best countries for immigration - چه کشوری برای مهاجرت بهتر است؟

منتشر شده در تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ درساعت ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ در ۴:۱۸ بعد از ظهر

زمان مطالعه: 7 دقیقه

این روزها مهاجرت در بین اقشار مختلف جامعه، به‌صورت ویژه‌ای موردتوجه قرارگرفته است. اما اینکه چه کشوری با شرایط افراد بیشترین تناسب را دارد نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله به بررسی اینکه چه کشوری برای مهاجرت بهتر است؟ می‌پردازیم.

چرا مهاجرت می‌کنیم؟

بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ در چند سال اخیر، با توجه به وضعیت اقتصادی کشورهای مختلف و امکانات رفاهی هر کشور، مردم نیاز به مهاجرت را با توجه به نیازهای خود از یک زندگی مناسب در اولویت قرار داده‌اند. پس می‌توان نتیجه گرفت که عوامل مهمی بر مهاجرت افراد مختلف تأثیر می‌گذارد؛ عواملی مانند جنبه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی رفاهی یک کشور.

افراد، برای داشتن درآمد بالاتر، سطح زندگی بهتر، سطح بالای آموزش، بهره‌مندی از امکانات رفاهی بیشتر و دستیابی به فرصت‌های بیشتر دست به مهاجرت می‌زنند. گاهی هم به دلایل شخصی، خانوادگی یا دلایل سیاسی این امر را انتخاب می‌کنند ولی اینکه بهترین و مناسب‌ترین انتخاب برای تصمیم بزرگ مهاجرت کدام است اهمیت زیادی دارد.

اولین اقدام برای مهاجرت چیست؟

اولین مرحله برای اقدام به مهاجرت، آگاهی کامل از شرایط و قوانین مهاجرت برای هر کشور هست تا فرد بتواند انتخاب درستی انجام دهد. با توجه به تغییرات مکرر شرایط مهاجرتی برای هر کشور، مسلماً یک فرد نمی‌تواند از تمامی این جزئیات باخبر شود. در این حالت یک‌راه بسیار مناسب وجود دارد و آن استفاده از مؤسسات معتبر مهاجرتی است.

موسسه مهاجرتی ویزانیو با سال‌ها تجربه کاری، انجام پروژه‌های موفق متعدد و آشنایی کامل با تمامی قوانین مهاجرتی، در این راستا آماده خدمت‌رسانی به متقاضیان گرامی جهت مهاجرت صحیح و اصولی است. همچنین ویزا نیو به متقاضیان عزیز کمک خواهد کرد که بفهمند باتوجه به شرایطی که دارند، بهترین کشور برای مهاجرت برای آنها کجاست.

بهترین کشور برای مهاجرت

بسته به هدفی که افراد برای مهاجرت به یک کشور خارجی دارند، بهترین کشور برای مهاجرت می‌تواند تغییر کند. برخی کشورها از نظر سیستم آموزشی قوی هستند، برخی دیگر برای ثبت شرکت بازار مناسبی دارند؛ برخی کشورها توریست‌پذیر بوده و برخی دیگر آسان‌تر نیروی کار مهاجر را برای ورود به بازار کار می‌پذیرند.

اهمیت کمک از یک موسسه مهاجرتی و یا انجام تحقیقات اولیه قبل از هرگونه اقدامی در این مرحله مشخص می‌گردد. اشتباه در انتخاب کشور مقصد، در برخی موارد ممکن است منجر به ضرر و زیان متقاضی گردد. به‌عنوان مثال برای افرادی که قصد ثبت شرکت دارند، کشورهایی که مالیات در آن‌ها پایین است، مناسب می‌باشد.

best countries for immigration 1 - چه کشوری برای مهاجرت بهتر است؟

کشورهای مناسب برای مهاجرت ایرانیان

وجود برخی اتفاقات و بحران‌های اقتصادی باعث شده است که افراد بسیاری به دنبال مهاجرت به کشورهای خارجی و یا خروج سرمایه از ایران و به دنبال آن، سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی یا کانادا باشند. اما اینکه کجا، بهترین کشور برای مهاجرت است و امکانات بهتری به فرد مهاجر و اعضای خانواده وی می‌دهد، از مسائل مورد اهمیت است.

