مقالات

به کجا مهاجرت کنیم؟

بسیاری از مهاجران به دنبال آن هستند که به کجا مهاجرت کنند و مشاوران ما دائما با این پرسش ها مواجه هستند که ” به کجا مهاحرت کنیم؟” یا “به چه کشوری مهاجرت کنیم؟ ” در پاسخ به این که به کدام کشور مهاجرت کنیم لازم است مطلبی که برایتان ترتیب داده ایم را تا انتها مطالعه کنید. 

لیستی از کشور ها که برای مهاجرت پیشنهاد می شوند را خواهید دید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر یک از آنها، روی لینک مربوطه کلیک کنید و به صفحه مربوط به همان کشور مراجعه کنید. 

 

به کدام کشور مهاجرت کنیم؟

پاسخ به این سؤال که به کجا مهاجرت کنیم را باید در خود متقاضی جستجو نمود، هرکس با توجه به شرایط و اهداف و ایده آل های خود می تواند تصمیم بگیرد که آیا مهاجرت مناسب است یا خیر و همچنین این که بهترین کشور برای مهاجرت کدام است. موضوع اصلی در ارتباط با مهاجرت، تطابق فرد با فرهنگ و شرایط زندگی کشور خارجی است.

میزان سرمایه، خصوصیات اخلاقی و اهداف متقاضی برای مهاجرت مهم‌ ترین موضوعاتی هستند که برای پیدا کردن کشور مهاجرت باید موردتوجه قرار بگیرند. مهاجرت به هیچ عنوان آسان نیست و تبعاتی بر شخصیت و زندگی فرد به همراه دارد و فردی که تصمیم به مهاجرت می‌گیرد باید توانایی مدیریت پیچیدگی‌ های مهاجرت را داشته و برای هر چیزی آماده باشد.

در ادامه این مطلب به شرح شرایط زندگی در کشورهای مختلف می‌پردازیم. اگر قصد مهاجرت دارید ولی هنوز تصمیم قطعی در مورد کشور مقصد نگرفته‌ و به دنبال پاسخ سوال به کجا مهاجرت کنیم هستید، این مطلب می‌تواند به شما کمک کند.

[typed string0=”همه‌ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت می‌گیرند و زندگی خود را در وطنشان رها کرده و به سمت آرزوهایشان می‌روند، برخی کشورها از آن‌ها با آغوشی باز استقبال کرده و بعضی کشورها آن‌ها نمی‌پذیرند. لازم است پیش از مهاجرت کاملاً با کشور مقصدمان آشنا شویم.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]
 

مهاجرت به ایتالیا

فرهنگ غنی، امکانات پیشرفته، سطح بالای زندگی و تحصیلات در کشور ایتالیا موجب شده است که این کشور به یکی از مقاصد مهاجرین تبدیل گردد و افراد بسیاری رویای زندگی در آن را داشته باشند.

کشور ایتالیا یکی از کشورهایی است که مهاجرین غیرقانونی زیادی را در خود جای داده است و همین امر باعث شده که این کشور نه تنها سخت‌گیری‌های بسیاری را برای پذیرش مهاجرین جدید اعمال کند بلکه توافقنامه‌ای نیز برای بازگرداندن مهاجران به لیبی و سودان امضا کرده است.

علت افزایش تعداد مهاجرین غیرقانونی در ایتالیا این است که در گذشته افرادی که قصد مهاجرت به اروپا و یا امریکا را داشتند تصمیم می‌گرفتند که به‌صورت موقت در ایتالیا اقامت کنند و چون امریکا و اروپا قوانین سختی برای پذیرش مهاجرین دارند، این افراد مجبور می‌شدند در ایتالیا ماندگار شوند.

 

مهاجرت به کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است، این کشور بین روسیه و ایالات‌متحده قرارگرفته است. این کشور به دلیل شرایطی که دراد از گزینه‌های پرتقاضا برای  سوال کجا مهاجرت کنیم است. کانادا به‌عنوان کشوری که بیش از 82 درصد جمعیت آن از شرایط زندگی خود راضی هستند، کمترین میزان گزارش جرم و جنایت در دنیا را داراست و سیاست‌های جمعیتی خود را بر اساس مهاجرت نیروی انسانی متخصص و کارآمد چیده است، شاید بهترین مقصد برای زندگی، کار و تحصیل باشد.

