مهاجرت کاری

مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان

work-migration-to-english-speaking-countries

مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان، شاید یکی از اهداف شما در حال حاضر یا در آینده ای نزدیک باشد. اگر اینطور است، این مطلب برای شما بسیار مفید خواهد بود. ما در این مطلب کشورهایی را برای مهاجرت کاری معرفی کرده ایم. هر آنچه باید درباره مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان بدانید را در این مطلب خواهید یافت.

مهاجرت کاری به انگلیس

این کشور به‌ عنوان مبدأ زبان انگلیسی در جهان شناخته می‌شود. مهاجرت به انگلیس به دلیل همین مقوله زبان و نزدیکی جغرافیایی به ایران به نسبت سایر کشورهای اروپایی در سال‌های اخیر در میان‌ هم‌وطنان طرفداران زیادی داشته است.

کار در انگلیس ، با توجه به اقتصاد قدرتمند این کشور و نیاز به نیروی کار متخصص فرصت بسیار خوبی است. مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان مانند این کشور برای ایرانیان نیازمند اخذ ویزای کاری است که در شرایط حال حاضر، تنها از طریق جاب آفر امکان‌ پذیر است.

یکی از شروط اصلی برای دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای انگلیسی در کنار دارا بودن تخصص و مهارت کاری، کسب نمره موردقبول یعنی 6 به بالا در آزمون آیلتس است. لازم به ذکر است که مدرک آیلتسی که برای مهاجرت به انگلیس موردنیاز است با نام IELTS UKVI شناخته می‌شود که اندکی با آزمون‌های دیگر متفاوت است.

کانادا، بهترین کشور انگلیسی زبان برای مهاجرت کاری

یکی از کشورهایی که در بحث مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان معرفی می شود، کانادا است.بی‌شک کشور کانادا بهترین انتخاب برای مهاجرت کاری به‌خصوص برای ایرانیان می‌باشد. در سال‌های اخیر به دلیل سهولت در روند مهاجرت به کانادا نسبت به سایر کشورها خصوصاً اروپا، در جهان طرفداران زیادی پیدا کرده است.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق مؤثرترین روش ممکن یعنی جاب آفر کانادا یا دریافت پیشنهاد شغلی بر اساس مشاغل موردنیاز این کشور امکان‌پذیر است. کسب امتیاز لازم در برنامه اسکیل ورکر در جلب نظر کارفرمای کانادایی موردنیاز است که یکی از موارد اصلی آن اخذ مدرک آیلتس با نمره 5.5 به بالا است.

از سوی دیگر تضمین‌شده‌ترین راه ممکن برای دریافت اقامت در کانادا، با توجه به شرایط حال حاضر جهان و سخت‌تر شدن قوانین مهاجرتی، اخذ ویزای کاری است. با اخذ این ویزا، می‌توانید به مدت 3 سال در کشور کانادا امت داشته و پس‌ازآن جهت در یافت اقامت دائم اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در کانادا به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید.

work-migration-to-english-speaking-countries_1

مهاجرت کاری به استرالیا

یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان کشور استرالیا است. دولت این کشور با ارائه برنامه‌هایی ، جذب نیروهای متخصص و ماهر از نقاط مختلف جهان را در دستور کار خود قرار داده است. اگرچه در سال‌های اخیر قوانین سختی برای پذیرش مهاجران به استرالیا وضع‌شده، اما هم چنان این کشور گزینه خوبی برای مهاجران تحصیل‌کرده و ماهر محسوب می‌شود.

 مهاجرت کاری با استرالیا از طریق دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرما امکان‌پذیر است. یکی از موارد مهم در روند اخذ ویزای کاری که از سوی سفارت استرالیا صادر می‌شود، داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 به بالا می‌باشد. درمجموع مهاجرت کاری به این کشور با توجه به وضعیت اقتصادی، بازار کار و استانداردهای برتر زندگی، فرصت ایده آلی است.