در ادامه قصد داریم به گزارش وب‌سایت UsNews برخی از کشورهایی که بهترین گزینه برای مهاجرت و زندگی می‌باشند را مورد بررسی قرار دهیم.

مراحل رفع ریجکتی ویزای شنگن، کانادا و استرالیا

کانادا

کشور کانادا از بهترین کشورهای مهاجرپذیر به‌ویژه برای ایرانیان در سال‌های اخیر هست. امکانات رفاهی بسیار بالا، درآمد شغلی بسیار مناسب و اقتصاد بسیار قوی، بخشی از ویژگی‌های این کشور بسیار زیبا هست. کیفیت زندگی در کشور کانادا بسیار بالاست و همین امر سبب شده که این کشور متقاضیان بسیار زیادی از نقاط مختلف جهان داشته باشد.

بسته به نوع مهاجرتی که از طریق آن وارد کشور شده‌اید، می‌توانید پس از 3 الی 5 سال مجوز اقامت دائم را دریافت نمایید. کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی، کاری از روش جاب آفر، خرید فرانچایز و سرمایه‌گذاری را دارند، بهترین کشور برای مهاجرت می‌باشد.

استرالیا

وضعیت اقتصادی، یکی از فاکتورهای موثر در انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت است. کشور استرالیا دارای اقتصادی بسیار عالی و قوی هست. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. شخص متقاضی می‌تواند با 5 سال کار کردن در این کشور، درخواست اقامت دائم نماید. همچنین راه‌های مهاجرتی متنوعی برای ورود این کشور وجود دارد که عبارت‌اند از: مهاجرت تحصیلی، کاری، ازدواج، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت و…

ویزای کاری و ویزای تحصیلی در کشور استرالیا بر اساس امتیازبندی محاسبه می‌شود. این امتیازات بر اساس سن، تحصیلات، میزان سرمایه و سابقه مدیریتی برای هر فرد متغیر هست. هزینه زندگی در استرالیا نسبت به کانادا بیشتر است. به‌عنوان‌مثال هزینه زندگی در استرالیا به‌صورت سالانه حدود 18.000 دلار استرالیا است، درصورتی‌که این مبلغ در کانادا به حدود 12.000 دلار کانادا کاهش می‌یابد.

آمریکا

این کشور به‌عنوان یکی از برترین اقتصادهای جهان با نرخ بیکاری بسیار پایین و امکانات رفاهی فوق‌العاده شرایط بسیار مطلوبی را به شهروندان خود ارائه می‌دهد. کشور آمریکا نیز راه‌های مهاجرتی متنوع زیادی را پیش روی متقاضیان مهاجرت قرار داده است. این روش‌های مهاجرتی عبارت‌اند از: مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج، نامزدی و…

با توجه به شرایط این کشور از تمامی جهات، در واقع باید بگوییم آمریکا بهترین کشور برای مهاجرت است. ویزایی که به‌منظور کار در آمریکا برای متقاضیان مهاجرت صادر می‌شود EB3 نام دارد؛ البته لازم به ذکر است به دلیل تحریم‌های اعمال شده از طرف آمریکا، امکان صدور هیچ نوع ویزایی برای ایرانیان وجود ندارد.

