یا نبودن یک شهر رابطه‌ی مستقیمی به آمار جرم و جنایت در آن شهر دارد. شهرهای آلمان

بر اساس شاخص جرم و جنایت Numbeo ۲۰۲۱ ، شهر مونیخ آلمان به‌عنوان هشتمین شهر امن جهان شناخته شده است. (برای شما عجیب نیست؟ شهر گرونیه ینی همه پولدارا اونجان بعد جرم و جنایتش پایین‌ترینه ! دزدای بی بخار!!‌)

و فرانکفورت به‌عنوان خطرناک‌ترین شهر آلمان شناخته می‌شود. رتبه بالای آن به منطقه چراغ قرمز آن و فرودگاه بزرگ اختصاص داده شد. شهر کلن رتبة دوم و برلین و دوسلدورف در رتبه سوم قرار گرفتند.

چه چیزهایی در شهرهای آلمان ممنوع است؟

(آلمان ده تا قانون داره که برای ما ایرانیا خیلی می‌تونن عجیب باشن. پس حسابی حواستون باشه اگر مهاجرت کردین و یا قصدش رو دارین باید این قوانین رو بلد باشین که کار دست خودتون ندین تو مملکت غریب هوای خودتونو داشته باشید.)

 • تمام شدن سوخت در اتوبان غیرقانونی است (بیست لیتری خالی نگیر دستت تکون بده میان اعمال قانونت می‌کنن)
 • کار در یک دفتر بدون پنجره ممنوع است (ببین به فکر سلامتیتن حالا طرف روحیه‌ی موش کوریم داره به اونا مربوط نیست باید سرتاسرش معلوم باشه)
 • تنظیم پیانو در نیمه‌شب ممنوع است (دیگه فک کن مهمونی موزیک بالا بگیری چه وضعیه😜 ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌)
 • نگهداری ظروف در خانه ممنوع است (ببین ینی ویترین و کمد و بوفه گمونم ندارن که عید به عید برای جلو مهمون از توش ظرف دربیارن. به مادرتون بگید کاسه بشقاب الکی با خودش نیاره آلمان)
 • آویزان کردن لباس های شسته شده در روز یکشنبه غیرقانونی است. (ببین لباس میشوری یه جور بشور یکشنبه خیس نباشه. یا ببر تو خونه سشوار بکش بشون)

در کدام شهر آلمان آرامش هست؟

آرامش علاوه بر اینکه نتیجة امنیت باشد، حاصل خلوتی است و تراکم کم‌جمعیت و یا نظم و برنامه‌ریزی. ازاین‌جهت می‌توانم به درون‌گراهای در پی آرامش هامبورگ رو معرفی کنم.

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان، اما از آرام‌ترین شهرها است. این شهر خدمات گسترده‌ای را برای کیفیت زندگی شهروندان خود ارائه می‌دهد. (بیشتر ایرانی‌های ساکن آلمان در هامبورگن)

از آن طرف اگر طرف دارد شلوغی و رفت‌وآمد هستید مونیخ مملو از پرجنب‌وجوش و هیجان است. پر از افراد اجتماعی و دوستانه. فضای پر روحیه و دائم در حال پیشرفت این شهر باعث می‌شود از آن لذت ببرید

مهاجران در آلمان

در سال ۲۰۱۹ ، نورد راین – وستفالن دارای بیشترین اتباع خارجی با بیش از ۲.۷۵ میلیون نفر بود، پس از آن بایرن با بیش از 1.96 میلیون نفر و پس از آن بادن وورتمبرگ با 1.84 میلیون نفر قرار گرفتند.

حدود ۱۲۰۰۰۰ ایرانی در آلمان زندگی می‌کند. همان‌طور پیش‌تر گفتم، آنها از ساکنین هامبورگ‌اند.

اینم از آلمان و شهرهاش. چی فکر می‌کنید؟ نظرتون چیه؟ آلمان بُرو هستین؟ زندگی در اونجا رو دوست دارید؟ اصلاً تمایلی به تجربه‌ی این اتفاق دارید؟ اول فکر می‌کردم آلمانی‌ها با اون رگ و ریشه‌ی آریایی و اینها یه شباهت‌هایی به ما دارند که البته دارند ولی نه زیاد! خیلی سیستم غیر تعارفی و سرشار از نظمی دارند که همچین با ما جور درنمیاد! شما چی می‌گید؟ دوست دارید زندگیتون یکم از هر دنبیلی و قاراشمیشی دربیاد؟ پس به آلمان سفر کنید.

 

سؤالات متداول

1- آیا آلمان بهتر از کانادا است؟

آلمان آموزش عمومی برتر، آب‌وهوای بهتر، مراقبت‌های بهداشتی خوب، هزینه‌های کمتر زندگی و فرصت‌های شغلی بالاتر را ارائه می‌دهد. کانادا سیستم قوی مراقبت‌های بهداشتی، برنامه‌های اقامت دائم آسان‌تر و امکانات عمومی خوب را ارائه می‌دهد بستگی دارد از مقصدتان چه انتظاری دارید

2- آیا آلمان کشور خوبی برای اقامت است؟

مردم اغلب بدون ماشین و در حال پیاده‌روی هستند. کیفیت زندگی آلمان را با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی آن ترکیب کنید – و شما می‌توانید مکانی زیبا و امن را برای خود انتخاب کنید.

3- چه مدارکی برای در خواست ویزا از سفارت موردنیاز است؟

 • برای درخواست ویزا از سفارت آلمان لازم است مدارک زیر را تهیه کنید:
 • گذرنامه معتبر
 • عکس
 • مدارک و ریز نمرات تحصیلی متناسب با هر مقطع
 • پذیرش تحصیلی و یا تأییدیه در خواست
 • تأییدیه مالی

4- آیا آلمان با خارجی‌ها دوست است؟

روابط آلمانی‌ها با خارجی‌ها دوستانه تلقی نمی‌شوند

تنها ۵۳ درصد از مهاجران در آلمان گفتند که ساکنان محلی را دوستانه می‌دانند، در حالی که ۶۸ درصد در سطح جهانی. در مکزیک، ۸۸ درصد از پاسخ‌دهندگان مردم محلی را دوستانه توصیف کردند.

5- آیا آلمانی‌ها باهوش هستند؟

بر اساس مطالعه دانشگاه اولستر، آلمانی‌ها باهوش‌ترین مردم اروپا هستند و بسیار جلوتر از انگلیسی‌ها (در رتبه هشتم) و فرانسوی‌ها (پانزدهم) هستند. او تفاوت بین سطوح اطلاعاتی انگلیس و فرانسه را به نتایج درگیری‌های نظامی نسبت می‌دهد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.