کشور کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورها درزمینهٔ علم و صنعت می‌باشد و این امر ناشی از هم‌مرز بودن با آمریکا می‌باشد. پیشرفت‌های کشور کانادا از لحاظ صنعتی این کشور را به مقصد خوبی برای مهاجرت کاری تبدیل نموده است. هرساله افراد متخصص بسیار زیادی که به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای کاری اقدام می‌نمایند.

 

مهاجرت به ترکیه

ترکیه به دلیل داشتن فرهنگ نزدیک به فرهنگ ایرانیان به یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت ایرانیان تبدیل گشته است. ترکیه با مساحت کمتر از ایران، دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل کرده است. این کشور گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند در کشوری نزدیک ایران صاحب کار و زندگی باشند تا بتوانند به‌راحتی رفت و آمد نمایند.

ترکیه دارای اقتصادی قوی است که تجارت، واردات و صادرات نقش عظیمی در این اقتصاد کارآمد دارند. همچنین ترکیه از نظر کشاورزی جزء مهم‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. علاوه بر موارد ذکر شده کشور ترکیه از لحاظ تاریخ و فرهنگ نیز بسیار غنی است.

افراد می‌توانند به دو صورت دائم و توریستی در این کشور اقامت کنند. اقامت توریستی به دو صورت در ترکیه امکان‌پذیر است. در روش اول ایرانیان بدون داشتن ویزا می‌توانند به مدت سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند ولی در این مدت اجازه کار و تحصیل نخواهند داشت.

در روش دوم فرد با داشتن دفترچه اقامت می‌تواند 6 ماه در ترکیه اقامت کند که شرایط آن کاملاً مانند اقامت 3 ماهه است به‌طوری که فرد در این 6 اجازه کار و تحصیل ندارد ولی می‌تواند برای خرید یا اجاره ملک اقدام نماید. برای مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت دائم هم می‌توان از طریق خرید ملک، تحصیل، کار، ثبت شرکت و ازدواج اقدام نمود.

 

مهاجرت به سوئیس

اخذ اقامت کشور سوئیس بسیار سخت و پیچیده است. ولی اگر فردی موفق به دریافت پاسپورت سوئیسی شود، بر اساس وب‌سایت رتبه‌بندی جهانی پاسپورت (Passport index) می‌توان به 171 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا دسترسی داشته و مسافرت کند. برای دریافت پاسپورت سوئیسی فرد باید به‌طور معمول 12 سال در این کشور اقامت داشته باشد.

 اقتصاد سوئیس بر پایه فعالیت‌های صنعتی، تجاری و بازار آزاد، توریسم، بانکداری، کشاورزی و صنعت منابع اقتصادی استوار است. اخذ اقامت در این کشور برای افراد خارج از اتحادیه اروپا چندان کار آسانی نیست، این قضیه برای شهروندان آمریکایی نیز صدق می­‌کند.

به دلیل اقتصاد با ثبات و قوی سوئیس مهاجرت به این کشور می‌­تواند آینده‌­‌ی بی‌دغدغه‌ای را برای شما به ارمغان داشته باشد. دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی فرهنگی و اجتماعی این کشور در سطح بالایی قرار دارند و تنوع زبان‌های رسمی این کشور باعث شده که بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

 

مهاجرت به لهستان

از طریق دریافت ویزای توریستی می‌توان برای مدت مشخصی در لهستان اقامت داشت. برای اخذ اقامت دائم لهستان باید از روش‌های اخذ ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای ثبت شرکت و ویزای ازدواج اقدام نمود.

افرادی که قصد اقامت دائم در لهستان را دارند می‌توانند مدتی را از طریق دریافت ویزای توریستی در این کشور اقامت کرده و در این مدت شرایط زندگی در لهستان را بررسی کرده و یا امکان داشتن کار و تحصیل در این کشور را بررسی نمایند.