نیوزلند

کشور نیوزلند به دلیل اینکه با کشور استرالیا در همسایگی قرار دارد، از قوانین مهاجرتی این کشور پیروی می‌کند. این کشور ازجمله کشورهای با اقتصاد قوی و دارای جاذبه‌های توریستی بسیار زیبایی است. شخص متقاضی با دریافت اقامت این کشور می‌تواند به 172 کشور بدون اخذ ویزا سفر کند. راه‌های مهاجرتی به این کشور عبارت‌اند از: مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، کار، تحصیل و…

همچنین به این نکته نیز باید توجه کنید که هزینه تحصیل در کشور نیوزلند نسبتاً بالا هست و بهتر است که برای تحصیل از کشورهایی که هزینه تحصیل مقرون‌به‌صرفه تری دارند درخواست نمایید. (هزینه تحصیل در کشورهایی چون آلمان و نروژ رایگان بوده و در فرانسه نیز هزینه‌ای بسیار پایین دارد.)

آلمان

کشور آلمان به قطب اقتصادی جهان معروف است. کشوری که با اقتصادی عالی و نظمی کم‌نظیر در مدیریت کشور، توانسته نظر متقاضیان بسیاری را به خود جلب کند. همان‌طور که در این مقاله اشاره شد، کشور آلمان از کشورهای حوزه شینگن است؛ در صورت اخذ اقامت این کشور، می‌توانید بدون نیاز به اخذ ویزا وارد کشورهای عضو شینگن شوید.

قانون دوبلین (Dublin III) و هرآنچه باید بدانید!

سیستم آموزشی رایگان در این کشور، یکی از مزایای بسیار بزرگی است که افراد علاقه‌مند به تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی آلمان را ترغیب به مهاجرت به این کشور پیشرفته می‌کند. مانند سایر کشورهای نام‌برده شده در این مقاله، کشور آلمان نیز راه‌های متنوعی را برای مهاجرت پیش روی متقاضیان قرار داده است. این راه‌های مهاجرتی عبارت‌اند از: مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج و…

سوئد

سوئد، بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور اسکاندیناوی در صدر لیست بهترین کشور برای مهاجرت قرار دارد. قرارگیری در این لیست عمدتاً به دلیل احترام به حقوق بشر و خدمات عمومی برجسته آن است. عدم وجود اختلاف طبقاتی در میان مردم و میزان رضایتمندی آن‌ها از دولت نیز در رتبه‌بندی آن تأثیرگذار است.

سوئیس

این کشور کوچک اروپایی با دارا بودن استانداردهای بسیار بالای زندگی، سطح درآمد بالا، مطلوب‌ترین شرایط زندگی و… در بالای لیست بهترین کشور برای مهاجرت قرار دارد. این کشور بهترین خدمات رفاهی، اجتماعی، درمانی، تحصیلی و… را به شهروندان خود ارائه می‌دهد.

سؤالات متداول

برای زندگی در یک کشور از لحاظ مقرون‌به‌صرفه بودن، کانادا بهتر است یا استرالیا؟

از نظر مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌ها و مخارج زندگی، باید بگوییم که کانادا بهتر است.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی، کشور آلمان و نروژ هستند. این به دلیل امکان تحصیل رایگان در این کشورهاست؛ البته لازم به ذکر است که برای تحصیل رایگان در دانشگاه، می‌بایست مدرک زبان آلمانی و نروژی داشته و به این زبان‌ها مسلط باشید.

به طور کلی، کشوری که از تمامی جهات بهترین گزینه برای مهاجرت باشد، کجاست؟

با بررسی‌های صورت گرفته، می‌توان گفت کشور آمریکا و پس از آن سوئیس، استرالیا، سوئد، کانادا و نروژ به دلیل ارائه خدمات مطلوب به شهروندان خود، وضعیت اقتصادی خوب، امکان پیشرفت برای افراد در تمامی جایگاه‌ها و… در لیست بهترین کشور برای مهاجرت قرار دارند.

چه عواملی در انتخاب یک کشور برای مهاجرت موثر است؟

وضعیت اقتصادی، بازار کار، امکانات رفاهی، شرایط اجتماعی، آزادی بیان، سطح آموزشی، میزان درآمد و… از عوامل موثر در انتخاب یک کشور برای مهاجرت می‌باشند.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *