Where to immigrate 1 - به کجا مهاجرت کنیم ؟
زمان مطالعه: 7 دقیقه

کجا مهاجرت کنیم؟ این سؤالی است که وقتی فردی تصمیم به مهاجرت می‌گیرد به‌عنوان اولین سؤال مطرح می‌کند. پاسخ این سؤال به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد و بهترین کشور برای افراد تا حدودی تابع شرایط و اهداف آن‌ها می‌باشد. تنها با بررسی شرایط متقاضی و اهداف او و ارزیابی تمامی جوانب شخصیت فرد است که می‌توان پاسخ سؤال کجا مهاجرت کنیم را پیدا کرد.

به کجا مهاجرت کنیم

مهاجرت از هر نوعی که باشد اعم از مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت ثبت شرکت، مهاجرت سرمایه‌گذاری و … با سختی‌ها و پیچیدگی‌هایی همراه است. رها کردن شغل، دوری از خانواده و دوستان، مشکلات مالی در کشور جدید در ابتدای راه تنها بخشی از مشکلات مهاجرت را تشکیل می‌دهند. انتخاب صحیح مسیر مهاجرت و پیدا کردن مناسب‌ترین کشور برای مهاجرت، نیازمند داشتن برخی اطلاعات درزمینهٔ مهاجرت است.

پاسخ سؤال به کجا مهاجرت کنیم را باید در خود متقاضی جستجو نمود، هرکس با توجه به شرایط و اهداف و ایده آل های خود می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا مهاجرت مناسب است یا خیر و همچنین اینکه بهترین کشور برای مهاجرت کدام است. موضوع اصلی در ارتباط با مهاجرت، تطابق فرد بافرهنگ و شرایط زندگی کشور خارجی است.

میزان سرمایه، خصوصیات اخلاقی و اهداف متقاضی برای مهاجرت مهم‌ترین موضوعاتی هستند که برای پیدا کردن کشور مهاجرت باید موردتوجه قرار بگیرند. مهاجرت به هیچ عنوان آسان نیست و تبعاتی بر شخصیت و زندگی فرد به همراه دارد و فردی که تصمیم به مهاجرت می‌گیرد باید توانایی مدیریت پیچیدگی‌های مهاجرت را داشته و برای هر چیزی آماده باشد.

Where to immigrate 2 - به کجا مهاجرت کنیم ؟

در ادامه این مطلب به شرح شرایط زندگی در کشورهای مختلف می‌پردازیم. اگر قصد مهاجرت دارید ولی هنوز تصمیم قطعی در مورد کشور مقصد نگرفته‌اید این مطلب می‌تواند به شما کمک کند.

اقامت در ایتالیا

فرهنگ غنی، امکانات پیشرفته، سطح بالای زندگی و تحصیلات در کشور ایتالیا موجب شده است که این کشور به یکی از مقاصد مهاجرین تبدیل گردد و افراد بسیاری رویای زندگی در آن را داشته باشند.

کشور ایتالیا یکی از کشورهایی است که مهاجرین غیرقانونی زیادی را در خود جای داده است و همین امر باعث شده که این کشور نه تنها سخت‌گیری‌های بسیاری را برای پذیرش مهاجرین جدید اعمال کند بلکه توافقنامه‌ای نیز برای بازگرداندن مهاجران به لیبی و سودان امضا کرده است.

علت افزایش تعداد مهاجرین غیرقانونی در ایتالیا این است که در گذشته افرادی که قصد مهاجرت به اروپا و یا امریکا را داشتند تصمیم می‌گرفتند که به‌صورت موقت در ایتالیا اقامت کنند و چون امریکا و اروپا قوانین سختی برای پذیرش مهاجرین دارند، این افراد مجبور می‌شدند در ایتالیا ماندگار شوند.