مهاجرت به سوئد

آمار بیکاری بسیار پایین، کیفیت زندگی بالا و وضعیت اقتصادی مناسب سوئد این کشور را به یکی از مقاصد مهاجرین تبدیل نموده ست. کشور سوئد را می‌توان یکی از رهبران جهانی در صنایع مختلف از قبیل مخابرات، جنگلداری، تولید آهن، فولاد و مواد شیمیایی شناخت.

سوئد دارای جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر است. ۳ میلیون و پانصد هزار نفر از این جمعیت در شهرهای بزرگ استکهلم، گوتنبرگ و مالمو زندگی می­‌کنند. علاوه بر این ۱۷۰۰ نفر از مردم سوئد در  کشورهای دیگر سکونت دارند.

از قرن بیستم چیزی که این کشور را جالب توجه کرده، نرخ مثبت مهاجرت به سوئد است. بنابراین سوئد یک کشور مهاجرپذیر است و افراد می‌توانند از طریق روش‌های مختلف مهاجرت برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایند.

 

مهاجرت به هلند

در بررسی سوال کجا مهاجرت کنیم می توان به هلند اشاره کرد. کشور هلند یکی از زیباترین کشورها می‌باشد و به همین دلیل مهاجرین بسیاری را به خود جذب نموده است. افراد از طریق اخذ اقامت هلند می‌توانند به‌راحتی به کشورهای اروپایی رفت و آمد داشته باشند.

این کشور با کشورهایی نظیر بلژیک، فرانسه و آلمان همسایه می‌باشد. میزان جمعیت در این کشور ۱۶٫۶ میلیون نفر می‌باشد و یکی از کشورها در اتحادیۀ اروپا محسوب می‌شود که از تراکم جمعیت برخوردار می‌باشد.

شرایط و هزینه‌های زندگی در هلند بسیار معقول می‌باشد و مردم آن به گرمی از تبعه خارجی استقبال می‌نمایند و رفتاری دوستانه و مهمان‌نواز با این افراد دارند؛ بنابراین هلند از گزینه های پیشنهادی برای سوال به کجا مهاجرت کنیم است.

 

مهاجرت به اتریش

کشور اتریش یکی از بهترین کشورهایی است که افراد می‌توانند برای اخذ اقامت سرمایه‌گذاری در آن اقدام نمایند. همچنین کشور اتریش با داشتن طبیعی زیبا برای افراد علاقه‌مند به طبیعت مناسب است.

داشتن مهارت، تسلط به زبان آلمانی، سن، تحصیلات یا افرادی که سابقه‌ تحصیل در اتریش را داشته‌اند، همگی امتیاز برای دریافت اقامت اتریش محسوب می‌شوند. فرد با داشتن این امتیازات می‌تواند واجد شرایط شود. این کشور نیز می تواند گزینه‌ای مناسب برای پاسخ به سوال کجا مهاجرت کنیم باشد.

 

مهاجرت به آلمان

آلمان پرجمعیت‌ترین کشور اروپایی است که بیش از 82 میلیون نفر جمعیت دارد. از روش­‌های مهاجرت به آلمان می‌­توان به تولد فرزند، از طریق سرمایه‌گذاری، از طریق فعالیت حرفه‌ای فردی، تأسیس و ثبت شرکت، ویزای کار، ویزای تحصیلی و ویزای توریستی اشاره کرد.

 

مهاجرت به نیوزیلند

کشور نیوزیلند علی‌رغم داشتن مساحت کم یکی از پیشرفته‌ترین و آرام‌ترین کشورهای دنیا می‌باشد. اگر کم‌تر از ۵۵ سال سن دارید و دارای سلامت کامل هستید و سوءسابقه کیفری و قضایی ندارید و از گذرنامه معتبر برخوردار هستید، می­‌توانید برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

 

2 دیدگاه در “به کجا مهاجرت کنیم؟

 1. متین گفت:

  سلام
  به تیم حرفه ای
  امیدوارم حالتون خوب باشه من چند وقتی هست که دارم به مهاجرت کانادا فکر میکنم و میخواستم ی مشاوره حرفه ای داشته باشم امکانش هست شماره تماستون رو به بنده بدین من با مجموعه شما تماس بگیریم؟

  1. سلام. بله حتماً. با شماره های شرکت تماس بگیرید.
   ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
   ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.