مهاجرت کاری به آمریکا

آمریکا به‌عنوان کشوری انگلیسی زبان و یکی از قدرت‌های برتر اقتصاد جهان، در جذب نیروی کاری ماهر و متخصص خارجی بسیار موفق بوده است. می‌توان گفت مهاجرت تحصیلی و کاری به آمریکا نقش پررنگی در شکوفایی و پیشرفت این کشور به‌عنوان قدرت اول جهان داشته است.

یافتن کار در آمریکا باوجود تخصص شغلی، بدون مهارت در زبان انگلیسی تقریباً محال است؛ لذا سعی کنید در کنار کسب مهارت شغلی، زبان خود را تقویت کنید. البته در سال‌های اخیر با تصویب قانون منع ورود ایرانیان توسط دونالد ترامپ، پذیرش مهاجران ایرانی تقریباً ناممکن شده است؛ بااین‌حال در آینده این وضعیت تغییر خواهد کرد.

مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان برای ایرانیان نیازمند اخذ ویزای کاری است که در شرایط حال حاضر، تنها از طریق جاب آفر یا دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای خارجی امکان‌پذیر است.”

انواع آزمون آیلتس برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان

مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان مانند سایر کشورها، از راه‌های متعددی امکان‌پذیر است. نوع مدرک آیلتسی که برای تکمیل مدارک مهاجرت موردنیاز هست نیز بسته به هدف شما می‌تواند متفاوت باشد؛ برای مثال آیلتسی که برای اخذ ویزای تحصیلی و کاری موردنیاز هست با هم متفاوت است. انواع آزمون آیلتس برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان به شرح زیر است.

  • آیلتس مهارت‌های زندگی یا IELTS Life Skills برای مهاجرت‌های خانوادگی به کشورهای انگلیسی زبان
  • آیلتس جنرال یا IELTS General Training برای مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان
  • آیلتس آکادمیک یاIELTS Academic برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان
  • آیلتس برای ویزاهای انگلستان یا IELTS for UKV برای مهاجرت به انگلیس

سؤالات متداول

اخذ ویزای کاری کشور مهاجرپذیر کانادا، از دو راه جاب سیکر و جاب آفر امکان‌پذیر است. در شرایط حال حاضر با توجه به سخت‌تر شدن قوانین، مؤثرترین و کم ریسک‌ترین راه برای مهاجرت کاری دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از سوی کارفرمای کانادایی است. لازمه دریافت جاب آفر کسب امتیاز لازم با ارائه رزومه قوی و نمره آیلتس موردقبول است.

اگرچه کشورهای هر دو قاره آمریکا و اروپا ازنظر اقتصادی قدرتمند هستند و موقعیت‌های شغلی ایده آلی دارند، اما باید دید کدام کشورها راحت‌تر ویزای کاری ارائه می‌دهند. در میان‌ همه کشورهای قاره اروپا و آمریکا، کانادا بهترین گزینه است؛ زیرا روند اخذ ویزای کاری آن راحت‌تر و کم ریسک تر است و در کنار استانداردهای برتر زندگی، موقعیت‌های شغلی ایده آلی را نیز دارا می‌باشد.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، مدرک و نمره موردقبول آیلتس بر اساس هدف خاص مهاجرتی شما می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال نمره مورد تائید و حتی نوع آزمون آیلتس برای مهاجرت کاری، تحصیلی یا خانوادگی متفاوت است. از سوی دیگر بسته به نوع شغل افراد، نمره آیلتس موردقبول قابل‌تغییر است؛ به‌طوری‌که در برخی مشاغل نمره 6 به بالا و برخی دیگر 5 به بالا تائید می‌شود.

اکثر کشورهای اروپایی ازنظر اقتصادی و نرخ بیکاری در وضعیت خوبی هستند؛ بااین‌حال با توجه به نیاز بازار کار کشورهای صنعتی، آلمان بهترین شرایط را به نسبت سایر کشورهای اروپا دارا می‌باشد. اگرچه اکثر شهروندان آلمانی به زبان انگلیسی مهارت دارند اما اخذ مدرک زبان آلمانی در سطح B2 برای اخذ جاب آفر و در ادامه ویزای کاری این کشور ضروری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.