اقامت در کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است، این کشور بین روسیه و ایالات‌متحده قرارگرفته است. کانادا به‌عنوان کشوری که بیش از 82 درصد جمعیت آن از شرایط زندگی خود راضی هستند، کمترین میزان گزارش جرم و جنایت در دنیا را داراست و سیاست‌های جمعیتی خود را بر اساس مهاجرت نیروی انسانی متخصص و کارآمد چیده است، شاید بهترین مقصد برای زندگی، کار و تحصیل باشد.

کشور کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورها درزمینهٔ علم و صنعت می‌باشد و این امر ناشی از هم‌مرز بودن با آمریکا می‌باشد. پیشرفت‌های کشور کانادا از لحاظ صنعتی این کشور را به مقصد خوبی برای مهاجرت کاری تبدیل نموده است. هرساله افراد متخصص بسیار زیادی که به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند برای اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای کاری اقدام می‌نمایند.

اقامت در ترکیه

ترکیه به دلیل داشتن فرهنگ نزدیک به فرهنگ ایرانیان به یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت ایرانیان تبدیل گشته است. ترکیه با مساحت کمتر از ایران، دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل کرده است. این کشور گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند در کشوری نزدیک ایران صاحب کار و زندگی باشند تا بتوانند به‌راحتی رفت و آمد نمایند.

ترکیه دارای اقتصادی قوی است که تجارت، واردات و صادرات نقش عظیمی در این اقتصاد کارآمد دارند. همچنین ترکیه از نظر کشاورزی جزء مهم‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. علاوه بر موارد ذکر شده کشور ترکیه از لحاظ تاریخ و فرهنگ نیز بسیار غنی است.

افراد می‌توانند به دو صورت دائم و توریستی در این کشور اقامت کنند. اقامت توریستی به دو صورت در ترکیه امکان‌پذیر است. در روش اول ایرانیان بدون داشتن ویزا می‌توانند به مدت سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند ولی در این مدت اجازه کار و تحصیل نخواهند داشت. در روش دوم فرد با داشتن دفترچه اقامت می‌تواند 6 ماه در ترکیه اقامت کند که شرایط آن کاملاً مانند اقامت 3 ماهه است به‌طوری که فرد در این 6 اجازه کار و تحصیل ندارد ولی می‌تواند برای خرید یا اجاره ملک اقدام نماید. برای دریافت اقامت دائم هم می‌توان از طریق خرید ملک، تحصیل، کار، ثبت شرکت و ازدواج اقدام نمود.

اقامت در سوئیس

اخذ اقامت کشور سوئیس بسیار سخت و پیچیده است ولی اگر فردی موفق به دریافت پاسپورت سوئیسی شود می‌توان به 155 کشور دنیا نیز بدون داشتن ویزا دسترسی داشته باشد. برای دریافت پاسپورت سوئیسی فرد باید به‌طور معمول 12 سال در این کشور اقامت داشته باشد.

 اقتصاد سوئیس بر پایه فعالیت‌های صنعتی، تجاری و بازار آزاد، توریسم، بانکداری، کشاورزی و صنعت منابع اقتصادی استوار است. اخذ اقامت در این کشور برای افراد خارج از اتحادیه اروپا چندان کار آسانی نیست، این قضیه برای شهروندان آمریکایی نیز صدق می­‌کند. به دلیل اقتصاد با ثبات و قوی سوئیس مهاجرت به این کشور می‌­تواند آینده‌­‌ی بی‌دغدغه‌ای را برای شما به ارمغان داشته باشد. دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی فرهنگی و اجتماعی این کشور در سطح بالایی قرار دارند و تنوع زبان‌های رسمی این کشور باعث شده که بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

اقامت در لهستان

از طریق دریافت ویزای توریستی می‌توان برای مدت مشخصی در لهستان اقامت داشت. برای اخذ اقامت دائم لهستان باید از روش‌های اخذ ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای ثبت شرکت و ویزای ازدواج اقدام نمود.

Where to immigrate - به کجا مهاجرت کنیم ؟

افرادی که قصد اقامت دائم در لهستان را دارند می‌توانند مدتی را از طریق دریافت ویزای توریستی در این کشور اقامت کرده و در این مدت شرایط زندگی در لهستان را بررسی کرده و یا امکان داشتن کار و تحصیل در این کشور را بررسی نمایند.

اقامت در سوئد

آمار بیکاری بسیار پایین، کیفیت زندگی بالا و وضعیت اقتصادی مناسب سوئد این کشور را به یکی از مقاصد مهاجرین تبدیل نموده ست. کشور سوئد را می‌توان یکی از رهبران جهانی در صنایع مختلف از قبیل مخابرات، جنگلداری، تولید آهن، فولاد و مواد شیمیایی شناخت. سوئد دارای جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر است. ۳ میلیون و پانصد هزار نفر از این جمعیت در شهرهای بزرگ استکهلم، گوتنبرگ و مالمو زندگی می­‌کنند. علاوه بر این ۱۷۰۰ نفر از مردم سوئد در  کشورهای دیگر سکونت دارند. از قرن بیستم چیزی که این کشور را جالب توجه کرده، نرخ مثبت مهاجرت به سوئد است.

بنابراین سوئد یک کشور مهاجرپذیر است و افراد می‌توانند از طریق روش‌های مختلف مهاجرت برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایند.

اقامت در هلند

کشور هلند یکی از زیباترین کشورها می‌باشد و به همین دلیل مهاجرین بسیاری را به خود جذب نموده است. افراد از طریق اخذ اقامت هلند می‌توانند به‌راحتی به کشورهای اروپایی رفت و آمد داشته باشند.  این کشور با کشورهایی نظیر بلژیک، فرانسه و آلمان همسایه می‌باشد. میزان جمعیت در این کشور ۱۶٫۶ میلیون نفر می‌باشد و یکی از کشورها در اتحادیۀ اروپا محسوب می‌شود که از تراکم جمعیت برخوردار می‌باشد.

شرایط و هزینه‌های زندگی در هلند بسیار معقول می‌باشد و مردم آن به گرمی از تبعه خارجی استقبال می‌نمایند و رفتاری دوستانه و مهمان‌نواز با این افراد دارند.

اقامت در اتریش

کشور اتریش یکی از بهترین کشورهایی است که افراد می‌توانند برای اخذ اقامت سرمایه‌گذاری در آن اقدام نمایند. همچنین کشور اتریش با داشتن طبیعی زیبا برای افراد علاقه‌مند به طبیعت مناسب است. داشتن مهارت، تسلط به زبان آلمانی، سن، تحصیلات یا افرادی که سابقه‌ تحصیل در اتریش را داشته‌اند، همگی امتیاز برای دریافت اقامت اتریش محسوب می‌شوند. فرد با داشتن این امتیازات می‌تواند واجد شرایط شود.

اقامت در آلمان

آلمان پرجمعیت‌ترین کشور اروپایی است که بیش از 82 میلیون نفر جمعیت دارد. از روش­‌های مهاجرت به آلمان می‌­توان به تولد فرزند، از طریق سرمایه‌گذاری، از طریق فعالیت حرفه‌ای فردی، تأسیس و ثبت شرکت، ویزای کار، ویزای تحصیلی و ویزای توریستی اشاره کرد.

اقامت در نیوزیلند

کشور نیوزیلند علی‌رغم داشتن مساحت کم یکی از پیشرفته‌ترین و آرام‌ترین کشورهای دنیا می‌باشد. اگر کم‌تر از ۵۵ سال سن دارید و دارای سلامت کامل هستید و سوءسابقه کیفری و قضایی ندارید و از گذرنامه معتبر برخوردار هستید، می­‌توانید برای مهاجرت اقدام کنید. مقاله چگونه کشور مناسب برای مهاجرت را انتخاب کنیم؟ در این راستا ممکن است برای شما مفید باشد.

[تعداد: 4    میانگین: 4.8/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *